İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Ayhan Onaran

Katkılı mı katkısız mı lpg tavsiye edersiniz?

Katkısız..Çünkü katkılı olanlar filtreleri daha çabuk tıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Basar
(düzenlendi)

merhabalar, ben de 2004 focus otomatik sahibi olarak aranıza katıldım, atiker tüp var kilis te takılmış yalnız kit atiker enjektörler siyah çıt çıt sesi çıkaranlardan, bunun kalibrasyonunu servis pc den yükledi bıraktı herhangi bir ayar yapmadı, motor lambası da yanıyor, gage testinde p117 hata kodu var, ilçedeyim servis yok ne yapmalıyım sizce. yakıtım da 100 km de 2 litre civarı arttı :)) lpg'yi sürekli olarak exengaz alıyorum alpet tenten sorun ondan olabiliir mi.herkese teşekkürler.

tarihinde Mehmet Basar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cem Yıldız
(düzenlendi)

Selam herkese. Benim araçta atiker sirali lpg var birkaç gündür kendiliğinden benzinden lpg ye geçiş ısısı yükseldi. Yani normalde hararet göstergesi az birşey hareket etse lpg ye geçerdi şimdi gösterge ortaya gelmeden lpg ye geçmiyor. Kendiliğinden olan bu değişiklik normal mi çözümü var mı varsa ben kendim yapabilir miyim yoksa yine lpg servisine mi gitmem gerekir

tarihinde Cem Yıldız tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Normal değil..İbre az biraz oynadığında geçmesi lazım.Ortaya geldiğinde sıcaklık 90 dereceleri bulur ki LPG bu aralıkta geçiyorsa sorun var demektir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tekrar gidip ayar mı yaptırmam gerek?

Bencede ayarlara bir baktırın. Çünkü yazılımlarda kaç derecede LPG ye geçeceğinin sıcaklığını belirtiyorlar. Orada bir sorun oluşmuş gibi.

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız
(düzenlendi)

Sorun biraz belli oldu gibi arabayı benzinde kullanınca hararette sorun olmadı ama lpg ye alınca hararet neredeyse kırmızıya dayandı :( ve lpg de silkeleme yaptı benzine alınca tekrar hararet düştü ve silkeleme yapmayı kesti. Ne yapmam gerekiyor?

Yorum bağlantısı
Durali Saygın

arkadaşlar daha arabamı teslim almadım aldıgım kişi türkiyeye gelemdigi için 3 4 gün sonra gelecek bende atiker taktırmayı düşünüyorum aracım focus 1.6 collection 2005 umarım bir sıkıntı yaşamam taktırma nedenim atiker servisinin bana digerlerinden daha yakın oluşu (uzaklık bakımından herhangi bir sorun cıktığında) sahibini cok yakından tanımam ve kendisinin daha once defalarca ford focusa atiker montajı yapmış olması burdur/karamanlı avcıoğlu atiker yetkili servisi sanırım bu ustalık işi biraz yetenek ve kısmet işi ayrıca mehmet abinin dediği gibi kitle temelde aynı

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Yıldız

Herkese selamlar arabayı biraz sıkıstırınca (3.5 devir üstü) sesli uyarı vererek benzine geçiyor. Bunu neden yapar?

Yorum bağlantısı
Mehmet Basar

aynı sorun benim araçtada oldu lpg filtresini değiştirdikten sonra kalibrasyonu yapamamıştı kendini usta zanneden şahıs, başka bir kendini usta zanneden şahıs kalibrasyon yaptı düzeldi, ancak aracın çok yakmasına bir çözüm bulamadı, bilgisayarda neyse o dedi, öyle ayar falan yapılmıyor dedi:)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorun biraz belli oldu gibi arabayı benzinde kullanınca hararette sorun olmadı ama lpg ye alınca hararet neredeyse kırmızıya dayandı :( ve lpg de silkeleme yaptı benzine alınca tekrar hararet düştü ve silkeleme yapmayı kesti. Ne yapmam gerekiyor?

