İçeriğe Yönlendir

Kumho Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Terzi

Recommended Posts

Hüseyin Asa

Çok konforsuz bu 195 45 16 lastikler yolda çukurları gözler oldum resmen bu araca 55 yanaktan aşağı lastik takılmaycağını düşünüyorum konfor için yanlış mı düşünüyorum acaba? Arkadaşta da fiesta var onun lastikler 195 50 r15 onuda kullanım test ettim o benimkinden bir nebze daha iyi hankook lastikler ile yol sesi ve takurtu tukurtu daha az ama o bile yetersiz 55 yanak kesin şart bu araba için.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Autoshowda bir test vardıi epey övmüşler aveo yu, iç mekan çok geniş diyorlar, neredeyse kompaktlar kadar. Frenler de nefisti testte, 35 metrede falan duruyordu. :blink2:

Yorum bağlantısı

Orjinal lastik ebadından vazgeçmeyin ya da donanım tablosundaki en büyük ebada kadar tolerans tanıyın. Aracınızın yol tutuşu maşallah çok iyi. Bu konuda endişe edecek bir durum olduğunu hiç sanmıyorum. Başka konuda anlatmıştım, Tüm Türkiye'de yaşanan fırtınaya Aksaray'dan Ankara'ya gelirken Fiesta ile yakalandım ve sert yanal rüzgara rağmen araç yüksek hızda bile, iki üç yerde savurma yaptı. Bunun haricinde yol ile bağlantısı mükemmeldi ki, sanmıyorum normal şartlarda yol kusuru veya yol üzerinde kayganlık oluşturacak bir birikinti yoksa böyle bir tehlike atlatsın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Kamil Özyurt

Her viraja girilecek bir açı ve her aracın girebileceği bir limit vardır. Aslolan limitini bilmektir gerisi yalan.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

iyi de bu nasıl virajdır ki 40 km ile gidilirken tehlikeli biçimde araç savruluyor.hepi topu 40,ne kadar savrulabilir.zemin tamamen buz ise tamam.ya da yağ birikintisi,mıcır veya çiğ düşme durumu varsa neyse.bunun haricinde ben gözümde canlandıramadım.kusura bakmayın pilotaj diyeceğim ben.dalgınlıkla virajda bir miktar düz ilerleyip aniden direksiyon kırma vb.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Her ihtimale karşı, rot ayarını kontrol ettirin, ama Ku31 i ben de aldım Mondeo ya taktım, amacım jantın yere değmemesi idi, başka bir beklentim de yok, virajlarda eğlenceli hale geldi, orası ayrı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Çok konforsuz bu 195 45 16 lastikler yolda çukurları gözler oldum resmen bu araca 55 yanaktan aşağı lastik takılmaycağını düşünüyorum konfor için yanlış mı düşünüyorum acaba? Arkadaşta da fiesta var onun lastikler 195 50 r15 onuda kullanım test ettim o benimkinden bir nebze daha iyi hankook lastikler ile yol sesi ve takurtu tukurtu daha az ama o bile yetersiz 55 yanak kesin şart bu araba için.

Yanlış biliyorsam düzeltin ama 16 jant bile fazla fiestaya.Jant büyük olunca zaten 55'ten yukarı takamazsınız.Benim 15 jant fiestama taktığım 195 6015 'te tam çamurluk sınırında.Çok şükür şimdiye kadarki kullanımda zarar değil yarar getirdi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğraş Özyurt
(düzenlendi)

