İçeriğe Yönlendir

Ailemizin yeni üyesi 2006 Focus pekbidolu modeli

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Fedai Özoğlu

işte araba. tebrik ederim. bu kadar dolusu biraz nadir olur.

Yorum bağlantısı
Mete Gürer

Çağlar Bey,

Hayırlı olsun aracınız, güle güle ve kazasız belasız kullanın. Aracın otomatik vitesi CVT'mi yoksa klasik planet dişlili tip mi? Merak ettimde ? Malum sektörsel merak... :p

Yorum bağlantısı
Okan Beloğlu

Hayırlı olsun Çağlar Bey,

iyi günlerde kullanın aracınızı. Gerçekten aracınız full muş.sanırım tek eksiği park sensörü?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şanzımanı klasik focus I şanzımanının gelişmişi yani klasik şanzıman ama sökmediğim ve iç şemasını henüz görmediğim bir tip.

Park sensör ihtiyacımız pek olmuyor, zira park ederken pek arkaya bakmam :dance3: arkadaki araç bana baksın :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
emin misin?bence laylon hatta bir ara layloncular var dı bilir misin?

Evet ben eminim hatta Türk Dil Kurumuda oldukça emin :)

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Park sensör ihtiyacımız pek olmuyor, zira park ederken pek arkaya bakmam :) arkadaki araç bana baksın :dance3:

Pardon,pardon.. Park sensörümü yok.? :)

Skor tabelası: 6 - 3 Arayı kapatmaya başladık.. :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bu gün az da olsa ön camı test ettim, normalde güneş gözlüğü olmadan araba kullanamam , güneş beni çok rahatsız eder, sabah tam önden gözüme vuran güneşte hiç rahatsızlık duymadan yol aldım, kış-yaz güneşi farkını bilemem ama oldukça rahat olarak yola bakabiliyordum.

Tabi ısıtılmış koltuklar ve tuşlara dokunmadan radyo kanalı değişmek zevkli, vanhundrıd dedin mi kanal değişiyor, ardından fenspidtri diyerek de havalandırmamı ayarlıyorum :dance3: vites değişme derdim de yok, trafik artık istediği kadar sıkışabilir :) mısır pörtletme cihazı montajına mı girsem acaba?

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
Pardon,pardon.. Park sensörümü yok.? :p

Skor tabelası: 6 - 3 Arayı kapatmaya başladık.. :p

Bu gün az da olsa ön camı test ettim, normalde güneş gözlüğü olmadan araba kullanamam , güneş beni çok rahatsız eder, sabah tam önden gözüme vuran güneşte hiç rahatsızlık duymadan yol aldım, kış-yaz güneşi farkını bilemem ama oldukça rahat olarak yola bakabiliyordum.

Tabi ısıtılmış koltuklar ve tuşlara dokunmadan radyo kanalı değişmek zevkli, vanhundrıd dedin mi kanal değişiyor, ardından fenspidtri diyerek de havalandırmamı ayarlıyorum :) vites değişme derdim de yok, trafik artık istediği kadar sıkışabilir :dance3: mısır pörtletme cihazı montajına mı girsem acaba?

:) Skor tabelasını güncelledim : 8 - 3 :)

Sayın Çağlar bey, Olaylara tospembe bakmanız nedeni ile bazı hatırlatmalar yapma gereği duyuyorum.. :)

-Ağustos ayında aracınızın bu çok özellikli koltuğuna oturduğunuzda alnınızdan dökülen ter damlalarını..

