İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıyıcı/ Port Bagaj

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Ergin Şendağ

Bakan var mı resimlere?..En pratik bisiklet taşıma aparatı nedir? Var mı kullanan?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu kadar resime bakılır mı hocam :D

Şaka bir yana eline sağlık... Birilerinin işine yarayacaktır...

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ben çoğuna baktım :biggrin: bisiklet için aracın arkasına bir aparat takıyorlar o şekil ürünler var bunlar daha çok bagaj koymak için gibi geldi

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

bu firma Ankara'da olduğuna göre bizimkiler iyi biliyorlardır zaten...

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Resimlerde kullanılan mk3 Mondeo benim aracım. :)

Bisiklet taşıma askısı olarak hep arka bagaj kapağı ve tampona monte edilen modeli kullandım. En ucuz ve ihtiyacı karşılayan model. Üstelik her araca uygun. Ancak yeniden iyi bir bisiklet macerasına girsem hiç oynamayan ve artık tavan taşıma ayaklarına sahip olduğum için tavan taşıma bisiklet aparatını alırım. Esneme ya da aracı çizme gibi şansızlıklardan uzak durmak için iyi olur.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Selamlar,

Connect'te bisiklet taşıma askısı kullanan varmı acaba ? Konunun yeri bu alanmı pek bilemedim,ama değilse yönetici arkadaşlar taşırlar sanırım.Arkası düz olduğundan kullanan varsa marka verirse sevinirim.Asıl beni düşündüren arkada spoiler var yapışma,bu askının bir zararı olurmu acaba ?

Sevgiler

Yorum bağlantısı
Fatih Uzun

Ben hatchback araba da kullanıyorum ayakları ayarlanabiliyor,sorun olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

İsveç Thule 230 tl , kore malı 120 tl ,süpermarket malı ( çin ) 60 tl .

market malı 2 günde dağılır ,thule ömür boyu kullanırsınız ,kore malı iş görür..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Bende yıllar önce aldığım ve artık iskeleti kalan bir askı var. Fırsat bulunca boyayarak kayışlarını yenileyeceğim. Bisikletleri de....

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Ahmet Öztürk

Merhabalar,

Thule 968 modelini bayiden baktim ancak yeni kasa Fiesta'larda spoilerdan kaynaklanan sorunlar oldugunu ve bu nedenle bagaja asilan 968 ve 973 modelini onermediklerini belrtiyorlar. Thule'un kendi web sitesinde de Fiesta'lar icin bagaj askisi olan model "fit guide"da cikmiyor. Yeni kasa Fiesta'da bagaj askili model kullanan var midir? Sorun yasadiniz mi? Thule harici Peruzzo ve Poseidon var Italyan uretimi, bu modelleri kullanan var midir?

Destekleriniz ve cevaplariniz icin tesekkurler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
(düzenlendi)

Kendi soruma kendimden cevap: Peruzzo'nun 383 ve 388 modelleri spoiler kullanan araclar icin yapilmis

Selamlar

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Türkiye'de thule satan ana merkez nerdedir? (web sitesindeki yere mesaj attım geri döndü). Ben de bu ara portbagaj peşindeyim. Bazen boru tanta felan taşımak gerekiyor nakliye farkı nedeniyle astarı yüzünden pahalıya geldiğinden yapamıyoruz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Kiziltoprak BP'nin ordan Cemil Topuzlu'ya dogru devam ediyorsunuz, 400mt sonra solda Egemen sokak'tan girin sokak uzun biraz devam edin, ileride solda Thule'u goreceksiniz.
selamlar

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erdem Halaçoğlu

Merhaba,

Yeni Fiesta'da bildiğiniz üzere bagaj kapağının üstünde spoyler var,bu spoyler bagaj üstü taşıma yapmaya olanak sağlayan neredeyse tüm bisiklet taşıyıcıları için problem oluyor.Taşıyıcıyı asmak için kullanılan kancalar spoylere baskı yaptığından kırılmasına neden olabilir.Açıkçası arabayı alırken çok sevmiştim hala seviyorum ama bisikletlerimizi asamıyor olmak çok can sıkıcı oldu,çünkü bisiklet en büyük hobilerimizden biri .

Bu araca sahip olup bagaj üstü bisiklet taşıyan varmı ? Hangi marka askıyı kullanıyorsunuz ?

Bagaj üstü taşıyamazsam tavana koymaktan başka çare kalmıyor ama bu araçta tavan üstü bar kullanılabiliyormu onu da bilmiyorum ;)

Tavan barı kullanılabiliyormu Fiestalarda ?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Vehicle_3362_2010818.jpg

teşekkürler ,servisle görüşeyim bakalım ne fiyat söyleyecekler.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Merhaba,

Yeni Fiesta'da bildiğiniz üzere bagaj kapağının üstünde spoyler var,bu spoyler bagaj üstü taşıma yapmaya olanak sağlayan neredeyse tüm bisiklet taşıyıcıları için problem oluyor.Taşıyıcıyı asmak için kullanılan kancalar spoylere baskı yaptığından kırılmasına neden olabilir.Açıkçası arabayı alırken çok sevmiştim hala seviyorum ama bisikletlerimizi asamıyor olmak çok can sıkıcı oldu,çünkü bisiklet en büyük hobilerimizden biri .

Bu araca sahip olup bagaj üstü bisiklet taşıyan varmı ? Hangi marka askıyı kullanıyorsunuz ?

Bagaj üstü taşıyamazsam tavana koymaktan başka çare kalmıyor ama bu araçta tavan üstü bar kullanılabiliyormu onu da bilmiyorum :nazar:

Tavan barı kullanılabiliyormu Fiestalarda ?Teşekkürler.

