İçeriğe Yönlendir

Karavan Yapımı

Erdal Kopmaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

napacan teknede. zor işler onlar. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Abi hayat basitleştikce sıkıcı olmaya başlıyor

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Mehmet Göktürk yazdı:

napacan teknede. zor işler onlar. Davulun sesi uzaktan hoş gelir.

Ben de özeniyorum hocam, ama sadece özeniyorum.  Kıçtan küçük motorlu bir şey olsa bile yeter bana, ama nereye konacak nasıl saklanacak bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Evren Erakçora yazdı:

Ben de özeniyorum hocam, ama sadece özeniyorum.  Kıçtan küçük motorlu bir şey olsa bile yeter bana, ama nereye konacak nasıl saklanacak bilemiyorum. 

denizci deyişi vardır: en güzel tekne, arkadaşının teknesidir diye...

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tekne işinde iki şey lazım 1. para 2. zaman

7 senede bir tekneyi yeniden almış gibi para yer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

denizci deyişi vardır: en güzel tekne, arkadaşının teknesidir diye...

Mehmet Göktürk yazdı:

Tekne işinde iki şey lazım 1. para 2. zaman

7 senede bir tekneyi yeniden almış gibi para yer.

Boşverin parayı insanın ömrü uzar.

https://youtu.be/VgmDPoO-f3w?t=229

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

davulun sesi uzaktan hoş gelir. ben bu boy bi tekne ile istanbuldan izmire gittim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Son zamanlarda farkettiğim ve çok itici bulduğum bir konu var. Sonradan görme karavancılar hep bir teras isteme durumu var. Bir tek banamı itici geliyor. Arabayı hörgüclü deve muamelesi yapıyorlar. Tavanda gereksiz demir yığını, aerodinamik bozan ve ağırlık merkezini maf eden bir durum 

Aklı olan teras yapacağına, komple güneş paneli koyar. Onlada ekran kartlarıyla dizilmiş Etheryum madeni işleyen sistemi beslersin.  Karanvanın aylık yakıt ,bakım,  yemek parası çıkar. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ali Darbaz yazdı:

Son zamanlarda farkettiğim ve çok itici bulduğum bir konu var. Sonradan görme karavancılar hep bir teras isteme durumu var. Bir tek banamı itici geliyor. Arabayı hörgüclü deve muamelesi yapıyorlar. Tavanda gereksiz demir yığını, aerodinamik bozan ve ağırlık merkezini maf eden bir durum 

Aklı olan teras yapacağına, komple güneş paneli koyar. Onlada ekran kartlarıyla dizilmiş Etheryum madeni işleyen sistemi beslersin.  Karanvanın aylık yakıt ,bakım,  yemek parası çıkar. 

Katılıyorum, mis gibi doğadasın zaten teras neyine, 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

hep bir teras isteme durumu var.

teras: ecnebilerin arsa kiralayıp oraya koydukları, tır dorsesi üstüne yapılan devasa karavanlarına jakuzi ve mangal sefası yaptıkları tatilcilik yerleri, bizde karavan akımı son birkaçyıldır videolardan öğrenildiği için karavana yansımış olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

Katılıyorum, mis gibi doğadasın zaten teras neyine, 

pek doğada da olmayabilir. kalabalık bir plaj otoparkında üstte püfürtü olabilir diğer araçların arasında sıkıntı basmayabilir.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Ankara şaşmaz sanayisinde bitane türk telekomdan çıkma olduğunu tahmin ettiğim bi 4x4 transit karavan vardı, kamyonlara yük kaldırıp indirmek için takılan hidrolik kollu kapaklardan takmış, üstüne de yan şekilde atv koymuştu. Çok güzel duruyordu.

Tam olarak bundan;

https://images.app.goo.gl/jzQCm3UrKaT2kUyv8

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Mehmet Göktürk yazdı:

pek doğada da olmayabilir. kalabalık bir plaj otoparkında üstte püfürtü olabilir diğer araçların arasında sıkıntı basmayabilir.

Benim karavanım olsa asla ikinci bir karavan olan yere girmem,  kalabalıktan uzak, sakin yerleri ytercih ederim, yoksa bana göre karavanın anlamı yok. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Yanar yazdı:

Benim karavanım olsa asla ikinci bir karavan olan yere girmem,  kalabalıktan uzak, sakin yerleri ytercih ederim, yoksa bana göre karavanın anlamı yok. 

Bi çok bölgede bi karavanın tek başına durması çok tehlikeli. İnsanlar çekiniyor bu yüzden.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Yanar yazdı:

O sakin yere senden önce gitmiş halıyı sermiş oluyor vatandaş doblo ile. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ebrar Tüfek yazdı:

Bi çok bölgede bi karavanın tek başına durması çok tehlikeli. İnsanlar çekiniyor bu yüzden.

Kargadan korkan darı ekmez derler

Mehmet Göktürk yazdı:

O sakin yere senden önce gitmiş halıyı sermiş oluyor vatandaş doblo ile. 

Doblocular her yerde Mehmet hocam maalesef, 4x4 şart doblocular ulaşamaz oralara. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Yanar yazdı:

Kargadan korkan darı ekmez derler

Yanında eşin ve küçük çocuğun varsa öyle olmuyor. Tatil yapmak isterken katil olma riskiniz çok yüksek. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Ebrar Tüfek yazdı:

Yanında eşin ve küçük çocuğun varsa öyle olmuyor. Tatil yapmak isterken katil olma riskiniz çok yüksek. 

Bazı bölgeler tehlikeli, ona katılıyorum, ama her yeri de böyle düşünmemek gerek. 

Esasında sorun insanın çok olduğu yerlerde daha fazla oluyor, 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Mustafa Yanar yazdı:

İnsanlar çingene obası gibi karavan parklarda yanyana yaşamaya başladı.
2 dönüm arsası olan karavan park açmaya başladı. Minimum yıllık abonelilk istiyorlar 7.000 liradan başlıyor fiyatları.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mustafa Yanar yazdı:

Bazı bölgeler tehlikeli, ona katılıyorum, ama her yeri de böyle düşünmemek gerek. 

Esasında sorun insanın çok olduğu yerlerde daha fazla oluyor, 

Abi mecbur heryeri bu şekilde görüyorum çünkü hiçbir yerin girişinde tabela yazmıyor burası tehlikelidir diye :) içeride fuhuş yapılıyor diye evli çoluk çocuklu insanlara pompalı tüfekle saldıran mahlukatlar gibi yüzlerce örnek sayabilirim, derenin yanında balık tutanların, yabancı adam gelip gecenin köründe bizim köyün balığını tutuyor diye karavanı taş yağmuruna tutup cam çerçeve indirmesi mesela. 

Böyle insanlarla uğraşmamak için karavan parkına gidiyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ercüment Yıldırım
Kaçak kat çıkmış resmen

FB9-A15-A9-D471-4-A98-9800-6-F9002-F65-B46.jpg
Bunlar çok yaygınlaştı
Ucuz olunca ya tavan çadır ya da bundan yaptırıyorlar
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Çekme karavanda ağırlık en arkada olursa kendi kendine azalan frekans ile karavanın nasıl yoldan çıktığını gösteren bir video var. 

şu videoda da ağırlığın değişik konumlarda olması ile çıkan sonuçları gösteriyor. 

güvenli sürüş için bir, çeken aracın ağırlığı iyi olacak. İki, karavan ağırlıklı yükün aks üstünde olması gerektiği

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...