İçeriğe Yönlendir

Nerede Ne Yenir ?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Serkan Toker
ben sürekli giderim burdura ama hiç öle bi lokanta görmedim.hatta 3 yıldızlı oteli bile yok bildigim kadarıyla ıspartaya gidiyorum kalmaya :D

Ben terminaldeki otelde kalırdım, genelde gece oraya varmış olduğumdan kolay oluyordu.Fena değildi, şimdi nasıl bilmem...

Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
(düzenlendi)
Mert Can sen bir de Bursa'da eski garajda ye.

abi biz geçtik pazar günü bursadan yemek yiycek bi yer bulamadık sonra çıkışta inegölde enver diye bi yerde köfte yedik bursaspor bjk maçı vardı garsonlar ve işyeri sahipleri bjk yi tutuyodu enteresan geldi biras bana :D

tarihinde Bahtiyar Aydo?du tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
İnegölde köfte enver, orhan vb.'de değil terminalin hemen arkasında birşey-2 diye bir lokanta vardı. İsmini hatırlayamadım ama 2'si vardı. Orada yenir. Çok kalite yapar. Bursa'da yemek yiyecek yer bulamadın ha :):D :D Adamlar yemek için yaşayan bir millet. :D

hani şöle yol üzerinde leziz bi ortam bulamadık işin dogrusu kestane şekerini kafkas dan aldık ama abi iyi demi :D biras kazıkdı ama ne yapalım :D

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
ben sürekli giderim burdura ama hiç öle bi lokanta görmedim.hatta 3 yıldızlı oteli bile yok bildigim kadarıyla ıspartaya gidiyorum kalmaya :D

sormayı öneririm,otel olmayabilir ama yemek olayı güzeldir :D

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
Yerin adını hatırlamıyorum ama o tarafa yolu düşen mutlaka köfte yemek için dursun.
dönüşte İstanbul yolu üstünde

:(

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Kafkas en iyisidir ama o kadar para vermeye değmez. Şehiriçinde kardelen var. Fiyatı uygun. Malı da kafkastan pek geri kalmaz. Yol üstünde pek bulunmaz. Benim taktiğim şudur. Gittiğim şehirde esnafa sorarım iyi yer neresi var diye. Onlar söyler.

Çekirge'de Çınar var. En iyi kestane şekeri orda. Ankara yolunda otoyola gelmeden de var fabrika satış yeri.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Bunca yıllık kestane şekeri yiyicisiyim, Kafkas'ın çikolata kaplı kornet inin üstüne tanımam :)

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)
Tüpte değil yane. Hımm. Yazalım bi kenara.

abicim Ankara kumrular sokaktaki cici piknikte ayakta bende yedim dönerini(zaten oturacak yeri yoktur)hayatta yediğim en güzel dönerlerden biridir belkide en güzelidir.döner seviyorsanız muhakkak deneyin derim.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bahtiyar Aydoğdu
Gemlik'e inerken Dürdane rampasında sağ tarafta Meydan Kuzu çevirme var. Sakın olaki gitmeyin. Herkes önerileri yazıyor bende şikayetimi yazayım dedim. Geçen hafta sonu gittik. 4 kişilik söyledik, 100 gr et çıkmadı. Yarısı da deri idi. Söyledik ama oralı bile olmadılar...

ee hesap nasıl onu merak ettim şimdii :blink:

Yorum bağlantısı
Osman Bala
Çekirge'nin neresindeymiş bu Çınar?

Aşağıdan meydana doğru çıkarken ikinci ışıklardan sola dönüyorsun o yol seni stada kadar götürüyor aklıma gelmedi caddenin adı. Hah geldi kükürtlü cad. Sağda 200m ilerde. Ama orası kazık, Ankara yolu daha ucuz gariban işi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya
Bunca yıllık kestane şekeri yiyicisiyim, Kafkas'ın çikolata kaplı kornet inin üstüne tanımam :blink:

kafkas ın gıda mühendisi kankamdır..

kafkas ın meyve vs. malzeme alışverişleri yaparken uyguladıkları taktik şudur:

o an için piyasada en iyisini (en pahalı olsa da farketmez) seçerek alıyorlar..

dolayısıyla fiyat biraz pahalı olsa da kalite kesinlikle tartışılmaz..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
(düzenlendi)
Gemlik'e inerken Dürdane rampasında sağ tarafta Meydan Kuzu çevirme var. Sakın olaki gitmeyin. Herkes önerileri yazıyor bende şikayetimi yazayım dedim. Geçen hafta sonu gittik. 4 kişilik söyledik, 100 gr et çıkmadı. Yarısı da deri idi. Söyledik ama oralı bile olmadılar...

Az ileride solda Yıkıntı diye bir yer var, orada yiyin bir dahaki sefere..

Orası daha iyi.

