İçeriğe Yönlendir

Continental Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Tamer Topaç

Recommended Posts

Tamer Topaç

Merhaba arkadaşlar,

Bir tanıdığım aracılığıyla Continental' ın iki farklı ebat ve modelinin fiyatlarını aldım.

Premium Contact 2 : 195*50*15 - 123 Tl.

Eco Contact 3 : 175*65*14 - 95 Tl.

Bu fiyatlar hakkındaki düşüncelerinizi bekliyorum.

İyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

KDV dahil ise bence de çok iyi. Lastiklerin üretim tarihlerini kontrol etmeyi unutmayın.

Yorum bağlantısı
R.Bahadır Irmak

2-3 hafta önce 195-60-15 premium contact 2 için nakitte verilen son fiyat kdv dahil 155 tl idi.

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Şirketimizin teknik işlemleriyle ilgilenen, yine şirket sahibi bir tanıdığımla görüşme esnasında söylemişti.Continental'ın işlerini yapıyormuş.Bende istediğim ebat ve modellerin fiyatlarını öğrenmesini rica ettim.Öğrenmiş ve telefonla bugün bana bildirdi.İş yoğunluğundan ötürü fiyat bilgileri dışında diğer arkadaşların da sorduğu soruları ben de soramadım.Tüm detayları öğrendikten sonra Forumumuzda paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Eray Yılmaz

Tamer Bey eğer imkanınız varsa conti sport contact 195 45 16- 80v modelinin de fiyatını öğrenebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Çağlar Bayur

En basit P6000 ler bile 500Tl den satılıyorsa, sizin aldığınız fiyat oldukça uygun diyebiliriz.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Ozyurek
2-Erkan'a kitleniriz ;)

Bu sefer sadece çayını içebilirim.. Malum 8 tane lastik varmış arabaya ait :p

Benim yazlıklar bitti, ama conti almakta çok ciddi kararsızım... Çünkü 20 bin km'de bitti.. İlk defa bir lastiğimin bittiğini görüyorum.. Genelde, iz bitmeden zaafiyetleri başlar, ben değiştirirdim... Bu sefer tersi oldu... Lastik bitti ama bittiğine dair ölçüm sonuçları dışında hiç bir belirti yok...

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
Bu sefer sadece çayını içebilirim.. Malum 8 tane lastik varmış arabaya ait ;)

Benim yazlıklar bitti, ama conti almakta çok ciddi kararsızım... Çünkü 20 bin km'de bitti.. İlk defa bir lastiğimin bittiğini görüyorum.. Genelde, iz bitmeden zaafiyetleri başlar, ben değiştirirdim... Bu sefer tersi oldu... Lastik bitti ama bittiğine dair ölçüm sonuçları dışında hiç bir belirti yok...

Lastiklerde bitti dediğiniz ölçüm 5.1 mm'in altı mıdır?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Lastiklerde bitti dediğiniz ölçüm 5.1 mm'in altı mıdır?

4 mm'nin altıdır...

Bir ay önce eksper istedik, geldi ölçtü 3,6 mm dedi..

İfadenize göre normal dedil dedi..

Ben de normal olmadığı için sizi çağırdık dedim..

Firmaya bilgi vermiş, firma size % 40 indirim ile yeni lastik verelim dedi.. Ben de bunu liste fiyatından yapacaksanız kabul etmiyorum dedim.. Zaten % 40 indirimle lastiği buluyorum ben dedim.. Bayiye benim adıma % 40 indirim ile lastiği gönderin alayım. aksi takdirde bir şey istemiyorum dedim..

Bir daha cevpa gelmedi..

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
4 mm'nin altıdır...

Firmaya bilgi vermiş, firma size % 40 indirim ile yeni lastik verelim dedi.. Ben de bunu liste fiyatından yapacaksanız kabul etmiyorum dedim.. Zaten % 40 indirimle lastiği buluyorum ben dedim.. Bayiye benim adıma % 40 indirim ile lastiği gönderin alayım. aksi takdirde bir şey istemiyorum dedim..

