İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)

Öncelikle o uzun yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim keza ben bile 2. kez okurken sıkıldım. Fazla uzattım, ha don lastiği ha uçak lastiği sonuçta hepsi lastik hepsi de yerli malı her birinden memnun olan da var olmayan da... Ben uçağım olursa da, şuan ki aracımdaki eskirse de, donumdaki lastik koparsa da Petlas'a her zaman şans veririm vermeye de devam edeceğim Not: Lastiklerim Petlas bile değil Petlas'ın en alt markası Milestone... Tavsiye edilir... 2. Not: Söylememiş olup sizi yalancı çıkartmayayım "Vayy be uçak lastiği üretmiş otomobil lastiği de alınır" :flowers::flowers::flowers:

Bencede lastiğe döndü konu. Ben teşekkür ederim ama maalesef petlas benim için en azindan bir süreliğine bitmiştir şans veremeyeceğim maalesef. Keşke yerli girişimcilerimiz daha iyi lastikler üretse de alsak...

Not. Tepkiler sadece bana tabi isimde yanilma olabilir ancak Dememeniz kacinilmazdi ☺

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Bencede lastiğe döndü konu. Ben teşekkür ederim ama maalesef petlas benim için en azindan bir süreliğine bitmiştir şans veremeyeceğim maalesef. Keşke yerli girişimcilerimiz daha iyi lastikler üretse de alsak...

Not. Tepkiler sadece bana tabi isimde yanilma olabilir ancak Dememeniz kacinilmazdi ☺

Biz sizin yerinize de şans veririz, ne zaman uzay mekiği lastiği yaptı o zaman size haber verir siz de bi şans verirsiniz artık... 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Biz sizin yerinize de şans veririz, ne zaman uzay mekiği lastiği yaptı o zaman size haber verir siz de bi şans verirsiniz artık...

Bol şanslar o halde. Petlas la şansa bol bol ihtiyacınız olacağı kesin.
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Rahmetli babamın önceki mondeosunda kesinlikle sert olmayan bir viraja biraz hızlı girmem sonucu yere tutunamama yüzünden savrulup takla attığımda, üstüne babama ısrarla değişelim bu lastiği dediğim Petlas Imperium PT511 vardı. Lastikleri, babam modeoyu almadan 1-2 ay önce değişmişti aldığı kişi yani biz kaza yaptığımızda 1.5 yıllık ve 15.000 km deydi.

O günden sonra petlasa karşı pek ısınamadım açıkçası. Ama dedemin kamyonetine hiç düşünmeden gidip Petlas aldım.

Şu anki aracımda Conti SportContact5 var değişeceğim zaman memnun olduğum için aynı seri ile devam ederim galiba ama milliyetçi duygularım petlasın yeni serilerini al diyor.

Burada memnunum diyenlerin yorumlarına da kesinlikle güveniyorum, bu fikrimde bunda çok etkili belirtmek isterim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Rahmetli babamın önceki mondeosunda kesinlikle sert olmayan bir viraja biraz hızlı girmem sonucu yere tutunamama yüzünden savrulup takla attığımda, üstüne babama ısrarla değişelim bu lastiği dediğim Petlas Imperium PT511 vardı. Lastikleri, babam modeoyu almadan 1-2 ay önce değişmişti aldığı kişi yani biz kaza yaptığımızda 1.5 yıllık ve 15.000 km deydi.

O günden sonra petlasa karşı pek ısınamadım açıkçası. Ama dedemin kamyonetine hiç düşünmeden gidip Petlas aldım.

Şu anki aracımda Conti SportContact5 var değişeceğim zaman memnun olduğum için aynı seri ile devam ederim galiba ama milliyetçi duygularım petlasın yeni serilerini al diyor.

Burada memnunum diyenlerin yorumlarına da kesinlikle güveniyorum, bu fikrimde bunda çok etkili belirtmek isterim.

İlk konundu Furkan forumda. Petlas yazılarını ben gizlemiştim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İlk konundu Furkan forumda. Petlas yazılarını ben gizlemiştim :) 

Evet o zaman böyle marka ismimi yazmama kızmışlardı bende silinmesini istemiştim. Ama şu anki bilinçte olsam petlas değilde pt511 yazardım :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Furkan mutlaka her markada sıkıntı olur. Benim Lassada yaşadıklarımı burada ilk defa paylaştım.