-Yanınıza oturan çok muhterem misafiriniz ile konuşurken yanlış anlayıp kendiliğinden kanal değiştiren radyoyu, bir sıcak bir soğuk üfleyen havalandırmayı...

vs,vs... :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
-Yanınıza oturan çok muhterem misafiriniz ile konuşurken yanlış anlayıp kendiliğinden kanal değiştiren radyoyu, bir sıcak bir soğuk üfleyen havalandırmayı...

vs,vs... :)

:dance3::)

Yorum bağlantısı
Ömer Salih Yetgil

Çağlar Abi nazik hediyen için çok teşekkürler bu arada. Bugün yoğunluktan adam gibi teşekkür etme fırsatı bulamadım bari buradan edeyim :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Evet ben eminim hatta Türk Dil Kurumuda oldukça emin :)

biz işin geyiğindeyiz kimseye düşmez bizim kelimeleri düzenlemek,moderatörler gerekirse düzenler Ayhan

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun abi Aynı aracın 1.6 Tdci olanı bendeki FII'de. Sadece Sunroof yok. voice,bt,vs ama ön cam hakikaten apayrı bir alem. :)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
Naylon değil laylondur. Geyiğin düzeltilmesi mi olurmuş?

geyik mi arkadaş Türk Dil kurumunda görevli,sokakta gezerken bile emolara Türkçe öğretiyordur eminim

Yorum bağlantısı
Mustafa Yiğit

çağlar bey hayırlı olsun.güzel bir araç almışsınız.bende aynısından var 26000 tl :) bence bu araçlar için bu fiyatlar bedava.yok yok çünkü.millet hala boş fiesta trendleri 25000 tl ye alıyor :D

lpg takacakmısınız bilmiyorum.ama takan müşterilerimden olumlu dönüş almıyorum (100 ps auto araçlar için) sakin kullanımda 10 lt gececeğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Abi güle güle kullan.Kazasız belasız sürüşler hayırlı olsunn..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bugün vitesi, biraz tiptronik konumunda kullanma testi yaptım, vites alçaltmalardaki kompresyon, vites büyütürken hızlı geçişler oldukça zevk verici, esp - kompresyon ikilisi, devamlı virajlı yollarda oldukça zevkli, motoru istenen devirde sabit tutarak kullanabilmek , ancak normalde otomatik şanzımanlı bir aracın içinde olduğunu bilmek keyfi verici.

Bugüne kadar her 45.000 de şanzıman yağı+filtre değişimi oldukça işe yaramış gibi gözüküyor, yapılacak ilave bakım ile şu anda eksik olan devirlenme isteğini de sağladık mı bu iş tamamdır. Yaklaşık 30.000 km dir bu araç her servis ziyaretinde isteksiz hızlanmadan şikayetçi imiş :D , benzin bedava olduğu için sarfiyat şikayetleri olmamış ama şu anda 11.5 lt/100km gibi yüksek bir tüketime de sahip.

Yorum bağlantısı
Gürkan Keskin

Allah gönlünüze göre vermiş kazasız belasız kullanın İnşallah

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yaklaşık 30.000 km dir bu araç her servis ziyaretinde isteksiz hızlanmadan şikayetçi imiş :D

O araba o motorla hızlanmaaaz..

Turbo tak.. :s

Yorum bağlantısı
İsmet Oruç

Çağlar Bey ;

Aracınız çok güzel.Sevdiklerinizle kazasız belasız günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Çağlar Bayur

1005055v.jpg

Osman' a gidildi, Triger değişimi zamanı bence geldiği için değişimi yaptık (105.000km), gergi bilyası farklı olduğu için biraz parça aradık, aracı teslim aldıktan sonra sürpriz bir ses vardı: arka aks bilyası dağıtmış, onu da orjinal porya ile değiştik (bu biraz tuzlu imiş, hatta piyasadan zor temin ettik)

Orjinal hava filtresinden de şaşılmadı ve değişti.

Aracın altındaki pütür miktarı bir hayli fazla, sevindirici bir haber, zaten araç içinde oldukça sessiz bir ortam hakim.

Pütür ve alt muayenesi:

1005060z.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Yeni trigerini ve poryanı güle güle eskit abi :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Henüz bakımı tamamlanmadı, zaman kısıtlamamız olduğu için devamı haftaya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Biri Çağlar'ın adresini istedi..

Adresi bende yok ama, Osman'ın oraya gönderin dedim.. Nasıl olsa her gün gidiyor oraya . :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...