İçeriğe Yönlendir

Far, stop ve aydınlatma problemleri

Uğur Çelik

Recommended Posts

Derviş Dursun

Resim isteriz derviş babaa.

Mehmet bey henüz gösterge led diyen olmadı ancak aliexpress de t3 t4 t5 t10 renkliler mevcut bana kısmet olmadı henüz sabahları araç vuruntulu çalışıyor yola çıktığımda ses geliyor araç ısındıktan sonra asfalt canavarı.

Ah abi resim olayını bi çözebilsem anasını ağlatıcam ama :) ayak aydınlatmasını yapıyım, farlara kaş yapıyım, bagaja led döşedim iç aydınlatmaya led döşedim, hepsinin resmini çekip burdan bi arkadaş watsaptan aticam o yerime yükler artık. Bugün far için ledleri aldım kablo lehimlerini yaptım, yarında yeşil ışıklarım gelirse cuma akşamı hepsini bitiririm artık bakarız bi cacığa benzeyip benzemediğine :D
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

5c1d70f1bb9cfaa0b68e78f55bd03c3c.jpg

Deneme bir ki üç kuh kuh. Resim yükleme deneme kuh kuh [emoji14]

ASUS_Z002 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Vallaha oldu ya la

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Selim bey bizim göstergelere uyan daha önce yapmış arkadaşlar varsa öğrenmek için sordum,internetten alış veriş yapmıyorum malesef yoksa dediğiniz gibi o sitede herşey var, vuruntulu derken dizel gibimi çalışıyor?

Sabahları artık serinledi aynen

1-daha önceden marş dinamomu söküp tamir ettirdim sıkıntı yok

2-geçenlerde daha önceden yaptırdığım contayı yenilettim bu arada da araya triger devridaim değişimi yaptırdım.

3-son olarak Yaşar usta ile iki aks sol salıncak disk ve balataları sıfırladım hatta Yaşar Usta sağ ile meşgul olurken krank kasnağının iki yerinden kaynaklanmış olduğunu gördü.

marş aldığında araba dizel gibi çalışıyor sanki ses triger devridaim tarafından geliyor gibi yola çıkıyorum ön alt taraftan nasıl tarif edim bilemiyorum dönen bi aksamda hır hırrt sürtünme sesi gibi içeriye ses geliyor gaz pedalında titreme var araç ısınınca sadece yüksek devir bastığımda zorlanma var gibi ama performanstan yana sıkıntım yok. Bu sabah çocuğa kontağı bastırdım direksiyonu sağa sola dönderdiğinde farkettim triger set tarafından ses geliyordu onu araştırıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Sabahları artık serinledi aynen

1-daha önceden marş dinamomu söküp tamir ettirdim sıkıntı yok

2-geçenlerde daha önceden yaptırdığım contayı yenilettim bu arada da araya triger devridaim değişimi yaptırdım.

3-son olarak Yaşar usta ile iki aks sol salıncak disk ve balataları sıfırladım hatta Yaşar Usta sağ ile meşgul olurken krank kasnağının iki yerinden kaynaklanmış olduğunu gördü.

marş aldığında araba dizel gibi çalışıyor sanki ses triger devridaim tarafından geliyor gibi yola çıkıyorum ön alt taraftan nasıl tarif edim bilemiyorum dönen bi aksamda hır hırrt sürtünme sesi gibi içeriye ses geliyor gaz pedalında titreme var araç ısınınca sadece yüksek devir bastığımda zorlanma var gibi ama performanstan yana sıkıntım yok. Bu sabah çocuğa kontağı bastırdım direksiyonu sağa sola dönderdiğinde farkettim triger set tarafından ses geliyordu onu araştırıyorum.

Başta Dizel gibi çalışması bendede var triger değiştirdim ses azaldı ısınca pek yapmıyor benim usta avans ayarlanması lazım dedi ama bilmiyorum otomatik değilmi bu avans ayarı? Parçacım bazı bilyalar çin malı satılıyor belki ondan yapar, hırıltı olayı tekerlek bilyasından yapabilir bide buna bakın

Ah abi resim olayını bi çözebilsem anasını ağlatıcam ama :) ayak aydınlatmasını yapıyım, farlara kaş yapıyım, bagaja led döşedim iç aydınlatmaya led döşedim, hepsinin resmini çekip burdan bi arkadaş watsaptan aticam o yerime yükler artık. Bugün far için ledleri aldım kablo lehimlerini yaptım, yarında yeşil ışıklarım gelirse cuma akşamı hepsini bitiririm artık bakarız bi cacığa benzeyip benzemediğine :D

Şu far işini hallette benimkinede bi el atalım☺
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Başta Dizel gibi çalışması bendede var triger değiştirdim ses azaldı ısınca pek yapmıyor benim usta avans ayarlanması lazım dedi ama bilmiyorum otomatik değilmi bu avans ayarı? Parçacım bazı bilyalar çin malı satılıyor belki ondan yapar, hırıltı olayı tekerlek bilyasından yapabilir bide buna bakın

Şu far işini hallette benimkinede bi el atalım☺

abi halladeyim bak gör hoşuna giderse sanada yaparız. başka şekil yaparız nasıl istersen ama yaparız yani :)

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Mehmet hocam aklımda direksiyon kutusu da var sesi bu yapar mı acaba

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

abi halladeyim bak gör hoşuna giderse sanada yaparız. başka şekil yaparız nasıl istersen ama yaparız yani :)

Eyvallah kardeşim şu sıyırıcılar içinde uğricam yanına sanada içten bagaj butonu yaparız
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Mehmet hocam aklımda direksiyon kutusu da var sesi bu yapar mı acaba

Dediğin gibi çevirince sesde yapıyorsa direksiyon kutusundandır yağı nasıl, yağınıda arada değişmek lazımmış özelliğini kaybettiğinden dolayı
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

b286b00f6f78ee320bba2e7a05797c4a.jpg5fcdb22f096d2efc3be4cf8c5bf06932.jpg

Ledler tamam, sadece montajı kaldı. Bu ledlerden yapicam, yapışkanları bir süre sonra kalktığı için slikonlu çift taraflı yapıştırıcı çektim. İnşallah bu iyi tutar, yoksa bir dahaki sefere farın içine yaparım artık.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

9bdb142717962563afc5cd3275aac3d0.jpg

Sevgili Mehmet Özyürek abimin gönderdiği yeşil ledleri taktım ve genel aydınlatmayla gayet uyumlu oldu. Farklı renk düşündüm ama tüm aydınlatmalar yeşilken sırıtsın istemedim. Burdan Mehmet abime teşekkürlerimi tekrardan sunuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Göstergeyi sök içindeki ampülleridi değiştirr elin değmişken. Ben hepsini değiştirdim çok basit devam Derviş kardeş.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Göstergeyi sök içindeki ampülleridi değiştirr elin değmişken. Ben hepsini değiştirdim çok basit devam Derviş kardeş.

Göstergeler aslında biraz soluk gibi ama zamanım olduğunda yapmayı düşündüğüm bir çalışma abi. Daha fara kaş yapamadım fırsat bulup :)
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...