Bir daha cevpa gelmedi..

Çok enteresan, benim de lastik değişim zamanı geliyor conti alayım diye düşünüyordum. Tekrar düşünmekte fayda var, gelişmelerden bizi haberdar edersiniz. Geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
4 mm'nin altıdır...

Bir daha cevpa gelmedi..

Sıfır km lastik 6mm diş derinliğine güvenliksiz olanlarda 3mm olarak geçiyordu galiba?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Genel bir continental kusuru olduğunu sanmıyorum...

Muhtemelen benim lastiğin üretildiği partide oluşan bir sorundur bu...

Conti'lerin en büyük sorunu budur zaten. Erken biterler.

Bu kadar erken bitmesi için yarış lastiği falan olması lazım Hakan...

Hesaplamalarıma göre maksimum 20 bin km kullanmışımdır...

20 bin de yoktur...

Arabayı alalı 33 bin km olmuş..

2 kış, kış lastiği kullanmışım...

Yorum bağlantısı
İbrahim Özdoğan

Abi benim lastiklerdede (Conti) aynı problem var. Diş var ama lastikci bitmiş bunlar diyor.

Yorum bağlantısı
Beyhan Yılmaz

Muhtemelen benim lastiğin üretildiği partide oluşan bir sorundur bu..

Bu kadar erken bitmesi için yarış lastiği falan olması lazım Hakan...

Hesaplamalarıma göre maksimum 20 bin km kullanmışımdır...

20 bin de yoktur...

Arabayı alalı 33 bin km olmuş..

2 kış, kış lastiği kullanmışım...

Aynı sorun bendede var 15.000 yaptım daha diş var ama parçalandı lastik resmen süreki asvaltta kullanıldı değiştirmee zamanı geldide geçiyor bile..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

abi bizim ticariler hep conti ile gelir,40.bini görmez,akabine Michelin energy saver takılır,90. bini görür.

conti genel anlamda kısa ömürlü.hani 50-60.bini görenlerde lime lime dağılır,telleri çıkar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
abi bizim ticariler hep conti ile gelir,40.bini görmez,akabine Michelin energy saver takılır,90. bini görür.

conti genel anlamda kısa ömürlü.hani 50-60.bini görenlerde lime lime dağılır,telleri çıkar.

Ancak şunu gördüm...

Michelin kullandım mesela.. 3 yıllık lastik, iz 5 mm iken, arabanın yol tutuşu ciddi bozulmuştu...

Bu lastikler 3,5 mm'nin altına indi.. Lastiğin bittiğine dair hiç bir belirti yok.. Ne kuruda ne ıslakta herhangi bir falsosu yok...

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
Ancak şunu gördüm...

Michelin kullandım mesela.. 3 yıllık lastik, iz 5 mm iken, arabanın yol tutuşu ciddi bozulmuştu...

Bu lastikler 3,5 mm'nin altına indi.. Lastiğin bittiğine dair hiç bir belirti yok.. Ne kuruda ne ıslakta herhangi bir falsosu yok...

EfficientGrip alın(Web sitemi ziyaret et ):D:tap2:

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

ben de tam lastik almak isterken ve contiye karar kılmak üzereyken vazgeçtim.

şimdi sorun şu:

energy saver çok çabuk bitmiyor ancak zamanla kabak lastik gibi ne tutuşa ne de frene faydası kalıyor.

dün bir kaç yere baktım. dunlop sport 01 için 130 lira fiyat verdiler. 195/60 R15 88H ölçüleri için.

Sessiz, frenden ödün vermeyen ve 50.000 km gidecek bir lastik arıyorum. (sakin sakin binerim lastiği yıpratmam)

Düzenleme: Yazım yanlışı

tarihinde Mahmut Y?ld?z tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...