Bende fiesta varken iki kez savrulmuştum birisi bayiden arabayı alıp yola çıktığımda ilk virajda; sebebini benzincide lastik havalarına bakınca anladım. He rlastiğin havası birbirinden ayrıydı; Telefonla aradıklarında ... yaptım ve sıvadım tabi :D .Kardeş dedim 2 saat bahşiş alıcaz diye abuk subuk şeyler anlatacağınıza lastik havalarına baksanıza, sıfır araba alıp nalları dikiyorduk :angry: İkinciside bir taksicinin viraja girerken önüme kırması sonucu çarpmamak için viraj içine sert bir şekilde kaçmam yüzünden oldu , arabayı topladım ama biraz gereksiz savrulduğunu düşündüm yaz başıydı.Kışın girilen çukurlar nedeniyle jantların hepsinde yamulmalar mevcuttu düzeltince, sonuçlar gayet iyi olmuştu. Bence lastik ve aksamının bakımını iyi yapın, mümkün olan en iyi lastiği alın ve yeni, bakımlı olarak kullanın.(Keşke Gp ile daha yaygın satış olsa ve esp olsa )Fiesta da bunlar yapıldığında sınıfında yol tutuş konusunda ön sıralarda olduğunu düşünüyorum.İyi sürüşler...

tarihinde Uğraş Özyurt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Akif Eren

kumho ku 31 baya kötülenmiş, ben aracı ilk aldığımda bridgestone vardı (195/50/15) taş gibi lastikti 1000 yapıp sattım kumho aldım gayette memnunum, Antalya da aracı ciddi zorladığım yerler oldu virajlarda gayet de başarılı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Asa

Sorun bulundu arka sol lastik değişmemiş eski 195 45 r16 hankook lastik kalmış onunda dişleri varla yok arası birşey. 3 lastik değişmiş biri değişmemiş hiç dikkatimi çekmemişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Şancı

Öncelikle aracınız Hayırlı Olsun... Bahsettiğiniz durum anlık birşey olmuş, tekrarı olursa sıkıntı var demektir. 15 jantlar Standar fabrika çıkışlıdır aracınızda sanırım ilk sahibi 16"jant takmış. jantta egrilik olabilme ihtimali geldi. Ters bir rüzgar yada farkında olmadan yol durumuda aracın dengesini bozabilir.. mk7 nin yol tutuşunu pek beğenmem mk6 daha başarılı bana göre ama bahsettiğiniz olay tamamen farklı

2009 ve 2010 fiestalar da jantlar fabrika çıkıştı 16 inç

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Sorun bulundu arka sol lastik değişmemiş eski 195 45 r16 hankook lastik kalmış onunda dişleri varla yok arası birşey. 3 lastik değişmiş biri değişmemiş hiç dikkatimi çekmemişti.

Geçmiş olsun o halde.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Böyle bir sorun olduğu belliydi, çünkü bahsettiğiz şeyin araba'nın Genel Yol Tutuşuyla alakası yoktu ki çoğumuzda lastiklere yoğunlaşmıştık... geçmiş olsun diyelim

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

bu kumho ku31 modeli ile virajlara, kışlıklarımla girdiğimin yarı hızıyla girebiliyorum, virajlarda yanlaya yanlaya gidiyorum, görenler beni muhtemelen bilerek yapıyorum zannediyorlardır, baya eğlenceli hale geldi virajlar gerçekten, ama artık, önümde ki araçlarla rally yapamıyorum :(

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

Lastikler soğukken normal lastiklerden pek farkı yok ancak biraz ısındıktan sonra gerçek bir performans lastiği oluyor resmen asfalta yapışıyor belki benimkiler yeni olduğu için öyle olabilir bunuda zamanla göreceğiz kullandıkça. burdan tecrübelerimi paylaşmaya devam edeceğm. Saygılar

benimkilerde 2012 üretimi, ben ısındıktan sonra hiç denemedim açıkcası, sadece kısa mesafelerde denedim, bundan kaynaklanıyor olabilir, inşallah öyledir :)

