İçeriğe Yönlendir

90.000 Km. Periyodik Bakım

Emrah Musalli

Recommended Posts

Sani Gerşon

Merhaba üstadlar aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay önce 2009 model 1.4 TCDI elektrik kırmızısı titanuım paket fordumuz oldu.Km şuan 85,000 de yanlız 5 yılı doldurduğu için ağır bakımını yaptırmaya karar verdim.Sanayiden aldığım fiyat 675 parça 250 işçilik oldu.Bu fiyat kayış setleri ve yağ filtreler için.Bu sabah ford servisinde ise çıkan eğer ekleyebildiysem yukarıda ki resim [ :)] sizce listede belirtilenlerden fiyatı çok yüksek dediğiniz yada bakım için yapılması gerekipte gözden kaçan bir durum varmıdır? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Herkesin tekeri düz bassın kazasız belasız hayırlı ramazanlar.

Hayırlı olsun bakımınız. Rakamlar yetkili servise göre gayet normal.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Fena değil, ben biraz daha uyguna yaptırmıştım. Ama kampanya vardı. Hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Fatih Dere

Merhaba üstadlar aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay önce 2009 model 1.4 TCDI elektrik kırmızısı titanuım paket fordumuz oldu.Km şuan 85,000 de yanlız 5 yılı doldurduğu için ağır bakımını yaptırmaya karar verdim.Sanayiden aldığım fiyat 675 parça 250 işçilik oldu.Bu fiyat kayış setleri ve yağ filtreler için.Bu sabah ford servisinde ise çıkan eğer ekleyebildiysem yukarıda ki resim [ :)] sizce listede belirtilenlerden fiyatı çok yüksek dediğiniz yada bakım için yapılması gerekipte gözden kaçan bir durum varmıdır? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Herkesin tekeri düz bassın kazasız belasız hayırlı ramazanlar.

3DylZA.jpg

Yukarıda ki listeye ek olarak patlayan sol kısa ampülün değişimi +200 gr klima gazı iç dış yıkama 4 tane araç kokusu ve 20 tl ye sattıkları bir anahtarlık ile birlikte 811 tl ödeme yaptım. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

C-Max'in 90000 Bakımını dün yaptırdım.  Araç 88400 km'de...Triger seti ve kayışı, tüm filtreler(polen, yakıt, yağ vs.) , yağ ve ilaveten krank kasnağı değişti(boşluk varmış) yetkili serviste(Ford Pürlü Isparty)...1138 TL tuttu. İlk defa bu kadar fazla para verdim. Ama içim rahat arabada hiç sıkıntı yok. :nazar: Herhalde uzun süre bineceğiz. Satarsak da tüm  bakımları yapılmış olarak satarız. :D Faturayı eklerim buraya...

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Sercan AKAN59

2009 Ford Fiesta 1.4 Tcdi 90.000 Bakım Özel Servis Fiyatı Hakkında Bilgilendirmek İstedim.

Yapılan İşler;

- Pediyodik Bakım

- Triger Seti

- Baskı/Balata Seti

- Krank Kasnağı

- Devirdaim Pompası

- Şanzıman Yağı

Bu Dediklerimin Hepsi 1.650,00 TL Gibi Bir Rakam Tuttu. Azı Çoğu Bilmem Ama Bana Sorarsanız Çok Allah Yardımcımız Olsun. Geçim Savaşı Veren İnsanlarımıza Allah Sabır Versin.

Yorum bağlantısı
Yiğit Tanılkan

2011 Ford Fiesta 1.4 TDCI Euro5 motor

Aracımın 90.000 bakımını Şaşmaz Oto Sanayi Kerbaz Ford'da bugün yaptırdım. Kendisi Yetkili Servisten ayrılan bi usta. Aracımın bakımını servis özeniyle yaptılar. Gereksiz parça değişimi yok. Aracı baştan aşağı kontrol ediyorlar. Sadece değişen parçaları yapıp geçiştirmiyorlar. Lastik havalarına dahi baktılar gitmeden. Şiddetle tavsiye ederim herkese

-Mobil yağ

-Yağ filtresi

-Hava filtresi ve kutusu temizliği

-Mazot Filtresi

-Polen Filtresi

-Triger Seti

-V kayışı

-Motor Temizliği

İşçilik dahil 650 TL

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
halil ibrahim karlidag

Arkadaşlar sakat yaşam 100 bin bakim için ve diğer sorunlar için iyi usta onerirmisiniz son olarak yaptıran arkadaşlardan fiyatta alabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Murat Babur

ilk aracım olan fiestayı expertize soktuk arka sağ amortisör zayıf,ön fren diskleri zayıf ,motor takozu zayıf diye not düştü, ayrıca 90.000 km de fiesta 2011 tdci ne gibi bakımları yapılacak ? triger falan değişecekmi ?

ayrıca siz değerli arkadaşlardan motor yağı,yağ filtresi ve hava filtresi marka ve model tavsiye alacağım,değerli görüşleriniz için şimddien çok teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ilk aracım olan fiestayı expertize soktuk arka sağ amortisör zayıf,ön fren diskleri zayıf ,motor takozu zayıf diye not düştü, ayrıca 90.000 km de fiesta 2011 tdci ne gibi bakımları yapılacak ? triger falan değişecekmi ?

ayrıca siz değerli arkadaşlardan motor yağı,yağ filtresi ve hava filtresi marka ve model tavsiye alacağım,değerli görüşleriniz için şimddien çok teşekkür ederim

Hayırlı olsun aracınız.

