İçeriğe Yönlendir

Kumho Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Terzi

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

55 yanak sürtmezmiki 45 değilmiydi orjinali

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

55 yanak sürtmezmiki 45 değilmiydi orjinali

Şu an üzerinde ebatlar bu şekilde. Onun için aynı ebatlarda baktım.

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

F2 de Ghia larda orijinal lastik ölçüsü 205/55/16 dır.  550 TL 4 adedin fiyatı ise, fiyat anormal düşük hatta bedava diyebilirim. Lastiklerin üretim tarihine (dot) dikkat etmelisin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

fiestalardan daha geniş bir alana sahip demekki fiestada 50 anca kurtarıyor bilgi için teşekkürler

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Eğerki üretim tarihi yeni ise fiyat bedava.Burada takımı 730 tl gibi bir şeydi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

F2 de Ghia larda orijinal lastik ölçüsü 205/55/16 dır.  550 TL 4 adedin fiyatı ise, fiyat anormal düşük hatta bedava diyebilirim. Lastiklerin üretim tarihine (dot) dikkat etmelisin.

Sorduğumda 2013 dedi. Alırken dediğiniz gibi tekrardan kontrol etmekte fayda var. 

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Kumho ucuzdur, 2 yılda da sanırım özelliğini kaybetmez. Başka bir yerde okuduğumda 2 yıldan sonra sertleştiğini söylemişlerdi.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

Eğerki üretim tarihi yeni ise fiyat bedava.Burada takımı 730 tl gibi bir şeydi.

Dediğiniz fiyatla arada muazzam bir fark var. 

Yorum bağlantısı
Muhammed İkbal Dübek

Konusu açılmışken bisiklet tekeri olan aracıma (2008 focus TREND modeline)de söz konusu ebattaki lastik takımı sıkıntı oluşturur mu?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

Kumhoyu çok kullandım kışlıklar iyidi fakat yeni aldığım lastikde balans sorunu yaşadım lastik çok sert.... Artık chinden geliyor kalitesi düştü tavsiye etmem... michelin energy alın fiyatı iyiydi onunda

michelin fiyatları incelediğimde arada baya bir fark oluşuyor. Bildiğiniz bir yer varsa uygun oradan bakabilirim.

Yorum bağlantısı

Durumunuzdan dolayı alınabilir,şayet uzun vade deseydiniz,size goodyear efficientgrip tavsiye ederdim..

Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Konusu açılmışken bisiklet tekeri olan aracıma (2008 focus TREND modeline)de söz konusu ebattaki lastik takımı sıkıntı oluşturur mu?

Trendlerde orj ölçü 195/65/15 iken, Ghialardaki ölçü 205/55/16 birbirinin yerine takılabilir. Çap olarak arada fark yok denecek kadar azdır. Yüzdesel olarak 205/55/16 nın çapı % 0,41 daha küçüktür.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

96 mondeoya aldım taktım, jantın yere değmemesi için, başka da beklenti olmamalı, her gün kullanılacak bir araba ise, 100TL daha verip başka birşeyler takardım

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Durumunuzdan dolayı alınabilir,şayet uzun vade deseydiniz,size goodyear efficientgrip tavsiye ederdim..

Ben kullanıyorum kesinlikle tavsiye etmem efficientgrip'i ıslak yeri görmesin, arabanın kıçı-başı ayrı oynuyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tarih derken ne tarihi acaba?

Ben kullanıyorum kesinlikle tavsiye etmem efficientgrip'i ıslak yeri görmesin, arabanın kıçı-başı ayrı oynuyor.

effgrip yenilendi,

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
(düzenlendi)

tarih derken ne tarihi acaba?

effgrip yenilendi,

bendekiler DOT 1912 yani 1 yıl önceki üretim, yenilendiyse bilmiyorum.

Çağlar abi şu jantları 1.500 TL ye alabiliyorum, jantların ikisinde kaldırma sürtme var hepsini boyasak bize ne adar masraf çıkarır özelden alabilir miyim? (Mesaj kutun dolu o yüzden buradan yazıyorum abi)

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

boyanmaz yazık, orjianli sprey değil fırın boyadır zaten, yani toz boya

Peki abi o izleri geçirmenin yolu var mı?
Fırın boya olur mu? O da çok mu pahalı?
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

toz boya ayrı bir dünya, otomotiv parçası için yapan yer hiç duymadım, sanayi tipi yapanlar var, onların da klaitesi düşütür. Fotoda gördüğüm yerler pasta cila ile geçer bence. Jantı bir kez boyarsan, 1-2 sene içinde tekrarlaman lazım ve detay hatları kaybolur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

Rezulteo olarak genel olarak beğendiğimiz bir markadır Kumho. Dilerseniz vereceğim linkte bu lastiği daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/kumho-lastikler/ecsta-spt-ku31-lastik/deneme-test-1557

Sitenizde de daha önce inceleme imkanı bulmuştum. Siteniz bu yönden de bana yardımı dokundu, teşekkürler... Benim bu lastikler için aldığım fiyat 550TL Sitedeki internet sitelerine baktığımda KDV dahil olmayan fiyatıyla 580 TL oluyor. Bu yönden de sanırım güzel bir fiyat aldığımı düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Turkay Enez
Kumho Ecowing ES01 KH27 205/55R16 91H

Etikete göre yakıt ekonomisi "B" ıslak tutuş "B" ve ses 67db. Ki, daha önce 67 db lik hiç lastik duymadım...

Yeni lastiklerim bu model olacak gibi. Kullanan veya bu lastik hakkında bilgisi olan var mı?

Hskck27.jpg

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Uğur Sürgit

Arkadaşlar , yeni aldığım araçta  Michelin Alpin  kış lastiği vardı o yüzden sezon ile birlikte yenileme ihtiyacı doğdu.

215 50 R 17 KUMHO lastiği geçen yıl sattığım mondeomda 15000km civarı kullanmış,memnun kamıştım.

Yeni aracım da da KUMHO SOLOS K17 91V taktırdım.BİLHASSA DEVAMLI GİTTİĞİM BİR ESNAF ARKADAŞ OLDUĞUNDAN 04/16 ( YANİ 2016 LASTİK OLMASINA DİKKAT ETTİM.

Kazasız belasız inşAllah.

BU ARADA FİYAT VEREYİM

240 tl tanesi 960tl verdim.Jantın teki hafif yamukmuş onu düzeltti( 30 tl dedi ama samimiyet neticesinde dahil oldu hesaba) para almadı.balans ve rot a da soktuk bir bakalım ne var ne yok diye.

04/16 İKİBİNONALTININ NİSAN AYI MI DEMEK SORMAK AKLIMA GELMEDİ ORADA?

KONYA LI ARKADAŞLARA TAVSİYE EDEBİLİRİM . ŞENROT ADEM ZAFER SANAYİDE

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...