İçeriğe Yönlendir

Kumho Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Terzi

Recommended Posts

Tamer Terzi
(düzenlendi)

merhaba,

195,65,R15 4 mevsim lastiğe ihtiyacım var.

tamamen ekonomik sebeblerle kumho ya karar verdim..

çevremden kumho hakkında olumlu yönde yorumlar aldım. (fiyatına göre performansı iyi diyorlar)nette de biraz araştırdım ve karar verdim..

ama sorunum :D

1-model hakkında hiç bilgim yok. ecsta ve ku25, ku19 modelleri varmış, ben hangisini tercih etmeliyim?

2-desen şekli varmış? desene göre kuru ıslak perfomanı değişirmiş !

bu konuda bilgi sahibi olan, kullanan veya yeni alanlar varsa bilgi verirse sevinirim

fiyat konusunda da bilgi sahiplerinden yardım istiyorum..

teşekkürler

tarihinde Tamer Terzi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bulabildiğim testlerde Kumho Solus kh17 modeli testin ilk sıralarında yer almakta. Kuru-ıslak zemin test sonucu güzel, ses seviyesinde diğer modeller ile aynı, aşınması normal seviyede, tavsiye edilen kısımda yer alıyor.

Test Lİnki

175_110_kumho_m_tcm8-208612.jpg

Fiyat farkını bilemem ama Yokohama C drive da kuru zemin performansı en iyi çıkan bir lastik, ona da bakın derim, aşınma seviyesi nispeten fazla.

Bu konuya da bir göz atın: http://www.otoclubturkiye.com/forum/index.php?showtopic=172539

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Temel

Bu ara en kısa zamanda 4 lastik almam lazım.Kumho markası hakkında pek bilgim yok ama nette orta sınıf bir lastik olarak tanıtılmakta.Fiyatları diğerlerine göre uygun.Nasıl bir marka? Kullanan arkadaşlar var mı?

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca
(düzenlendi)

Ben varım,sıfır olarak aldım şu an jant değiştirdiğim için yeni söktüm 15000 km civarı bindim memnun kaldım kışında kullandım tabii kış lastiği değildi ama yeni olduğundan kullanabilmiştim :)

Bendeki model solus modeli idi,ebatda 195\60\15 sessiz saylabilcek bir teker hatta ,ıslak zemin performansı ortanın üstü sevide çok zorlamaz iseniz yağmurda çok çok rahat kullanılır.

Snıfındaki en iyi lastikdir,fiyat performans açısından Maxxis,marshal,nexen,accelra,syron vs vs gibi markların en iyisidir bana göre

Bulabilirseniz Kumho KU21 Ecsta ASX öneririm test verileri birçok markadan çok çok daha iyidir ku31 değil yanlız .

Kumho KU 21

tarihinde Musa Can Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Kumhonun fiyatı nasıl bilmiyorum ama Fulda ecocontrol da güzel bir lastık.Ben kullanıyorum menmunum,tavsiye ederim.Ama siz yinede araştırın.

Fulda

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu
Bu ara en kısa zamanda 4 lastik almam lazım.Kumho markası hakkında pek bilgim yok ama nette orta sınıf bir lastik olarak tanıtılmakta.Fiyatları diğerlerine göre uygun.Nasıl bir marka? Kullanan arkadaşlar var mı?

Kışlık mı alcaksınız, yazlık mı ?

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç

selam aracımda 3 aydır kumho marka vakumlu lastik kullanıyorum yalnız bildiğim kadarıyla kumhonun kw 17 serisini kullanıyorum söyledikleri kadarıyla kumhonun sadece kışlıklarının çok iyi olduğunu söylediler

Yorum bağlantısı
Deniz Tayanç
selam aracımda 3 aydır kumho marka vakumlu lastik kullanıyorum yalnız bildiğim kadarıyla kumhonun kw 17 serisini kullanıyorum söyledikleri kadarıyla kumhonun sadece kışlıklarının çok iyi olduğunu söylediler

çok güzel bir kış lastiği kesinlikle çok memmunum ankaranın kara kışında kullandım çok memmun kaldım kumho kw 17 vakumlu lastiği

Yorum bağlantısı
Levent Temel
Kışlık mı alcaksınız, yazlık mı ?

Mersin de olduğumuz için mevsimlik almak daha makul.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yılmaz

ebatlarınız tutuyorsa tavsiye ederim.yaklaşık 10 yıl kullandım. Çok güzel bir lastik.Yaz kış buzda bile çok iyi.Hiç kaydırmaz.

Benim ebatlarım büyük olduğu için şimdi kullanamıyorum.Çıkartırsa alırım.

Yorum bağlantısı
Levent Temel
ebatlarınız tutuyorsa tavsiye ederim.yaklaşık 10 yıl kullandım. Çok güzel bir lastik.Yaz kış buzda bile çok iyi.Hiç kaydırmaz.

ebatlar 185 65 14..sanırım bu ebatlarda olması lazım

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erkan Baydemir
Mersin de olduğumuz için mevsimlik almak daha makul.

