İçeriğe Yönlendir

Petlas Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Orhan Ünsal

Recommended Posts

Koray Demir
(düzenlendi)

Petlas'ın don lastiği yapmasından korkmam da don lastiği yapanın oto lastiği yapmasına dayanamam... ( Kusura bakmayın Koray bey ama dilime siz doladınız bu nesneyi ;) ) Şaka bir yana 2000000 m2 açık 250000 m2 kapalı alanı, 2500 küsur çalışanı olan bilmem kaç ülkeye EU standartlarında ihracat yapan üstüne üstlük dünyanın en ağır ve teknolojik taşıtına lastik yapmayı becerebilen bir firma için merdiven altı imalathane imajı kazandırmaya çalışmak ve bunu sadece 1 ürünü(zannedersem 2.si olmamıştır) kullanıp da yapmak vicdansizlik gibi geliyor bana. Benim focusla 1'e 1 tanismam 2001 yılında arkadaşımın babasının sıfır alıp 1 ay servisten çıkamayan en sonunda komple motoru değişen aci yeşil ghia'siyla oldu. Eğer ben de sizin düşünseydim ne bu forumda olurdum ne de C-max alır kullanırdım...

Problem değil. ☺ de merdiven altını nerden çıkardıniz ben böyle bir imada bulunmadım. Bir markayı eleştirmek nasıl vicdansizlik oluyor. Petlas mükemmel deseydim sempati kazanip övgü mu toplayacaktim. akö aş yi 2005 yılından beri biliyorum bu nitelikleri ben de biliyorum iyi firmanın zaten reklama ihtiyacı yoktur. Petlas sayfasında olsak da petlas fan club ta değiliz gerçekçi olalım biraz.

Herhalde okumadıniz benim ilk yaz ve kış lastiğim petlas idi. Imperium pt 515 ve snowmaster w651 kullandım tabi ki de aracımla uyumsuz olacağı için başka petlas modeli denemedim doğal olarak. Zaten maksimum 3 mu 4 model mi ne var. Ancak bu iki lastik te berbattı tek kelimeyle çöp. Yaz lastiği islakta tutunamiyor frenlemede güven vermiyordu kış lastiği de yokuş çıkıp inemiyordu ha balans tutmama da cabası...

Memnun değilsem ikincisinin alınmaması olağan değil midir

Çevremde petlas kullananlar da bu markadan memnun degil sayı vermeye gerek yoktur herhalde.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Ne var ki uçak lastiğinde :)

Uçak lastiği yapabilir ama araba lastiği yapmak daha zor.

Ucak lastiği üretmiş olmak diye otomobil lastiği satın alma kriterini ilk defa duyuyorum kusura bakmayın.
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

pt741 serisini kullanıyorum, 7500 km. oldu çok memnunum herkesede tavsiye ediyorum. conti kullandım tırt, pirelli p7 kullandım oda tırt, kaza yaptığım c-max in üzerindeki lastik. param olsaydı goodyear alırdım. bu biraz sesli çünkü. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

pt741 serisini kullanıyorum, 7500 km. oldu çok memnunum herkesede tavsiye ediyorum. conti kullandım tırt, pirelli p7 kullandım oda tırt, kaza yaptığım c-max in üzerindeki lastik. param olsaydı goodyear alırdım. bu biraz sesli çünkü. :)

Mükemmel ve objektif yorum nokta tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ucak lastiği üretmiş olmak diye otomobil lastiği satın alma kriterini ilk defa duyuyorum kusura bakmayın.

Petlası yerden yere vuran sizsiniz. Araçları ölüm makinesi çeviriyormuş imajı çizen sizsiniz. Petlas hakkında yazdıklarınızı tekrar okuyunuz.

Kimse petlas mükemmel demiyor. Memnunuz diyoruz. Ama size göre beş para etmez.

Naylon diyen sizsiniz. Uçak lastiği üretme teknolojisine sahip bir firmayı beğenmeyen de sizsiniz.

