İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ayhan Onaran
Sürtme sesi ise muhtemelen balatalar bitmiştir. En son ne zaman değiştirdiniz yada kontrol ettirdiniz balatalarınızı.

Sadece sabahları diskve balatalar ısınmadan yapıyorsa sorun değil biraz daha kullanabilirsiniz.Tabii balata bitmemiş sertleşmise bu dediğim geçerli..

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

en son 45.000 km bakımı yapıldı sımdı ıse 49.956 km de surtme sesı gelıyo

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Küçük mucır parçası sıkışmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Yakup Amanvermez

Eğer ıslık şeklinde ve sadece sabahları motor soğukken yapıyorsa endişelenecek bişey yok.

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Geçen Antalyadan Bursaya gelirken farkettim... frenlerde bariz bir ötme, titreme v.s. problemler vardı.. birde geçen bayram amortisörü patlattığımda rot ayarları balans v.s. bozulmuş.. Dün hallettik.. (Onur kardeşime teşekkürler)..

-Ön balatalar komple değişti: (Otokoç un kendi ürettiği balataları kullandık)

-Diskler Komple taşlandı..

-Lastikler ön-arka yapıldı

-Rot ayarları yapıldı

-Balans ayarları yapıldı

--------------------------------------

Toplam 220 TL

yolda yağ gibi gidiyor FII.. :kutlama:

titreme, yolda gezinme, frenlerde uğultu gibi problemleri olan arkadaşlara aynı işlemleri öneririm.. zira balatalarınız yeni değişmiş dahi olsa baktırın.. benim focusun üzerinden çıkan yerli balatalar gerçekten çok kötü ve disk düşmanı yan sanayi ürünlerdi..

Yorum bağlantısı
Mustafa Çubukçu
Otokoç balata mı üretiyor muş :huh:

beşer balatadır garanti :)

Yorum bağlantısı
Nuri Başer

valla üzerinde bariz Otokoç yazıyor.. burada (bursada) üretiliyormuş.. usta ok verince seçtim ben de.. problem çıkarırsa götürürüm geriye.. tüh keşke takmadan önce yazsaymışım..

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Evet o balatalar çok rezildir. Motorcraft çok daha iyi.

:) vay bee.. parçacının üçkaadına geldik.. ustanın kabahati yok.. o da parçacının yalancısı..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Galfer markasını araştırın derim, ben hala arştırıyorum henüz sıkıntılı bir haber gelmedi.

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

aracı servise götürdüm arka diskler degişcekmiş 170 tl nasıl fiyat birde artık kalkıslardada cız diye ses gelmeye başladı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diskler ile balatalarda değişecekse fiyat normal.

Ama kalkışta niye ses yapsın ki fren.. ?

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız
Diskler ile balatalarda değişecekse fiyat normal.

Ama kalkışta niye ses yapsın ki fren.. ?

arac suan serviste mehmet abi suan balatalar degişiyor ve bilye dagılmıs ellerinde bilye olmadıgından balatar degişiyor sagolsun murat usta ilgileniyo bilyelerde geldiginde degişicek

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

balataları degistirdim 170 tl ye diskler degişmiyicelmiş sadece balatalar suan sadece bilye degişcek oda arka sol taraf 470 tl cok pahalı geldi bana

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
balataları degistirdim 170 tl ye diskler degişmiyicelmiş sadece balatalar suan sadece bilye degişcek oda arka sol taraf 470 tl cok pahalı geldi bana

arka porya bilyası için fiyat çok fazla gibi geldi Ben geçen sene ikisini 300 tl ye değiştirmiştim(ikisinin parça fiyatı)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...