Petlasla şükür bir kez arkasını bıraktı. Aynı yerde Emmi de kaymış ve esp devreye girmiş, Bir arkadaşın kız arkadaşı duvara vurmuş. Haricinde şükür bir sıkıntı yaşamadım. Yaşayan arkadaşım da olmadı şükür . Bir arkadaşım yol tutmadığını iddia etti. Onunda lastik basıncı 45-49 arasında farklı vurmuşlar. Bahsettiğim kişilerde hiç sakin kullanan kişiler değil :)

Rahmetli babanızında mekanı cennet olsun kardeşim.

Not : Bizim kullandıklarımız pt515, spor modellerde sıkıntı var dedi lastikçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan mutlaka her markada sıkıntı olur. Benim Lassada yaşadıklarımı burada ilk defa paylaştım.

Petlasla şükür bir kez arkasını bıraktı. Aynı yerde Emmi de kaymış ve esp devreye girmiş, Bir arkadaşın kız arkadaşı duvara vurmuş. Haricinde şükür bir sıkıntı yaşamadım. Yaşayan arkadaşım da olmadı şükür . Bir arkadaşım yol tutmadığını iddia etti. Onunda lastik basıncı 45-49 arasında farklı vurmuşlar. Bahsettiğim kişilerde hiç sakin kullanan kişiler değil :)

Rahmetli babanızında mekanı cennet olsun kardeşim.

Not : Bizim kullandıklarımız pt515, spor modellerde sıkıntı var dedi lastikçi.

Benim ebatlarda (245/40 ZR 17) sadece spor modeller var, o zaman Continental devam abi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bence elinizdekiler petlas değilse bir işe yaramaz direkt atın veya satin petlas alın.

Sizden iyi olmasın Continental bayisi arkadaşım var İskitlerde ama benim kışlıklarım Goodyear, bir sezon daha rahat kullanırım... Evimin bulunduğu yere 3 yoldan gidiliyor üçü de ciddi yokuşlar... Aldığım sene çok rahat çıkıyordum karda kışta, geçen sene rahat çıkıyordum seneye çıkamam... O zaman tavsiyenize uyup Petlaa alırım... ; ;) Hankook Icebear kışlıkta kullandım, Continental ts830 da kullandım ama hiç bir lastik için at kurtul onlardan tavsiyesinde bulunamadım bulunamam da... Yıllık yaptığınız km. kaç bilmiyorum ama bir kez virajda kaydı diye lastiklerle kamp ateşi yakmayacak kadar bilinçliyimdir... Geri sayfalarda Falken lastikten memnun olan üyemiz de fikir beyan etmiş, İskitlerde Altın Ticaretten 195/50/15 lastik bulamadığım ve sadece Falkende olduğu için bir takım almıştım.. Memnundum ama ilk 10 km. için memnun değildim çünkü ısınmadan tutunamıyordu...  :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

arabayı yeni aldık değil lastik araba konusunda hiçbir bilgim olmadığı için, denk geldi alır almaz petlasa çekip 4 lastik aldık. öncelikle 195/60/15 olması gereken lastikler 195/65/15 lastik takıldığı için km yanlış gösteriyo/ arkaya azıcık yük binse lastik çamurluğa sürtüyo, bunlar teknik elamanın akılsızlığı ki bu bahsettiğim yer ankara ivedik organize sanayinin göbeğindeki dev petlas yerinde oluyor.

kullanırkenki durumlar şöyle ABS de kayma yapıyo, pardon kayma dedim, eğer sert basarsan abs yokmuş gibi kızaklıyo, virajlarda hiç ama altını çiziyorum hiç güven vermiyo adeta yana yattı yatacak hissi veriyoki inanın agrasif filan kullanmıyorum normal kullanıyorum ama azıcık sert bir virajda hemen yavaşlama (30 km/h) gereği hissediyorum hiç güven vermiyo, aşınma üst düzeyde 4 aylıktı lastikler 2 yıllık gibi duruyodu, kalkarken patinaj çekiyo ve işin enteresan tarafı eğer gaza yüklenirsen patinaj çeke çeke neredeyse 100 metre yol gidiyor o sıra direksiyon şizofren tepkilerle bırak beni, bırak beni diyor, zor tutuyosun (özellikle dik yokuş kalkış ve yokuşta lambadan kalkarken)

elmadağ virajlarında aşağı inerken plastik bir parçaya çarptım lastik yarıldı, öyle böyle değil ama resmen karpuz gibi biri bıçakla yarsa o kadar yaramaz.