Neyse Sizin fikriniz sabitlenmiş. Övdüğünüz lassadan aldığım lastiğin 2 ayda heryerinin çatlaması da lassanın da beş para etmediğini gösteriyor o zaman.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Petlası yerden yere vuran sizsiniz. Araçları ölüm makinesi çeviriyormuş imajı çizen sizsiniz. Petlas hakkında yazdıklarınızı tekrar okuyunuz.

Kimse petlas mükemmel demiyor. Memnunuz diyoruz. Ama size göre beş para etmez.

Naylon diyen sizsiniz. Uçak lastiği üretme teknolojisine sahip bir firmayı beğenmeyen de sizsiniz.

Neyse Sizin fikriniz sabitlenmiş. Övdüğünüz lassadan aldığım lastiğin 2 ayda heryerinin çatlaması da lassanın da beş para etmediğini gösteriyor o zaman.

Siz okumamissiniz yine Lassa yi nerde övmusum?
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Siz okumamissiniz yine Lassa yi nerde övmusum?

Bridgestone ne ? Lassa ile aynı değil mi ?

udyga7u8.jpg

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Sitesinde her çeşit taşıt için farklı desende farklı ebatlarda farkli kullanım şartlarına göre bir çok ürünü var. Kendiniz demissiniz ayni ebatta mevsim ürünü kullanmışsiniz ve sırf o 2 ürünle diğer herşeyi çöpe atabiliyorsunuz. Sadece bahsi gecen iki model için kotu deyip gecseydiniz ve o ebat ve desen üzerinden elestirseydiniz zaten su an bunları yazıyor olmazdik inanın. Ayrıca evet bu firmanin uçak lastiği yapıyor olması bana güven veriyor. Bir inşaat firmasının gökdelen dikip 2 katli bina yapamaz denmesi gibi bir şey bana göre sizin bu uçak lastiğine bakış açınız...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

udyga7u8.jpg

Aynı ise neden isimleri farklı?

Bridgestone un Phenoma modeli var mı?

udyga7u8.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Aynı ise neden isimleri farklı?

Bridgestone un Phenoma modeli var mı?

Artık size Birşey yazmıyorum.

Çünkü bildiğinizi okuyorsunuz. Bridgestone araştırın siz öğrenin ne olduğunu.

Iyi geceler.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Sitesinde her çeşit taşıt için farklı desende farklı ebatlarda farkli kullanım şartlarına göre bir çok ürünü var. Kendiniz demissiniz ayni ebatta mevsim ürünü kullanmışsiniz ve sırf o 2 ürünle diğer herşeyi çöpe atabiliyorsunuz. Sadece bahsi gecen iki model için kotu deyip gecseydiniz ve o ebat ve desen üzerinden elestirseydiniz zaten su an bunları yazıyor olmazdik inanın. Ayrıca evet bu firmanin uçak lastiği yapıyor olması bana güven veriyor. Bir inşaat firmasının gökdelen dikip 2 katli bina yapamaz denmesi gibi bir şey bana göre sizin bu uçak lastiğine bakış açınız...

En iyi modelleri denedim kötü idi. Yoksa diğer kalanlar mi daha iyi veya bunlar en kötü modelleri mi. Sizin bakış açınıza göre ise de uçağın jet motorunu yapan iyi araba motorunu mu yapamayacak denilebilir. airbus ve boeing gibi. Formula 1 Lemans gibi yarışları boeing siler süpürur o zman. Gerçekte Almanlar İtalyanlar varken böyle olmayacağını çok iyi biliyoruz.

Yukarıda model bazında yorum yaptım zaten.

Artık size Birşey yazmıyorum.

Çünkü bildiğinizi okuyorsunuz. Bridgestone araştırın siz öğrenin ne olduğunu.

Iyi geceler.

