İçeriğe Yönlendir

Bir Led Nanesi De Benden

Görkem Azizoğlu

Recommended Posts

Görkem Azizoğlu

Bagaja torpidoya düşünüyorsan bu fotodaki geniş açılılardan olmalı abi. Değilse pek bi performans alınmıyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Konya sokağın esnafı bana garip davranıyor...:lol: Led var mı diyorum, var derken cansız söylüyorlar...Bir ara tekrar şansımı deneyim yada netten alıyım 50 lik paketler halinde satan var....

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Bende 40-50 tane led kısmı az daha uzun olanlardan var ama elim gitmiyor uğraşmaya...Aydınlatması yeterli olur mu sence standart ledlerin, yarın bir araya getireyim olmazsa birkaçını...

pazar günü benim arabayı incele yeterli olup olmadıgını görürsün soyadaşım.istersen ben hazırlayım sana sen sadece monte et.ama acele etmicen

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Konya sokak öyle abi led var mı diye dükkana girince 1000 lik paket alacak sanıyorlar galiba 40 50 deyince gönülsüz gönülsüz. Bende fazladan 20 30 tane mantar led var abi verebilirim zaten araçta yer kalmadı. :lol:

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Görkem Azizoğlu

Bu uygulamayı foruma koymayı unutmuşum gerçekten bugün bunla ilgili bi konu açılınca farkettim.

Yine "yanacak led tezgahta durmaz" diyerek işe koyulmuştum. :) Araçta feci halde bi bardaklık ihtiyacı vardı. Ee dedim yapmışken ledlisini yapmalı kuru kuruya olmaz. Aklıma çamaşır askısı geldi şu içi baloncuklu olan bunu angel gibi kullanırsam güzel görünür dedim. Bizim evdeki son 2 tane olan baloncuklu askıları aldım. İlk ikisi pratik kurbanı oldu fırında. Yakın bi arkadaşımdan 2 tane askılık aldım baloncuklu ama baktım onların baloncuklarıda seyrek o zaman ışık çok kırılmıyor. Biraz bakındım bir markette bu çok baloncukludan buldum 5 tane aldım. :s İşaretlediğim yerden L=H\Q+Lxc/%88 formülü ile ortalama bir bardağın çevresini ölçüp askıyı işaretlediğim yerlerden kestim.

Sonra attım fırına hafif yumuşayana kadar ısıttım. Çıkardım damacanın ağzıda bardağın çevresiyle aynı ölçüde o formülle hesapladım, onun etrafında büktüm. İçine ledler, deneme atışı, ardından montaj. Bunun için sol kapıya acımadım deldim gerekeni yaptım. Sonunda böyle birşeyler oldu.

Şu anda aracımdan 794 km uzaktayım. Tam 18 gündür hiç çalışmadı. Fotoğraflar için karıştırırken ne kadar özlediğimi bir kez daha anladım. İçimi dökmüş oldum bi yerde. :)

Oktay abi biraz beklettim netimizin hızı Japonyayla yarışıyor.

img3268d.jpg

img3269a.jpg

img3272v.jpg

img3279l.jpg

img3281u.jpg

img5275yy.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

burdada elektrikler kesildi.sorun değil.alışığız.

süper olmuş elbise askısı fikrine bayıldım.birde murat dere üstadın şırınga fikrine bayılmıştım.süpersiniz. :good1::):s

eline sağlık.çok güzel olmuş.mondimin kolçağını açınca bardaklığı var ama bardak için yetersiz.bu tarz bir şeyler düşünüyordum.yol gösterdin.teşekkür ediyorum.bundan yapıp yapıştırayım.hem ışık olur hem bardağa destek olur. :good1:

bu arada yaşlı mondimdeki led sayısı senin led sayını geçmiş sanırım.hazır fiestadan uzakta iken yeni fikirler geliştirmeye bak. :D:)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Sağol Oktay abi bi fikir verdiysek ne güzel. :)

Çemberin birbirine yaklaştığı yerede epoksi doldurursan tam sağlam bir çember olur ve istediğin yere takarsın. Yani ledleri ve direnci epoksiye gömmeli.

Ben kapıya plastik cırt cırt ile bağladım. Menteşe olarak kullandım yani cırtcırtları.

Ne fikirler geliyor aklıma abi hepsini planlıyorum yaza inşallah. :s

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Sağolasın abi. Bu arada fırından çıkardıktan sonra eline aldığın eldiven de sıcak olsun bi de aniden bükme askıyı değilse üstünde böyle kılcal çatlaklar oluyor o da iyi durmuyor benim ilk ikisi öyle ziyan oldu.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Oktay abi sen arabana led yapıcaksın ya bu askıları değerlendir bence. Hiç bükme düzken (ızgarana göre hafiften şekil de verebilirsin) ikicunu takmak yerine bi tarafından sırayla ledleri sırala boydan boya. Al sana Merso gündüz farı :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)
Sağolasın abi. Bu arada fırından çıkardıktan sonra eline aldığın eldiven de sıcak olsun bi de aniden bükme askıyı değilse üstünde böyle kılcal çatlaklar oluyor o da iyi durmuyor benim ilk ikisi öyle ziyan oldu.

bu tarz plastiklerle uğraşmışlığım epey fazla.bu önerinide yazdım aklıma sağolasın.

