İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Selçuk Yavuzkanat

Arkadaşlar Slm,

Ben 2005 model Focus Comfort model arabama Atiker marka LPG kiti taktırdım. Ancak taktırdığımdan beri motor arıza lambası yanıyor ve rölanti arızaları yaşamaktayım. Taktırdığım yetkili servise defalarca gitmeme rağmen sorunum çözülmedi.

Ankara'da Bu arızaları kalıcı olarak çözebilecek bir servis önerecek var mı?

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Selçuk Yavuzkanat

Ben Atiker'le görüştüm. Ustanız çözer dediler. 3 gün önce yine gittim. Usta ilgilendi yaptı bişeyler ama çözüm olmadı. Önerisi olan varsa bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ruhsata işlettiniz mi, ne kadar oldu taktıralı.. ?

"Sökün alın kitinizi" dediniz mi.. ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Üstün Oto Servisine gittiniz mi? Atiker disbirütörü bunlar.Bunlar çözüm bulamazlarsa başkası bulamaz :lol2:

Yorum bağlantısı
Tufan Yıldız

Arkadaşlar Atiker takılı aracımın lpg ile ilgili sorunlarında izmirde güvenle gidebileceğim servis önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

ergin bey bence de gerek yok aynı araçdan bende de vardı biliyorsunuz ve ben lpg li haliyle 36 bin km kullandım buji den yana hiç sıkıntım olmadı 90 bin bakımında da yine orijinal bujilerini taktırdım ama rize de bobinim arıza yapmıştı o kadar kendi bujileri ile devam edin derim

Yorum bağlantısı
Selçuk Yavuzkanat

Evet dediğiniz gibi bir de Üstün Oto Gaza gideceğim. Bakalım çözebilecekler mi?

Yorum bağlantısı
Taner Dağlıgil

Üstün oto dediğiniz, ostim metro durağından batıkent yoluna dönünce ilerde sağ kısımda kalan yer mi ?

Geçen motor arıza ışığı yanıyor diye gittiğimde, aracımda takılı olan lpg beyninin eski tip olduğunu yenisi takılırsa lambanın söneceğini, ve beynin 500 tl olduğunu söylediler:) hayırlı işler dedim..

Yorum bağlantısı
Selçuk Yavuzkanat

O da güzel bi yaklaşımmış :) Garanti falan pek önemli değil sanırım.

Yorum bağlantısı
Bengü Yıldız
Merhaba arkadaşlar. Aracım 2009 Focus 1.6 Ti-vct daha 3600 km. de. Başlıkta da dediğim gibi benzin fiyatlarındaki hızlı artış nedeni ile aracıma LPG taktırmayı düşünmeye başladım içim kan ağlayarak. Aslında Lpg hiç düşünmüyordum fakat ben 6 ay önce arabayı aldığımda yanlış hatırlamıyorsam benzin litre fiyatı 2.70-2.80 civarındaydı şu anda 3.27 oldu. Yaklaşık 50 kuruş arttı litrede ve dolayısıyla LPG cazip gelmeye başladı. LPG illa ki zarar veriyor, insanın içi rahat olmuyor ama böyle gideerse benzin 3.50-3.60 ı (eski fiyat seviyesi) kısa zamanda görecek ve benzinle arabaya binilmez hale gelecek. Ankara TUROTO BRC MY07 takıyor, Aksaray BE_PA bir Otogazcı ile anlaşmış ATİKER takıyor. ATİKER 1000 tl., BRC 1500 TL.Hangisini taktırayım karar veremedim. Daha önce Ford servisinde çalışmış olan bir ustam var o Atiker taktır hiç bir problem olmaz diyor, kendinin de 2001 focusunda Atiker takılı bir sorun çıkarmamış. Bir başka arkadaşım 1996 Modeo 2.0 a taktırdı Atiker o da problem yok diyor. Ama bir yandanda arada bu kadar fiyat farkı varsa kalite farkı da vardır diye düşünüyorum. Ve Atiker in ilk çıktığı anlarda bazı problemleri olduğuınu biliyorum, BRC ise daha profesyonel geliyor. Lütfen Atiker ve Brc hakkındaki görüşlerinizi ve tecrübelerinizi (olumlu yada olumsuz) yazabilir misiniz? Bir de aracım şu an 3600 km.de sizce hemen taktırayım mı LPG yi, yoksa 10.000 km. dolana kadar bekleyeyim mi parçalar biraz daha alışşın, motor biraz daha kendine gelsin diye? En azından taktırmadan önce bir ilk yağ değişimi yapsam daha mı iyi olur, yoksa battı balık yan gider hesabı direkt taktırıp geçeyim mi? Lütfen yardım.

