İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Yakıt Tüketimi

Turgay Yüksel

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

Satma len, cantlar çok yakıştı :D

Sorma ortak arabanın gidişi duruşu değişti....

onlara benimkini verelim abi. Duman da atmıyor hem :D cillop gibi araba :D

Ihhh dumansız mondeo bozuktur ... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Iııııhhhhh :)

Uzun yol tüketimini diyince ,anladıkki Bu araba ş.içinde çok yakıyor :)

Erkanın focustan daha az yakmıştım eskişehir yolunda :)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Iııııhhhhh :)

Uzun yol tüketimini diyince ,anladıkki Bu araba ş.içinde çok yakıyor :)

Erkanın focustan daha az yakmıştım eskişehir yolunda :)

yok yok o öyle diil ş.içi de delirince çok yakıyor.otobüs şoförü edasında gidince bişi yok. hatta ist. yolu esk.yolu v.s. gibi yollarda cruise a alıştırdım kendimi. rahat ve yasal sınırda kalıyorum. ;):D

Yorum bağlantısı

valla hocam bende de bir mondeo vardı, hep petrol istasyonunu beklerdim. çok yakan bir araç ve çok fazla masraf çıkardı, 1.6 focus alın eyfinize bakın kaç kuruş yakıyor diye hesap etmeyin yakmıyor ki araba

sağlıklı mk 2 mondeonun herzaman 1.6 focus ile aynı yaktığını hatta uzun yolda daha az yaktığını söylemek istiyorum. Depoda 2004 model makyajlı kasa 1.6 focusumuz var (lpg siz, ilk el, 50 bin küsür km de). Arabam kısmında tanıtacağım kısa zamanda benzin konusunda mk 2 ile aynı. Hatta 120 km ve üzeri uzun yol kullanımında mk2 mondeodan fazla yakıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

2 kasa mondeo çok yakıyorsa bozuktur... (Kusura bakma Hakan)

Ya da kullanan basıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Benim araba da hala 12. lt yazıyor 100 km de. Hafta sonu LPG filtresini ve filtreyi değiştiren arkadaşım sağ olsun birde yağlama kiti mi ne takmış, Bayram da uzun yola çıkacağım değerler ne olacak çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı

Benim araba da hala 12. lt yazıyor 100 km de. Hafta sonu LPG filtresini ve filtreyi değiştiren arkadaşım sağ olsun birde yağlama kiti mi ne takmış, Bayram da uzun yola çıkacağım değerler ne olacak çok merak ediyorum.

Bence bi resetle :)

Arada bi lazım...

Ya da kullanan basıyordur.

İnkar edemem :p

Uzun yolda yol bilgisayarında 8,8i gördüğüm oldu...

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor
(düzenlendi)

Benim güzergah Kızılay :)

Hemde saat 18:00 18:30 arası.

Sonra dikimevi :)

Sanırım yeterli anlatmışımdır..

Üstad senin yakıtta takacak bişi yok o zaman elinden geleni yaptın agresifte kullanmıyorsan trafikte yakması normal.

Bu arada o yol bilgisayarı nasıl resetleniyor ben bilmiyorum bilen varmı?

Şu büyük sağ ve soldaki iki düğme basılı tutunca resetlenirmi ki??

Şimdi 9.2 - 9.4e kadar geldi ama daha da düşüremedim.

tarihinde Taner Kızılkor tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Ortalama yakıt tüketimi ekranına gel,Daha sonra solda R tuşu var Basılı tut Resetlenir...

çok teşekkürler :good1:

o zaman tüm ortalamalara tek tek gelip r tuşuna basınca sıfırlamış oluruz hımmmm güzel.

depoyu doldurunca resetleyip deneyeyim bakalım ne yapacak bizim yavru :)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Anlık resetlenmezki zaten :)

Sadece ortalama resetlenir.

bak bunu öğrendiğim iyi oldu :tongue2::hahahoho:

E bende biliyorum üstad anlıklar resetlenemez. ;)

o bilgi ekranında ortalama sürat var mesela bende 33 km de takılmış böyle şeyleri kastettim :coffee:

Yorum bağlantısı
Nuri Tanır

son verilerime göre dün tam 132 km yol yapıp, şehir içi ağırlıklı ama çok dur kalk durumu olmadan ayak altında yumurta varda kırılacakmış tadında :) ama 120-130 yolu bulunca basmak kaydı ile tam litresi 2.20 tlden tam 15.33 lt gaz aldım ve 33.75 tl ödedim veee gördümki km'de 25,5 kr yakmışım sizce bu değer nasıl parasal değer bir yana ben otomatik mondeo ile 1 litre gaz ile takribi 9 km yol gidebiliyorum ... aslında parasal değerden ziyade 1litre ile kaç km yaptığım sanırım daha önemli :) bu arada iyi bayramlar :)

Yorum bağlantısı

Konağı çevirdikten sonra kayıt tutan bir menü daha var Mk2'de. Gizli menü diye gecer. Normal ekranı uzun donem Icin, gizli menudekini de aracın çalısmasından stoper etmesine kadar ki süreç Icin kısa donem olarak görürsünüz. Böylece uzun donem verinizi resetlemeden, son seyahatinizdeki verileri görür, buna göre sürüş tarzınızı ayarlayabilirsiniz.

Gizli menüyü acmak Icin, iki düğmeye aynı anda basılıyordu sanırım. Forumda gecmis zamanlarda konusmustuk. Bu menüde, araçtaki benzin miktarını da Lt olarak görebilirsiniz. Bir kaç fonksiyon daha var ama pratikte kullanmazsınız.

Mutlu bayramlar.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Mk3 mondeomu ilk defa bugün normal şartlarda 90 km sabit hızla kullandım... ekranda gördüğüm ortalama 6.9 litre, gerçek lpg tüketimi 8 litre..

Daha azı için 1200 rakımdan sıfıra rakıma doğru bir yolculuk şart..

Hem deniz seviyesine doğru yaklaştıkça güç de artacağı için, tüketim illaki düşecektir... Nevşehir'de daha aşağısı imkansız..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

90 km sabit?

Nasıl dayanadın abi :)

Gidişte hevesimi almıştım ;)

Dönüşte dinlendim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Yarın kısmetse Ankara Didim arasını hız sabitleme sistemi ile (100 - 110 Km/h) sadece ben ve kocaoğlan ne kadar yakacak öğreneceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
bende haftaya çıkacam izmire...

Dün Yozgat -Ankara arası 100 km sabit hızla araçta 4kişi var. Yol bilgisayarı 8.4lt gösterdi 9.1 lt yaktı. ( 21 lt /230km )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...