İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Emre Şimşek

Bu nasıl iş ya adam lastiği kötülemek için 2010 yılına ait yorumları alıntılıyor  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

heee :)

ne zaman istersen ;) başkana sırrını vermişsin ama söylemedi :)

Aman abi aracın kime satıldığının farkına varmadan kendini noterde bulursun. Gerçi bu senin için iyi olur. :D zaten satılık ta.

Ama ya bunu land zannederse servet abinin ekibine katılırsa :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

:rofl:

İşte bu fikirden korksun bence de :D
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Ama asla kelimesini kullanmazsın değil mi kardeş.

Ben phenoma 2 ayda Çatladı diye Lassa kötümü değil. Haa ben almam. Müşteri memnuniyeti sıfır bir daha almam.

Asla diye bir kelime lastikte kesinlikle kullanılmaz abi..

Ben bir marka vericem burada herkeste ilk defa duyacaktır..

Silverstone evol 8, 205/50/17 ebatında. Arabaya kuru asfaltta kalkışta pati çektirene, lastikten dolayı yoldan çıkana anahtarı veririm... Islakta abs'yi devreye sokmamak mucizeydi. Lastik kesinlikle balans tutmuyordu ve sağa çekme eğiliminde oluyordu. Ama üstüne iddia ediyorum kurudaki tutunma hiçbir markada yoktu.. Sıcak asfaltta lastiğe eline sürdüğünde yapış yapış olurdu çok özel bir silikası vardı..

Bir drag yarışcısı için bulunmaz nimet. Balansına bakmaz çünkü o..

Donanım haberden okuyup okuyup, iyi yorumları ayıklayıp, kötü yorumları içine biraz kekik ve tuz katıp süsleyip püsleyip yorum yapmakta, Petlas konusuna has birşeydir ;)

tarihinde İ.Göksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Aman abi aracın kime satıldığının farkına varmadan kendini noterde bulursun. Gerçi bu senin için iyi olur. :D zaten satılık ta.

Ama ya bunu land zannederse servet abinin ekibine katılırsa :D

bir ara suv filan diyordu ya, hayırlısı bakalım. :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

bir ara suv filan diyordu ya, hayırlısı bakalım. :D

Abi ben hala şaşkınım o gece senin araç nasıl arada kaynamadı :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kaçtım hocam kaçtım, koladan şüphelendim amma problem olmadı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

kaçtım hocam kaçtım, koladan şüphelendim amma problem olmadı :)

Abi kola demeyeydin iyiydi :D

Hele atletli foto varki ortada aklıma bu geldi. Iyi ki kaçmışsın abi :D

evu9udy5.jpg

Bunlar uyutup arabayla kalmaz evin barkın da satışını alırlardı :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Bu nasıl iş ya adam lastiği kötülemek için 2010 yılına ait yorumları alıntılıyor :D

Evet şöyle bir baktım da 2009 yılından beri petlas pek bir yol katedememis yerinde sayıyor. Halen uluslararasi bir test verisi bile yok zaten müracaat etse belki de alınmaz ya orası ayrı mesele. Herhalde bir pt741 var o da zugurt tesellisi misali pek çığır açtığı söylenemez. Petlastan ağzı yanakları konuya bekliyoruz biraz adil bir platform olsun.
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Kardeşim aldı mondeosuna .Gayette memnun.

Kullanan bir yakınım var oldukca güzel diyor

5 ay önce arkadaşımın nissan pirimera sına aldık ve ramazan bayaramında araçla çanakkale ye gittim geldim oldukça sessiz bi lastik gibi geldi bana arkadaşımda çok memnun bence alınabilir nede olsa yurdum malı

evet arkadaşlar dün bi arkadaşın opel astrasına 205 55 16 petlas snowmaster 65 aldık 4 tane taktırdık ve tüm gece kapadokyanın karında kışında o yokuş senin bu bayır benim gezip denedik.hatta arkadaş gaza gelip biraz basmaya bile kalktı :melek:

veee...ben derim ki bu ebatta 115 ytl adet +taksit...alınır bu lastik.yerli malı yurdun malı!!!!!!!!!

ya arkadaşlar bu yorumlar keşke biraz daha önce gelseyydi.

ancak etrafımdaki herkese öneriyorum petlası.