simdi brc ile atiker arsındaki farkı sunayım size siz karar verin .arastırmalarım neticesinde .brc italyan marka ,ama bunun yerlısıde cıkmıs 2a brava dıye gecıyor. malzemenın uzerınde sırf brc yazıyorsa ıtalyan marka.sız italyan marka 1500 tl taksıtlı fıyatı .BRC ITALYAN MARKA TAKILIrsa ıso 9001 GARANTI BELGENIZI ISTEYIN.Atiker yerli marka,fiyatıda 990 kartlara bolunuyor.nerde takılırsa takılsın hızmet yeterlılık belgesınde ısmı varmı kontrol edelım.cogu fırmanın hızmet yeterlılık belgesı yok.bıldıgım kadarıyla.yanı bu fırmalar tse ce kontrol suz fırmalar.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tarık Gücin

Benim aracımda Atiker sıralı LPG takılı. Şu an 2-3 kere söndürttüm ve yine yanıyor. Arıza olarak da "katalizör" konulu -"gaz düşük" gibi birşey de tam hatırlamıyorum.- uyarı gösteriyor. Ama ne tıkırtı var ne de çekişte bir düşüş.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

katalizör ile ilgili arıza kodu veriyorsa ya sensör arızasıdır yada katalizör arızalıdır. kesin arızanın yeri için arıza kodu gerekli

Yorum bağlantısı
Tarık Gücin

Yaşar Bey,

Katalizörden ne ses geliyor ne de performansta sornu var. Servis de katalizör sağlam diyor.

Atiker LPG kaynaklı olduğu konusunda ısrarlılar. İstanbul'da kime kalibrasyon yaptırabilirim?

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Yaşar Bey,

Katalizörden ne ses geliyor ne de performansta sornu var. Servis de katalizör sağlam diyor.

Atiker LPG kaynaklı olduğu konusunda ısrarlılar. İstanbul'da kime kalibrasyon yaptırabilirim?

Tarıkçım atiker takan bayi burası, onlar kalibrasyon yaparlar...

üçel oto web sitesi

Yorum bağlantısı
Tarık Gücin

Hocam Cumartesi gittim; ama 100 km sonra tekrar yandı. Bir sefer de Bostancı'daki servislerini denemeyi düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Atilla Demir

HEPİNİZE MERHABALAR. TÜK YORUMLARI OKUDUM AMA KİMSE ŞUNU VEY ABUNU TAKTIR DEMİYOR. BENDE ATİKER TAKTIRMAYI DÜŞÜNÜYORUM. NEDENM DERSENİZ. ARABAYI 2 VEYA 3 YIL İÇİNDE SATICAM. BU NEDENLE 500-600 TL FAZLA VERİP BRFC VEYA ZAVOLLİ TAKTIRMAYI DÜŞÜNMÜYORUM. SİSTEM AYNI. SADECE PARÇALAR YERLİ VE İTHAL. YAZILIM PROGRAM AYNI. ARACIM TİTANYUM 2009

Yorum bağlantısı
Harun Gümüş

Merhaba arkadaşlar, Aranıza yeni katılıyorum.Çanakkale'den.

Eski F1 yeni F2 kullanıcısıyım.

2007 Focus Sedan Collection AT 70.000'de.

20 gün önce lpg taktırdım atiker marka.

