İçeriğe Yönlendir

90.000 Km. Periyodik Bakım

Emrah Musalli

Recommended Posts

Fatih Bayram

Mondeolarda triger kayışı yok ki...

Yanlışlık olmasın,zincirde kolay kolay değişmez.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
Mondeolarda triger kayışı yok ki...

Yanlışlık olmasın,zincirde kolay kolay değişmez.

Mk4 Mondeo'larda triger kayışı var, zincirli degiller.

Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi
(düzenlendi)

Motor PSA üretimi olduğu için öncekinden farklı. Peugeot ve Citroën de de aynı motor kullaniliyor. Ar-ge faaliyetlerinin firmaya olan yükünü azaltmak adına atılan bir adım.

tarihinde Serhat Çerçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Niye böyle birşey yapma ihtiyacı duymuşlar. Bir alt kasada Zincir var yeni kasada kayış. Çağlar abi neden böyle birşey yapmışlardır?

Zaten triger setini malzeme dahil 400- 500 lt kadar para alıyorlar. Bence fiyat normal.

üreten argeye sormalı, ekobuustta, kayış var ama ömürlük diyor, bir kaynak ta motor yağını içinde çalışır diyor :s teknoloci yerinde durmaz

Rekabet fiyatları çok etkileyebiyor ama bazen kâr marjını fazla düşürdüğü için servisler sürümle yetinmeyip indirimin bedelini çıkarma yoluna gidebiliyorlar...

O bedel mutlaka çıkar derler, müşteri dikkat etmeli, ucuz etin yahnisi fena olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aykut Sonmez

Geçen sene 2,5 ay kadar mondeo sahibiydim 2005 model.Volan,baskı balata,ve rutin yag bakımı yapılmıştı.Kullanılan marka luk tu galiba,ödediğim miktar 1500 tl.İkitelli dolapdere sanayi sitesinde özel ford servisi başka araç almıyolar.O kadar pazarlık yapmama ragmen 1 kuruş düşmedi adam.Sadece işçilik alıcam dedi.Hala içimde sızıdır o para.Demek ki yetkili serviste 3000 tl olucaktı.Yada ben kazıklandım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

üreten argeye sormalı, ekobuustta, kayış var ama ömürlük diyor, bir kaynak ta motor yağını içinde çalışır diyor :s teknoloci yerinde durmaz

O bedel mutlaka çıkar derler, müşteri dikkat etmeli, ucuz etin yahnisi fena olabilir

ömürlük diyen kim abi ecoboost kayışına :D 90 binde 7 saat işcilik yazmışlar kayış değişimine :D adamlar motoru komple dağıtıp geri topluyor olsa gerek. (kaynak otosan bakım periyodları)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

lansmanda ömürlük yazıyordu :s gün geçmiyor ki teknoloci yeni birşey sunmasın :rofl:

7 saat :s ,bu gün bırak 2 gün sonra gel demek, dolu serviste

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

90 bin bakımı 1.0 ecoboost 8.4 saat işcilik :D işcilik saat ücreti de 65+kdv. 999 cc motoru sıfırdan imal edip araca taksalar daha kısa sürer :D

Yorum bağlantısı
Aktaş Murat

ömürlük diyen kim abi ecoboost kayışına :D 90 binde 7 saat işcilik yazmışlar kayış değişimine :D adamlar motoru komple dağıtıp geri topluyor olsa gerek. (kaynak otosan bakım periyodları)

benim araca sabah 09:30 da başladılar, başlarken saat 14:30 gibi işi biter dediler tam 14:30 da bitti :) tam 5 saat. öğlende Allah bereket versin onlara mis gibi lahmacun ısmarladılar :)

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Ahmet Güngör

Arkadaşlar selamlar ben kulübe yani üye oldum ve forumlardan çok şey öğrendim benim de 2008 fiesta collection aracım var 90000 bakımını yaptırmak istiyorum hatay da yaşıyorum buradaki yetkili servis 680 lira fiyat verdi sanayide işçilik dahil en fazla 500 e mal olur dediler.sizce ne yapmalıyım ben aradaki farkı servis garantisi olacağı için göz önüne almıyorum .Eğer özel serviste yaptır diyorsanız Antakya da bildiğiniz iyi bir ford ustası var mı ACİLL CEVAP LÜTFEENNN