2 adet kış lastiğim var michelin onları takınca araba başka bi araba oluyo arkadaşlar anlatamam bu kadar fark olamaz, araba söz dinliyo adeta yere tutunduğunu hissediyosun (petlasta inip bakasın geliyo acaba lastik varmı diye) kış koşullarında dahi bırakın kızaklamayı kaymıyo, ne yaparsan yap yerler buzla filan kaplı değilse ne patinaj çekiyo ne kontrolden çıkıyo.

canımı sokakta bulmadığım için lastikleri değiştirmeye karar verdim bugün heralde bi 10-15 lastikçi gezdim konuştum canlı canlı piyasa içinde araştırdım. inanın herkes petlas satmaya çalışıyo o kadar enteresanki kocaman michelin tabelası var adamın dükkanında michelin'ni kötülüyo bana yok otoban lastiği o bize uymaz filan :) sonra bir lastikçiyle muhabbet derinleşti, bana anlattıklarını size aktarıyorum. öncelikle michelin satmak istememelerinin nedeni ; az kar edebilmeleriymiş çünkü michelin bayilerine şu fiyattan satacaksın daha fazlasına satamazsın şeklinde şart koşuyormuş ve sattırmıyormuş, petlas, kumho gibi markalar ise çok ucuza verdiği ve serbest bıraktığı için kar oranı daha çok oluyormuş o yüzden michelin bayisi bile petlas satmaya kalkıyo sanırım :) gezdiklerimin içinde en enterasanı ise good year bayileriydi 1 yıllık her türlü duruma karşı kasko (zaten kasko sigorta gibi değildir. hasar neden oluşursa ona göre değil neden olursa olsun hasar karşılamak için vardır.) yapıyolarmış, ve good year'ın teknik elemanı lastik alacam diyince 15 metre uzaktan arabaya bakıp 195/60 lazım abi sana diyince bayağı bi gözüme girdi belkide olması gereken ama zor bulunuyo işte :)

uzun lafı kısası diyecem kısa olmadı :) ben yaşamış denemiş kullanmış biri olarak petlas = AMAN HA! diyorum. şimdi inanın bedava verseler takmam. memnun olanlarıda anlayamıyorum gerçekten neyinden memnunlarmış detay almak isterim. ucuzluğundan memnunlarsa o ayrı ama bu lastikten ne performans ne güvenlik nede sessizlik ve konfor bekleyin arkadaşlar. sadece benimkilerin yanakları büyük olduğu için kasislerde fazla sarsmıyodu ve balon olmadı o kadar. zaten kamyon lastiği gibi yanak var lastikte o lastiğe balon yaptırmak profesyonellik ister :)

saygılar...

Çok güzel anlatmissiniz yıllar önce.

Hemen hemen ebat uyumsuzlugu ve bazilarinin disinda petlas ile benim başıma gelenlerin benzeri damdan düşenin hali misali..

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

mart ayında 4 ad petlas lastik aldım 15 gün içinde üç kere balans yaptırdım fakat tutmadı. abdülkadir özcan ın bodrumunda bilir kişi lastiklerinm hatalı olduğunu söyledi ve lastiklerimi garantiden değiştirdiler. aradan bir hafta geçti yeni lastiklerde aynı titremeyi yapmaya başladı gittim ikisini değiştirdiler. bir hafta sonra tekrar titreme başladı bende gidip petlas ları ölü bir fiyata saygırıp bridgestone b330 evo aldım dört tane dünya varmış. bir daha tövbe. biz türkler önce lastik yapmayı öğrenelim. vatan severliğin ne olduğunu iyi biliriz. sahip çıkmasınıda. yeterki uyduruk lastiklerle kazıklamaya kalkmasınlar.

Doğru söze ne denir saygı duydum... balans da tutmuyor yol da... tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Ben de lassa almıştım , memnun kalmıştım. Çoğu insan beğenmiyor ama lassa yı. İnsanların nedense bu konularda uzlaşması çok zor oluyor, belki de lastikler farklı kalitede çıkıyor üretimden.

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lastik firmalarının bu konuyu okuyup, foruma ödül vermeleri gerekir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Lastik firmalarının bu konuyu okuyup, foruma ödül vermeleri gerekir.

:bravo: :bravo: :bravo::flowers:

30 yıllık lastikçide bile bu bilgiler yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa impetus 2 takmıştık eski fiesta ya , yağmurda nefis frenlemesi vardı, basardım basardım kaymazdı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Kuzenimin aracına almıştık senede 1 defa kullanıyor diye arabasını. Geçenlerde 1 hafta kadar kullandım arabasını 2000 focus ABS yok. Bu kadar kötü lastik görmedim bu zamana kadar. neredeyse her frende kayıyor lastik. ee tabi patinaj çekmeside cabası.