Aracınız fakir karışımda çalışıyor muhtemelen.. Fakir karışım üst kapakta yüksek ısıya ve teklemelere sebep olur..

arkadaşlar daha arabamı teslim almadım aldıgım kişi türkiyeye gelemdigi için 3 4 gün sonra gelecek bende atiker taktırmayı düşünüyorum aracım focus 1.6 collection 2005 umarım bir sıkıntı yaşamam taktırma nedenim atiker servisinin bana digerlerinden daha yakın oluşu (uzaklık bakımından herhangi bir sorun cıktığında) sahibini cok yakından tanımam ve kendisinin daha once defalarca ford focusa atiker montajı yapmış olması burdur/karamanlı avcıoğlu atiker yetkili servisi sanırım bu ustalık işi biraz yetenek ve kısmet işi ayrıca mehmet abinin dediği gibi kitle temelde aynı

Son cümle hariç doğru düşünüyorsunuz...

Herkese selamlar arabayı biraz sıkıstırınca (3.5 devir üstü) sesli uyarı vererek benzine geçiyor. Bunu neden yapar?

Kalibrasyon hatasıdır büyük ihtimal, yada bir şekilde arızalı bir parça sebebiyle basınç düşüyordur..

aynı sorun benim araçtada oldu lpg filtresini değiştirdikten sonra kalibrasyonu yapamamıştı kendini usta zanneden şahıs, başka bir kendini usta zanneden şahıs kalibrasyon yaptı düzeldi, ancak aracın çok yakmasına bir çözüm bulamadı, bilgisayarda neyse o dedi, öyle ayar falan yapılmıyor dedi:)

Normalde filtre değişince kalibrasyon gerekmez.. Demekki kalibrasyonunuz bozukmuş..

Yeni kalibrasyona rağmen yakıt tüketimi düşmediyse, önce araçta sorun arayın..

Ateşleme elemanlarını gerekiyorsa yenileyin..

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız

Cevabınız için çok teşekkürler şu anki ustam beş para etmez onu anladım Kayseri'de iyi bir atiker ustası bilen varsa söyleyebilir mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Cevabınız için çok teşekkürler şu anki ustam beş para etmez onu anladım Kayseri'de iyi bir atiker ustası bilen varsa söyleyebilir mi?

Yinede.. yukarda anlattığınız durum, başka arızaların sebebi olabilir...

Gauge menüden harareti gözleyin not edin ve bizimle paylaşın..

Yorum bağlantısı
Mehmet Basar

ben lpg nin ayarlarıyla oynamayın diyecektim ki resetledi bi kere beyni sıkıntılarım ondan sonra başladı. onun için kalibrasyon dedim. ateşleme bobinim değişti ama diğer başlıkta yardımcı oldular yarın önerileri ustayla paylaşıp bir çözüm yolu bulacağım inşallah.

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız

Yinede.. yukarda anlattığınız durum, başka arızaların sebebi olabilir...

Gauge menüden harareti gözleyin not edin ve bizimle paylaşın..

Tamam mesajınızı yeni okuyabildim yarın ilk işim bunu yapmak olacak ve aksama bilgi vereceğim

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız

Bir hafta önce zaten devirdaim pompası değişti şu an hararette hiçbir sorunum kalmadı fakat lpg den benzine atma durumu düzelmedi birkaç kez ayar yaptırdım yine olmadı. Bazen araç seyir halindeyken hız göstergesi sıfırlanıyor ve bunun üstüne de uyarı sesi verip benzine geçiyor

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız
(düzenlendi)

gauge testi yaptım D027 , D041 , D123 hatalarını verdi neden benzine attığıda ortaya cıktı sanırım. Bu hız sensörünü değiştirince yada temizletince sorunum düzelecek gibi

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız

Benzine geçmesinin sebebi hız sensörü değildir bence..

Ne olabilir ki devirdaimi yeni yaptırdım zaten başka bişe aklıma gelmiyor

Yorum bağlantısı
Doğan Özer

Merhabalar.Aracım Mondeo 3 otomatik vites. Atiker LPG takılı. Aracı stop etmeden önce lpg yi kapatıp benzine alırsam sabah çalışmada problem yok.Ancak lpg de stop ettiğimde çalışırken zorlanıyor. Çözüm önerisi olan var mı? teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Osman Özkan Köse

2001 focusuma lpg taktıracağım.hangi markayı taktırmayı önerirsiniz?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Uygun fiyatlı olsun derseniz öncelikle Atiker daha sonra da Brc öneririm..Her yerde rahatlıkla yedek parça ve servis bulabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...