Bende yazmıyorum da bence siz de petlastan başka markaları da araştırın. Iyi geceler. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Şu naylon meselesine açıklık getirmeye çalışayım.. 

Bir lastiğin üretimi, kauçuğun basit bir şekilde kalıba dökülmesinden ibaret değildir.. 

Lastiklerin, Lastik sırt bileşeni kauçuktan oluşur. Başka hiçbir şekilde lastik üretimi söz konusu olamaz zaten.

Dünyada üretilen binek otomobil lastiklerinin hepsi 4 ana bölümden 8 katmandan oluşur. Bunlardan bir tanesinin bile eksik olması söz konusu olamaz. Eksik olursa lastik olmaz zaten...

Bahsedilen naylon bileşeni lastiğin olmazsa olmaz malzemesidir. 

3 ana bileşen, rayon, naylon ve polyesterdir. Kauçuğun ham maddesi lateks'tir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Burası herkesin fikrini söyleme yeri bence. İyi yada kötü. Sadece saygıda kusur olmasın en önemlisi bu. Herkesin bir üründen beklentisi farklıdır. Babam yılda 5000 km yapar uzun yolda 90 nı geçmez, babam için en iyi lastik en ucuz olandır sadece arabayı götürsün yeter. Ama ben yılda 20000 km yaparım hızı severim, virajda hız kesmemeye çalışırım. Frene bastımmı fren mesafesinin kısa olmasını isterim, sessiz olmasını isterim. Kısacası İsterimde isterim. Ben şunu anlatmak istedim petlas fiyatına göre iyi bir lastik. Ama benim kriterlerime göre orta sınıf bir lastik. Babamın kriterlerine göre ise süper ötesi bir lastik. Kısaca ne kadar ekmek okadar köfte. Ama şunuda unutmayalım petlasıda desteklemeliyiz. Milli sermaye çünkü. İyi yada kötü ama sonuçta benim lastiğim. Bu arada ben lastik işine girecem onun için en iyisi Benim ürettiğim lastik.[emoji12]

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

En iyi modelleri denedim kötü idi. Yoksa diğer kalanlar mi daha iyi veya bunlar en kötü modelleri mi. Sizin bakış açınıza göre ise de uçağın jet motorunu yapan iyi araba motorunu mu yapamayacak denilebilir. airbus ve boeing gibi. Formula 1 Lemans gibi yarışları boeing siler süpürur o zman. Gerçekte Almanlar İtalyanlar varken böyle olmayacağını çok iyi biliyoruz.

Yukarıda model bazında yorum yaptım zaten.

Bende yazmıyorum da bence siz de petlastan başka markaları da araştırın. Iyi geceler.

Petlas'ın otomobilde 10 farklı modeli var ve malumunuz her modelde de onlarca ebat var. Aynı model farklı jantlarda bile performans farklılığı gösterirken sadece tek grubun(otomobil) 2 farklı modelinde tek ebatta yaşanılan sıkıntıyla Petlas'ı tamamen kötülemek espri de olsa küçültmek doğru bir yaklaşım değil benim nezdimde.

Model bazında eleştiri değildir goodyear sayfasında "petlas ancak don lastiği yapar" demek, "petlası fabrika çalışanları bile önermiyor" demek yada lastik dediğin "conti. yokohoma bridgestone'dur"demek... Direk markalar üzerinde yapılan yorum, o markanın tamamını kapsar, tek modelinin tek ebatını değil. Biz burada(burada derken petlas kış lastikleri konusunda yani bu konuda değil) sizi eleştirmesek hangi modelini kullandığınızı öğrenemeyecektik(çünkü goodyear sayfasında 26/09/2014 tarihinde "espri" yapmışken modelinizi başka konuda 28/09/2014'te öğrenebildik)... Dolayısıyla keşke yorum yaparken model bazlı konuşşsaydık ve tecrübelerimizi bu şekilde paylaşsaydık diyorum lastik konusunda...

