İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Metin Akbal

4 lastikte yama, serpme civi. Biraz polisiye olacak. Lastikleri degistirip izini kaybettirmis olabilir. Katil usak bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
4 lastikte yama, serpme civi. Biraz polisiye olacak. Lastikleri degistirip izini kaybettirmis olabilir. Katil usak bence.

Bence konağın şoförü.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Bark
5 dakika önce, Mehmet Ozyurek yazdı:

Bence konağın şoförü.

11 dakika önce, Metin Akbal yazdı:

Konu nerelere gitti...

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Arabayı aldığımda üstünde yeni Marshall lastikler vardı. Son muayenelerine 3,3 mm diş derinliği ile girdiler. Yıllarca sibopların çatlaması haricinde havaları inmedi.

2 tane Conti almıştım değişim için. Haftasına vida girdi. Vidalar lastik seçiyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Aykut Uçar

Merhaba, yazlık lastik için biraz erken gelebilir ama kışlıklar dunlop sport olunca ve 18" jant olunca konfor 0 oldu. Dolayısıyla 17" janta yazlık takacağım 2 haftaya kadar. Ankara'dayım. Good year ve michelin gibi premium markalar ortalama 69 db cinsinden ses etiketine sahipken pc6 neden 72 anlamıyorum. Acaba konfor konusunda bu kadar övülmesi başka birşeye mi bağlı? Benim için asfalt sesi önemli ve gönlüm pc6 istiyor. Ama 225-50-17 ebatta good year 98w çok harika bir etiket değerine sahip. Şaştım kaldım michelin de alabilirim. Ama gönlüm pc6 sadece arkadan itekleyecek bir yetkili bekliyorum :))

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ayhan Şentürk

Çok fazla km yapmadığımda dolayı V sınıfı lastiği eritemiyorum ve sert olduğundan şehir içinde memnun kalmadım. Çabuk sertleştiğini düşünüyorum. 2 yıl sonunda ani frenmede ve ani manevralarda yol tutuşun çok fazla düştüğünü farkettim. Goodyear efficientgrip 91V lastiklerim çok fazla sertleşti. Continental TS850  91T 5 yıllık kış lastiklerim gerçekten hala çok yumuşak ve harika yol tutuşu var. Bu yüzden max H sınıfır bir yaz lastiği almaya karar verdim. Biraz araştırma sonucu Continental Premium Contact 6'nın 205 55 16 ebatlarında H sınıfır üretimi olduğunu gördüm. Bursada bir continental bayine gittim ve derdimi anlattım, H sınıfı premium contact 6 istediğimi belirttim. Bu gün aradılar ve 2020 üretimi premium contact 6 91 H lastiklerimin geldiğini söylediler. Haftasonu taktıracağım. Biraz kullandıktan sonra tecrübelerimi paylaşırıım. (H sınıfı için adet 425 TL fiyat verdiler.)

Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Daha önce Continental kullandım. Çok memnun kaldım. Önceleri öneriyordum ta ki şu videoyu görene kadar;

Not: Başka bir konu da yine paylaşmıştım bu videoyu. Continental başlığı altında yine paylaşmak istedim. Aynı paraya aynı kalitede başka lastikler varken gerek yok Continental kullanmaya. Şahsen öyle yapacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Eyüp Çetin yazdı:

Daha önce Continental kullandım. Çok memnun kaldım. Önceleri öneriyordum ta ki şu videoyu görene kadar;

Not: Başka bir konu da yine paylaşmıştım bu videoyu. Continental başlığı altında yine paylaşmak istedim. Aynı paraya aynı kalitede başka lastikler varken gerek yok Continental kullanmaya. Şahsen öyle yapacağım.