Yorum bağlantısı
Mehmet YILDIRIM
(düzenlendi)

Merhabalar, 2009 model 1.4 tdci fiestaya biniyorum. Bu ay izne ayrılcam tokat merkeze gidiyorum. Arabaya bakım yaptıracagım arabanın kilometre 114 bin. Aldıgımdan bu yana tiriger seti, alt takımlar, baskı balata v.b bakımlarda bulunmadım.. Yag,hava filtresi,yag filtresi hariç onlarında orjinal oldugundan şüpheliyim. Malüm aracı şırnakta kullanıyorum yollar perişan yürümek bile zor oluyor:) Bu nedenle alt takımda komple degişir heralde ufak tümseklerde dahil önde tak tuk sesler geliyor.

Sorum şu : Yetkili serviste yüksek fiyat çıkarırlar mı? Özel servisemi gitmeliyim? Ve ne kadar para veririm bu saydıklarıma :/

Triger seti, yag, yag filtresi, hava filtresi, mazot filtresi, polen filtresi, ısıtma bujileri aklıma gelen bunlar nerde yaptırabilirim.. Ve ne kadar tutar ? Şimdiden teşekkürler

tarihinde Sani Gerşon tarafından düzenlendi
Argo ve chat dili kullanmıyoruz.
Yorum bağlantısı
Bektaş Aslantaş

Öncelikle merhaba dostlar,

epeydir foruma giremiyordum. İşimiz düştüğünde giriyormuş gibi oluyoruz kusurumuza bakmayın artık :) Sorunum şu: Aracım 80.000 km'yi az geçti. 59.000 deyken almıştım. 2009 model ama eski kasa. Aldığımda bakımı yapılmıştı. Ben 71.000 km'de geçen yaz bir bakım yaptırmıştım sadece. Yağ filtreler falan yani. Şimdi araçta baskı balata değişimi gerekiyor. Çok üstten kavrıyor debriyaj artık ve seste yapıyor. Baskı balata değiştirirken başka ne değiştirmek gerekir? 80.000 bakımında aracın başka neresine baktırmak gerekir? (fren triger vs.) Genel olarak aracımda bi sorun yok ve memmunum bu arada. Birde yeni yaptıran yada içinde olan arkadaşlar baskı balata değişimi bana ne kadara patlar bir ufak fikir verebilirse memmun olurum. Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Yavuz Ahmet Uyar

90,000 bakımı geldi çattı.

Triger seti,V kayış setinde hangi markaları tercih etmeliyim.

Hatta 90.000 bakımı için değişmesi gereken önemli başka bir şey var mıdır ?

Dayco marka güvenilir mi ?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Ahmet Uyar

Dayco triger seti,Dayco v kayış seti,Skf devirdaim 250 tl , işçilik 150 tl ödedim.Umarım normaldir..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Sertaç Kip

1,6 tdci focusumun yapılmayan 90000 ve 100000 bakımını altınlar özel ford servisine yaptırmaya karar verdim.önceden aradım ve bakım maliyetini hesaplattım.bugün almaya gidicem.triger filtreler vs genel bakım 500 tl demişlerdi.Bikaç ufak şeyde vardı camın yarı açıkken ses yapması gibi.onun fiyatını konuşmadım; keçeden yapabileceğini söyledilerAslında Ustaellerde bakımını yaptırmak istiyordum ama 590 lira fiyat aldım club üyeliğine rağmen.iyimi kötümü yaptım bilmiyorum ama altınları tercih ettim.Hayırlısı : )) en azınndan iyi yada kötü forum üyelerine tavsiye edebileceğim bi servis olur.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Fatih Topal

nerede yaptırdınız rica etsem il ve yapılan işyeri otokoç filan mı

Yorum bağlantısı
Misafir

Aracımı Triger Seti 90.000 ya da 5 yılda değişmeli denildiği ve aracım 2005 model olduğu için yılın son günü Altaş Yetkili Ford Servis ine emanet ettim.Aşağıdaki parçalar değişmiş;

2v2wfio.jpg

Bunlara karşılık (164 TL işçilik, 392 TL parça bedeli, + KDV) - 133 TL kampanya indirimi = 498 TL ödedim(5 e böldüler). 2 kayış değişmiş durumları görsel olarak şöyle idi;

dwpaup.jpg

5n9c1u.jpg

Büyük olanda pek bir şey görünmemekle birlikte küçük olanda çentikler meydana gelmiş (Tabi bana göre, ustalar ne der bilmem). 2 yıl içinde parçalar ve bu parçalardan meydana gelebilecek her tür arıza garanti altındadır denildi (Motor giderse dedim. Yeni motor veririz dediler).