Bir kaç yıl önce ticari araçlarımızda(kamyon/kamyonet) kullanmıştık ve gerçekten çok memnun kalındığını biliyorum...

Merhaba Orhan Bey,

Ben petlas aldım. 185.65.R14 x 4 ad. yaklaşık olarak yaz başından bu yana (3 ay diyelim) 5.000 km (ş. içi ve dışı karışık) yaptım. Normal sınırlar içinde limitleri zorlamadan kullanıyorum ve lastikten memnunum. Ses normal, sulu zeminde, mıcırda bir kaç kez ani fren yaptım. lastik davranışı, kızaklama vb gibi sorun olmadı. Bir daha lastik alsam yine petlas alırım. Neden aldım ? Birinci sebep uzuc olmasıydı. Fazla param yoktu. Tanesini 65 Tl'ye aldım. Bu fiyata çin malı lastikleri alacağıma yerli lastik alayım dedim. ikinci sebep, ümidim vardı ? Nedemek derseniz ?

Petlas'a şans vermek istedim. Firmanın, ürünün eksikleri olabilir. Ben henüz yaşamadım ama dediğim gibi normal ve sakin kullanıyorum. Biz lastik aldıkça firma ürününü düzeltir diye düşünüyorum ? Bence sizde normal sınırlar içinde kullanıyorsanız ? Petlas lastiği kullanabilirsiniz ? Yerli bir firmaya da şans verelim derim ben ?

Aklıma gelmişken konu ile alakalı değil ama Aselsan'da iki model telefon üretti, ben almadım. Çoğu insan almadı. Zaten artık üretmiyorlar. Ama çoğunluk alsaydı ilk çıkan modeli, ufak tefek sorunlarına (vardıysa şayet) rağmen... Firma'da ikinci modeli daha güzel yapacaktı (zaten ilk modele göre daha güzeldi) sonra 3. model 4. vs gelirdi.

Ama ben ne yaptım? Aselsan'a hiç şans vermedim. Almadım cep telefonunu, sonuç artık istesem de alamıyorum? Firma üretimden çekildi, ama düşünün hepimiz alsaydık, aselsan'ın o cep telefonu nu? Neler olurdu şimdi ? Şu an ? Bir düşünün lütfen..

Benim düşüncem şudur ki? Bugün süper, muhteşem dediğimiz bir çok marka bu şekilde gelişti.. Fırsat vermek, dayanmak, sabretmek ve destek vermek gerekiyor.

Not: Petlas, Aselsan ile herhangi bir bağlantım veya yakınımın bağlantısıda yoktur. Reklam amaçlı yazmadım petlas hk. görüşlerimi ama bir sonraki lastiğim de yine petlas olacak. Ben destek vermek istiyorum kendilerine. Bir türk markamız, firmamız, ürünümüz olsun diyerek, ümit ederek, güvenerek..

Selamlar,

Mete Gürer

1. ADAC gibi test yapan güvenilir firmalar, normal tüketici gibi, marketten rastgele lastik satın alırlar, hatta Pirelli P7 de hatalı stok çıkışı tespit ettikleri için, bu modelin testini 2009 da yayınlamadılar.

2. Almanya da satılmayan, Lassa-Petlas gibi markaların testi de bu yüzden yapılmamakta, yani firma istese bile...

3. Gündelik kullanımda, çoğu markanın farkını anlamanız nerede ise imkansızdır, test sonuçlarının en büyük faydası: Ödeyeceğiniz meblağın fazlasını-azını vermenin, değer mi olacağı sorusunun yanıtı içindir. Yoksa test birincisi lastiği alarak, virajda limit aşmaya çalışmak pek doğru olmaz veya yağmurlu havada risk almak...