Yani şöyle; 5-6 yıl Lassa Miratta kullandık, 175/65/13 ebatta çok çok iyiydi, aldığımız araçta 3 aylık goodyear GT2 vardı ve ilk şehir dışı yolculuğundan sonra lastikleri söktürüp miratta taktırmıştık. Ama bu ne goodyear'ı kötü yapar ne de Lassa'yı en iyisi... 3 yıl Falken kullandım 175/65/14 ebatının sn828 modelini. Çok yumuşak ve sessizdi, bridgestone b250 kullanan bir abim mest olmuş daha sonra başka bir nedenden dolayı yine b250 almış ve 6 sonra çatlaklar yüzünden kampanyadan yokohomada karar kılmıştı. 4-5 ay michelin 185/65/14 ebatını(modelini hatırlamıyorum tabi 3 yıllıktı bana araç geldiğinde ayrıca) 1 tanesinde hafif bir balon vardı 4-5 ay sonunda diğerlerinde de gözle görülür derecede balonlar olunca değiştirmiştim.

Şimdi tüm bu tecrübelerle ben "bridgestone, goodyear, michelin gitsin lavabo contası yapsın" desem, lastik dediğin Lassa'dır, Falken'dir desem?...

Ayrıca Airbus ve Boeing eğer bir gün tenezzül edip de otomobil motoru yaparsa onu o zaman değerlendirebiliriz, eğer tecrübe etme şansım olur ise ki ben ön yargımı şimdiden lanse edeyim "adamlar uçak motoru yapıyor otomobilinkini mi kötü yapacak"  :good1:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Birgün önce lastik patlamış. Farketmedim. 5-6 km gittim üzerinde. Bugün gideyim de şu petlastan iki tane alayım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

4 Tane kışlığım olmasa bende bugünden petlas kışlıkları alırdım... :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

senin kışlıkları bana gönder git sen kendine petlas al olmaz mı 

senin kışlıkların ebatları neydi 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

senin kışlıkları bana gönder git sen kendine petlas al olmaz mı 

senin kışlıkların ebatları neydi 

125/34/13   :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Birgün önce lastik patlamış. Farketmedim. 5-6 km gittim üzerinde. Bugün gideyim de şu petlastan iki tane alayım.

Sanki uçağın var da...  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sanki uçağın var da... :D:D:D

Tırt Mondim var :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
(düzenlendi)

125/34/13   :D

he tam aradığım lastik ölçüsü bulamıyordum ne zamandır

tamam gönder gelsin abi fatihin motora takarız

http://www.hementeslimal.com/urun/bmw-akulu-motorsiklet.aspx

gerçi bir tane fazla olacak ama olsun onuda yedek saklarız

fatih lastik yakmayı seviyor

tarihinde Mehmet Kazancıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)

Petlas'ın otomobilde 10 farklı modeli var ve malumunuz her modelde de onlarca ebat var. Aynı model farklı jantlarda bile performans farklılığı gösterirken sadece tek grubun(otomobil) 2 farklı modelinde tek ebatta yaşanılan sıkıntıyla Petlas'ı tamamen kötülemek espri de olsa küçültmek doğru bir yaklaşım değil benim nezdimde.

Model bazında eleştiri değildir goodyear sayfasında "petlas ancak don lastiği yapar" demek, "petlası fabrika çalışanları bile önermiyor" demek yada lastik dediğin "conti. yokohoma bridgestone'dur"demek... Direk markalar üzerinde yapılan yorum, o markanın tamamını kapsar, tek modelinin tek ebatını değil. Biz burada(burada derken petlas kış lastikleri konusunda yani bu konuda değil) sizi eleştirmesek hangi modelini kullandığınızı öğrenemeyecektik(çünkü goodyear sayfasında 26/09/2014 tarihinde "espri" yapmışken modelinizi başka konuda 28/09/2014'te öğrenebildik)... Dolayısıyla keşke yorum yaparken model bazlı konuşşsaydık ve tecrübelerimizi bu şekilde paylaşsaydık diyorum lastik konusunda...

