İçeriğe Yönlendir

90.000 Km. Periyodik Bakım

Emrah Musalli

Recommended Posts

Çağlar Bayur

90.000bakımında servise gidilecek, triger hariç bakım yaptırılıcak, trigeri de özel serviste, orjinal parça kullanılarak yaptırılıcak ve fatura alıncak, faturada parça kodları tam olarak gözükeceki işlem tamam

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

90.000bakımında servise gidilecek, triger hariç bakım yaptırılıcak, trigeri de özel serviste, orjinal parça kullanılarak yaptırılıcak ve fatura alıncak, faturada parça kodları tam olarak gözükeceki işlem tamam

dediğin gibi dışarıda yaptırırsam, tahminen ne kadar tutar abi, servisin dediği gibi baskı balata ile 3500 kadar tutmasa bile 2000 lira tutar mı ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sözün özüne gelirsem;

Bu ağır bakım 90.000'de mecburen yapılmalımıdır ?

Baskı balatanın ömrü ne kadardır ?

Verilen fiyat uygunmudur ?

Baskı balata değişimi ve ağır bakımı servis harici bir yerde yaptırdığım takdirde, servis ve otosan bana sıkıntı çıkarır mı ?

90 binde triger değişirse iyi olur.. Korkulu rüya göremeye gerek yok..

Baskı balatanın belirli bir ömrü yoktur.. kullanım şartlarına bağlıdır.. Benimki 159 binde şu an..

Baskı, balata, triger, bir takım kışlık lastik ve bir yıllık kasko dahilse normaldir..

Baskı balatayı dışarda değişin zaten ona garanti vermiyorlar...

Triger uygun ise serviste, uygun değil ise, iyi bir ford ustasında değiştirin..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

90 binde triger değişirse iyi olur.. Korkulu rüya göremeye gerek yok..

Baskı balatanın belirli bir ömrü yoktur.. kullanım şartlarına bağlıdır.. Benimki 159 binde şu an..

Baskı, balata, triger, bir takım kışlık lastik ve bir yıllık kasko dahilse normaldir..

Baskı balatayı dışarda değişin zaten ona garanti vermiyorlar...

Triger uygun ise serviste, uygun değil ise, iyi bir ford ustasında değiştirin..

abi valla uygun olsa servise giderim ama onlar fiyatları baya bir uçuk :)

en güzeli dışarda özel bir serviste değiştirmek.

Mustafa, atla İstanbul'a gel arabayla, burada hepsini uygun fiyatlara değiştir.Masraf + gaz parası yetkili servisin yarı parasına anca gelir :)

düşünmüyor değilim aslında :) burda kendimi yoldurmaktansa istanbula gider iki hava alır, sizlerle buluşurdum :) uykulukçuya giderdik :)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Orçun İnce
(düzenlendi)

Değişecekler:

Dayco Triger Seti + V kayışı + Devir Daim = 220TL

Mobil 1 5-30W ESP yağ = 90TL

Dot 4 fren hidroliği + Antifiriz = 20TL

Yağ - Hava - Poler Filtreleri = 30TL

Ford Silecekler = 40TL

Karter Contası (sıvı) = 20TL

EBC Green Stuff Balatalar= 180TL

Toplam= 600TL + işçilik 150TL = 750 TL

Bu da parçaların fotoğrafları

5zjp7.jpg

Bizim araçlarda parça alırken 2 kere kontrol etmek gerekiyor. hava filtresi focus'tan ve fiesta'dan farklı abuk subuk bir şekli var hatta. trigerleri alırken de sadece fiesta dememek gerek herkes 1.4tdci veriyor, 1.6 focus motoru var demek gerekiyor. aklınızda bulunsun :)

tarihinde Orçun İnce tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mert Ilgaz

orçun balataları kullandıktan sonra degerlendirirsen sevinirim..bnede bunlardan almayı düşünüyorumda..