Bizim şirketin meganeda da 205/55 16 ebat petlas kullanıyoruz,yol tutuşu fiyat-performans oranına göre gayet yeterli düzeyde,konfor olarak ise sert bir lastik ve biraz gürültülü.

Daha düne kadar Uzakdoğu malları kullananlar PETLAS gibi bir markayı kötülüyorsa daha ne diyelim.

Marka bağımlısı olanlar kesinlikle PETLAS almazlar giderler Bayat yabancı avrupa malı diye uzakdoğu malı lastik alıp takarlar.

1998 yılında Alman RWTÜV kurumu uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı lastik tasarımını da içeren ISO 9001 Kalite Güvence Sistem Belgesi ve 1999 Yılında Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayi Müsteşarlığı uzmanlarının denetiminden geçerek aldığı, yine lastik tasarımını da içeren AQAP-110 Endüstriyel Kalite Güvence Seviye Belgesi, Petlas' ın Kalite Yolculuğunda kazandığı belgelerin sadece ilk ikisidir.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere 70' nin üzerinde ülkede satışa sunulan Petlas, belirlediği vizyonu gereğince dünya pazarlarında, uluslararası marka olmanın gereği olan araştırma-geliştirme, teknoloji, üretim, yönetim ve pazarlama anlayışı ile yer almakta ve her geçen gün pazar payını artırmaktadır.

Merhaba. ben bir petlas kullanıcısı olarak size izlenimlerimi aktarmak istiyorum ... Arabam Fiat albea 1.2 16v 2006 .. bundan önceki lastiklerim conti ecocontact dı ve kullandığım en berbat lastiklerdi iki kere tehlike yaşayınca ki bunlardan birisi virajda önden kayma diğeri çok basit bir frende kızaklama... neyse lastiği daha 10000 doldurmadam söktüm...

Şimdiki lastiklerim ise Petlas imperium Pt 511.. 10 bini geçtim ve lastiklerin her koşulda kullanımıdan son derece memnunum gerek sesizliği gerek ıslak kuru yol tutuşu optimum düzeyde... ve haksız eleştirileri hak etmiyor..burdan bilip bilmeden lastiği kullanmadan ön yargıyla petlas hakkında atıp tutan arkadaşlara sesleniyorum...gidip ucuz diye ne olduğu belirsiz ithal lastikeri almaktansa bir türk firması olan petlası kullanmalarını tavsiye ederim.. Bu arada kullandığım lastiklerin Fiyatı =(185 - 60 - 14 82H) 85 TL. Bence bu fiyata Mükemmel bir lastik.. Karar sizin..

Starmaxx modelini kullanan 2 kişi ile konuştum ki iyi teknisyenlerdir. 4000-5000km izlenimlerinde herhangi bir sıkıntıları yok. Virajlarda limitte bazen lastik sesi gelmesi hoşlarına bile gidiyormuş.

Bende önceki focusuma almıştım 195/65/15 4 tane kışlık tanesini 95 tl den Abdülkadir özcanlarda almıştım.

Gayet güzeldi yumuşak bir lastikdi.

Arkadaşlar

Bende 5-6 ay önce Petlas Snowmaster W651 aldım. 205 55 R16. Tanesi 110 Tl. Gerçekten bu lastikler çok güzel. Herkese tavsiye ederim. Nasip olursa şimdi de yazlık alacağım. En son KK 5 taksit ile 120 TL'ye buldum. Biraz daha ucuza bulursam hemen alacağım. Varsa daha hesaplı satan bir yer lutfen yazın.

Arkadaşlar ben ocak ayında 4 adet petlas snowmaster kış lastiği (bu sene çıkardığı bir desen diye biliyorum) aldım mondeo'ma. Lastik ebadım da 225 45 17. Tanesini 220TL den aldım.Bu ebatta zaten taksit vs. de yapıyorlar.Zaten almadan önce hemen hemen diğer markaların çoğunu araştırmıştım.en uygun fiyat Petlastı.Bu ebatta michelin ve bridgestone gibi markalar çok uçuk fiyatlar veriyorlardı.Bir arkadaşım da aynı desenden taktırım kullandığından tavsiyesi üzerine petlasta karar kıldım.

