İçeriğe Yönlendir

Zorunlu Trafik sigortası

Cavit Doğan

Recommended Posts

Okan Tansel

Generali Sigorta : Trafik : 435 Kasko :470 ( muafiyet vs yok. en üst dilimden indirim var.)

:shok:  :shok:  :shok:  :shok:  bedavaaa

Yorum bağlantısı
Misafir

Generali Sigorta : Trafik : 435 Kasko :470 ( muafiyet vs yok. en üst dilimden indirim var.)

Nasil denk geldi o kadar ucuza?
Yorum bağlantısı
Barış Adak

:shok:  :shok:  :shok:  :shok:  bedavaaa

Nasil denk geldi o kadar ucuza?

Bende bilmiyorum. 3 yıldır 2 aracın sigortaları buradan yapılıyor. Teklifi direk Generali merkez verdi . Fiyatları gördükçe tırsmıştım aslında . Gerçi  trafik geçen yıla göre iki kat artmış.

Yorum bağlantısı
Süleyman Kaya87

Az önce ilgili yeri telefonla arayarak 646 lira sampo Japon dan teklif aldım. + hiçbir özelliği yok. Ek hizmetler sadece mini kasko sayesinde veriliyor. Onunda 300-400 gibi ücretleri var.

Generali ise 606 lira teklif etti. Bunun içinde Araca çilingir gönderimi, kaza durumunda çekici, patlayan lastik değişimi, biten akünün şarj edilmesi, yakıt bitmesi durumunda çekici de dahil. + olarak ufak ücretler karşılığı araç bakımı, cam değişimi, ikame araç gibi seçenekleri mevcut. (mini kasko değil)

Napsam ki :)

Yorum bağlantısı
Engin Ünal
(düzenlendi)

Babam 67 yaşında , arabası 26 plaka 97 model brodway , 25-30 senedir arabası var tek bir sefer bile kaza yapmadı ,sigortadan faydalanmadı ,  en düşük 400 TL ye sigorta yaptırdık  , 800-900-1000 TL çıkan sigortalar var bu ne ayıp yaa ,  resmen soygun başka bir şey değil.

tarihinde Engin Ünal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Misafir
(düzenlendi)

Mehmet Bey, haberleri dinliyorum su an, policelerde indirim, kazaya karisan ve agir kusurlu olan suruculer magdura odemeyi kendisi yapacakmis.

Olacak sey mi Allah askina ?

tarihinde E. Ozlem Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

dedikodudur o öyle olmaz. kademeli poliçeler olur olsa olsa.

Babam 67 yaşında , arabası 26 plaka 97 model brodway , 25-30 senedir arabası var tek bir sefer bile kaza yapmadı ,sigortadan faydalanmadı ,  en düşük 400 TL ye sigorta yaptırdık  , 800-900-1000 TL çıkan sigortalar var bu ne ayıp yaa ,  resmen soygun başka bir şey değil.

bunu kul hakkı yiyen sigortalardan para çıkartanlara ve aşırı kaza yapanlara soracaksınız.

yazıyı okudum. demek bi bundan sonra ağır kusur diye bir kayıt olmayacak.

anlamsız olmuş. yeni bir kloz anlamına gelir bu.

sonuç olarak kasko ve trafiğin homojenize edilmesi ve basamaklandırılması gerekir. sigorta denilen olay bir akittir. sigortalayan ile sigortalanan arasında. buna devlet doğrudan karışırse böyle çorba olur. 

adam X lira daha ver onu da sigortalarım diyecektir sonuçta.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

bunu kul hakkı yiyen sigortalardan para çıkartanlara ve aşırı kaza yapanlara soracaksınız.

Meclisten onayi gecmis, sokakta vatandasla roportaj yapmislar herkes itiraz ediyordu nasil odeyecegiz diye, ama dediginiz gibi kesin vardir farkli bir alternatifi, farkli kapsamlarda diye dusunuyorum.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

biz ileriye yönelik varsayımsal yorum yapmayı çok seviyoruz... sabredemiyoruz maalesef...

Meclisten onayi gecmis, sokakta vatandasla roportaj yapmislar herkes itiraz ediyordu nasil odeyecegiz diye, ama dediginiz gibi kesin vardir farkli bir alternatifi, farkli kapsamlarda diye dusunuyorum.

resmi gazete de yayımlandı ama ne olacağı belli değil, ağır kusur deniyor, ağır kusur kişiler de değil araçlar da oluyor, kişiler de sadece asli ve tali kusur var. bununla ilgili bir mevzuat daha gelecektir, az sabır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Misafir

biz ileriye yönelik varsayımsal yorum yapmayı çok seviyoruz... sabredemiyoruz maalesef...

resmi gazete de yayımlandı ama ne olacağı belli değil, ağır kusur deniyor, ağır kusur kişiler de değil araçlar da oluyor, kişiler de sadece asli ve tali kusur var. bununla ilgili bir mevzuat daha gelecektir, az sabır..

