İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Servet Aydın

50.k'da bu hale nasıl gelir tekerler anlamıyorum. Biz 100.k'ları görüyoruz yahu. Acaba uçuyormuyuz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Eski lastik resmen ben bittim diyormuş.. :)

Güle güle kullan..

50.k'da bu hale nasıl gelir tekerler anlamıyorum. Biz 100.k'ları görüyoruz yahu. Acaba uçuyormuyuz :)

Kango yere basıyor mu ki lastik aşınsın len :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Eski lastik resmen ben bittim diyormuş.. :)

Güle güle kullan..

Kango yere basıyor mu ki lastik aşınsın len :D

Sattığın iki tırt araçtan da ağır + taşıdıkları sürekli yük..Başka sataşma bahanesi bul :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben araba hafif demedim ki.. :)

Bir araç ne kadar iyi yol tutuyorsa, lastiği de o kadar çabuk aşınıyor.. Bakınız benim kullandığım araçlar :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ben araba hafif demedim ki.. :)

Bir araç ne kadar iyi yol tutuyorsa, lastiği de o kadar çabuk aşınıyor.. Bakınız benim kullandığım araçlar :D

haaa. öyle demeyeydin iyiydi bee

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Aracı lastikçiye ben götürdüm acaba ondan olablir mi :p

Şehir içi - şehir dışı farkı bence. Debriyaj örneği gibi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Buradan şu sorun çıkıyor...

Lastik hangi şartlarda daha hızlı aşınır...

Bence;

1- Isınan lastik daha hızlı aşınır.. (uzun yol)

2- hızlı girilen virajlarda daha hızlı aşınır..

3- aşırı yük altında daha hızlı aşınır..

Başka ?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Şehir içindeki aşınma hiçbir şeye benzemez. Direksiyon ne kadar çok sağa-sola dönüyorsa o kadar hızlı oluyor aşınma.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Şehir içindeki aşınma hiçbir şeye benzemez. Direksiyon ne kadar çok sağa-sola dönüyorsa o kadar hızlı oluyor aşınma.

abi continentalın yük lastiği uzun ömürlü oluyor abi hafif ticariler de daha doğrusu yük lastiği daha uzun ömürlü oluyor

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Buradan şu sorun çıkıyor...

Lastik hangi şartlarda daha hızlı aşınır...

Bence;

1- Isınan lastik daha hızlı aşınır.. (uzun yol)

2- hızlı girilen virajlarda daha hızlı aşınır..

3- aşırı yük altında daha hızlı aşınır..

Başka ?

Hava basıncı yanlışsa da hızlı aşınır zannediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru... Bence yüksek hızda daha hızlı aşınır... Herkes aksini savunsa da bence öyle...

Yorum bağlantısı
Okan Niş

merhabalar.bende lastik alıcam ama michelin primacy 3 ve continental premiumcontact 5 arasında kaldım.arabanın amortisörleri sert olduğundan lastiğin konforlu olması önemli.continental premiumcontact 5 kullanıcıları lastiğin yumuşaklığından ve konforundan memnun mu ?

Yorum bağlantısı
Deniz CEBECİOĞLU

Bende burdan soriyim bari;

Haftada iki kere mazot alırım. Aynı İstasyondan alırım (shell) ve her mazot aldığımdada ön lastiklere hava basmaktan bıktım. Her seferinde 32 PSI basıyorum; 10-15 gün içinde 28-29 PSI ınıyor. Ve bunu yaklasık 6 aydır yapıyor. Bunun sebebi ve çözümü ne olabilir acaba?

Bende de aynı sorun vardı.. Lastikçiye gittim 4 tane çivi çıktı.. :)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Çiçek

Merhabalar herkese

Bugün conti contact 3 fiyat aldım toptancısıymış

185-65-14 150 TL

fiyat nasıl acaba?

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Öncelikle hayırlı olsun,

Fena değil fiyat. montaj, balans dahil mi peki? Hız ve yük endeksleri nedir? Çünkü fiyatlar bu endekslere göre değişiyor.

Mesela 185 65 R14 86T ise internet fiyatları 135 TL'ten başlıyor.

185 65 R14 86H ise 160TL'dan başlıyor.