Konunuzu birleştirdim, başlık içinde gerekli açıklamaları bulabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Kaan Yılmaz

Merhaba arkadaşlar, aranıza geçen ay ford fiesta 2011 1.4 TDCİ  alarak katıldım.

Aracım 80.000 km de yalnız şimdiden bir baktırmak istiyorum açıkçası.

Yetkili serviste bir kere dilim yandığı için açıkçası çekingen bakıyorum.

Bursa da Özel servis açan Ford yetkili serviste 15 yıl servis şefliği yapmış bir tanıdığım var ona götürüp, yaptırmayı düşünüyorum sadece işçilik vericem parçaları kendim alıcam ama hangi parçaları alıcağımı bilmiyorum.

Öncelikle değiştireceğim parçalar.

Debriyaj baskı balata

triger seti

fren balataları

fren diskleri

mazot filtresi,oplen hava vs.

fren hidroliği

aklıma şuan bunlar geldi. Yalnız mesela debriyajın orjinali luk mudur veya triger de dayco mudur bilmiyorum bir bilginiz var mı? hangi parçalarda en iyisi hangisidir?

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Bence tanıdık ustanıza sorarsanız hem marka olarak hem de devamlı çalıştığı bir parçacısı varsa daha uyguna halledebilirsiniz diye düşünüyorum....

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Merhaba arkadaşlar, aranıza geçen ay ford fiesta 2011 1.4 TDCİ  alarak katıldım.

Aracım 80.000 km de yalnız şimdiden bir baktırmak istiyorum açıkçası.

Yetkili serviste bir kere dilim yandığı için açıkçası çekingen bakıyorum.

Bursa da Özel servis açan Ford yetkili serviste 15 yıl servis şefliği yapmış bir tanıdığım var ona götürüp, yaptırmayı düşünüyorum sadece işçilik vericem parçaları kendim alıcam ama hangi parçaları alıcağımı bilmiyorum.

Öncelikle değiştireceğim parçalar.

Debriyaj baskı balata

triger seti

fren balataları

fren diskleri

mazot filtresi,oplen hava vs.

fren hidroliği

aklıma şuan bunlar geldi. Yalnız mesela debriyajın orjinali luk mudur veya triger de dayco mudur bilmiyorum bir bilginiz var mı? hangi parçalarda en iyisi hangisidir?

Bana sorarsanız ilk bakım için parçaları ustanıza bırakın derim. O ne gerekirse bi baksın karar versin, tüm sorunları halletsin, sonrasında gerekirse parçaları siz alırsınız.

Yorum bağlantısı
Murat Babur

Metin beye cvbı için teşekkür ederim,bugün ustaellerden sabri bey ile telefonda görüştüm triger için bir fiyat verdi 440 tl civarı bu komple setmi yoksa sadece kayış falanmı ? ayrıca fiyat nasıl ? ford fiesta 90.000 km deyim şuan 

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fzt Mehmet Çakır
(düzenlendi)

Aracımın 90.000 km bakımı zamanı geldi. Kısmetse pazartesi günü Bosch Car Servis te yaptıracağım. Parçaları kendim temin ettim.

Bosch Servisin verdiği yedek parça fiyat listesi:                 Kendi Satın Aldığım Yedek Parçalar:

Bosch Hava Filtresi        : 40 TL                                         Bosch Hava-Yağ-Polen Filtresi Set  : 70 TL

Bosch Yağ Filtresi          : 25 TL                                         Ufi (Orjinal) Yakıt Filtresi                  : 90 TL 

Bosch Polen Filtresi       : 40 TL                                         Castrol Edge 5w30 LL Motor Yağı   : 115 TL

Bosch Yakıt Filtresi        : 90 TL                                         (Motor yağı 4lt yeterli yetmezse 1 lt daha alırım)

Motor yağı 5w30  5lt       : 160 TL (Shell Ultra)

İna Triger Seti                 : 200 TL                                       Gates Triger Seti                            : 130 TL

Devirdaim pompası         : 120 TL                                       Bugatti Devirdaim Pompası           :   83 TL

Antifiriz   3lt                     : 45 TL                                         Antifiriz 3lt                                     :   45 TL                                      

_________                                                                                       ___________

Toplam           : 720 TL                                                                                                  533 TL 

Gates V kayışını da 23 TL ye aldım.

