İçeriğe Yönlendir

Atiker; Sorunlar, Yorumlar

Ali Tütün

Recommended Posts

Fatih Mehmet Uslu

Arkadaşlar yarın aracımı atiker servisine göstereceğim, bir kaç probleim var, ankarada özeliikle şaşmazda bu işten iyi anlayan, ilgilenen baştan savma çalışmayan tavsiye edebileceğiniz atiker servisi varmı? teknik otomotiv varmış internette araştırdım bir iki kişi tavsiye etmiş ama sizin görüşleriniz daha önemli benim için. yarın gideceğim kısmetse.

Yorum bağlantısı
Ceyhun Kapucu
Tahminen benzinde 27 kuruş civarında yakıyor benim araba da. Lakin benzinli araba kullanma psikolojisi ne menem bir şeymiş. Bir an evvel taktırıp kurtulmak istiyorum. BRC ile Atiker arasında nereden baksak 5-6 yüz TL kadar fark var.

Diğer açıdan 18 kuruş gayet güzel bir tüketim. Şehir içi değil mi bu tüketim?

Bende Atikerin SafeFast modeli ile BRC MY11 arasında çok düşündükten sonra Atiker'de karar kılmışken Lovato Easy Fast Plus taktırdım. Tercih sebebim simit tank hariç kitteki tüm elementler yani plastik hortumlarına kadar italyan malı olması ve Atikerin fiyatına yakın fiyat almam oldu. Şu an için gayet memnunum umarım öyle devam eder. En azından aeb ecu ve yazılımı ile kurmasını bilene gayet esnek bir kit.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
(düzenlendi)

Yav arkadaşlar kafayı yiyeceğim

Bugun tekrar kontrol ettireyim diye muş a gittim.girişte fulleyim dedim.73 km 10,5lira lık gazaldı: 14,3 kuruş

Oooo dedim kendine geldi galiba bu meret.Neyse geldim artık bi uğrayım dedim

Tüpe geçme ısısını 25 dereceye getirmişti 30 ile 40tan aşağı olmaması gerekiyormuş Atikerin Teknik elemanı söylemişti geçen hafta,35 derece yapalım dedim onu yaptı çıktım tekrar yola.

Eve geldim 64 km olmuş birdaha doldurayım dedim 17 lira aldı :D km de 26,5kuruş :):p :p :bambam::rofl::kafa:

Bu ısı derecesini değiştirirken ayarları bozmuş mudur?Yani sadece ısı ayarını düzeltip çıkış olanağı var mı?Bağlantıyı bağladı çalıştır dedi ardından tamam dedi arkadaş:s

Yoksa tüp aldığım İstasyonlar mı dandik?

tarihinde Sava? De?i?li tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Atiker yolda giderken tüp bitince kendi benzine geçiyormu arkadaşlar?

yoksa direk stop mu ediyor

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Kendisi otomatik geçiyor.sorun yok :nazar:

Yarın lpg cinin yolunu tutuyorum bende Atikerde karar kıldım...

yapmayın erkan abi. son kararınız mı? :bravo:

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Kendisi otomatik geçiyor.sorun yok :bravo:

Yarın lpg cinin yolunu tutuyorum bende Atikerde karar kıldım...

Hayırlı olsun Erkan bey güzel günlerde kullanın inşallah.

Bir şey daha sorayım (imamı bulmuşken öleyim olayı :nazar: ) benzine geçerken ses ile uyarı veriyormu yoksa kendi kendine sessiz sedasız mı geçiyor

Yorum bağlantısı
Şehit Mustafa Yaman
Hayırlı olsun Erkan bey güzel günlerde kullanın inşallah.

Bir şey daha sorayım (imamı bulmuşken öleyim olayı :nazar: ) benzine geçerken ses ile uyarı veriyormu yoksa kendi kendine sessiz sedasız mı geçiyor

bu soruya bir imam cevap versin o zaman :bravo: lpg bitince zaten uyarı sesi gelir.. böylelikle siz de geçtiğini anlarsınız.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
bu soruya bir imam cevap versin o zaman :bravo: lpg bitince zaten uyarı sesi gelir.. böylelikle siz de geçtiğini anlarsınız.

:nazar:

Teşekkürler :nazar:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Savaş Değişli

Eveeeeeeeeeeeeeet Dostlar arabam kendine geldi :lol2:

Sorun Çağlar abininde değindiği gibi yazılım güncelleme sonrasında arabanın belli bir km yapması gerekmesi ve yakıt-performans girdilerini araç için uyarlaması gerekiyrmuş.

Bugün Elazığa gittim geldim,klima hep açık depo boşdu 20 litre aldım,110/120 km ortalama hız ile gittim 255 km olmuştu ki tüp sistemi didiiitt ötmeye başladı.

Klima kapalı olsa 300 km ye yaklaşır gibime geliyor...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konuyu görmemişiz...

Test verileriniz çok sağlıklı değilmiş.. O kadar kısa süreler ile lpg testi sağlık olmaz..

son testiniz doğru ve mantıklı.. Güle güle kullanın..