Yorum bağlantısı
Murat Altındal

dün şöyle bir tecrübem oldu hafif tozlu taşlı geniş asfalt bir yolda giderken virajda sanki arabanın arkayı savurduğunu hissettim daha sonra düz giderken ani sağ sollarla savurmayı denedim önde en ufak kayma olmazken arka ilk harekette bildiğiniz geziyordu daha sonra topluyordu. Sonra kuru asfaltta denedim en ufak kayma olmadı yani tozda lastikler sorun yaşıyor. Daha sonra sebeblerini düşündüm ve şu sonuca vardım ama ne kadar doğru bilmiyorum aracım on yaşında olduğu için ve fazla arkaya inen binen olmadığı için önler biraz çökmüş arkalar havada duruyor hatta geçen gün spor yay için gittiğimde usta sen zaten pıstırmışsın önleri dedi. Sanırım arkanın hafif ve havada olması savrulmaya sebeb oluyor 1-2 haftaya spor yay alıcam bakalım bir deiğişiklik olucak mı...

bence yayla bir alakası yok, tozda savrulması lastiğin kalitesizliğinden kaynaklanıyordur,çünkü diğer lastiklerim hiç savurmuyordu, bu saatten sonra yapılacak en güzel şey, virajlarda çok dikkatli girmek :bomb:

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)

Kumhonun linkte model hakkında bilgisi olan var mı acaba?

http://www.lastikal....r.aspx?uid=2463

Kumho, sunduğu teknoloji bakımından genel olarak beğendiğimiz bir markadır. Sorduğunuz ürün ise genel olarak iyi performans özellikleri sergilemektedir. Bu lastikle ilgili yaptığımız değerlendirmeleri incelemek isterseniz eğer, buyurun linki http://www.rezulteo-...eneme-test-1557

Ama tüm bunların yanı sıra, en önemlisi sizin bir lastikten ne gibi performans özellikleri beklediğiniz ve ihtiyaçlarınız.

Daha ayrıntılı bilgi isterseniz, ben yine burdayım =)

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Kumho, sunduğu teknoloji bakımından genel olarak beğendiğimiz bir markadır. Sorduğunuz ürün ise genel olarak iyi performans özellikleri sergilemektedir. Bu lastikle ilgili yaptığımız değerlendirmeleri incelemek isterseniz eğer, buyurun linki http://www.rezulteo-...eneme-test-1557

Ama tüm bunların yanı sıra, en önemlisi sizin bir lastikten ne gibi performans özellikleri beklediğiniz ve ihtiyaçlarınız.

Daha ayrıntılı bilgi isterseniz, ben yine burdayım =)

Teşekkür ederim bilgilendirme için.Ben jant+lastik uygun fiyata bulduğum için aldım.Jant fiyatına lastik almış gibi oldum.Henüz 2000 km kullanılmış.fiyat/performans açısından iyi bir lastik olduğunu ve çok dayanıklı olmadığını okudum.

Benim düşündüğüm lastik f1 asymetric 2 ki hala düşünüyorum.Link için teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Halis Parlak

Kumho 225/45/17 leri sattım.Yarın alacağım f1 asymetric 2 lerden umarım memnun kalırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hüseyin Yurdakul

Merhaba Arkadaşlar;

Focus-II arabamın Sabri Ustamın da tavsiyesi üzerine lastiklerini değiştireceğim. 1-2 sene içerisinde arabamı satmayı düşündüğüm için çok fazla para vermek istemiyorum, malum ekonomik koşullar... Konu başlığında da belirtiğim gibi Kumho KU31 205/55R16 91V marka lastikten almayı planlıyorum. Fiyat olarak İzmir'de 550/8  TL taksitli bir fiyat verdiler.Bir de 3 boyutlu ayar yapacaklarmış. İnternette baktığım kadarıyla uygun geldi. Yaz-kış kullanacağım için ve de sizlerin görüşleri önemsediğim için danışmak istedim. Oluru ya da başka tavsiyelere açığım. İlginiz için şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yurdakul

Bende Kumho Ecsta SPT KU31 almayı düşünüyorum. Konu ile ilgili bilgisi olanlar paylaşırsa sevinirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...