Yerli lastik alalım diyorsunuz özetle. Yazlık lastik alacağım. Tavsiye edeceğiniz kaliteli bir marka model var mı?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lassa greenways iyi dayanacak gibi, ama yol tutuş birinci sınıf değil.   Yine de tercih edilebilir yerli olsun ,uygun fiyatlı olsun diye. Driveways vs daha sportif olabilir,

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Koray Demir yazdı:

Yerli lastik alalım diyorsunuz özetle. Yazlık lastik alacağım. Tavsiye edeceğiniz kaliteli bir marka model var mı?

İlla yerli demiyorum tabii ki ama yerli olsa daha güzel. Yazlık olarak kullanmadım ama kışlık olarak iki sefer Lassa Snoways  kullandım. Gayet memnundum. 

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Eyüp Çetin yazdı:

İlla yerli demiyorum tabii ki ama yerli olsa daha güzel. Yazlık olarak kullanmadım ama kışlık olarak iki sefer Lassa Snoways  kullandım. Gayet memnundum. 

Snoways 4 müydü? Son derece memnuniyet oranı yüksek ve övgü toplayan bir lastik gibi gözüküyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

snoways 3 ten çok memnun kaldım. 4 daha da iyi olabilir. 

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Koray Demir yazdı:

Snoways 4 müydü? Son derece memnuniyet oranı yüksek ve övgü toplayan bir lastik gibi gözüküyor.

5 sene önce Bravo'da, daha sonra da Astra'da kullanmıştım Snoways fakat hiç hatırlamıyorum 3 mü yoksa 4 müydü? 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

snoways 3 ten çok memnun kaldım. 4 daha da iyi olabilir. 

4 çığır atlamış diyorlar. 3’te olan ses problemleri giderilmiş.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)

Bana göre tek eksiği aşırı yüksek yuvarlanma direnci. 1 litre fazla yakabiliyor yola göre. (snoways3)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Snoways 3 tek eksiği yakıt değil, ıslak da kötüydü F E 72

Snoways 4 de biraz düzelmiş E B 69

Yine de tercih etmem, dediğiniz yakıt farkı ömrü boyunca 20 bin km kullanılsa epey yakıt yapıyor.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Snoways 3 tek eksiği yakıt değil, ıslak da kötüydü F E 72

Snoways 4 de biraz düzelmiş E B 69

Yine de tercih etmem, dediğiniz yakıt farkı ömrü boyunca 20 bin km kullanılsa epey yakıt yapıyor.

benim ebatta f c idi . 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

205/55R16 memur ebadı için yazdım ben :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

205/55R16 memur ebadı için yazdım ben :)

gariban ebat benim 175 65 14

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Haluk Şentürk

continental eco contact 6 ile premium contact 6 arasında ne fark var bilen var mı? fiyatlar aşağı yukarı aynı ,eco olanının 205 55 16 da etiket değerleri hep A, premium olanının ise yakıt C diğerleri A. lastik hamuru farklıdır ama hangisi daha iyidir. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Haluk Şentürk yazdı:

continental eco contact 6 ile premium contact 6 arasında ne fark var bilen var mı? fiyatlar aşağı yukarı aynı ,eco olanının 205 55 16 da etiket değerleri hep A, premium olanının ise yakıt C diğerleri A. lastik hamuru farklıdır ama hangisi daha iyidir. 

Premium daha iyidir hocam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Evren Erakçora yazdı:

Premium daha iyidir hocam

Mert Gulkokan yazdı:

Premium üst seri lastik hamuru biraz daha sert daha uzun ömürlü olacaktır konfor için eco tercih edilebilir

bilgilendirme için teşekkürler arkadaşlar 👍

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Binekler için 4 çeşit gruplandırması var. Öne çıkan özellikleri

contiecocontact: ekonomik lastik. Nispeten çivi batıp çıkmasında kendi kendini tamir ediyor

ecocontact: yakıt tüketimi az

ultracontact: uzun ömürlü, dayanıklı, az ses

premiumcontact: her şartta en güvenlisi

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Focus ile Ecocontact 6 geldi. Islak sürüşü güven vermiyor. Lassa daha iyi bundan.  Kuruda iyi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...