Malumunuz bu sene sağlam bir kış geçirdik.Safranbolu'nun yokuşlu karlı yollarında bana mısın demedi...! Kesinlikle tavsiye ederim.Kendilerini iyi geliştirdikleri yönünde duyumlarım var otomobil lastiği yönünde ben de zaten tecrübe etmiş durumdayım.

Şuan yazlık lastiklerimi taktırdım tekrar 2 hafta oldu yaklaşık.Daha senesi gelmedi yazlıklarım da yeni.Eskiyince ilk bakacağım lastik yine Petlas olacak.Ülke ekonomisine de katkımız da olsun hem;)

Daha düşük ebattaki lastiklerin fiyatları çok daha hesaplıdır zaten almayı düşünen arkadaşlara şiddetle tavsiye ederim.Lastik konusu biraz da şans işi bence, en iyi lastik markası bile balon yapabiliyor.çok şikayet eden arkadaşlar duydum.

Herkese güvenli sürüşler dilerim:)

Benim arabada Starmaxx var. Aracı aldığımda üzerinde 5 aylıktı lastikler. Tek gördüğüm kusuru, hafif ıslak zeminde tutuşu zayıf. Debriyajım yukardan kavradığı için, özellikle rampa yukarı kalkışlarda yer ıslaksa biraz terletiyor. Faka fren konusunda 8.000km'dir daha en ufak bir cıyk sesi duymadım. Hatta bütün kışı bu lastiklerle geçirdim. Ankara'nın bu yoğun karlı kışının tüm sabah ve akşamlarında biraz da yeni lastik olmasının avantajı ile evime veya işime beni ulaştırdı. İki kere park yerinden çıkarken zorladı, birinde sabah parkettiğim yerde lastiğin altındaki kar buza dönmüştü, diğerinde kar birikintisinden çıkarken, öndeki aracın yakın olması nedeni ile hız veremedim. Bunun haricinde park yerlerinde de sorun olmadı diyebilirim. Ben memnun kaldım kendi adıma.

Mehmet Bey,

Sİzin de lastikleriniz hayırlı olsun. Umarım bu sefer sorunsuz bir tercih olur.

Saygılarımla.

Eşimin kullandığı sceniz aracımıza yılbaşında 4 adet 205/55/16 ebatında starmaxx lastiği 520 tl ye aldık.Gerçi apartmanımızın altında ki lastikçi olunca bize biraz indirim yaptı :) Üretim tarihi 42/11 yani yeni tarihli.

Şuana kadar Antalya'nın o şiddetli yağmurlarında dahi en ufak bir sıkıntı yaratmadı,fiyat-performans olarak alınabilecek bir lastik diye düşünüyorum.

Zafer kayıyor gibi demiştim ya dün yol üstündeki lastikçiye gittim herzaman lastik basınçlarını kontrol ettirdiğim.Lastik basınçlarını 50 bar vurmuşlar araç sekiyordu zaten :) Sonra 32 bar yaptırdım ve döner kavşaktan herzamanki hızımda u dönüşü yaptım u dönüşünden sonra refrujlu yolda frensiz ters yöne girdim 90 derece (yolun benim güzergahı yapım aşamasında ) Araç yola gayet iyi tutundu. Yani şimdilik sıkıntı kalmadı gibi. Tabiki hala tedbirli kullanıyorum. Araçta kimse yokken ve yol sakin ve zararsızz yerlerde test etmeye devam .

Arkadaşlar benim lastikler aklandı :) problem; benim arabanın sol arka teker bilyası bozulmuş bundan dolayı uğultu yapıyormuş

tamir edildi şu an bi şikayetim yok.

Hocam lastikçi aynen dediğin gibi havaları kontrol et dedi yaptım ama nafile son çare lastikler sökülüp fabrikaya teste gidecekmiş ordan ne sonuç gelirse ona göre hareket edilecekmiş.Yani iş uzun bakalım müsait olunca tekrar gidip bi görüşecem.

