İçeriğe Yönlendir

Fren Balata / Disk / Kampana

Aykut Gürkan

Recommended Posts

Ümit Yıldız

zafer bey nerede degiştirdiniz orginalmi peki?

Yorum bağlantısı
Selçuk Ulusoy
Sadece sabahları diskve balatalar ısınmadan yapıyorsa sorun değil biraz daha kullanabilirsiniz.Tabii balata bitmemiş sertleşmise bu dediğim geçerli..

Benim de aynen dediğin gibi oluyor sabahları oluyor. Bir probleme işaret mi acaba? (Bakımdan daha yeni çıktı, problemi servise bildirdim diskler temizlendi ama problem devam ediyor.)

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

pekı cıkmalardan taksam herkhangi bir sorunla karsılasıtmıyım

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ümit Uğurlu

Selamlar. Focus 1 için fren diskleri ölçüsü en büyük ne kadardır ve bulabileceğim bir yer var mıdır? Ben 13" fren diski seti getirtmiştim. 8 pistonlu kaliperi var. Süper bi alet ama Focus 2 içinmiş :rolleyes: Kullanamıyorum o sebeple. Jantlar 18" diskler jant göbeği gibi duruyor :blush: Diskler büyüdüğü zaman fren sistemi sanırım değişecek. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Saygılar..

Yorum bağlantısı
Hakan Malkoç
Selamlar. Focus 1 için fren diskleri ölçüsü en büyük ne kadardır ve bulabileceğim bir yer var mıdır? Ben 13" fren diski seti getirtmiştim. 8 pistonlu kaliperi var. Süper bi alet ama Focus 2 içinmiş :good1: Kullanamıyorum o sebeple. Jantlar 18" diskler jant göbeği gibi duruyor :) Diskler büyüdüğü zaman fren sistemi sanırım değişecek. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Umarım konuyu doğru yere açmışımdır. Saygılar..

selam bu konuda sana en iyi yardımı rpm oto yapacaktır.bu kişilerle çalışmak ayrıcalık saygılarımla

RPM OTOMOTIV, LTD.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hakan Bey Rpm Otodanmısınız? Yoksa iş yaptırıp memnun mu kaldınız? Ümit by ne marka fren sistemi getirtmiştiniz?

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna

Aynı fren merkezi ile 8 pistonlu kaliper çalışırmıki ? Bende OMP performans tipi disk var fren mesafesi hissedilir şekilde değişti ama çapı ve tüm ölçüleri aynı ama balata canavarı... Benimde performans balata almam gerekli.

Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
selam bu konuda sana en iyi yardımı rpm oto yapacaktır.bu kişilerle çalışmak ayrıcalık saygılarımla

RPM OTOMOTIV, LTD.

teşekkür ederim

Hakan Bey Rpm Otodanmısınız? Yoksa iş yaptırıp memnun mu kaldınız? Ümit by ne marka fren sistemi getirtmiştiniz?

KSport 13" Fren sistemi getirttim

Aynı fren merkezi ile 8 pistonlu kaliper çalışırmıki ? Bende OMP performans tipi disk var fren mesafesi hissedilir şekilde değişti ama çapı ve tüm ölçüleri aynı ama balata canavarı... Benimde performans balata almam gerekli.

Oskay benim araca olmadı. Focus 2 için üretilmiş. 17" ve üstü jant gerekiyor. Resimdeki siyah renkli zımbırtılarla tam oturuyor. Süper bi alet ama kullanamıyorum :D Bir de coil over getirttim Ksport onu da takamadım fiber yüzünden. Çamurluklar izin vermedi. Bende Focus 1 e uyumlu, gerekirse fren sistemini değiştirebileceğim, büyük çapta disk fren arıyorum..

brakes-ksport-big-brake-kit-14in-02-600l.jpg

Resimdekinin aynısı..

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna

Güzelmiş mondeo disklerine bakmak lazım aslında... Bende MED in süspansiyon kiti var koni gibi ayarlı değil ama yeterli. Ben performansı kaybetmemek içib 16 '' jant kullanıyorum gerçi.Daha büyük jantta iyice sertleşir araba...