Mersin gibi bir yerde,kesinlikle yaz lastiği kullanmalısınız.

Kışlıklara gerek yok (tabi oraların kışlarını çok iyi bilmiyorum ama...)

Yorum bağlantısı
Levent Temel
Mersin gibi bir yerde,kesinlikle yaz lastiği kullanmalısınız.

Kışlıklara gerek yok (tabi oraların kışlarını çok iyi bilmiyorum ama...)

Kış yok gibi birşey sadece bolca yağmur yağar.Kar ve buz olduğunu ben hiç görmedim

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Kimse umarım lastiklerini sizin gibi kullanmıyordur,arkadaşlar lastiklerinizi dişleri çok çok iyi bile olsa 6 sene sonra muahkkak değişitiriniz lastiğin bir ömrü var,lastik banttan çıktığı andan itibaren kullanılsın kullanılmasın ömründen gitmeye başlar.

Lastikleriniz zamanla sertleşir özellikle yaz-kış aynı lastiği kullanıyorsanız.Bu gib durumlarda yol tutuş ve frenaş ciddi anlamda azalır,yol sesi artarmaya başlar.

Lastiğinizde kılcal çatlaklar varsa değişitirin,yanakda çatlaklar varsa acilen değişitrin.

10 yıllık bir lastik birgün ansızın yolda infilak edebilir, özellikle böylesi bir lastikle yüksek süratlere asla çıkmayınız bayat ve eski lastiklerinizle,böylesi bir kaza çok ağır olacakdır.

10 yıllık bir lastiğin sahibinin başına getirdikleri

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Mustafa Yılmaz
Kimse umarım lastiklerini sizin gibi kullanmıyordur,arkadaşlar lastiklerinizi dişleri çok çok iyi bile olsa 6 sene sonra muahkkak değişitiriniz lastiğin bir ömrü var,lastik banttan çıktığı andan itibaren kullanılsın kullanılmasın ömründen gitmeye başlar.

Lastikleriniz zamanla sertleşir özellikle yaz-kış aynı lastiği kullanıyorsanız.Bu gib durumlarda yol tutuş ve frenaş ciddi anlamda azalır,yol sesi artarmaya başlar.

Lastiğinizde kılcal çatlaklar varsa değişitirin,yanakda çatlaklar varsa acilen değişitrin.

10 yıllık bir lastik birgün ansızın yolda infilak edebilir, özellikle böylesi bir lastikle yüksek süratlere asla çıkmayınız bayat ve eski lastiklerinizle,böylesi bir kaza çok ağır olacakdır.

10 yıllık bir lastiğin sahibinin başına getirdikleri

musa bey 10 yıl dediysem aynı lastiği 10 yıl kullanmadım.7 mm ye düşütüğünde lastiği değiştiririm ben.

yinede uyarınız için teşekkür ederim cevap için oldukça geç kalmışım ama en azından diğer arkadaşlar için ikaz olur.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Sıfır lastiğin diş kalınlığı zaten 8 mm civarı. 7 mm'de lastik değiştirilmez. 4 mm'de değiştirmeyi düşünebilirsiniz, oda kış koşullarında.

Eğer lastiğin yaşı çok fazla değişse diş çok önemli değil. Hamur önemlidir. Kuru zeminde yere daha çok temas eder ve yolu tutar. Hamur sertleştiyse 9 mm diş olsa bile tutunamaz.

Diş derinliği azaldıysa ıslak zeminde kışın sorun yaratır. Lastik suyu atamaz, suyun üzerine çıkar. Aqua planning dediğimiz olay olur. Formula 1'de bazen dişsiz düz lastiklerin kuru zeminde kullanıldığını görürüz.

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik

Benim arabada 205 40 17 Kumho ecstalar var. Önler slick lastik ayarına geldi. Ama frenajda ve tutuşta hiç bi sıkıntı yok şimdilik. Yağmurlar başlayınca önlere birer tane Kumho KU 15 almayı planlıyorum. Ebatlara ve modellere göre aynı markanın lastikleri arasında uçurum var. Araştırmanızı iyi yapın derim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Vural Dirimeşe

Geçen sene aldığım Kumho solus 195/60/15 lastiklerimle 15.000 km yapmışım. Gayet memnunum.

Bu arada ön arka değişimini yaptırmak için uygun zaman mı yoksa 20 k yı mı bekleyeyim??

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

7 al 5 öde işi sakat :p diğer set için gerekli lastik fiyatından çıkarırlar farkı :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Çok
Bugün Renault a gittim. 4 al 3 öde UG7 fiyatı 659 TL . Lastik fiyatını uçurup kampanya yapmışlar.

iskitlerde çiftlik bayii var

michalen - Kumho en iyi fiyat orada bence

2 yıldır oradan alıyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bugün Renault a gittim. 4 al 3 öde UG7 fiyatı 659 TL . Lastik fiyatını uçurup kampanya yapmışlar.

Hani bayii? İsmi cismi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...