Kesinlikle bende bu kadar kötü lastik görmedim. Ama jinyu nankang gibi cin markaları belki başa baş gider ne dersiniz?

beş para etmez bir lastik aldığımızada bin pişmanız lastik üretim hatalı atlama yapıyor balans tutmuyor hala inkar ediyorlar en iyisi bilindik marka alacaksın lastik bu şakaya gelmez üç kuruş ucuza alacağım diye yaptırdığım balans paraları bir lastik fiyatınıda buldu böyle benim gibi balans tutmayan şikayeti çok fazla kesinlikle tavsiye etmiyorum ebatlar 195/65/15 pt515 yok kalıplar yenilenmiş hep aynı hikayeyi anlatıyorlar

Aynen sonuna kadar katılıyorum.
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ben petlasları balans tutmadığı için 1 sene içinde söktüm attım. Denemediğim rot balansçı kalmamıştı. Araca üzerinde balans yapmadan olmuyordu bir türlü. Her halukarda 100'ü geçince direksiyonda da titreme yapıyordu. Sonra goodyear aldım ve arabadan yeniden zevk almaya başlamıştım. Bu sebeple aman abi almayım. 2 kuruş fazla vereyim mühim değil.

Evet balans tutmuyor asla nasıl üretiliyorsa artik aynı sorun bende de vardı petlasçiya geri verdim sokup atmasaydiniz keşke yolda biri bulur alır kullanır da başına bela olur maazallah. .. kafanın rahat olması gibisi yok.
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bilmeden yazmaya devam.

Doğru balans tutmuyor :)

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Michelin 205-55-16 primacy hp ve 225/40/18 sport 3 kullandım. Aşırı derecede yolda tutunamıyordu. Her frenimde abs devreye giriyordu.. 195/65/15 bridgestone Er 300 turanza kullandım. 15.000km. Sonra, 4 lastikte çatlaklar oluştu.

Yani her markadan şikayetler kişişel olarak vardır.. Birisi michelin çok iyi der. Bende karşı çıkarım bu hiç değişmez böyle gider..

Not : babamın palio 1.3 multijetinde yazlık lastikler pt515 kışlık w651 snowmaster. Bende 225/40/18 pt 741 var. Şükür hiç balans problemi yaşamadık.. Yaşadım diyenede inanırım yaşamadım diyenede. Çünkü hiçbir marka için uzlaşma sağlanamaz..

Forumumuzdan, uğraş özyurt ve Mustafa karabulut'un sıfır bridgestone Adrenalin lastikleri çok sesli diye şikayet edip söktüğünü bilirim ;)

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

pt741 de bende balans sorunu yaşamadım, benim tek sorunum aşırı olmamak kaydıyla ses. yağmurda, çamurda, kuruda denedim. abs yi bırakın, daha esp yi bile devreye sokamadım. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Engin Karadayan

Yani! Son tahlilde her koyun kendi bacağından asılır diyoruz galiba :-)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

pt741 de bende balans sorunu yaşamadım, benim tek sorunum aşırı olmamak kaydıyla ses. yağmurda, çamurda, kuruda denedim. abs yi bırakın, daha esp yi bile devreye sokamadım. 

ben hiç suv pug kullanmadım dimi....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben hiç suv pug kullanmadım dimi....

heee :)

ne zaman istersen ;) başkana sırrını vermişsin ama söylemedi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Michelin 205-55-16 primacy hp ve 225/40/18 sport 3 kullandım. Aşırı derecede yolda tutunamıyordu. Her frenimde abs devreye giriyordu.. 195/65/15 bridgestone Er 300 turanza kullandım. 15.000km. Sonra, 4 lastikte çatlaklar oluştu.

Yani her markadan şikayetler kişişel olarak vardır.. Birisi michelin çok iyi der. Bende karşı çıkarım bu hiç değişmez böyle gider..

Not : babamın palio 1.3 multijetinde yazlık lastikler pt515 kışlık w651 snowmaster. Bende 225/40/18 pt 741 var. Şükür hiç balans problemi yaşamadık.. Yaşadım diyenede inanırım yaşamadım diyenede. Çünkü hiçbir marka için uzlaşma sağlanamaz..

Forumumuzdan, uğraş özyurt ve Mustafa karabulut'un sıfır bridgestone Adrenalin lastikleri çok sesli diye şikayet edip söktüğünü bilirim ;)

Ama asla kelimesini kullanmazsın değil mi kardeş.

Ben phenoma 2 ayda Çatladı diye Lassa kötümü değil. Haa ben almam. Müşteri memnuniyeti sıfır bir daha almam.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...