İçeriğe Yönlendir

Nerede Ne Yenir ?

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Burak Karadeniz

Hafta sonu kendim gittim bizzat test ettim,

Bursa inegölü geçtikten sonra Kütahya tavşanlı ya gitmek için Domaniç dağından geçiliyor.

Dağda çok güzel alabalık ve güveçte kurufasülye yapıyorlar tavsiye ederim. Ayrıca testi de buz gibi kaynak suyu geliyor, 1 testi içseniz bile şişmiyorsunuz :lol2:

Bir önceki hafta sonuda sapanca ile maşukiye arasında bir dağ yolunda yeni açılmış bir alabalık tesisinde yemiştik.

Oradada alabalık ve su çok güzel.

Bu iki yer herşeyden önce mazarası ve havasıyla çok güzel zaten. İkisi de tavsiyedir. :angry:

Başka bir konuda fotoğrafları da paylaşırım sonra.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
(düzenlendi)

şimdi bir porsiyon beyti olacak yanında buz gibi ayran üstüne künefe sonrada güzel demli bir çay off off :lol2:

tarihinde Ali G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Vedat Orhan
şimdi bir porsiyon beyti olacak yanında buz gibi ayran üstüne künefe sonrada güzel demli bir çay off off :lol2:

beyti yi bilmem ama şöyle güzel bir künefeye hayır demem,

Ali ne zaman ısmarlıyorsun...

Yorum bağlantısı
Guest Bahad?r

Okuduğum kadarıyla buradan bir yerler yok hala.

Mersin'e yolu düşeceklere tavsiyem:

-Cennet cehenneme çıkarken.Antalya yolundan sağa dönünce rampayı çıkarken yolun solundaki ilk sıkmacıya uğrayın.(o mevkide sıkmacıdan bol bir şey yoktur.)Tereyağlı sıkma, ayranı,yosun salatası mükemmel.Karşınızda kız kalesi manzarası süper bir yer.Fiyat uygun.

-Toroslarda Merkeze 40 km suntras(santa ıras) şelale de alabalık değerlendirilebilir.Fiyat ucuz değil.Biraz da uzak.

- E-5 den Tarsus'a giderken Huzurkente gelmeden starpet petrol istasyonunda etli ekmek iyi yapıyorlar.

-Her yer tantunici burda zaten ama Forum kavşağındaki yaprak tantuniyi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Esin

İzmir'i zayıf gördüm ekleyim dedim.

Gaziemir Merkezinde "Şaban Usta" nın yeri var. bir dükkan adı yada tabelası yok. Bilen biliyor oda yetiyor. Eskiden dükkan içinde oturabilecek yerde yoktu ancak şimdi bir iki tane masası var. Yemeğimiz ekmek arası Döner yanında ayran yada kola ayrıca elinizi silmeniz için ıslak mendil başkada birşey yok 3 metre kare dükkanda. doğuda o kadar yer gezdim. her yörenin et yemeklerini tatma şansım oldu. Ama bu dönerde farklı birşeyler var. Yolu düşene tavsiye ederim. ancak öğlen saatlerinde gidin saat 3 ten sonra döner kalmaz, Şaban Usta dükkanı kapatır. :D

Sivas'ta merkezde "mis kebap" da döner güzeldir. "Sofra" 'nında sivas kasap köftesi meşhurdur. tandır yiyecekseniz Sivas merkezde Lezzetçi 'yi tavsiye edebilirim mekan güzel ve nezihtir. :lol2:

Birde kötü deneyim anlatayım. İzmir Selçuk girişinde "Yandım Çavuş" tessilerinin tam karşısında duran tesise uğrama galfetinde bulunduk. o civarda çöp şiş meşhurdur. yediğim en kötü çöp şişti diyebilirim. :rolleyes: Yandım Çavuş ise iyidir. ancak fiyatları kalındır biraz. "yandım anam" dedirtebilir. Netekim turistik mekanlar, Efes'e yakın olması nedeniyle tur arabaları hiç eksik olmaz önlerinden.

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
İzmir'i zayıf gördüm ekleyim dedim.