şehir içi şehir dışı karışık 100 km'de 11.7 litre lpg tüketiyordu araç.

Banan çok anormal geldi, geçen gün bayiide bir ayarlama daha yaptılar, gazı biraz kıstım abi dedi usta.şimdi denemedeyim..sonuçları merak ediyorum.

Umarım sarfiyat biraz düşer yoksa hiçbir anlamı kalmayacak bu lpgnin. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir arkadaşımın annesi Hyundai Elantra marka aracına Atiker taktırmış. Ancak ilk gün gazdan benzine geçiş problemi yaşanmış. Hangi durumda geçişin olduğunu tam anlayamamış arkadaşlarım ancak yokuş yukarı çıkarken yaptığını net hatırlıyorlar. Montajı yapan Ankara Neziroğlu. Problemi sorduklarında birkaç parça değişimi yapmışlar, düzelmeyince, bujiler yapar demişler. Bence sorun kitin enjektörleri veya montajı ile ilgili ancak, servis dediği için bujileri değiştirelim diyorlar. Sizce değişmeli mi? Yoksa hiç masraf yapmadan sorunu kitte mi aramalılar?

Saygılarımla.

Abi, buji eskiyse değişmesi faydalıdır, ancak; rampa yukarı aracın benzine geçmesine sebep değildir..

Böyle bir sorun varsa; lpg az kalmış olabilir, basınç bir sebeple düşük olabilir, basınç sensörlerinde sorun olabilir.. Kalibrasyon hatalıdır..

Ama bence arabada sorun yoktur...

Yorum bağlantısı
Harun Gümüş

Merhaba arkadaşlar, Aranıza yeni katılıyorum.Çanakkale'den.

Eski F1 yeni F2 kullanıcısıyım.

2007 Focus Sedan Collection AT 70.000'de.

20 gün önce lpg taktırdım atiker marka.

şehir içi şehir dışı karışık 100 km'de 11.7 litre lpg tüketiyordu araç.

Banan çok anormal geldi, geçen gün bayiide bir ayarlama daha yaptılar, gazı biraz kıstım abi dedi usta.şimdi denemedeyim..sonuçları merak ediyorum.

Umarım sarfiyat biraz düşer yoksa hiçbir anlamı kalmayacak bu lpgnin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Gazı kıstım diyorsa sakat :f1:

bizde FI otomatik var. bir kere kendi ustam dışında birisi ayar yaptı gazı kısmış :good1: araba daha fazla yakmaya başladı. çünkü vites geçiş deviri yükseldi daha çok gaza basmak gerekiyordu. En temizi yol kalibrasyonu.

Aracınızın benzin ortalamsı nedir? zaten teknik veri olarak ortalaması 8. küsürdü emin değilim. 8 litre olsa beniznde lpgde 10 litreye kadar çok anormal sayılmaz tabi benzin tüketimi sıfıra yakın iken. ama siz şehir içi ağırlıklı kullanıyorsaınz 11 litrede o araç için lpg de çok anormal değil.

Yorum bağlantısı
Harun Gümüş

Aslında 11 lik ölçümün %90 'ı şehir içi.çok kısa mesafelerde kullanmıştım.Sürekli 1-5 km gibi.

240 km gittikten sonra depo tam boşalmadan litresi 1.90'dan 57 liralık gazdoldurdum.km'de 23.7 kuruş'a denk geliyor.

16-18 kuruşları görünce forumda bana doğal olarak çok geldi.

Bu kez gaz tamamen tükenene kadar gideceğim.Sonuç ne olacak?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

lpg tüketimi benzin kadar ( ki onnuda nekdar sağlıklı olduğu ayrı) düzgün ölçülemioyr. önerilen ölçme yöntemi depo tamamen boşken 10-20 liralık alıp araç benizne geçne kadar ( ama dibini nasıl bitirecez o ayrı) gidilen km ile yapılan yöntem

Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

Tam üç aydır Mondeomda Atiker kit uygulaması var ve hiç bir sorun yaşamadım...(Şeytan kulağına kurşun)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...