Heyecanla bekliyorum, bu yuksek fiyatlardan sonra bir sacmalik daha gelmez umarim.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Adam alkol alıp kırmızıda geçiyor ve birine çarpıp öldürüyor, sonra bu adamın tazminatını sigorta ödüyor, (yani biz) aüır kusur bu oluyor, birak tazminatı içeri atmalılar cinayetten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ayrı kloz gelir. zaten ne polis ne de vatandaş ağır kusur yazmaz öyle olunca ülkemde. belki alkollü olursa. o da fiyata etki etmez pek.

Adam alkol alıp kırmızıda geçiyor ve birine çarpıp öldürüyor, sonra bu adamın tazminatını sigorta ödüyor, (yani biz) aüır kusur bu oluyor, birak tazminatı içeri atmalılar cinayetten.

onu atıyorlar zaten. o ayrı.

hep öyle olmaz ama.

otobüs arasından çıktı diyelim adamı ezdin öldürdün.  aile baskın çıktı şahit mahit bağladılar ağır kusur.

ne olacak?

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

Sekil A : Sinan Cetin'in oglu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Cinayetten atmıyorlar ki hocam, cümlenin sonunda 'kaza' var yine.

Yorum bağlantısı
Guest Misafir

ayrı kloz gelir. zaten ne polis ne de vatandaş ağır kusur yazmaz öyle olunca ülkemde. belki alkollü olursa. o da fiyata etki etmez pek.

hep öyle olmaz ama.

otobüs arasından çıktı diyelim adamı ezdin öldürdün. aile baskın çıktı şahit mahit bağladılar ağır kusur.

ne olacak?

Klozlara gore de fiyatlari kademeli yaparlar sanirim degil mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

hep öyle olmaz ama.

otobüs arasından çıktı diyelim adamı ezdin öldürdün.  aile baskın çıktı şahit mahit bağladılar ağır kusur.

ne olacak?

Hukukta baskın çıkılmaz ki, ben medeni ülke kavramına atıfta bulunuyorum, yoksa ortadoğu ülkesi için tabi ki geçerli değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Bilgin
(düzenlendi)

1- maalesef ülkemizde ki yasalarla ilgili  durum biraz şu; kanunlar örümcek ağına benzer küçük sinekler takılır büyükler deler geçer..

2- eğer şahsi fikrimizi söylüyorsak, öyle alkollü, kırmızı ışıkda geçmek yani bilinçli taksirli suçlarla adam öldürmenin cezası; kısasa kısas olmalı cezası, kazayla istemeden adam öldürmenin cezası da çok ağır maddi paralar olmalı bir milyar gibi ( tabi ailesi feragat ederse o ayrı)

3- benim demek istediğim daha net bir durum yok mevzuat geçmiş ama bununla ilgli açıklayıcı bir yönetmelik yok onu diyorum biraz bekliyelim ondan sonra sallıyacaksak sallıyalım, onaylıyacaksak onaylıyalım..

Hepsi şahsi fikrimdir.. 

tarihinde Osman Bilgin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

şeriat koktu biraz

Hukukta baskın çıkılmaz ki, ben medeni ülke kavramına atıfta bulunuyorum, yoksa ortadoğu ülkesi için tabi ki geçerli değil.

çıkılır. OJ simpson karısını öldürdü mü öldürmedi mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kesinlikle katılıyorum.

Alkollü araç kullanıp direksiyon başına geçip kaza yapanları cinayete teşebbüsten yargılanmalıdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Cinayetten atmıyorlar ki hocam, cümlenin sonunda 'kaza' var yine.

onun uygun tanımları var. cinayet dediğin farklı bir olaydır.

Yorum bağlantısı
Osman Bilgin

şeriat koktu biraz

direk bahsedemedim, itiraz eden olur da günaha girmesine sebep olurum korkusuyla...

şahsi fikirlerden bahsediyorsak belirtiyim dedimm

Mehmet Hocam bilinçli taksirli adam öldürme oluyor o..

ama duygularımız aynı...

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

emm, ellerini oğuşturuyordur şimdi :D

"trafik sigortası,ağır kusurludan zararı tazmin ederse,trafik sigortasındaki zarar azalır hatta biterse bundan bayiler de karlı çıkar" diyerekten  :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

şeriat koktu biraz

Spesifik anlamda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...