İçeriğe Yönlendir

Far, stop ve aydınlatma problemleri

Uğur Çelik

Recommended Posts

Akif uzun

Caglar abi müşür arizaliymiş..degistircektik fakat bulundugum ilde yedek parcacilarda bulamadik istetiriz 3 gunde gelir fiyatida size 130 olur dedi..bende internetten kendim sipariş veririm dedim fakat bi türlü bulamadim yedek parca sitelerinde...sizin bildiginiz bi site yada temin edebilcegim yer adres falan varmi..varsa yardimci olabilirseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selim Kılınç

Bu gün sağ sinyal verdiğimde frene basıyorum sinyal delirdi yani hızlandı fakat sol sinyal verdiğimde değişiklik olmadı ustalarım meğer fren müşüründen imiş yerinden çıkmış taktım halloldu bilginiz olsun.

Birde park ve farlarımı yakmadan frene bastığımda fren arka ve tavanda bulunan lambalarımda sıkıntı yok fakat park ve farları açtığımda sağ arka fren ampülü dağılıyor kısa devre yapıyor zannımca ayrıca göğüsteki araba resminin alt arka arıza lambası yanıyorr...

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Selim Kılınç

Arkadaki camlar aracımı kilitlesemde düğmeye basınca açıp kapanıyor camlar ayrıca cam açma düğmelerimi yeniledim yeşil ışık her iki arka kapının ki de devamlı yanıyor sabah akşam kilitli kilitsiz evet cevaplarınız efem

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende benim 98 mondikoma gündüz ledi bağlayım dedim, parklara monte edip onu açınca yansın dedim ama 6 tane kablolu soket olunca hangisi olduğunu bulamadım. Soketi çıkarınca elektriği kesiyor sanırım, olmadı, olduramadım :(

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Yaptım abi olmadı. Daha doğrusu arıza ışığı yanıyor ve elektrik göndermeyi kesiyor sanırım. Ledin kablolarını hepsine tek tek denedim yanmadı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Arkadaşlar yeni farkettim benim aracında kontağı açtığım zaman cam açma kapama butonlarının ve far anahtarının ışıkları yanıyor bunu neden yapar biyerden şasemi alıyor acaba, far anahtarını söktüm ampül soketinin anahtara girdiği yer erimiş

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Evet var arabayı aldıktan sonra eskileri çıkartıp yeni taktırdım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Çelebi

Bugün aynı model bir mondeocuya sordum ondada cam açma dügmelerinin ve far anahtarının kontağı açtığında yanıyormuş normal dedi sizcede yanması normalmi sizinkilerde öylemi?

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Bugün aynı model bir mondeocuya sordum ondada cam açma dügmelerinin ve far anahtarının kontağı açtığında yanıyormuş normal dedi sizcede yanması normalmi sizinkilerde öylemi?

Doğrudur daha önceden de yazmıştım benim otomofil de aynı normalde sönük kontağa çevirdiğinde hepsinin yanması araba çalışırken yanması normal.

Ancak benim arka iki cam açma anahtar ışıkları 7/24 yanık hiç sönmüyor ki.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

Doğrudur daha önceden de yazmıştım benim otomofil de aynı normalde sönük kontağa çevirdiğinde hepsinin yanması araba çalışırken yanması normal.

Ancak benim arka iki cam açma anahtar ışıkları 7/24 yanık hiç sönmüyor ki.

Demekki tek kablodan elektrik vermişler saçma olmuş, seninki daha ilginç daha önce müdahale edildiyse yanliş bağlantı yapılmış demekki yada anahtar erimişşe kablolar birbirine değiyordur tarihinde MehmetÇelebi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Benim araçta sadece parkları açmak için bir kademe çevirince yanıyor kapı kolları falan. Far anahtarı yanmıyor. Lamba yoktu taktım parkları açtım yine yanmadı. Kapı soketlerini değişirdim, kapıyı açınca ayak aydınlatmaları ve tavan ışığı yanıyor, farın lambasını tekrar takmadım, taksam belki yanar. Lakin kapı kolları falan hiçbiri far anahtarını çevirmeden yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Benim araçta sadece parkları açmak için bir kademe çevirince yanıyor kapı kolları falan. Far anahtarı yanmıyor. Lamba yoktu taktım parkları açtım yine yanmadı. Kapı soketlerini değişirdim, kapıyı açınca ayak aydınlatmaları ve tavan ışığı yanıyor, farın lambasını tekrar takmadım, taksam belki yanar. Lakin kapı kolları falan hiçbiri far anahtarını çevirmeden yanmıyor.

Dediğimiz olay kapı kolları değil onlar anahtarı çevirince yanıyor normal,dediğim olay cam açma kapama düğmeleri ve far anahtar ışıkları kontağı açtığında yanıyor
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Hee onu bilmiyorum işte. Hiç dikkat etmedim, bakiyim benimki nasılmış

Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Hee onu bilmiyorum işte. Hiç dikkat etmedim, bakiyim benimki nasılmış

Bizide bilgilendirirseniz sevinirim boşuna elektirikçileri gezmyelim
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Mehmet abi aynen benimde öyle. Kontağı çevirince cam düğmeleri yanıyor

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Birde bana ayak aydınlatması için yeşil lamba lazım. Led olur düz olur yeterki yeşil olsun. Bulamadım Bursa da, yada var ben bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Birde bana ayak aydınlatması için yeşil lamba lazım. Led olur düz olur yeterki yeşil olsun. Bulamadım Bursa da, yada var ben bilmiyorum

Bende olmalıydı... 

Bakayım.. bulursam ücretsiz gönderirim... 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bende olmalıydı...

Bakayım.. bulursam ücretsiz gönderirim...

Abi ücretini seve seve vermek isterim yeterki yeşil olsun. Valla çok sevindim
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi ücretini seve seve vermek isterim yeterki yeşil olsun. Valla çok sevindim

Bana akşam hatırlatın lütfen.. 

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bana akşam hatırlatın lütfen..

Tamamdır abi msj atarım olmazsa
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Sanırım devamlı yanıyormuş bugün elektrikçime uğradım oda aynı şeyi söyledi yanar dedi,kent meydanında ampul satan yer var oraya sor onlarda çeşit çok

bugün içten arka bagaj açma butonunu en sonunda yaptırdım çok güzel oldu artık anahtarla açmaktan kurtuldum

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...