Gaziemir Merkezinde "Şaban Usta" nın yeri var. bir dükkan adı yada tabelası yok. Bilen biliyor oda yetiyor. Eskiden dükkan içinde oturabilecek yerde yoktu ancak şimdi bir iki tane masası var. Yemeğimiz ekmek arası Döner yanında ayran yada kola ayrıca elinizi silmeniz için ıslak mendil başkada birşey yok 3 metre kare dükkanda. doğuda o kadar yer gezdim. her yörenin et yemeklerini tatma şansım oldu. Ama bu dönerde farklı birşeyler var. Yolu düşene tavsiye ederim. ancak öğlen saatlerinde gidin saat 3 ten sonra döner kalmaz, Şaban Usta dükkanı kapatır. :D

Sivas'ta merkezde "mis kebap" da döner güzeldir. "Sofra" 'nında sivas kasap köftesi meşhurdur. tandır yiyecekseniz Sivas merkezde Lezzetçi 'yi tavsiye edebilirim mekan güzel ve nezihtir. :lol2:

Birde kötü deneyim anlatayım. İzmir Selçuk girişinde "Yandım Çavuş" tessilerinin tam karşısında duran tesise uğrama galfetinde bulunduk. o civarda çöp şiş meşhurdur. yediğim en kötü çöp şişti diyebilirim. :rolleyes: Yandım Çavuş ise iyidir. ancak fiyatları kalındır biraz. "yandım anam" dedirtebilir. Netekim turistik mekanlar, Efes'e yakın olması nedeniyle tur arabaları hiç eksik olmaz önlerinden.

yandım çavuşun adı, söke ali babanın tadı var

Yorum bağlantısı
Emre Gülşen
yandım çavuşun adı, söke ali babanın tadı var

Amacımla test edildi onaylandı Ali Baba..Hele çiğdemleri :)

Yorum bağlantısı
Amaç Keskin
Amacımla test edildi onaylandı Ali Baba..Hele çiğdemleri :)

ooo emrem, kaçalım bir ara yine çiğdem çitleriz

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Sefa

Vallaha biz de Adrasanlı (Çavuşköy) olduk.

Yaklaşık 6 yıldan beri her sene tatilimizin 10 gününü mutlaka Adrasan'da ve aynı otelde geçiriyoruz.

Oranın halkıyla da ahbap olduk.

Geçen hafta oradaydık. Ağustos'ta yine gideceğiz.

Hatta forumdan Mustafa Akarslan'a da tavsiye etmiştim.

Geçen pazar günü biz çıkış yaparken o da otele giriş yapıyordu. Tanışma imkanı bulduk.

Senin arabayı bile çekiştirdik. Tabii ki iyi anlamda ve gıpta ile.

Bence de Adrasan'ın özellikle çevre koyların denizi Türkiye'nin en güzel denizi.

Ama Olimpos'u ve denizini o kadar tutmadım. Belki de Olimpos için yaşımız geçtiğindendir.

Adrasan gibi yerleri gördükten sonra insan kendi kendine " Benim ne işim var ya bu çöl gibi yerlerde?" diye hayıflanıyor.

Hala benzinlik yok değilmi oralarda, tankerle satıyorlardı geçen sene benzini mazotu.... :s

Hangi otelde kalıyorsunuz Alper ?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

En son Ford otel var gibi hatırlıyorum, yoksa diğer tarafta mı senin kaldığın Koreli otel?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan,

Aynen dediğin gibi. Ford Otel'in yanındaki otel. Denize en yakın oteller bu iki otel zaten.

Sen ne zaman gittin ve hangi otelde kaldın?