Yorum bağlantısı
Ümit Uğurlu
Ümit bey, kalitesini bilemem ama sizdeki fren kiti fotoğrafta güzel görünüyor. Ne kadara aldınız acaba?

Sefa bey gerçekten kaliteli bir ürün. Yarışlara katılan bir marka. 1600 USD + 200 USD taşıma ücreti 1800 USD maloldu..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mutlaka araştırmışınızdır diye merak ettim, fren disk değişimi gerekince ne takılıyor? Yurt dışından parça mı bekleniyor?

Yorum bağlantısı
Oskay Furtuna

Çağlar abi ben OMP yi kullanıyorum 10k oldu ama hala aşınma yok diğer disklerdeki gibi ...

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

arkadaslar 2006 makyajlı fiesta 1,4 i aracımda bu sabah ön fren disklerine baktığımda paslandığını gördüm. Bu olay normal mi yoksa bir sorun mu var araç garanti kapsamında hala...Kafama takıldı yardımcı olursanız sewinirim.

Teşekkürler

nokta nokta kahverengi bildiğiniz kullanmadıgınız anahtar demirdeki gibi paslanma var diskin uzerınde

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Paslanma normal gibime geliyor benim aracında yıkadıktan sonra kullanmazsam hemen pas lekeleri ortaya çıkıyor. 60 000 ulaştım hala aynı diskleri kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Gayet normal, bir tur atın hiçbişey kalmaz, arabayı bırakın 2 ün yine paslanıcaktır, arıza falan değil yani.

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

tamamdır herkese çok teşekkürler arkadaşlar sorun yok o halde yola devam...

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Paslanır arkadaşlar normal. Hatta araba yıkandıktan sonra arabayı kullanmassanız daha çok paslanır ve daha sonra sürüşte firene bastığınızda paslar gidene kadar firendeki uğultuyu duyarsınız. Arabaya basınclı su sıkıldıktan sonra el firenini cekili bırakırsanız paslanmadan dolayı yapışabilir.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

paslardan endişe edecek bişey yok 3-5 km içinde frene basma sıklığınıza göre tertemiz olacaktır.

Yorum bağlantısı
Sina Güran

2009 değil 2019 bile olsa disk olarak kullanılan materyal değişmediği sürece bu olacaktır ve anormal bir durumda yok. Açıkta olan bir demir yüzey mevcut ve su ile temas etti mi pas yapıyor. Doğanın kanunu desek yeridir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kafayı uzatıp, torpido altına bir bakın bakalım, ne güzel paslı metaller göreceksiniz, bunlar kozmetik paslardır, işlevsel sorun yaratmazlar.

Yorum bağlantısı
Sina Güran
Kafayı uzatıp, torpido altına bir bakın bakalım, ne güzel paslı metaller göreceksiniz, bunlar kozmetik paslardır, işlevsel sorun yaratmazlar.

Yangına körükle gitmek diye buna derim ben. :p

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

:p

İşleyen demir pas tutmaz..

Yorum bağlantısı
İlhan Gülcan

önder bey paslanması çok olağan.yağmurdan sonra bile bakarsanız disklerin paslı olduğunu görebilirsiniz. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Haha haa ben oraları kontrol etmiştim sıfır pas var, wurth pas durdurucu sprey ile bolca takviye yaptım temiz yerlerede WD-40 sıkıtım artık pırıl pırıl, amma abartmışım değilmi?

NOT: yanlış anlaşılmasın disklere değil Çağlar beyin dediği konsolun iç kısımlarına uygulama yaptım.

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük
önder bey paslanması çok olağan.yağmurdan sonra bile bakarsanız disklerin paslı olduğunu görebilirsiniz. :)

evet bu ara haftalardır güneş açmadı hep yagmurda gezdik bugune kadar farketmedım hiç.

iyi oldu bişey daha öğrenmiş olduk...

tşk.ler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...