İçeriğe Yönlendir

Nerede Ne Yenir ?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Yaparız, sorun değil... Bu forumda açılacak böyle bir bölüm, anında dolar :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bolu, pirzola...

Gölbaşında, çıkışta sağda tam gölün kenarında shell istasyonu yanındaki lokantada göl manzarasında kebap..

Sende var ya hem diyorsun Elmadağ' dan Kırşehir' e geçin hem diyorsun Gölbaşı' nda kebap yiyin..İyi ki ben varım da farkediyorum..:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sende var ya hem diyorsun Elmadağ' dan Kırşehir' e geçin hem diyorsun Gölbaşı' nda kebap yiyin..İyi ki ben varım da farkediyorum.. :D

Yesin dönsün :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Sen bana uğra, çay falan içer, poğaça yeriz gideriz Sefa...Emmi işi karıştırdı geri dönsün falan diyor..Cc ile geri gidilir mi, daima ileri gideceksin...:)

Yorum bağlantısı
Engin Deniz

Ispartaya gel Abi, kabune yedireyim sana düğün bol :D

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Bolu, pirzola...

Gölbaşında, çıkışta sağda tam gölün kenarında shell istasyonu yanındaki lokantada göl manzarasında kebap..

İskenderi daha iyidir, tereyağlı yapıyorlar, ama saat 16:00'dan sonraya kalırsan ya kebap, ya pide yersin. :good1:

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
(düzenlendi)

18 Haziran haftası Karadeniz seyahatine çıkmıştık, aklımda kalan tadımistasyonlarını sizinle paylaşmak istedim;

-Ordu Perşembe Vonalı Celal (İstanbul'da da 2 şubesi var, Ahırkapı ve İstanbul Sapphire Çarşı'da); et ve balık yenilebiliyor mısır ekmeği, kaldirik turşu kavurması ve leziz salatalarıyla,

-Giresun Merkez Patar Kadayıfları; fındık ezmeli kadayıfa bayıldık, fıstıklı ve kaymaklı da var isterseniz dondurmayla servis yapılıyor, fiyatlar çok uygun.

-Trabzon Sürmene Bozo Pide; Kavurmalı kaşarlı kapalı pidesi müthiş, İstanbul'da derin dondurucuda saklayanları biliyorum.

-Trabzon Sümela Sosyal Tesisleri; pirzola ve hamsiköy sütlacı güzel gürül gürül akan suyun kenarında iyi gidiyor,

yolu düşenlere afiyet olsun şimdiden...

tarihinde Ayhan Sırtıkara tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Her cumartesi pazar dugun dugun gezip pilav yerdik. Hey gidi gunler... :)

'Pilav'cılığın ezelden yani :D Mübarek :p

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Konya usulü kapamayı iyi bilirsin o zaman. Üniversitede bir arkadaşımın konyalı annesi yapmıştı, parmaklarımı yemiştim.

Maklubeciyiz Abi biz. :D

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Önümüze bir tepsi geldi, tepeleme pilav dolu. Pilav o tepsi içinde pişmiş, tepsiye sonradan dökülme değil. Sadece pilav mı yiyeceğiz diye şaşırdım. Salla kaşığı, gerisini sorma dediler. Pilavı kaşıklarken baktım alttan alttan etler kaşığa gelmeye başladı. Hazine bulmuş gibi oldum. Hele bir de tepsiye yapışan etler vardı ki, kaşıkla dipten kazıyarak alıp, kaşığa dolan pilavla beraber tadı on numaraydı. Hala o tadı özlerim.

Yanında da salata ve yoğurt o biçim gider :)

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Sunum maklube şeklinde değildi ;)

Pilav ve et her türlü gider Abi. ;):yes:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bir çok yerde yöresel lezzetler ile buluşmalarım oldu. Yerlerini biliyorum ama mevkii ve isimler ı-ıhh. Bundan sonra yazarım buraya.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Ulen ne aç foruma denk gelmişiz arkadaş yavv. :tongue: :tongue:

Hiç mi beni örnek almazsınız arkadaş nedir bu yemek yemek yemek, nereye kadar yavv. :D :D

Bu arada h.sonu gelirken kasaba uğrayayım bari. :blush:

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Ulen ne aç foruma denk gelmişiz arkadaş yavv. :tongue: :tongue:

Hiç mi beni örnek almazsınız arkadaş nedir bu yemek yemek yemek, nereye kadar yavv. :D :D

Bu arada h.sonu gelirken kasaba uğrayayım bari. :blush:

Adana ya dönerken mi uğrayacaksın Ahmet kasaba,ben de şenlikten sonra 10 gün Adana dayım. :fiuw:

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...

