İçeriğe Yönlendir

Nerede Ne Yenir ?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Yusuf Bahri Aslan

Denizlide Bayramyeri kaleiçinde Kebabçılar vardır.Bunlardan biride Kocabaylar kebap salonudur.Yine kebapçı Enver de tavsiye olunur. Denizliye gelipte fırın kebabı yemeden sakın gitmeyin çok büyük bir lezzeti tatmamış olursunuz...
Yorum bağlantısı
Mutlu Menteşe

İnşallah, merkezden Murat Arıcan abimizde var, onunla da görüşür mini bir aydın bulaşması yaparız inşallah en kısa sürede. :good1::)

buna asla hayır diyemem işte :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Muğla, Çine'de Köfteci Enişte'nin yerinde çöp şiş yenir...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Muğla, Çine'de Köfteci Enişte'nin yerinde çöp şiş yenir...

Hasan bey, Çine Aydının ilçesidir, yanlış bilgilendirmeyelim :biggrin:

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Akşama Koç Cağ Kebap'ta yiyilebildiği kadar cağ yenir. :D

dBfGyBU.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Akşama Koç Cağ Kebap'ta yiyilebildiği kadar cağ yenir. :D

Kardeşim, Ardahan'da görevliyken gerek Ardahan'da gerekse Erzuruma her gittiğimde çağa doyuyorduk ama bu taraflarda o lezzeti bulamıyoruz. Ahh, ahh anılarımı ve ağız tadımı deştin şimdi. :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Kardeşim, Ardahan'da görevliyken gerek Ardahan'da gerekse Erzuruma her gittiğimde çağa doyuyorduk ama bu taraflarda o lezzeti bulamıyoruz. Ahh, ahh anılarımı ve ağız tadımı deştin şimdi. :D

Ne zaman istersen gel Abi beklerim her zaman. :good1:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ne zaman istersen gel Abi beklerim her zaman. :good1:

İnşallah, yolum o taraflara bi düşse, hemen forum arkadaşlarımıza bir ziyaret planı yapıcam zaten. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Emre Köksal

Tuzlabalıkçısı restorant Tuzla da meze menüsü söyleyip mezelerin tadına varmak...

balıkları güzel değil ama meze olarak çeşitleri hayli lezzetli...

içilmediyse kırlangıç çorbası da denenebilir ama tavuksuyu çorbaya benzer bir lezzeti var.

not: içkisizdir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Osmaniye'de ızgara yenecekse Akdeniz Lokantası özellikle sorulmalıdır. Her çeşit kebabı parmaklarınızla birlikte yersiniz. Salata ve garnitürlerden para alınmaz, çiğ köfte de ikramlarıdır.

Yorum bağlantısı

Osmaniye'de ızgara yenecekse Akdeniz Lokantası özellikle sorulmalıdır. Her çeşit kebabı parmaklarınızla birlikte yersiniz. Salata ve garnitürlerden para alınmaz, çiğ köfte de ikramlarıdır.

Bizim buralarda utanmasalar kürdana, tuza para alacaklar.. Antalya da çok yaşadım bu olayı. Girerdik kebapçıya. Daha sipariş almadan masa donatılırdı. Güveçte kaşar, tereyağ, şişme pide, acılı ezme, haydari 4-5 çeşit farklı meze, çiğköfte.. Sonra sipariş almaya gelirdi garson. "1 lahmacun"  :D  :D

Kebapta uzman eller...

Bagdat ocakbaşı...Güngören / Köyiçi..

Cağ kebapçısı?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Mekan: Papağan çiğ börek

Yer: Eskişehir çarşı merkez

Ürün:Çiğbörek

Birde çarşıda herhangi bir mağazada bulabileceğiniz Eskişehir meşhur melt helvası

Papağan yerine Kırım Çiğbörek ya da Eskişehir Çiğbörek Evi'ni öneririm. Papağan en çok bilineni ama bence en iyisi değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arkadaşlar, dünkü Süha'nın talebi doğrultusunda bu konuyu illere göre ayırmak istedim ancak yapamadım.. 

Yapamayış sebebim ise, bir mesajda bir çok ilden bahsedilmesidir. 

Dolayısı ile yeni konular ile bunu yapıp yeniden oluşturacağız. 

1- Yemek bölümüne yeni konu açılacak

2- Başlık şu şekilde olacak : Nevşehirde ne yenir

Her ile ait başlıkta sadece o ile ait yemekler ve paylaşımlar yapılmalıdır, aksi takdirde yine amacımıza ulaşamayız. 

Bu sebeple bu konuyu kapatıyorum.. Yenilerini illere göre sadece o ili ilgilendirecek şekilde açalım.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Servet Aydın

Kaynaşlı rampası düzce dönüş istikameti, muhtarın yeri. Bolu merkezi henüz keşif edemedim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 1 yıl sonra...
Muhittin Kaplan

Herkese İyi Geceler Diliyorum. 

Son İş yerim dolayısıyla epeyce yol gezip, hemen dönüyorum. Her bölge var bu gezilerde, bazen uçak bazen otomobil bazen otobüs (submarine yok, skorsky var).

Daha önceden oraya gitmiş arkadaşlardan nereden ne alınır, nerede durulur ne yenir, nerede durulmaz bilgisini alıp çıkıyoruz tabi. Dolayısıyla hep aynı yerler oluyor.

Önerdiğiniz, burada durulur ve şu yenir, burada konaklarsınız çerçevesinde önerileriniz nedir ? Mümkünse Haritada işaretlerseniz daha güzel olur.

Bol gezmeli, Bol yemeli,  mutluluk dolu bir hayat diliyorum herkese.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Karabük’e gelirseniz eğer, Safranbolu bükmesi, kuyu kebabı, has çifte kavrulmuş lokum, Kastamonu tarafında da etli ekmek bu dediğim etli ekmek Konya etli ekmek değil karıştırmayalım😊 haritadan göstermeye gerek yok gelirseniz eğer özelden yazın tek tek atarım konumlarını😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
Arif Aykın yazdı:

Karabük’e gelirseniz eğer, Safranbolu bükmesi, kuyu kebabı, has çifte kavrulmuş lokum, Kastamonu tarafında da etli ekmek bu dediğim etli ekmek Konya etli ekmek değil karıştırmayalım😊 haritadan göstermeye gerek yok gelirseniz eğer özelden yazın tek tek atarım konumlarını😊

işletme adı olmasada en azından konumu olsa iyi olur. İyi niyetinizi anlıyor ve teşekkür ediyorum. ama maalesef "ben geldim hadi gidelim" tarzı bir durumumuz olmuyor. Karnımız acıktı, burada nerede ne yenir, nerede duralım da soluklanalım bakın bakalım diyene kadar zaten uzamış oluyoruz. 

Ama not ettim

Karabük-Bükme, Kastamonu EtliEkmek.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Safranbolu bükmesi - Hacıerol 1967 instagram dan takip edebilirsiniz lezzetleri göreceksiniz. 

Kastamonu etli ekmek - daday ilçesinde Memiş etli ekmek 

araç ilçesinde de lokanta da çok güzel yapıyorlar adını hatırlayamadım.

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...