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli
Konuyu görmemişiz...

Test verileriniz çok sağlıklı değilmiş.. O kadar kısa süreler ile lpg testi sağlık olmaz..

son testiniz doğru ve mantıklı.. Güle güle kullanın..

Çok sağol Mehmet abi

İçim nasıl rahatladı bir bilsen :nazar:

Haklısın abi önceki test yöntemi şamandıranın az veya çok alabilmesinden dolayı sağlıklı değildi

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Basri Çeliker

herkese merhaba atikerli oldum yaklaşık 3000 km yol yaptım lpgli olalı ancak şimdi bu atikerde bir sorunum var lpg tankı ful dolu da olsa yarımda olsa bazen kendi kendine gazdan benzine geçiyor. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mıdır? Aracım fiesta flair lpg safefast. tşkler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Seddar Zorbey

güncel yakıt değerleri:

son bir ayda yaklaşık 5000 km yol yaptım... klima 1. seviyede full açık kullandım... yakıtı aygaz euro lpg aldım 2.35 tl ile 2.31 tl arasında değişen fiyatlarla... genel km yi aldığım yakıta böldüğümde 17.5 kuruş gibi bi değer çıktı.. herhangi bir sorunla karşılaşmadım... yolun yarısı 90-120 km hız ile diğer yarısı 100-140 km hız ile alınmıştır...

Yorum bağlantısı
Samet Özel

2004 Audi A3 1.6 BGU Motor Aracımda kullanıyorum yaklaşık 4.500 Km oldu takalı herhangi bir sıkıntı yok şuana kadar gayet memnunum. 50 TL ye 100 KM giderken şimdi 30 Lt simit depomu 60 -65 tl ye fullüyorum genel olarak şehir içi 230 Km filan yapıyordum. Ancak şu ara araba ya iyice alıştı :D yada ilk defa bu kadar uzun yol gitmiş olmamdan olacak ki hafta sonu bostancıdan şirinevlere gidip 2 kere gidip geldim. şuan 275 km oldu hala benzine geçmedi. bu otogaza geçtiğimden beri 1 depo ile yaptığım en uzun yol oldu. 65 tl ye 275 km ve hala devam bakalım ne kadar gideceğim. Bayramdan sonra Altınoluğa gitmeyi düşünüyorum yaklaşık 450 km yine yakıt tüketimi hakkında bilgi paylaşırım keyifli forumlar.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Yıldız

Benim 2001 1.6 ghia focus um var ve üstünde atiker sıralı lpg var benim şikayetim vites değiştirirken aracın gazı kesmemesi yani vites değiştirme esnasında devir cok yavas dusuyor bu yüzden de silkeleme yapıyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız
Bu sorun LPG sistemiyle alakalı değil. Birkaç yaşayan daha olmuştu. Hız sensörüyle alakalıydı diye hatırlıyorum.

Peki nasıl düzelir yada ne yapmam gerekiyor? Birde yaklaşık masrafı ne olur bana

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız

Teşekkürler ustama söylerim artık çıkma varsa elinde ayarlayalım olmadı yenilerim ne yapalım gülü seven dikenine katlanır

Yorum bağlantısı
Akan Belen
Yahu benim araç 333 kuruş yakıyor sizcede tuhaf değilmi..? :D

Benzinde daha iyiydi..

Hah benden biri daha ama Erkan sen benden de fazla yakıyormuşsun yahu.Aracın lpg de olduğuna eminmisin :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Cem Yıldız

Selam beyler benim aracımda sıralı sistem atiker lpg donusumu var. Benim sorunum araç hareket halindeyken on saniye boyunca kesik kesik uyarı sesi verdikten sonra lpg/benzin işigi yanıp yanıp sonmeye başlıyor ve araç benzine geçiyor. Bu arızanın sebebini bilen var mı yardımcı olabilir mi?

Araçtaki lpg deposunda 30 lt den fazla lpg vardı bunu yaparken

araç 2001 focus ghia

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Filtre tıkalı olabilir.. basınç müşürü bozuk olabilir gibi daha bir çok muhtemel sebep...

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

Gaz ayarı bozuk olabilir. Yetersiz karışım olabilir.

Yorum bağlantısı
Cem Yıldız
Bendede 2004 vardı dediğiniz olay ayırıcı ve bobin yanmış olabilir muhtemelen aynısı sanırım lpgciye gösterin.

Lpg elektrik tesisatı komple değişti bunda 20 gün önce elektrik sorunu olacağini düşünmüyorum gaz ayarını yaptırayım bakalım bide

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Cem Yıldız

Tekrar servise götürdüm ayarlar için ama arıza kaydındaki sorunu söyleyince şaşırdım. Kirli yakıttan dedi fakat ben en güvenilir yerlerden biri olan latif başkaldan aldım. acaba katkılı lpg yani mogaz kullandım diye mi oluyor acaba? Siz ne düşünyorsunuz katkılı mı katkısız mı kullanmak lazım?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...