Yağ ve filtreleri yeni değişmiştim, elletmedim. Devir-daim de kaçırma falan yok dediler.Gayet iyi çalıştığı için değiştirmeye gerek duymadılar.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Koç

100 bin bakımında nelerin değiştiğini açıklayabilir misiniz.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

100 bin bakımında nelerin değiştiğini açıklayabilir misiniz.

Merhaba,

Konunuz birleştirilmiştir. 100bin bakımı yoktur. 90bin veya 105bin vardır. Ben ağır bakım olduğunu düşünürek 90bin'e taşıdım, ancak değilse, zaten tipik 15bin bakım'da yapılanlar yapılacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Yalım

Merhabalar, yaklaşık 20 gün önce ilk aracım olan aracı aldım. Bakımlarla ilgili fikir ve bilgilerinizi almak istedim.Araba 143 binde.

31.10.2009 da 89700'de 90 bin bakımları yapılıp, triger değişmiş. Bir sonraki bakım için 90 bin ya da 4 yıl olduğunu servisle telefonla görüştüğümde belirttiler. Eksantrik kayışı için de 790 lira fiyat verdiler.

Aracın 180 bine yaklaşmasını beklemeliyim, yılı dikkate alarak mı hareket etmeliyim. Bu bakımda buna ek olarak neler yapılır, toplam maliyet nasıl olur...

Aynı şekilde 15 bin bakımı 156 bin ya da ../11/2014 olarak geçmekte tarih önce dolarsa onu mu dikkate almalıyım.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Merhabalar, yaklaşık 20 gün önce ilk aracım olan aracı aldım. Bakımlarla ilgili fikir ve bilgilerinizi almak istedim.Araba 143 binde.

31.10.2009 da 89700'de 90 bin bakımları yapılıp, triger değişmiş. Bir sonraki bakım için 90 bin ya da 4 yıl olduğunu servisle telefonla görüştüğümde belirttiler. Eksantrik kayışı için de 790 lira fiyat verdiler.

Aracın 180 bine yaklaşmasını beklemeliyim, yılı dikkate alarak mı hareket etmeliyim. Bu bakımda buna ek olarak neler yapılır, toplam maliyet nasıl olur...

Aynı şekilde 15 bin bakımı 156 bin ya da ../11/2014 olarak geçmekte tarih önce dolarsa onu mu dikkate almalıyım.

Mustafa kesinlikle servisten uzak dur.Çünkü ben triger kayışı+V kayışı+hava filitresi+ işçilik ki bi sürü de extraları var 485.00 tl ye dışarıda yaptırdım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yalım

Mustafa kesinlikle servisten uzak dur.Çünkü ben triger kayışı+V kayışı+hava filitresi+ işçilik ki bi sürü de extraları var 485.00 tl ye dışarıda yaptırdım.

Fiyat konusunu incelememiştim pek, dışardan da fiyat bakarım mutlaka Uğur hocam. Servisi kullanırsak garanti durumu söz konusu olur mu belirli bir süre...

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hüseyin Uzun

bugün servise (ford başer ayaş yolu) uğradım ve bakımlar için fiyat aldım.

araç 2011 focus benzinli 90.000 km'dedir.

rutin bakım 506 TL

triger 700 TL

debriyaj 1900 TL

tabiki sordum ve çıktım (kaçtım).

90.000 km bakımını benimde yaptırma vakti geldi ama bu fiyatları görünce aracı satsam mı diye düşünmedim değil :)
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ahmet Çağman

90.000 ve 105.000 bakımında neler değişiyor bilen var mı?

aracım 2005  1.6 tdci titanium 

ben 70.000 de aldım sadece yağını ve filtrelerini değiştirdim ne yapmalıyım?

üstadlardan bilenlerden yardım alabilirmiyim?

ayrıca servis maliyeti ne olur?

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Can İşcan

Arkadaşlar 2010 Model aracımı 90.000Bakımına sokacağım. Aracım benzinli. Bildiğiniz bir yer var mı ? (İZMİR)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...