İçeriğe Yönlendir

90.000 Km. Periyodik Bakım

Emrah Musalli

Recommended Posts

Hüseyin Uzun

Arkadaşlar 2010 Model aracımı 90.000Bakımına sokacağım. Aracım benzinli. Bildiğiniz bir yer var mı ? (İZMİR)

Forumun anlaşmalı servisi olan ustaeller'e gönül rahatlığı ile arabanızı teslim edebilirsiniz.
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Engin Kırtay

2012 Ford Fiesta 1.4 TDCI Titanium XP 90.000 bakımı yaptıracağım. Yakın zamanda yetkili servise yaptıran var mı? Fiyatları ne durumda?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Coşkun Karaltı

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben aslında uzun zamandır aranızdayım ancak konulara hakim olmadığım için pek yorum yazmadım:)

2009 model focus tdci kullanıyorum. 90.000 bakımı yaptırmam lazım. Ancak ford yetkili bayilerinde ücret bana biraz pahalı geldi. 1400 tutar size indirimle 1100e gelir dedi arkadaşlar.

Sizce yetkili serviste yaptırmalı mıyım? Yoksa orjinal ürünleri alıp özel bir serviste mi yaptırmalıyım?

Birde anadolu yakasında iyi ve ucuz dizel ustası önerebilecek olan varsa sevinirim. Cevap için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler

Not: kesinlikle orjinal parça taktırmaktan yanayım!

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar öncelikle merhaba, ben aslında uzun zamandır aranızdayım ancak konulara hakim olmadığım için pek yorum yazmadım:)

2009 model focus tdci kullanıyorum. 90.000 bakımı yaptırmam lazım. Ancak ford yetkili bayilerinde ücret bana biraz pahalı geldi. 1400 tutar size indirimle 1100e gelir dedi arkadaşlar.

Sizce yetkili serviste yaptırmalı mıyım? Yoksa orjinal ürünleri alıp özel bir serviste mi yaptırmalıyım?

Birde anadolu yakasında iyi ve ucuz dizel ustası önerebilecek olan varsa sevinirim. Cevap için şimdiden teşekkür ederim. Herkese iyi günler

Not: kesinlikle orjinal parça taktırmaktan yanayım!

Bizde kesinlikle orjinal parça önermekten yanayız :)

Anadolu'yu bilmem ama Avrupa yakasında No Name götürün. Çok memnun kalırsınız.

Bu arada, çıkarılan ücret neler için belirlendi?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa_Şahin

Aracımin km şu an 82000 de kayıslar ve ve daha bilmediğim şeyler değişecek kendi ustam 100 bin e kadar gider diyor şimdi benim sorum şu kendi ustama işçilik ve deneyim olarak güveniyorum yanlız bu ağır bakımı serviste yaptırmak ta istiyorum aracımı satın aldığım kişi daha önce servisteki başına gelen kötü olaydan dolayi servisi önermemis ti suan indirim de var ne yapmalıyım

Aracım 2008 model trigger değişme zamanı gelmiş olmasi lazim ama kendi ustam ısrarla 100 bekle diyor geçen soğuklar da araç ısınana kadar motorun kayıslarin olduğu kısımdan ses gelmeye başladı kayış sesi buna eminim servisi dusunmemdeki sebep aracı satarken ağır bakımının serviste yapılmış olması benim için artı olur diye düşünüyorum bilmem anlata bildimmi.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sadece kayışları 500 lira civarına değiştirirsiniz. Tam bakım olacak ise 800-900 tutar. Bence trigeri değiştirin, zamanı geçmiş bile. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bunlar indirimli fiyat midir acaba

Konunuz birleştirilmiştir.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bunlar indirimli fiyat midir acaba

Evet , aşağı yukarı böyle yetkili serviste. 

Yorum bağlantısı
Osman Yavaş

Merhaba arkadaşlar bugün Bandırma Muslubaşlardan 90bin km bakımı için 940TL fiyat aldım. Triger seti+standart bakım fiyatı. Acaba Bursa civarı daha uygun fiyatlı bir yer bulabilir miyim?Önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Göksel Öztürk

Merhaba arkadaşlar bugün Bandırma Muslubaşlardan 90bin km bakımı için 940TL fiyat aldım. Triger seti+standart bakım fiyatı. Acaba Bursa civarı daha uygun fiyatlı bir yer bulabilir miyim?Önerilerinizi bekliyorum.