Merhaba Erdem Bey,

Ben de sizin gibi bisiklet tasiyicisi ariyorum, sohbet kismina da yazmistim ancak sanirim kullanan olmadigi icin bir cevap gelmedi kimseden.

- Thule markasi bu isin en profesyoneli ama Fiesta'lar icin bagaja aski seklinde bir modelleri yok, tavana rayli sistem seklinde var. Thule bayisi ile gorustugumde 700-750 TL civarinda bir fiyat cikarmislardi.

- Peruzzo diye iyi bir marka daha var, bu markanin spoiler olan hatchback araclar icin 383 ve 388 modelleri var. Ancak Turkiye dagiticisi Delta Bisiklet TR'de satilan 10 hatchback aractan 9'u spoiler'li olmasina ragmen 324 modelini yani spoiler'li araca uymayan modelini getiriyor, onlari aklima gelmisken birkez daha tebrik ediyorum.

Poseidon diye bir marka daha var, iyilerden ama henuz TR'de bulamadim.

Hedefim Peruzzo, fiyati da 150-200TL civari, 383 ve 388'i arastirmaya devam ediyorum.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Serhan Kaygan

Erdem bey merhaba,

Size fikir olmasi acisindan burada (danimarka) gördügüm bir seyi söylemek istiyorum.Burada genelde, bisikletleri araclarin ceki demirine ( ilave römork takmak icin kullanilan demire ) takili aparatlarda tasiyorlar. Fikir vermesi icin resim ekliyorum. Bu sekilde tasima icin bir cok model var ama ben sadecebir kac tanesini yükledim.

Thule ride-on 3

26061v.jpg

260611.jpg

260612.jpg

Thule hang-on 3

26020s.jpg

260201.jpg

260202.jpg

Bunlar 3 bisiklet tasimak gerekli aparatlar. ayni zamanda 2li ve 4lü leri de var.

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Merhaba Erdem Bey,

Ben de sizin gibi bisiklet tasiyicisi ariyorum, sohbet kismina da yazmistim ancak sanirim kullanan olmadigi icin bir cevap gelmedi kimseden.

- Thule markasi bu isin en profesyoneli ama Fiesta'lar icin bagaja aski seklinde bir modelleri yok, tavana rayli sistem seklinde var. Thule bayisi ile gorustugumde 700-750 TL civarinda bir fiyat cikarmislardi.

- Peruzzo diye iyi bir marka daha var, bu markanin spoiler olan hatchback araclar icin 383 ve 388 modelleri var. Ancak Turkiye dagiticisi Delta Bisiklet TR'de satilan 10 hatchback aractan 9'u spoiler'li olmasina ragmen 324 modelini yani spoiler'li araca uymayan modelini getiriyor, onlari aklima gelmisken birkez daha tebrik ediyorum.

Poseidon diye bir marka daha var, iyilerden ama henuz TR'de bulamadim.

Hedefim Peruzzo, fiyati da 150-200TL civari, 383 ve 388'i arastirmaya devam ediyorum.

Selamlar

Merhaba,

Bende thule ve mont blanc satan 2 yerden mail ile bilgi/teklif istedim tavan sistem için.

Thule bayisi ile görüştüğümde bagaj askısı için katalogtan baktı ve bu araca önermiyoruz,plastik spoylere hasar verebileceği yazıyor katalogta dedi.

Peruzzoyu delta sitesinde gördüm ama mantık aynıydı,belki sizin bahsettiğiniz model gelirse düşünülebilir.

biraz daha araştırdıktan sonra satın alırsam burada paylaşırım.

teşekkürler.

Erdem bey merhaba,

Size fikir olmasi acisindan burada (danimarka) gördügüm bir seyi söylemek istiyorum.Burada genelde, bisikletleri araclarin ceki demirine ( ilave römork takmak icin kullanilan demire ) takili aparatlarda tasiyorlar. Fikir vermesi icin resim ekliyorum. Bu sekilde tasima icin bir cok model var ama ben sadecebir kac tanesini yükledim.

Thule ride-on 3

26061v.jpg

260611.jpg

260612.jpg

Thule hang-on 3

26020s.jpg

260201.jpg

260202.jpg

Bunlar 3 bisiklet tasimak gerekli aparatlar. ayni zamanda 2li ve 4lü leri de var.

Serhan Bey Merhaba,

Benzer aparatları satan yer var İstanbulda da ama bunlar biraz daha maliyetli diğer 2 çözüme göre.

Sanırım uygun birşey bulamazsam tavana uygulanan sistemi tercih edeceğim.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Peruzzo 383 veya 388 bulabilirseniz bana da haber verir misiniz Erdem Bey, inanin artik bunaldim bisiklet yatiyor ve bu guzelim haftasonu kacti gitti :nazar:

Yorum bağlantısı
Erdem Halaçoğlu
Peruzzo 383 veya 388 bulabilirseniz bana da haber verir misiniz Erdem Bey, inanin artik bunaldim bisiklet yatiyor ve bu guzelim haftasonu kacti gitti :)

Tabiki :hahahoho:

Valla biz çıktık pendik-fenerbahçe yaptık geldik,askı olsaydı belgrada gitmeyi planlıyordum artık başka zamana inşallah .

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Özgür İncigülcan

Abiler iyiakşamlar

Ablamlarım arabası peugeot 207 outdoor sw bir araç.Tatile cıkacagız ve bisiklet taşıma aparatı bakıyoruz.Acaba yardımcı olabilecek varmı?Bunu kesin alacağız da

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Şöyle bir baktım :D Lazım olunca detaylı bakarım.Ama aracımın üstünde olacak en son şey sanırım bu bagajlar.Alamancımıyız biz yahu :biggrin::D

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben Alamancılar gibi çok gezdim.Çok takılan oldu ama ihtiyacınız olunca fazla çözüm yok. Çok faydalı oluyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...