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Kemal Sapmaz

selamlar ben de dün 90 bin ağır bakımını yaptırdım arabamın fiyat sizce nasıl diye danışmak isterim

ina marka triger seti

v kayışı

devir dayim pompası

ön balatalar motocraft

yağ bakımı

hava filtresi

yağ filtresi

karter muhafaza özel imalat sac koruma

ön tampon muhafazası

disk taşlama

moto silk uygulaması

işcilik

toplam 900 tl

bu arada araba 2007 dizel focus

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Son zamanlarda 90.000 bakimi icin sagdan soldan fiyat aliyordum genelde 700 800 lira arasi fiyat veriyorlardi.. Bende parca fiyatlarina internetten baktim disardan parca alip ustaya iscilik parasina yaptirirsam biraz daha karli olabilecegimi anladim..

Biraz arastirma sonucunda bazi fiyatlar aldim..

Triger Seti ( ANI ) = 130 TL

Devirdaim ( SKF ) = 90 TL

Motoryagi (Motorcraft) = 60 TL

Yag Filtresi (Otosan) = 10 TL

Hava Filtresi (Otosan) = 15 TL

Mazot Filtresi (Delphi) = 55 TL

Antifiriz = 15 TL

Fren Hidroligi = 10 TL

Polen Filtresi = 15 TL

Silecek = 10 TL

Wynn's Motor Yagi Katkisi = 15 TL

+-------------

425 TL Pesin Fiyatina Bonus 3 Taksit :)

Baska yerli markalar ile ayni grubu 340 tl yede buldum ama onlar pesin fiyatiydi..

Motor yagi olarak Mobil felan dusundum ama 2 kat fiyat farki vardi birde elinde yoktu elemani gonderip aldirmasi gerekiyordu..

Motor yagi katkisinida eski yaga motor sicakken dokup 10 dk kadar rolantide calisacak sonra hemen yag bosaltilacak.. Farki gorecekmisim cikan yagdaki pislikler yuzeye cikacakmis..

Artik biraz iscilik ucreti vererek 90.000 bakimini biraz daha karli bir sekilde halledebilecegim..

7ug1r.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Sami Demirpaz

Bugun 90 bin bakımını Osman usta yaptı.. :) Katkıyı kesinlikle önermedi, yağ katkısı yağı ve içerideki kirleri çözeltirken rolantide bile 18 20 bin devir yapan turboyu yağsız bırakacağını bunun zararı olacağını söyleyince vazgeçtim..

Dönüş yolunda temden Maslak Florya arasını 85 90 km sabit hız ile 2.3 ortalama ile tamamladım :)

Sonuç olarak arabamı seviyorum :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yağ katkısı değil o, motor iç temizleyici, bazı markalar standart kullanırlar, hemde her değişimde, mesela fiat kullanır, ayrıca zararı falanda yoktur, sadece rolantide çalışacak ve gaz vermeyeceksin o kadar, olay gaz vermemekte yani, bu madde için tavsiyem wurth olacaktır, ben her değişimde kullanırım, ayrıca yağınıda değiş, motorcraft yağ için beş para etmez diyebilirim, ne olduğu belli bile değil, o derece yani. Ayrıca FMY yağda işe yaramaz, 1. Mobil 2. castrol kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Yağ katkısı değil o, motor iç temizleyici, bazı markalar standart kullanırlar, hemde her değişimde, mesela fiat kullanır, ayrıca zararı falanda yoktur, sadece rolantide çalışacak ve gaz vermeyeceksin o kadar, olay gaz vermemekte yani, bu madde için tavsiyem wurth olacaktır, ben her değişimde kullanırım, ayrıca yağınıda değiş, motorcraft yağ için beş para etmez diyebilirim, ne olduğu belli bile değil, o derece yani. Ayrıca FMY yağda işe yaramaz, 1. Mobil 2. castrol kullan.

aynen katılıyorum

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hasan Ayvacı

Arkadaşlar bilgi amaçlı olarak aracıma yapılan 90.000 km bakımı için yapılanları paylaşıyorum. Parçaları kendim aldım ve kendi ustama yaptırdım.

