İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Murat Akaloğlu
ses yapmayan balata varmı ki?

var,motorcraft,ate,otosan vs.... kalite sırasına göre,bsg uzun ömürlü balatadır ama çok serttir...ve ömrünün yarısına geldiğinden itibaren ses çıkarmaya başlar,,tecrübeyle sabittir :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bsg ankarada taksici esnafı tarafından tercih edilen bir markadır.Fiyat/performans oranı çok iyidir.Yinede tercih meselesidir.Kullanıma göre balatanın ve diskin davranışıda değişir.

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu

arka balatalarına lafım yok harika, ama önler :) ,belkide uzun ömürlü oldukları için tercih sebebidir,birde unutmadan ayhan, beşerde var ikisi çok tercih ediliyo,,,tabi dediğin gibi disklerin durumlarıda ses olayının en büyük etkisi olabilir... :)

Yorum bağlantısı
Murat Akaloğlu
en güzeli motorcraft ama oda biraz pahalı

+1

en son sorduğumda yanlış hatırlamıyorsam 128+kdv idi :)

Yorum bağlantısı
Alkan Özdemir

herkese merhaba....

1 ay önce aracımın 75000 km bakımını yaptırdım ankara otokoçta.bakımda arcın arka fren balatalarıda değişti ama diskler değişmedi söylediklerine göre gerek yokmuş aracım 75000 km ama arka diskler hala orjınal

bakımdan sonra araç ilk kalkışlarda arka balatalardan ulultu yapmaya başladı ama bu ugultu 3-5 sanıye oluyo sonra kesiliyo servıse tekrar gittim bana önemli olmadığını daha öncekı balataların disklerde belli bir yer yaptıgını ulultununda yenı balataların bu bölüme sütmesiyle oluştugunu söylediler ve zamanla gececegını ifade ettıler.

am 1 ay olmasına ve 2000 km yol yapmam ragmen kesilmedi ugultu acaba otokoç benı başındanmı savdı.

bu ugultu nerden gelıyo olabılır ve araca zararı varmıdır.

Galiba bu Otokoç'a son gidişimdi burda tanıdığım Can bey sayesinde galiba artık Tur Oto'ya gidecem. Ya da olmadı Kayseri'ye artık kısmet Yaşar abiye... :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)
herkese merhaba....

1 ay önce aracımın 75000 km bakımını yaptırdım ankara otokoçta.bakımda arcın arka fren balatalarıda değişti ama diskler değişmedi söylediklerine göre gerek yokmuş aracım 75000 km ama arka diskler hala orjınal

bakımdan sonra araç ilk kalkışlarda arka balatalardan ulultu yapmaya başladı ama bu ugultu 3-5 sanıye oluyo sonra kesiliyo servıse tekrar gittim bana önemli olmadığını daha öncekı balataların disklerde belli bir yer yaptıgını ulultununda yenı balataların bu bölüme sütmesiyle oluştugunu söylediler ve zamanla gececegını ifade ettıler.

am 1 ay olmasına ve 2000 km yol yapmam ragmen kesilmedi ugultu acaba otokoç benı başındanmı savdı.

bu ugultu nerden gelıyo olabılır ve araca zararı varmıdır.

GALİBA BU OTOKOÇ A SON GİDİŞİMDİ BORDA TANIDI

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Alkan Özdemir

merhaba ayhan bey

o konuyu ilk üye oldugumda açmaya çalışmıştım ama emin olamamıştım ama gördümki becerebilmişiz

cevaplayan tüm arkadaşlara selamlar.

ama servıs ısrarla boyle kullanmamı söylüyo galıba sanayıde tornaya vericem diskleri oda olmazsa artık yeni diskler ve balatalar kaderimiz galiba.

konuyu bilmeden tekrar açtığım için herkesten özür dilerim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sorun değil konuyu ilgili arkadaşlar diğer başlıkla birleştirirler.Disklerinizi eğer ki yetkili servis değiştirmiyorsa veya çözüm üretmiyorsa en iyisi fazla masraf etmeden tornaya vermek.Her balata değişiminde disk değişmez ama her disk değişiminde balata değişimi önerilir.Aklınızda olsun.