Bir de bunları hatırlatalım o zaman... tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Evet şöyle bir baktım da 2009 yılından beri petlas pek bir yol katedememis yerinde sayıyor. Halen uluslararasi bir test verisi bile yok zaten müracaat etse belki de alınmaz ya orası ayrı mesele. Herhalde bir pt741 var o da zugurt tesellisi misali pek çığır açtığı söylenemez. Petlastan ağzı yanakları konuya bekliyoruz biraz adil bir platform olsun.

hadi ama çok çırpınmadın mı hocam? bak haklı çıkacağım diye bu kadar kötüleme sonra istersin satmazlar sana Petlas :)

Hem neden sadece Petlas'tan ağzı yananları bekliyorsun ki? Herkes gelsin daha adilane bir sonuç çıksın. 

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Daha çok vardı ama sıkıldım seçmekten

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

hadi ama çok çırpınmadın mı hocam? bak haklı çıkacağım diye bu kadar kötüleme sonra istersin satmazlar sana Petlas :)

Hem neden sadece Petlas'tan ağzı yananları bekliyorsun ki? Herkes gelsin daha adilane bir sonuç çıksın.

Ben net adamım hocam üstüne para versen almam o derece... yalnız sunu anlamamissin burdaki kimse haklı çıkmanın peşinde degil..

Devamı yok mu? Pilot yorumları felan?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çok fazla çırpınmayın.
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ben net adamım hocam üstüne para versen almam o derece... yalnız sunu anlamamissin burdaki kimse haklı çıkmanın peşinde degil..

Netsin hocam hakkını verdim ama 2 lastiğini kullanmışsın 2 lastiğin kadar kötüle lütfen. İstatistik olarak yorumun 70 milyonda 1 etki ediyor. Hadi sen 2 lastik almışsın seninki 70 milyonda 2 olsun. Geri kalan 69 milyon 999 bin 998 kişinin ne dediği de önemli.

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Netsin hocam hakkını verdim ama 2 lastiğini kullanmışsın 2 lastiğin kadar kötüle lütfen. İstatistik olarak yorumun 70 milyonda 1 etki ediyor. Hadi sen 2 lastik almışsın seninki 70 milyonda 2 olsun. Geri kalan 69 milyon 999 bin 998 kişinin ne dediği de önemli.

Eyvallah saygı duyarım.

Çok fazla çırpınmayın.

Amaç?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bildiğinizi okuyor bu kadar millet yalan söylüyor modundasınız.
Bu yüzden size bişey anlatmak imkansız.
Petlasla ciddi bir düşmanlığınız var. Onu Anladık. Onu da burda döküyorsunuz. Size cevap vermeyecektim. Ama sordunuz. Içimde kalmasın yazayım dedim.
Forumda en aktif olduğunuz konu burası oldu.
Konuyu baştan itibaren okusanız objektif yorumları petlastaki müşteri memnuniyetini hata dediğiniz bir çok olayın araçtan kaynaklandığını görürdünüz. Ama görmek yerine aşağılamayı tercih ediyorsunuz.
Arkası yol tutmuyor balans tutmuyor diyenlerden biri bendim.
1- kayma sebebi lastik basıncı 49 olmuş. 32 çektim düzeldi.
2- balans tutmuyor diye 3-4 kez lastik aldığım yere gittim. En son benim kendi lastikçime gittim. Sorun çözüldü. Balans olsa 40 bin km nasıl kullanayım. Veya Arkadaşlarım kullansın. Asla balans tutmuyor diyorsunuz. Yukarda milletin yazdığını Görmezden geliyorsunuz. Bu kadar millet yalan mı söylüyor.
Yeter bir markayı bu kadar karalamanın anlamı yok. Sanki bu marka Araçları ölüm makinesine Çeviriyor gibi yazmaktan vazgeçin.
Ilteberin her yazdığının altına imzamı atarım. O test ederek yazar. Siz 1-2 Kullanım ve Sağdan soldan duyarak yazıyorsunuz.
Not: son kez yazdım. Bundan sonraki hiç bir sorunuza cevap vermeyeceğim.
Saygılarımla.