Araç 2005 Focus1 HB

Ruville triger kayışı + INA gergi bilyası : 80 TL

Gates V kayışı + 2 adet bilyası : 55 TL

Bugatti devir daim pompası : 75 TL

Motorcraft buji takımı : 20 TL

Otosan ön balata takımı : 50 TL

Ön disk tornalama : 30 TL

Hava filtresi : 10 TL

Yağ filtresi : 8 TL

Benzin filtresi (Fomoco) : 30 TL

Polen filtresi : 10 TL

Mobil 1 Süper 2000 10/40 yağ kullanıldı

LPG devir daim boruları metal borularla değiştirildi

Rolanti valfi temizlendi

İşçilik 150 TL

TOPLAM : 560 TL

Yorum bağlantısı
İsmail Avcı
(düzenlendi)

arkadaşlar bugün bursa fordextra da 90bin bakımını yaptırdım ancak periyodik bakım .75bin de ağır bakımlar yapılmıştı.memnun kaldım ilgi alaka güzeldi teşekkür ederim fordextra ya ve ilker beye ve bakımı yapan ustaya (adını unuttum)..

şimdi fiyat konusunda sizden yorum istiyorum. fiyatı çok bulan arkadaşlarım var ama benim güvenimi kazandı fordextra ..

motor yağı 90 yağın markası döküme yazmamışlar :unsure2:

yağ filtresi 15

hava filtresi 15

polen filtresi 15

benzin filtresi 35

buji 20

temizlik spreyi 10

işçilik 50

toplam 250 tl . :unsure2: :unsure2: :unsure2: :unsure2:

ayrıca bugün 2 tane yokohama 195-60-15 88H cdrive 2 lastik takıldı önlere.(180 liradan) araba canavar oldu :good1: :good1: :good1: :good1:

tarihinde İsmail Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kadir Gönül

Selam Arkadaşlar,

İlgili olmak işi doğru yapmak müşteri mutluluğunu yakalayabilmek ,bunun yanı sıra personel mutluluğu ve motivasyonu sağlamak doğru fiyat politikası ve tamamen orijinal parçalarla bu işi yürütmek aslında epeyce zor.(Çünkü artık maliyetler yerinde durmuyor,müşterilerimiz haklı olarak bir önceki maliyeti de baz alıyor.)

İyi ücret verip doğru ustaları bir araya getirmek ve satın alınan işi doğru ve bir seferde tamirini gerçekleştirmek kaçınılmaz olduğu gibi süreklilik ve sadakat açısından'da bizim için müthiş önem arz ediyor.

Bu anlamda fordextra olarak bizler insana yatırım yaparak işimizi en üst seviyede önemsiyor ve devamlılık sağlamaya çalışıyoruz.

Ben forumdaki bizler hakkında yazılan yazılarınızı menfi veya müspet saygıyla karşılayarak okuyorum iş yerimi ve kendimi daha dinamik ve çözümü kolay hale getirmekle görevlendiriyor, bunuda arkadaşlarımla yani personelimizle paylaşıyorum.

İllaki hatalarımız olacaktır ricamız odur ki arkadaşlarımız yani müşterilerimiz yapılan hatalarımız var ise onları hiç çekinmeden bizlere yansıtmaları ve çözümünü derhal bizler tarafından gerçekleştilmesini istemeleridir.

Bu arada kullanılan yağlarımız ford'un orijinal yağlarıdır ,( ford motor yağları ve mobil) olarak servisimizde kullanılmaktadır.(Ve varil kullanılmamaktadır..?)

Bu manada forumdaki tüm arkadaşlarımıza selam ve saygılarımızı sunar hayırlı forumlar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Kadir Gönül

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Selam Arkadaşlar,

İlgili olmak işi doğru yapmak müşteri mutluluğunu yakalayabilmek ,bunun yanı sıra personel mutluluğu ve motivasyonu sağlamak doğru fiyat politikası ve tamamen orijinal parçalarla bu işi yürütmek aslında epeyce zor.(Çünkü artık maliyetler yerinde durmuyor,müşterilerimiz haklı olarak bir önceki maliyeti de baz alıyor.)

İyi ücret verip doğru ustaları bir araya getirmek ve satın alınan işi doğru ve bir seferde tamirini gerçekleştirmek kaçınılmaz olduğu gibi süreklilik ve sadakat açısından'da bizim için müthiş önem arz ediyor.

Bu anlamda fordextra olarak bizler insana yatırım yaparak işimizi en üst seviyede önemsiyor ve devamlılık sağlamaya çalışıyoruz.