Yani şöyle; 5-6 yıl Lassa Miratta kullandık, 175/65/13 ebatta çok çok iyiydi, aldığımız araçta 3 aylık goodyear GT2 vardı ve ilk şehir dışı yolculuğundan sonra lastikleri söktürüp miratta taktırmıştık. Ama bu ne goodyear'ı kötü yapar ne de Lassa'yı en iyisi... 3 yıl Falken kullandım 175/65/14 ebatının sn828 modelini. Çok yumuşak ve sessizdi, bridgestone b250 kullanan bir abim mest olmuş daha sonra başka bir nedenden dolayı yine b250 almış ve 6 sonra çatlaklar yüzünden kampanyadan yokohomada karar kılmıştı. 4-5 ay michelin 185/65/14 ebatını(modelini hatırlamıyorum tabi 3 yıllıktı bana araç geldiğinde ayrıca) 1 tanesinde hafif bir balon vardı 4-5 ay sonunda diğerlerinde de gözle görülür derecede balonlar olunca değiştirmiştim.

Şimdi tüm bu tecrübelerle ben "bridgestone, goodyear, michelin gitsin lavabo contası yapsın" desem, lastik dediğin Lassa'dır, Falken'dir desem?...

Ayrıca Airbus ve Boeing eğer bir gün tenezzül edip de otomobil motoru yaparsa onu o zaman değerlendirebiliriz, eğer tecrübe etme şansım olur ise ki ben ön yargımı şimdiden lanse edeyim "adamlar uçak motoru yapıyor otomobilinkini mi kötü yapacak" :good1:

Siz o espriye taktiniz herhalde yoksa diğer söylediklerim herkesin yaptığı gibi elbette şahsi yorumlardir. Burada sanki petlas in hakkını yemisiz vur ama hakkını da ver gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ben gözlem ve yorumlarımi paylaştım sadece. Başka özelliği övulebilir bir tarafi yok ki zaten vay be uçak lastiği üretmiş otomobil lastiği de alınır diyebiliyorsunuz ancak.

Benim gözümde don lastiği sizin gözünüzde parasına göre iyi lastik ne fark eder ki...

Bence elinizdekiler petlas değilse bir işe yaramaz direkt atın veya satin petlas alın. tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Petlas olsaydı patlamazdi michelin dir o balon felan yapmış patlamisdir doğru yoldasiniz hayırlı olsun Güle güle kullanin şimdiden.
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Siz o espriye taktiniz herhalde yoksa diğer söylediklerim herkesin yaptığı gibi elbette şahsi yorumlardir. Burada sanki petlas in hakkını yemisiz vur ama hakkını da ver gibi bir algı oluşturmaya çalışıyorsunuz ben gözlem ve yorumlarımi paylaştım sadece. Başka özelliği övulebilir bir tarafi yok ki zaten vay be uçak lastiği üretmiş otomobil lastiği de alınır diyebiliyorsunuz ancak.

Benim gözümde don lastiği sizin gözünüzde parasına göre iyi lastik ne fark eder ki...

Öncelikle o uzun yazımı sonuna kadar okuduğunuz için teşekkür ederim keza ben bile 2. kez okurken sıkıldım. Fazla uzattım, ha don lastiği ha uçak lastiği sonuçta hepsi lastik hepsi de yerli malı her birinden memnun olan da var olmayan da... Ben uçağım olursa da, şuan ki aracımdaki eskirse de, donumdaki lastik koparsa da Petlas'a her zaman şans veririm vermeye de devam edeceğim Not: Lastiklerim Petlas bile değil Petlas'ın en alt markası Milestone... Tavsiye edilir... 2. Not: Söylememiş olup sizi yalancı çıkartmayayım "Vayy be  uçak lastiği üretmiş otomobil lastiği de alınır"  :flowers:  :flowers:  :flowers:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...