İçeriğe Yönlendir

Far, stop ve aydınlatma problemleri

Uğur Çelik

Recommended Posts

Uğur Çelik

Merhabalar;

98 mondeomun farlarına beyaz ampül takmak istiyorum olurmu acaba?Takan varsa görüş mesafesinde azalma veya artma oldumu?Sakıncaları varmıdır?Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim.saygılar...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Orjinal ampul yerine beyaz ampul takınca görüş mesafesi artmaz.. Daha da kötüleşir...

Sis de yağmurda önünüzü göremezsiniz...

Yapılacak şey Osram Night Breaker takıp görüşü iyileştirmektir.. Rengide biraz açılır...

Far yapısından dolayı zaten xenon takamazsınız...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çelik

mehmet abi bu osram heryerde varmı?fiyatı konusunda bilgin varmı?abi kullanmamı tavsiye edermisin

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Küçük dükkanlarda falan olmayabilir ama... Arayınca bulursun...

Çifti 45-50 lira civarında...

Tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay
mehmet abi bu osram heryerde varmı?fiyatı konusunda bilgin varmı?abi kullanmamı tavsiye edermisin

Mehmet bay'in dediği gibi beyaz ampul takmakla sadece görüntü elde edersiniz, görüş çok kötü olur.

Osram night breaker kullanıyorum, görüş açısından oldukça fark ediyor. H4 ampulun tanesini 15 YTL'ye almıştım. H7'lerde 20 YTL idi.

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

h1 in çiftini 35 ytl ye aldım(Osram night breaker)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Ozyurek
yapılmış halinin resmini çekde yanan lambaların renginide görsünler.

E dedik yukarda boya iyi değilmiş diye biri turuncu yanıyor ama güzel ahenk verdi.. :)

Gitti güzelim Mondeo.Mehmet abi ameliyatlara başlamışsın.

Gitmez gitmez... Ebay mondeo parçası kaynıyor.. :)

Yorum bağlantısı
Guest Sinan Akg

eline sağlık mehmet abide sanki bişi duymuştum bu orjinal kalıcak filan demiştin sanki? bismillah demişsin tamirde olsa sonuçta sökmüşsün arabayı? :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Söktüm ama.. orjinal haline haline dönsün diye söktüm :)

Dikkat edersen hiç bi yere led takmadım... Bu büyük bir gelişme bence.. :)

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu

Güle güle kullan Mehmet Abi. Başla artık şu led işine. Bu arabayada yapılmazsa artık :)

Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

yine bir hafta sonu açmış arabanın bir yerini. mehmet abi istesede duramaz .bir ara focusa hız kontrol takmıştı oradan hatırlıyorum bende şu cc yi bir yapabilsem. Türkiye' de elime bir geçse, elinde olan varsa bana satsın ya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bir ara focusa hız kontrol takmıştı oradan hatırlıyorum bende şu cc yi bir yapabilsem. Türkiye' de elime bir geçse, elinde olan varsa bana satsın ya.

Valla bende yok... Bende yoksa türkiyede yoktur... Müracaat USA :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Led lazımsa göndereyim sana Sistem 2000'den çeşit çeşit :D

Led'e hayır... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
mehmet abi bence sen mondeonun gögsünü sök yeniden tasarla :p abi bizim eskiden mondeo vardı her 6 ayda bir tampon çatlardı bunun için ne yapmayı düşünüyorsun önlem olarak

Önce mevcut çatlakları onarttırmayı düşünüyorum... :) Araba sanayide bugün.. ön tampondaki çatlaklar onarılıyor :p Sonra da boyanacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arka tampon ortasında ufak çatlak ??

Yerim onun çatlağını... :)

Ufacık yer... Boyatmam arka tamponu.. Çatlağıda naparım bilmiyom...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer Ofli

Eğer sizden önceki şahıs far kırılıpta yan sanayisi ile değiştirmişse yapacağınız birşey yok benim araçtada o şekilde deterjanla dahi sildim değişmedi tinerle sildim oda olmadı(tabii camdan bahsediyorum iç kısım ise söylediğiniz bilemiyecem)

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Erlat

Mondeomu aldığımda üzerinde Philipsin beyaz ampulleri vardı , gece hele yağmurlu havada görüş mesafesi son derece kötüydü. Hemen değiştirdim ,şimdi hem uzunda hemde kısada Osram Nightbraker var iki ay önce çiftini 45 YTL'ye almıştım son derece memnunum ve şiddetle tavsiye ederim. Ampüller son zamanlarda biraz daha yaygınlaştı hatta geçen gün Bauhaus'ta görmüştüm.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emre Gizlenci

herkese merhaba.

98 model glx mondeomun sağ farının gereğinden çok yukarıya doğru aydınlattığını gördüm. bu durum karşıdan gelen sürücüler için de problem yaratıyor olmalı. içeriden herhangi bir far ayarı yok. farın üzerinden nasıl ayar yapabilirim?

teşekkür ederim...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...