Yetkili servis için bence ideal bir fiyat vermişler size. Ben geçen hafta Haliç KAR OTO dan 1.650 tl fiyat aldım ve bu rakam %30 iskontoluydu. Bu bakımda sizin söyledikleriniz + balata değişimi var ek olarak.

Yorum bağlantısı
Tamer Geveci

M6VM3N.png

Fiesta ve focus için v-kayışı+triger değişim zamanıdır.

Yorum bağlantısı
Serkan Akbulut

Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım. İlk arabam Fiesta 1.4TDCi 2008 model oldu.

Aracı 97 binde aldım. Ağır bakımları yaptırmam gerekiyor.

Evim maltepe şahsuvaroğlunun servisine çok yakın. Şahsuvaroğlu Servisi, ustası nasıl acaba bilginiz varmı?

Daha fiyat almadım servisden ama önerebileceğiniz özel ford servisi varmı fiyat teklifi alabilieceğim?

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Serkan Akbulut

Merhabalar,

Aranıza yeni katıldım. İlk arabam Fiesta 1.4TDCi 2008 model oldu.

Aracı 97 binde aldım. Ağır bakımları yaptırmam gerekiyor.

Evim maltepe şahsuvaroğlunun servisine çok yakın. Şahsuvaroğlu Servisi, ustası nasıl acaba bilginiz varmı?

Daha fiyat almadım servisden ama önerebileceğiniz özel ford servisi varmı fiyat teklifi alabilieceğim?

Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Forum incelemeden dalmışım direk   :blush:  :fiuw:

No name osman bey önerilmiş sıkça.

Ozaman maslak yolu bana gözüktü  :unsure2:

Yorum bağlantısı
Hamdi Aydın

Aracim focus 1 2005 model, 1.6 motor. Şuan 103bin km de. Hangi bakımları yaptırmam gerekir. Trigeri motor yağını tüm filtre leri 100bin de değiştirdim. Bu arada baski balata da bitiyor galiba.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ertugrul EROL

önerilen usta yı ben tavsiye etmiyorum açıkçası .. onun yerine gidip yetkili serviste yaptırmak daha mantıklı ki bende 90 bin bakımına gidicem ve yetkili servis e yaptırmayı düşünüyorum. fiyat yüksek gelebilir belki serviste ama önerilen usta da ki fiyat la arasında çok büyük bi fark beklemeyin.. hatta servisin 190 lira verdiği bi bakıma no name e 220 lira verdim .. (şahsi görüşümdür)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

önerilen usta yı ben tavsiye etmiyorum açıkçası .. onun yerine gidip yetkili serviste yaptırmak daha mantıklı ki bende 90 bin bakımına gidicem ve yetkili servis e yaptırmayı düşünüyorum. fiyat yüksek gelebilir belki serviste ama önerilen usta da ki fiyat la arasında çok büyük bi fark beklemeyin.. hatta servisin 190 lira verdiği bi bakıma no name e 220 lira verdim .. (şahsi görüşümdür)

Yetkili serviste 190TL'ye ne bakımı yapılabiliyor?

Yorum bağlantısı
Ertugrul EROL

Yetkili serviste 190TL'ye ne bakımı yapılabiliyor?

190 değil 199 tl imiş düzeltiyorum..

• Motor yağı
  • Yağ filtresi
  • Hava filtresi
  • Karter tapa
  • İşçilik

2004-2008 model Ford Fiesta & Fusion, 2005-2011 model Focus & C-MAX sadece 199 TL.

benim aracıma yapılanların tamamen aynısı..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

190 değil 199 tl imiş düzeltiyorum..

• Motor yağı
  • Yağ filtresi
  • Hava filtresi
  • Karter tapa
  • İşçilik

2004-2008 model Ford Fiesta & Fusion, 2005-2011 model Focus & C-MAX sadece 199 TL.

benim aracıma yapılanların tamamen aynısı..

20TL bi fark varmış. Ben de küçük esnafım. Yetkili servisler gibi bir parçadan bin tane almıyorum. Tek tek alıyorum. Bugün 450TL'ye sunduğum bir harici diski müşterim MEdai Markt'tan 300TL'ye aldı. Bazı rakamlar var ki, altına düşmek imkansız.

Ancak benim 450TL'ye sunmama rağmen media markt'ın fiyatını bilip benden de alan müşterim mevcut. Sonuçta bu bir güven ve tercih meselesi.