Ben forumdaki bizler hakkında yazılan yazılarınızı menfi veya müspet saygıyla karşılayarak okuyorum iş yerimi ve kendimi daha dinamik ve çözümü kolay hale getirmekle görevlendiriyor, bunuda arkadaşlarımla yani personelimizle paylaşıyorum.

İllaki hatalarımız olacaktır ricamız odur ki arkadaşlarımız yani müşterilerimiz yapılan hatalarımız var ise onları hiç çekinmeden bizlere yansıtmaları ve çözümünü derhal bizler tarafından gerçekleştilmesini istemeleridir.

Bu arada kullanılan yağlarımız ford'un orijinal yağlarıdır ,( ford motor yağları ve mobil) olarak servisimizde kullanılmaktadır.(Ve varil kullanılmamaktadır..?)

Bu manada forumdaki tüm arkadaşlarımıza selam ve saygılarımızı sunar hayırlı forumlar diliyorum.

Sevgi ve Saygılarımla

Kadir Gönül

Kadir bey hoşgeldiniz,

ford'un orjinal yağı demişsiniz fakat bir markanın orjinal yağı yoktur,her markada her marka yağ kullanılabilir önemli olan yağın özellikleridir,piyasada birçok kaliteli yağ markası var ve biz bunlardan uygun olanı seçip kullanıyoruz.Genelde mobil ve castrol kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

img2012091400157.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Fordextra'nın kullandığı, Ford'un önerdiği orjinal yağ.

img2012091400158.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Bilgilerinize.

Bu yağı biz yıllardır biliyoruz zaten,her zamanki gibi otosanın ürettiği yedek parçalar gibi fason ürettirdiği ne olduğu belli olmayan bir yağ çeşidi,ben bu yağı aracımın motoruna değil bisiklet zinciri yağlamak için bile kullanmam.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

FMY yağı servisler kullanır ama bildiğim orta kalite opet yağı olduğudur, servisler şuna izin versinler, Ford' un istediği evsafta yağ getirelim onu kullansınlar, önemli olan onay değilmidir, ben Mobil tam sentetik alıp geleceğim servis bana olmaz dememeli, kullandıkları yağdan çok daha üstün yağla geliyorum, mecbur tutulduğum sürece servislere gitmiyorum zaten, birde klasik ara bakım 30 dk. lık iş, bu zamanın büyük kısmıda yağın süzülüp boşalmasıyla geçiyor, biraz işçilik ücretlerini makul yapında herkes servise gelsin artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Orkun Özbay

fmy , ford'un opet'e ürettirdiği yağdır.

resimde ki yağda Ford onayı altında yazan specleri karşılayan her yağ kadar da iyidir.

ayrıca bu specleri karşılayan yağları servisler kullandırmak zorundadırlar , ancak bazı markalar ürünleri bu kalitede olmasa bile ambalajlarına bu onay

numaralarını yazdıkları için çok sıcak yaklaşmıyorlar.

bu bahsettiğim yağ markalarını tabi ki bilinen büyük markalar değil.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Aktaş Murat
(düzenlendi)

Arkadaşlar aracımı yeni aldım. Bırakın ilk fordu bu benim ilk arabam dolayısıyla bakım fiyatları hakkında hiç bilgim yok. 90000 bakımında aracıma bu işlemler yapıldı

Yag filtresi değişti

Yağ değişimi

Triger seti değişimi

Hava filtresi değişimi

Polen filtresi

Birde debriyaj, fren balataları ve diğer herşeyi kontrol ettiler.

Toplam 750 tl ödedim. Bu fiyat normal mi?

tarihinde Aktaş Murat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aktaş Murat

Triger seti için 400 tl yazmışlardı. Bu 750 nin 200 işçilik sanırım

Yorum bağlantısı
Mert Dinçol

Triger seti için 400 tl yazmışlardı. Bu 750 nin 200 işçilik sanırım

İyi işçilik almışlar.. Ama yine de çok çok fazla değil gibi umarım uzun süre sorunsuzca kullanırsınız

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mondeo mk3 lerde triger zinciri vardı sizinkinde kayışmı varmış?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...