Sadece işçilik ücreti ödeyerek Bosch Car Servise yaptıracağım bakımını. Bu arada Triger değişimi için garanti veriyor musunuz diye sordum, parçayı bizden almadığın için parça garantisi vermeyiz, fakat işçiliğimize garanti veriyoruz dedi. 

Periyodik Bakım işçiliği   : 100 TL

Triger Değişim işçiliği      : 250 TL

tarihinde Fzt Mehmet Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celalettin Arun

Arkadaslar herkese merhabalar;

Araniza 2010 focus 1.6 tdci titanium alarak pazartesi günü katildim. :)

Aracim su an 83000 km' de ve rölantide titresimli çalisiyor. Bu durumu aracin agir bakiminin henüz yapilmamasina baglamaktayim.

izmir' de ikamet ediyorum. 90 bin Agir bakimini yaptirabilecegim ve bu arizayi giderebilecek güvenilir bir servis önerisinde bulunabilir misiniz?

Tesekkürler.

Yorum bağlantısı
Murat Babur

celalettin bey rolanti ayarından kaynaklı olabilir ağır bakımlarla ilgili olduğunu düşünmüyorum ben hafta sonu izmir çınarlıda ustaellerden randevu aldım v kayışı triger kayışı falan orada değiştireceğim,ustaeller birçok kişi tarafından tavsiye edilen biryer ilk defa gideceğim buradan gözlemlerimi paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
Murat Babur

cumartesi usta eller izmir özel ford servisinde triger set+ devirdaim değiştirdim,kafam rahatladı,uzun bir süre yıllık bakım hariç arabaya para harcamayacağımı söylediler kendilerine teşekkür ederim çok memnun kaldım umarım arabamda memnun kalmıştır :) saygılar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Berker Çelik

Herkese merhabalar, 

Bugün Ankara - Tan Oto Ford servisinde 2012 C-Max in 90bin km 4.yıl bakımını yaptırdım. 

Yağ - FMY 5w30

Yağ Filtresi

Hava, Polen, Mazot Filtresi 

Triger Seti 

V Kayışı 

Devirdaim(kaçak varmış o sebeple değişti) 

Ön Disk - FoMoCo

Ön Balata - FoMoCo 

değişimi yapıldı. 

%20 Life Card indirimi ile beraber 2440 TL tuttu. 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Demirbir
(düzenlendi)

Merhaba, yaklaşık 10 gün önce İvedik sanayiinde Özgür Ford servisinde focus 2011 collection dizel aracıma bakım yaptırdım. Yetkili servis devir daim pompası, v kayışı olmadan sadece bakım ve triger setine 1150 TL fiyat vermişti. Herhalde devir daim ve v kayışı dahil 1500 TL'yi bulacaktı. Allah'tan özel servisler var da, daha uygun fiyat alabiliyoruz.
Sanayii kesimine kıyasla fiyat nasıldır bilmiyorum, bakım yaptıracak arkadaşlara fikir vermesi açısından paylaşıyorum. İmaj olarak ekleyemedim, bakım+triger seti+devir daim pompası+v kayışı+rulmanı+işçiliği 790 TL tuttu.

tarihinde Hakan Demirbir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ferit Erken

22.04.2016 tarihi itibari ile 1.6 tdci focus 2011 model aracıma 90.000km bakımı:

Triger set ve devirdaim pompası dahil Özel indirimlerle en son fiyat 2.088.81tl fiyat tuttu.

Böylece artık 5yaşında olan aracıma ford servislerinde bakım yaptırmanın son noktasını koymuş oluyorum.

Fiyatlar çok uçuk, birde indirimlerle bu kadar para ödüyoruz.

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

22.04.2016 tarihi itibari ile 1.6 tdci focus 2011 model aracıma 90.000km bakımı:

Triger set ve devirdaim pompası dahil Özel indirimlerle en son fiyat 2.088.81tl fiyat tuttu.

Böylece artık 5yaşında olan aracıma ford servislerinde bakım yaptırmanın son noktasını koymuş oluyorum.

Fiyatlar çok uçuk, birde indirimlerle bu kadar para ödüyoruz.

Faturasıda merak edenlere gelsin...

b0ed4c3216dd5c03f58543293eb4983f.jpg

cacedb986e60b09fc9d7fd2014e15f26.jpg

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı

Faturasıda merak edenlere gelsin...

Geçmiş olsun Kuzen,yetkili servisten kurtulmuşsun :) bu arada araban hiç durmuyormu ? Benim arabayı yakalamışsın :)

Yorum bağlantısı
Ferit Erken

Geçmiş olsun Kuzen,yetkili servisten kurtulmuşsun :) bu arada araban hiç durmuyormu ? Benim arabayı yakalamışsın :)

Sağolasın. Malesef duramıyor...

Yorum bağlantısı

Sağolasın. Malesef duramıyor...

Hay Maşallah..

Bu arada tapatalk imzanı kapatırmısın ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...