Modern Çelebi Misali dolanıyorum baya bir bölge il ilçe gezdim, ev yemekleri konusunda Hatay'ın üzerine görmedim (abartı yok kesinlikle 1,5 ay içerisin de 8 kilo aldım). Adana ise doğduğum büyüdüğüm yer normal sıradan lokantasında bile karnınız rahatlıkla doyar. Aydın yemek konusunda çok zayıf . Edirne ise eğer uzun süre kalacaksanız yemek problem olabilir yemek kültürü zayıf (Ciğerci Aydın). Konya da Kurucu Kazım Aga,

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Son 6 ayın hülâsası;

Mersin;

Ciğerci Apo'da ciğer, (36.798633,34.629421)

Memoş Tantuni'de tantuni veya biftek (36.789257,34.616657)

Emin Usta'da künefe (36.795297,34.621423)

Aşina Restaurant'ta balık (36.758278,34.549164)

Narlıkuyu'da yolun üst tarafında cennet cehennem'e çıkarken sağlı sollu yer alan mekanlardan beğendiğiniz herhangi birinde kahvaltı (36.449939,34.106498)

Narlıkuyu'da adını hatırlamadığım restaurantta balık (36.443963,34.113627)

Adana;

Adı sanı olmayan ama hala rüyalarımda gördüğüm yeşil kapılı salaş kebapçıda adana, külbastı, tavuk şiş. Tavuk şiş deyip geçmeyin adamlar onu bile bir başka yapıyor.. (36.99772,35.331538)

Aydın/Yenipazar;

Sümer Pide'de kuşbaşılı pide (37.822771,28.19407)

Denizli;

Kebapçı Enver'de Denizli kebabı (37.785285,29.083385)

Hacı Şerif'te dondurmalı irmik helvası (37.784401,29.085692)

Samsun/Bafra;

Yayla Pide'de bafra pidesi (41.558596,35.905713)

Ordu;

Aktaşlar'da pide (40.976279,37.929091 veya 41.00397,37.870581)

Dıgı'nın Yeri'nde pide (40.982958,37.887423)

Hünkar Lokantası'nda kebap çeşitleri (40.984944,37.882458)

Turna'da kuzu şiş (40.976367,37.996001)

Denizciler'de sade dondurma (40.98776,37.875294)

Fatsa'da Çamlık Restaurant'ta tandır kebabı (41.060808,37.478619)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Bu hafta sonu nasip olursa İzmir'den Karaman'a yolculuk var. :) Oradan da İstanbul'a. :) Yollarda aç kalmayayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

Yorum bağlantısı

Bu hafta sonu nasip olursa İzmir'den Karaman'a yolculuk var. :) Oradan da İstanbul'a. :) Yollarda aç kalmayayım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. :)

Rotaya göre yemekten ziyade, yemeğe göre rota belirlemek daha cazip geliyor. Siz önce ne yemek istedğinize karar verin, ona göre bi rota çizilir elbet.. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Rotaya göre yemekten ziyade, yemeğe göre rota belirlemek daha cazip geliyor. Siz önce ne yemek istedğinize karar verin, ona göre bi rota çizilir elbet.. :)

Pek yemek seçmem. :p Nasıl yapalım? :D

Yorum bağlantısı
Onur Ozdemir

Ben nasıl olmuşta bu konuyu kaçırmışım 6 aydır. :) muğla çevresi için tavsiyesi olan varmı?

Fethiye : cezayirli usta, yatık döner yapıyorlar.Bu zamana kadar yediğim en muhteşem dönerdi.Öğlen 3 e kadar açık

Alanya: Ciğerci turan usta.Ciğer sevenler ve alanya da yaşayanlar için.

Antalya: Aksu da yol kenarında bulunan lokantalarda piyaz köfte

Korkuteli: şişçi ramazan

Marmaris: henüz yeni taşındım.Paylaşmaya değecek bir yer bulursam hemen yazarım

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Bolu, pirzola...

Abi ben gölbaşındayım hiç gitmedim oraya, hakkaten iyi mi, ne tavsiye edersin özel olarak, özelden de atabilirsin, ağzımızın suyundan klavyelerin üstü ıslanacak bu gidişle.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Beypazarına gidince İnözü vadisinde Zindancık isimli bir yerde kesinlikle yemeniz gereken Beypazarı Güveci. Bildiğiniz güveçten farklı etli pilav gibi birşey ama güveçte pişiriliyor.

Oraya kadar gitmişken havuç suyu ve karadut suyu için.

Beypazarı kurusu(eve getirebilirsiniz paket halinde) ve Havuç lokumu yenir

Havuçlu ve karadutlu dondurma kesinlikle yemeniz gerekenler.

43104610151126395208535.jpg

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben nasıl olmuşta bu konuyu kaçırmışım 6 aydır. :) muğla çevresi için tavsiyesi olan varmı?

Fethiye : cezayirli usta, yatık döner yapıyorlar.Bu zamana kadar yediğim en muhteşem dönerdi.Öğlen 3 e kadar açık

Alanya: Ciğerci turan usta.Ciğer sevenler ve alanya da yaşayanlar için.

Antalya: Aksu da yol kenarında bulunan lokantalarda piyaz köfte

Korkuteli: şişçi ramazan

Marmaris: henüz yeni taşındım.Paylaşmaya değecek bir yer bulursam hemen yazarım

Henüz gidemedim ama çok tavsiye aldığım bir yer.

Octopus Restaurant 36 DEGREES 39.5' N - 28 DEGREES 05.5' E - SOGUT / MARMARIS / TURKIYE

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...