Oktay abi sen arabana led yapıcaksın ya bu askıları değerlendir bence. Hiç bükme düzken (ızgarana göre hafiften şekil de verebilirsin) ikicunu takmak yerine bi tarafından sırayla ledleri sırala boydan boya. Al sana Merso gündüz farı :)

:bambam:

bu tarzda gündüz farı için pleksi çalışmam vardı ama kısa sürdü.servet üstadımın geceuçuşunda yaptığı çalışma vardı.uğraştırıcı bir çalışma idi.ben vazgeçtim hiç uğraşmadım bir daha.lazer kesim gerekiyordu oda külfetli olacaktı.

bu askı ile aslında kırmızı ledler ile iyi stop lambası çalışması olur.çubuk şeklinde görünür. :good1: iki kenardan power led harika ışık verir.denemek lazım.

Yorum bağlantısı
Murat Dere
Bu uygulamayı foruma koymayı unutmuşum gerçekten bugün bunla ilgili bi konu açılınca farkettim.

Yine "yanacak led tezgahta durmaz" diyerek işe koyulmuştum. :) Araçta feci halde bi bardaklık ihtiyacı vardı. Ee dedim yapmışken ledlisini yapmalı kuru kuruya olmaz. Aklıma çamaşır askısı geldi şu içi baloncuklu olan bunu angel gibi kullanırsam güzel görünür dedim. Bizim evdeki son 2 tane olan baloncuklu askıları aldım. İlk ikisi pratik kurbanı oldu fırında. Yakın bi arkadaşımdan 2 tane askılık aldım baloncuklu ama baktım onların baloncuklarıda seyrek o zaman ışık çok kırılmıyor. Biraz bakındım bir markette bu çok baloncukludan buldum 5 tane aldım. :) İşaretlediğim yerden L=H\Q+Lxc/%88 formülü ile ortalama bir bardağın çevresini ölçüp askıyı işaretlediğim yerlerden kestim.

Sonra attım fırına hafif yumuşayana kadar ısıttım. Çıkardım damacanın ağzıda bardağın çevresiyle aynı ölçüde o formülle hesapladım, onun etrafında büktüm. İçine ledler, deneme atışı, ardından montaj. Bunun için sol kapıya acımadım deldim gerekeni yaptım. Sonunda böyle birşeyler oldu.

Şu anda aracımdan 794 km uzaktayım. Tam 18 gündür hiç çalışmadı. Fotoğraflar için karıştırırken ne kadar özlediğimi bir kez daha anladım. İçimi dökmüş oldum bi yerde. :)

Güzel olmuş, şık da durmuş. Ama keşke o kabarcıklar olmasaymış dedim, bir yandan da ayrı bir hava katmış sanki. :) Adamın biri buna benzer şekilde fara angel yapıyordu yutubda bir zamanlar, o geldi aklıma şimdi. :flowers:

Yorum bağlantısı
Gökhun Gündüz

Gereksiz olmus arkadasım yani tuş filan hiç hoş değil ayrıca 1 tl ye bu sarı lambaların beyazları satılıyor ben aldım gayet sağlıklı bu biraz amele işi sanki.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Yine "yanacak led tezgahta durmaz" diyerek işe koyulmuştum. :) Araçta feci halde bi bardaklık ihtiyacı vardı. Ee dedim yapmışken ledlisini yapmalı kuru kuruya olmaz. Aklıma çamaşır askısı geldi şu içi baloncuklu olan bunu angel gibi kullanırsam güzel görünür dedim. Bizim evdeki son 2 tane olan baloncuklu askıları aldım. İlk ikisi pratik kurbanı oldu fırında. Yakın bi arkadaşımdan 2 tane askılık aldım baloncuklu ama baktım onların baloncuklarıda seyrek o zaman ışık çok kırılmıyor. Biraz bakındım bir markette bu çok baloncukludan buldum 5 tane aldım. :) İşaretlediğim yerden L=H\Q+Lxc/%88 formülü ile ortalama bir bardağın çevresini ölçüp askıyı işaretlediğim yerlerden kestim.

img3268d.jpg

img3269a.jpg

img3272v.jpg

img3279l.jpg

img3281u.jpg

img5275yy.jpg

süper fikir olmuş.. bence bardaklıkta ziyan edeceğine bunları angel halkası olarak geliştirmelisin.. eline sağlık..

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
süper fikir olmuş.. bence bardaklıkta ziyan edeceğine bunları angel halkası olarak geliştirmelisin.. eline sağlık..

Angel olarak bi kaç fikir var aklımda ama iki taraftan led i takınca ortalara doğru ışığın şiddeti azalıyor onun için bi kaç çözüm deneyeceğim. Son fotoda biraz parlak çıkmış gerçek aydınlatması onun yarısı kadardır.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
Angel olarak bi kaç fikir var aklımda ama iki taraftan led i takınca ortalara doğru ışığın şiddeti azalıyor onun için bi kaç çözüm deneyeceğim. Son fotoda biraz parlak çıkmış gerçek aydınlatması onun yarısı kadardır.

senin kapı altına yaptığın led fikri bendede senelerdir var ama bi türlü elim değip uğraşamıyorum çok güzel şeyler yapmışsın helal olsun..

bence bunları yapıyosan,kapı açma kollarına (dışarıdan) birer tane aşağı bakacak şekilde led koy ve iç aydınlatmaya bağla.. kumandayla kapıyı açtığın anda 4 kapı kolundada ledler yansın bmw lerdeki gibi.. çok şık duruyor..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...