Parasında değilim de, babam yol boyunca kuyu kebabı yapılan bir yere gitmeyi önerdi. Adı yıkıntı mı neymiş ama ben ısrar ettim burada (neden diye soracak olursan daha önce bir kere gidip çok çok memnun kalmıştık). Ama beni de rezil ettiler :)

Sonra gördüm bunu :)

Bu arada,

Buraya yazmışmıydık daha önce nilmiyorum ama;

Taksim-Kızılkayalar'da ıslak hamburger,

Kızılkayaların 5 dükkan ilerinideki Bambi'de kaşarlı dürüm döner.. Taksime gittiğimde aç olmasam bile 1-2 hamburger yerim mutlaka :)

o kadar midye dolmadan sonra midede bir sıkıntı olmadı mı?

Midye yeme rekorunu da 6 kişiyle 281 adete çıkardık :)

281 adet yiyip yeter bu kadar dedik sanıyorsanız yanılıyorsunuz rakamın orada kalmasının nedeni midyenin bitmesi :cray:

Ama her seferinde mutlaka önce Nedim abiyi cepten arayıp sipariş veriyoruz, bizim için sıcak sıcak yeni pişiriyor.. Artık tezgahta beklemiş midye yemiyorum..

tarihinde Serkan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Deniz
(düzenlendi)

İstanbul Anadolu yakasında cağ kebabı yemek için tavsiye edeceğiniz bir yer varmı?

tarihinde Ali Deniz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Başkan

Alsancak ta bornova sokağında 150 metre ileride kulüp ali vardır. Karidesi tereyağında ve pul biberle yaparlar güveçte ooof ofoffofofoff. diğer mezeleride iyidir girişi küçüktür ama arkada bahçesi vardır, ortam sessiz , muhabbet edilesi bir yerdir.Güzeldir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Deniz

Başlığı hortlatayım :)

Eskişehir'de eski garajın karşısında Urfa Kebap. özellikle tepsi kebabını ve künefeyi tavsiye ediyorum, yalnız kendinizi tutamayıp abartırsanız yazın sıcağında fenalık geçirme ihitmaliniz var :)

Yorum bağlantısı
Engin Özarı
Başlığı hortlatayım :rolleyes:

Eskişehir'de eski garajın karşısında Urfa Kebap. özellikle tepsi kebabını ve künefeyi tavsiye ediyorum, yalnız kendinizi tutamayıp abartırsanız yazın sıcağında fenalık geçirme ihitmaliniz var :flowers:

:(

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
İstanbul Anadolu yakasında cağ kebabı yemek için tavsiye edeceğiniz bir yer varmı?

Üsküdarda Kanaat Et lokantası diye duymuştum emin olmamakla beraber :)

Yorum bağlantısı
Ali Deniz
NTV'de Vedat Milor'un yemek programında çıkmıştı.

İstanbul'da en iyi cağ kebap yapan yermiş. Ben gitmedim.

Büyük Erzurum Sofrası

Kordonboyu Mh. Kumlar Cd. No:26/2 Atalar/Kartal

Tel: 0216 488 47 47

www.buyukerzurumsofrasi.com.tr

Büyük Erzurum Sofrası'na NTV'de çıktıktan 1 hafta sonra gittim. Ulusal bir kanalda lanse edilmeyi kaldıramamamış yalnız mekan, o hafta çok kalabalıktı ve garsonlar ne yapacaklarını şaşırmış durumdaydılar. yaklaşık 1,5 saat siparişlerimizin gelmesini bekledik, 5 dk. sonra gelir 10 dk. sonra gelir diyerekten. Tekrar gidermiyim; zor..

Yorum bağlantısı
Serkan Öz
Büyük Erzurum Sofrası'na NTV'de çıktıktan 1 hafta sonra gittim. Ulusal bir kanalda lanse edilmeyi kaldıramamamış yalnız mekan, o hafta çok kalabalıktı ve garsonlar ne yapacaklarını şaşırmış durumdaydılar. yaklaşık 1,5 saat siparişlerimizin gelmesini bekledik, 5 dk. sonra gelir 10 dk. sonra gelir diyerekten. Tekrar gidermiyim; zor..

Sur Kebap'ta da aynısı olmuştu..

Bu arada Aydın Ortaklar'da Kanyon diye bir yer var çok meşhurmuş, ama çöp şişi bana göre o kadar da güzel değil, sıradan.. her yerdeki gibi yani bence..

Yorum bağlantısı
Kıvanç Altınbay
Üsküdarda Kanaat Et lokantası diye duymuştum emin olmamakla beraber :)

ıstanbulda osmanlı mutfagı da dahıl bır cok mutfagı barındıran ınanılmaz guzel ekmek kadayıfı yapan bı yer

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Beyşehir' den Konya yönüne giderken, Konya' ya 40 km. kala Emir Kandemir Han isimli biryer var, işletmecisinin ifadesine göre 1200 lü yıllardan kalma bir Selçuklu hanı, Vakıflar Gen.Müd. nün restorasyonundan sonra kiraya verilmiş. Gerçekten çok beğendim. Izgara et, etli dolma ve kahvaltı veriliyor. Mekan olarak çok güzel, yemekleri de beğendim.Yolu düşenler tavsiye ederim, dün gece Antalya'dan dönerken uğradım, yer sofrası var ayrıca ayakları uzatıp dinlenebiliyorsunuz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...