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Bildiğinizi okuyor bu kadar miller yalan söylüyor modundasınız.

Bu yüzden size bişey anlatmak imkansız.

Petlasla ciddi bir düşmanlığınız var. Onu Anladık. Onu da burda döküyorsunuz. Size cevap vermeyecektim. Ama sordunuz. Içimde kalmasın yazayım dedim.

Forumda en aktif olduğunuz konu burası oldu.

Konuyu baştan itibaren okusanız objektif yorumları petlastaki müşteri memnuniyetini hata dediğiniz bir çok olayın araçtan kaynaklandığını görürdünüz. Ama görmek yerine aşağılamayı tercih ediyorsunuz.

Arkası yol tutmuyor balans tutmuyor diyenlerden biri bendim.

1- kayma sebebi lastik basıncı 49 olmuş. 32 çektim düzeldi.

2- balans tutmuyor diye 3-4 kez lastik aldığım yere gittim. En son benim kendi lastikçime gittim. Sorun çözüldü. Balans olsa 40 bin km nasıl kullanayım. Veya Arkadaşlarım kullansın. Asla balans tutmuyor diyorsunuz. Yukarda milletin yazdığını Görmezden geliyorsunuz. Bu kadar millet yalan mı söylüyor.

Yeter bir markayı bu kadar karalamanın anlamı yok. Sanki bu marka Araçları ölüm makinesine Çeviriyor gibi yazmaktan vazgeçin.

Ilteberin her yazdığının altına imzamı atarım. O test ederek yazar. Siz 1-2 Kullanım ve Sağdan soldan duyarak yazıyorsunuz.

Not: son kez yazdım. Bundan sonraki hiç bir sorunuza cevap vermeyeceğim.

Saygılarımla.

Ben kimseyi itham etmedim tamamen uyduruyorsunuz. Sizdeki petlas ilk seferde balans tutar bendeki veya baskasindaki asla tutmaz burda kimse kimseyi ikna etmek zorunda değil. bahsettiğiniz goksel beyefendinin yorumları objektif onunla anlastik zaten.

Ama sizi anlıyorum iyi forumlar... benden yana problem yok saygı bizden. ..

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
(düzenlendi)

Kesinlikle bende bu kadar kötü lastik görmedim. Ama jinyu nankang gibi cin markaları belki başa baş gider ne dersiniz?

Aynen sonuna kadar katılıyorum.

Allah a şükür iyi lastik kullanabilecek düzeydeyiz diğer çinlileri hiç bilmiyorum ;) , keşke iyi olsa testlere girse tarihinde Süha Demirtaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Allah a şükür iyi lastik kullanabilecek düzeydeyiz diğer çinlileri hiç bilmiyorum ;)

Allah kaza bela vermesin ☺
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

An itibarıyla

2 adet pt 741 aldım.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Devamı yok mu? Pilot yorumları felan?

Pilot yorumu değil de bir kaç terziyle görüştüm. "Adamlar uçak lastiği yapıyor diye benim diktigim dona da iyi lastik yapacak diye bir şey yok, zaten kışın sıkar yazın düşer onun yaptığı lastik" dedi. Aklıma siz geldiniz...

Artik sizin iyi niyetinizden ve Petlas ile kişisel bir sorununuz olmadığından şüpheliyim, maalesef bende uyanan intiba bu...

Şunu da belirteyim 2009 dan beri hic ilerlememis dediğiniz markayı o yıllarda sadece uçak lastiği yapıyor diye duydum oto için duymadım diyen otomobil forum üyeleri var iken şimdi farklı araçlarda farklı modellerini alt ve yurtdışı markalarını kıyaslıyor ve tartışıyoruz, bu bile nereden nereye geldiğini görmek için yeterlidir tabi görmek isteyen göz için...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Polat

An itibarıyla

2 adet pt 741 aldım.

Hayırlı olsun, isabetli tercih hocam... :good1:  ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...