Ben geçen sene gittim, Ford otele gelmeden sağa bir toprak yol giriyor. İçeri doğru 100-150 metre sonra Margaritha (yanlış yazmış olabilirim) Otel isimli bir aile işletmesinde kaldım. Ancak orada yer bulabilmiştim, heryer doluydu. Telefonla ulaşabildiklerime sormuştum Ankara'dan. Otel iyiydi ancak civar esnafta yeme, içme işleri pahalıydı ve neredeyse hiçbiryerde kredi kartı kabul etmiyorlardı. Bu çok büyük dezavantaj benim gibiler kartseverler için. Ford otelin içine girdim ve beğenmiştim.Koreli otelde aklımızda olsun, madem sen memnunsun, mazotu doldurur bizde gideriz belki...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Koreli dandikmiş o zaman.... :fiuw: Havuzu olmayan otel mi olurmuş... :) Margaritha otelde odalarda klima ve televizyon vardı. Havuz da vardı...Ufak mufak idare edecen artık... :rolleyes: Ayrıca Alper, 10 gün kalsak ve günlük 50-100 lira yemeğe harcasak 1.000 lira nakit eder ki, ben bu işi anlamam, kart olacak abi, en iyi dost.. :good1:

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör

serkan abi bence en güzeli hersey dahil otelden 5 günlük yerini ayırtacaksın 3 gün önceden cıkıp buraları görüp oradan oteline geçeceksin

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Doğru dedin de Nuriciğim, yolculuk da yoruyor beni....Bir an önce gidip programı başlatmak lazım..

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Doğru dedin de Nuriciğim, yolculuk da yoruyor beni....Bir an önce gidip programı başlatmak lazım..

abi o zaman senin için en iyisi yol ayrımına iner inmez kızılot kızılağaç mevkiinden bir otel bulup oraya yerleşmek :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yok Alperim, otel parası değil biz yarım pansiyonda öğle yemeğini hesap ettik..Biz tam pansiyon kalamazdık istesekte çünkü otelde öyle bir uygulama yoktu...Öğlen aşçı olmadığından yemekte yoktu yani. :rolleyes: Wireless a para alan da tam 5 yıldızlıymış yani... :good1:

abi o zaman senin için en iyisi yol ayrımına iner inmez kızılot kızılağaç mevkiinden bir otel bulup oraya yerleşmek :)

Kemer yolundan ayrılınca aşağıda bir çeşme var solda ağaların arasında, orada tam 10 dakika yüzümü yıkamıştım. Otelci bana odayı anlatırken ben uyumaya başlamıştım galiba.... :fiuw:

Yorum bağlantısı
Rıdvan Kocabaş

İstanbul Samsun karayolunda , Çorum Osmancık ta Nalbantoğlu Tesisleri var Ailecek gidilebilecek bir yer , Çorbası bence güzel :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Şendur

karaburun yolunda,,,gulbahceyi gecince sagda Şadinin Yeri... fiyatları baya iyiydi

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
karaburun yolunda,,,gulbahceyi gecince sagda Şadinin Yeri... fiyatları baya iyiydi

hocam iyte'limiyiz yoksa? :)

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Ayvalık Akkuşlar Dinlenme Tesisleri-Lahmacunu çok güzel yapıyorlar...Gerçekten güzel, tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Öz

Babaeski'de adını hatırlamadığım ama içinde 33 tane restoran ve 1000 kişilik bir disko olduğunu duyduğum bir köye "Solistin Yeri" restoran..

Salaş bir yer gibi görünse de; Sütlü tavuk dedikleri bir tavuk var, gerçekten çok lezzetli.. Süt kuzusu, köfte, beyaz peynir, kavun, Yunan usulü salata, Mardin'den gelen ev yapımı şarap.. hepsi onnumara..

Babaeski Mega Oto-Tahsin abi; sen olmasan biz nerden bulacaktık Solistin Yerini :hohoho:

Bu arada mekanın sahibinin sesi de çok güzelmiş ve çok eğlenceli oluyormuş orası ama biz gittiğimizde hafta içi olduğundan göremedik, artık kısmet bi dahakine..

Yorum bağlantısı
Guest Hasan Tanr?verdi

tarsusta memhmet usta da künefe, yıldırımlar restaurantta tavuk şiş, keleşoğlunda baklava, bir kent paça da içilir...

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Necat Ertan
(düzenlendi)

Balıkesir, İzmir, Edremit - Çanakkale yolunda Altınoluk ve Küçükkuyu' yu geçtikten sonra solda, denize sıfır HASANAKİ balık restaurant. Şiddetle öneririm. Yaklaşık 15 yıldır gideriz. Yolunuz düşerse mutlaka uğrayın.

tarihinde Necat Ertan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...