Aldığınız lastikle ilgili daha çok bilgiye ihtiyaç duyarsanız buyurun size bağlantısını vereyim : http://www.rezulteo-lastik.com.tr/continental-lastikler/contiecocontact-3-lastik-458

Kazasız belasız, iyi günlerde kullanın ! :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Teşekkür ederim ama henüz almadım.

Montaj balans dahil. netten alsam takma masrafı yine aynı yere varacak ancak maalesef yük-hız endeksine bakmadım ama hız konusunda 120 130 u geçmeyen genelde 2-3 kişi binilen bir araç. H-T farkı çok olur mu peki

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Teşekkür ederim ama henüz almadım.

Montaj balans dahil. netten alsam takma masrafı yine aynı yere varacak ancak maalesef yük-hız endeksine bakmadım ama hız konusunda 120 130 u geçmeyen genelde 2-3 kişi binilen bir araç. H-T farkı çok olur mu peki

Ben lastiklerinizi aldınız sandım ama fiyat almışsınız :-)

Montaj ve balans dahil ise, kanımca iyi bir fiyat vermiş size lastikçi. Sorunuza gelince :

T hız endeksli bir lastik en fazla 190 km/saat;

H hız endeksli bir lastik ise en fazla 210 km/saat hıza çıkabilir.

Aracınız orijinalde 185 65 R14 86T olsa da, lastiklerinizi 185 65 R14 86H olarak değiştirebilirsiniz. Bu konuda bilmeniz gereken, lastiklerinizi daha yüksek hız endeksli lastiklerle değiştirmenizde herhangi bir engel yoktur; yani T'den H'ye yükseltmek gibi; ancak lastiklerinizi daha düşük endeksli lastiklerle değiştirmeye müsaade edilmemektedir. Aracınızı Ford Focus olarak belirtmişsiniz; ancak versiyonunu yazılı olmadığı için aracınıza H mi yoksa T mi uygundur bilemeyeceğim. Ancak dilerseniz siz kendiniz buradan bakabilirsiniz : http://www.rezulteo-lastik.com.tr/ford-icin-lastik/focus

Bir de ufak bir tavsiye, lastiklerin üretim tarihine de bakmayı unutmayın ;)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

2001 Focus sedan. Daha 140 ı geçmedim ben o kadar cesaretim yok can taşıyoruz yani ne olur ne olmaz :f1:

Ayrıca lastikler 2013 üretim siparişle gelecek dedi yani yani.

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

2001 Focus sedan. Daha 140 ı geçmedim ben o kadar cesaretim yok can taşıyoruz yani ne olur ne olmaz :f1:

Ayrıca lastikler 2013 üretim siparişle gelecek dedi yani yani.

Yok zaten lastiğinizin maksimum hız limitine çıkmanız gibi bir zorunluluğunuz yok :) zaten en iyisi aşırı hız yapmamak.

Aracınızın motor tipi ve yakıt türü nedir peki?

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

1.6 16V 100 BG Benzin & LPG bu lastiklerden alacağım inşallah. Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

bugün 4 adet conti contact 185-65-14 86 T aldım

-kredi kartı 3 ay ertelemeli 5 taksitli 580 TL

-1 yıl yor yardımı

-Lastik yazı yazma kalemi

-Takma Balans dahil

-Conti marka Çakmak :nargile:

Nakit olarak 500 istediler.

lastikler 2013 3 aymış.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Doğru... Bence yüksek hızda daha hızlı aşınır... Herkes aksini savunsa da bence öyle...

Bir yerde okumuştum, 120 km/s hızdaki aşınma 70 km/s hızdaki aşınmanın iki katı diyordu.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Yılmaz

arkadaşlar bu lastiği kullanan varmı sertlik derecesi nasıldır 195.50.15 ebatına 165 tl çektiler fazla indirim yapmadılar eski lastiklerim yokohama idi 4 setini 560 almıştım gayet memnundum görüşleriniz nedir acaba

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Contipremium'u bilmem ama sporcontack serisinin çabuk sertleştiği konusunda şikayetler vardı..

Ben olsam Yokohama'dan vazgeçmezdim ki memnun olduğunuz bir lastik. Riske girmeyin derim..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...