Şahsım adıma, Osman ve Fatih ustaları forumda ben hep gönül rahatlığı ile önerdim. Önermemin sebebi hiç bir zaman ucuz oldukları için değil, nokta atışı arızayı bulabilmeleri ve aracımı gözüm kapalı teslim edebilmemdir.

Yorum bağlantısı
Ertugrul EROL

20TL bi fark varmış. Ben de küçük esnafım. Yetkili servisler gibi bir parçadan bin tane almıyorum. Tek tek alıyorum. Bugün 450TL'ye sunduğum bir harici diski müşterim MEdai Markt'tan 300TL'ye aldı. Bazı rakamlar var ki, altına düşmek imkansız.

Ancak benim 450TL'ye sunmama rağmen media markt'ın fiyatını bilip benden de alan müşterim mevcut. Sonuçta bu bir güven ve tercih meselesi.

Şahsım adıma, Osman ve Fatih ustaları forumda ben hep gönül rahatlığı ile önerdim. Önermemin sebebi hiç bir zaman ucuz oldukları için değil, nokta atışı arızayı bulabilmeleri ve aracımı gözüm kapalı teslim edebilmemdir.

ben ustalıklarına kesinlikle bişey söylemedim ve söyleyemem de çünkü aracımı ilk aldığım gün forumdaki tavsiyeler üzerine götürdüm.. durumu gördüm ve kendimce gerek olmadığını düşündüğümden bi daha götürmeyi de düşünmüyorum.. usta tavsiyesi isteyen arkadaşlara bilgi olması amacı ile görüşümü yazdım.. tercihler değişebilir tabiki ..

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Kaliteli malzeme kullanılırsa fiyatlar yakın oluyor zaten. 5-10 liraya hava filtresi ne kadar kaliteli olur siz düşünün. 

Yorum bağlantısı
Ömer Vural

2000 fiesta flair'ıma 90.000 bakımını yaptırdım 10.000 önce baskı balata ve devir daimi değiştirmiştim fakat baskı balata bilyasında sorun çıktı bu bakımda baskı balata bilyası triger set, yağ filitreler, ön fren balata değişimi yapıldı 605 tl'ye özel servisimde hallettik 300 işçilik 305 parçalar tuttu aracın sesi gidişi süper oldu maşallah

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tamer Geveci

2011 1,4 TDCI Fiesta

Opet 5w-30 yağ--------------80

Yağ filtresi---------------------15

Hava filtresi--------------------30

Yakıt filtresi-------------------110

Polen filtresi-------------------20

Triger seti--------------------200

V kayışı-------------------------60

Devirdaim pompası---------200

Antifriz--------------------------35

İşçilik----------------------------85

835 tl

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Göksel Öztürk

90.000 bakımını yaptırdım. Bakım işini İkitelli Güngören Oto Sanayide özel bir serviste yaptırdım. Yapılanlar ;

- Triger Kayış Kiti Dayco  - 120 TL 

- V Kayış Kiti Ford            - 130 TL 

- Devirdaim (Bugatti Marka ) - 100 TL

- Castrol 5/30 Magnatec Yağ 4 LT. - 75 TL

- Hava Filtresi Ford                - 35 TL

- Yağ Filtresi Ford                  - 15 TL

- Polen Filtresi Karbonlu         - 20 TL

- Kale Balata ön arka              - 80 TL 

- Bujiler Ford                           - 25 TL

- 3 LT. Antifiriz                         - 20 TL

Toplamda parçalar 620 TL tuttu, işçilik olarakta ustaya 250 TL ödedim. Biraz fazla parçalandım ama hepsi aradan çıkmış oldu.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Dere

Merhaba üstadlar aranıza yeni katıldım yaklaşık 1 ay önce 2009 model 1.4 TCDI elektrik kırmızısı titanuım paket fordumuz oldu.Km şuan 85,000 de yanlız 5 yılı doldurduğu için ağır bakımını yaptırmaya karar verdim.Sanayiden aldığım fiyat 675 parça 250 işçilik oldu.Bu fiyat kayış setleri ve yağ filtreler için.Bu sabah ford servisinde ise çıkan eğer ekleyebildiysem yukarıda ki resim [ :)] sizce listede belirtilenlerden fiyatı çok yüksek dediğiniz yada bakım için yapılması gerekipte gözden kaçan bir durum varmıdır? Şimdiden vereceğiniz cevaplar için çok teşekkür ederim.Herkesin tekeri düz bassın kazasız belasız hayırlı ramazanlar.

3DylZA.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...