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

Alkan bey aynı sorun bendede vardı kalkıslarda bır ruzgar ugultu sesi geliyordu servıse goturdugumde arka sol bilye dagılmıs oldugunu onrendım sımdı ALLAHA şükür hiç bir ses yok

Yorum bağlantısı
Alkan Özdemir
Alkan bey aynı sorun bendede vardı kalkıslarda bır ruzgar ugultu sesi geliyordu servıse goturdugumde arka sol bilye dagılmıs oldugunu onrendım sımdı ALLAHA şükür hiç bir ses yok

yardımıza teşekkürler

birde bilyelere baktırayım.

inşallah bu sefer keslır bu ses çok sinir bozucu

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Baştan yanlış olan servis yeri seçiminizin meyvasını ses olarak almışsınız.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Nuri Başer

Arkadaşlar Selamlar..

07 FII TDCi frenlemede titreme mevcut.. daha öncede özel bir serviste kazıklanma usulü yaptırmıştım ve 2 ay dayanmamıştı.. az önce yetkili servise telefon açtım.. ön fren disklerini (motorcraft) 300 TL ye değiştirelim yanında da park sensörü takalım (görüntülü yada sesli) dediler.. park sensörü pek hazzetmediğim ve gereksiz bulduğum bir icat..

şimdi 2 seçeneğim var..

1- 300 TL ye serviste yaptırıp park sensörü hediyesini de almak..

2- Dışarıdan disk alıp değiştirmek.. (fiyatı bilmiyorum..)

sizce??

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
Arkadaşlar Selamlar..

07 FII TDCi frenlemede titreme mevcut.. daha öncede özel bir serviste kazıklanma usulü yaptırmıştım ve 2 ay dayanmamıştı.. az önce yetkili servise telefon açtım.. ön fren disklerini (motorcraft) 300 TL ye değiştirelim yanında da park sensörü takalım (görüntülü yada sesli) dediler.. park sensörü pek hazzetmediğim ve gereksiz bulduğum bir icat..

şimdi 2 seçeneğim var..

sizce??

aynı sorun bende de mevcut soruya ortak olabilirim sanırım :) ?

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan
park sensörü pek hazzetmediğim ve gereksiz bulduğum bir icat..

Sana katılmıyorum Nuri..

Geçen gün aracı evin önüne park etmek için geri manevra yaparak iki araç arasına girmeye çalışırken benim araca parelel yürüyen bir ufaklık bir anda aradan geçti..Ben yanda farkettim ve durdum, Ya farketmeseydim.. :)

Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

bence once dısardan parcanın fiyatını öğrenin.Eğer işcilikle cok fark yoksa servis arasında servise yaptırın ve park sensörünü alın derim ben.Ama parca 100-150 ise 30 a falanda taktırırsanız 300 bayılmayın derim bence

Yorum bağlantısı
Engin Karadayan
(düzenlendi)

Motocraft diske iki ay önce 160 demişlerdi Ankara da parçacıda.Ama parçacıda ki ne kadar orjinaldir bilmiyorum.

tarihinde Engin Karadayan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nuri Başer

Peki arkadaşlar focus için kullanılan Motorcraft Disklerin çiftinin güncel fiyatı hakkında bilgisi olan varmı??

Yorum bağlantısı
İsa Köse
Arkadaşlar Selamlar..

şimdi 2 seçeneğim var..

sizce??

CUB'un sitesinde yok mu bu parça? Fiyat ordan bakılabilir.

Ayrıca hangi servis bu?

Yorum bağlantısı
Şükrü Yıldızdal

Geçen hafta Ön fren diskleri ve balatalerı değiştirdim,hepsi otosan 150 lira aldılar işçilik dahil.

Yorum bağlantısı
Serhat S. Yazıcı
Arkadaşlar Selamlar..

şimdi 2 seçeneğim var..

sizce??

Selam verdikleri park sensörünün fiyatı nedir?? hani yaptıracaklarını yaptırıp park sensörünüde satabilirsin?? belki ben talip olurum :good1:

Yorum bağlantısı
Nuri Başer
Selam verdikleri park sensörünün fiyatı nedir?? hani yaptıracaklarını yaptırıp park sensörünüde satabilirsin?? belki ben talip olurum :)

150 diyorlar ama ekranlı olanı en fazla 100-120 felan eder.. piyasada 60-80 arası sesli olanları mevcut..

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır
(düzenlendi)

Ford da kampanya var 250 tl +kdv li bakımlarda geri vites sensörü hediyeli bence servise yaptırın sonuçta takılan parçanında garantisi var.Sensör isemeyenlerede gömlek ve şapka 25 tl lik te hediye kuponu varmış.

tarihinde Adnan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...