İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıyıcı/ Port Bagaj

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Herkese merhaba, c max'ım ile kızımın 24 jant bisikletini taşımayı düşünüyorum, bisikletinin gidonunu yan çevirtip ön tekerleği ve pedalları da söktürdüğümde bagaja sığdırabileceğimi düşünüyorum. Arka koltuklar dolu olacağından koltukları yatıramayacağım. Bisikleti yukarda anlattığım gibi söktürüp bagaja sığdırmak mı (sığıp sığmayacağını da henüz bilemiyorum) yoksa bisiklet taşıma aparatı montajı yaptırıp o şekildemi taşısam karar veremedim. Bagaja sığdırırsam, diğer valiz vb eşyalarda var hepsini nasıl sığdıracağım deneyip görücez sanırım. Taşıma aparatı nereden bulunur, ne kadara mal olur, uzun yolda sorun çıkarır mı ? bilgisi olan varsa ve yazarsa sevinirim. Değerli görüş ve önerilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla aparat sökülmeden bagaj açılamıyor, ama bisikleti götüreceğimiz yere kadar uğramamız gereken yerler var ve coğu kere bagajı açmamız gerekecek. Teşekkür ederim alternetifleri değerlendiricez bakalım.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
(düzenlendi)

Bence bu bisiklet taşıma aparatları başa bela..önceleri bir hevesle alınıyor çok iyi falan deniliyor sonra bakıyorum araç üstünde sökülmeden bırakılıyor .İnsan bir süre sonra üşeniyor sökmeye takmaya..Sonrada kaldırıp bir kenara atılıyor..Ayrıca aracı çizmez deniliyor ancak komşumun palio vardı epeyce çizmişti.Neticede dokunduğu yere bir kuvvet uyguluyor..Bence şu daha mantıklı...

http://urun.gittigidiyor.com/spor/arac-ustu-bisiklet-tasiyici-55829688

tarihinde Ayhan Onaran tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bence bu bisiklet taşıma aparatları başa bela..önceleri bir hevesle alınıyor çok iyi falan deniliyor sonra bakıyorum araç üstünde sökülmeden bırakılıyor .İnsan bir süre sonra üşeniyor sökmeye takmaya..Sonrada kaldırıp bir kenara atılıyor..Ayrıca aracı çizmez deniliyor ancak komşumun palio vardı epeyce çizmişti.Neticede dokunduğu yere bir kuvvet uyguluyor..Bence şu daha mantıklı...

http://urun.gittigid...siyici-55829688

Bu daha güzelmiş.Yüksek hızlarda ki durumu nedir acaba onuda değerlendirmek lazım.Mesele rüzgardan dolayı tepede sürekli gürültü yapan bir şeyle yol falan çekilmez.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Ayhan bey, bu daha mantıklı bir ürün olarak görünüyor, bakalım aparat yada bagaa sığdırma hangisi olursa olsun fotoğraflayıp burada paylaşacağım, Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Tahirin tavsiye ettiği ürünün bir başka versiyonunu kullandım, 130 TL civarı bir rakama carrefour'dan almıştım. Çok iyi sabitlerseniz sıkıntı yok ama aceleye getirirseniz hiç bir yer çizilmezse pedal bagaj kapağını çiziyor..

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Bu aparatların ben hatchback arabalara uygun olduğuna inanmıyorum. Çünkü taktığınızda aparatın bir kısmı arka cama yük bindirtiriyor. Mesela bende böyle bir aparat var ama fiestama takamıyorum çünkü arka cam için riskli buluyorum. Onun yerine 26" olan bisikletimin ön ve arka tekerleklerini söküp bagajı yatırıp koyuyorum ben.

Tavanda taşımak nasıl onu bilemeyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Sanırım gerekirse arkadaki koltuklardan birini yatırıp bagaja sığdırmayı deneyeceğim. Çünkü bisikleti götüreceğim şehirden önce 4-5 ayrı şehirde konaklayacağız, dolayısıyla bisikleti de aracın üzerinde yada arkasında bırakamam, her seferinde sök tak yapmak da ayrı bir eziyet, en iyisi biraz uğraşıp bagaja sığdırmak. Bagaj yerleştirme konusunda oldukça iyiyimdir. Bir seferinde eski arabam Peugeot 308 in bagajına, neredeyse salonun tamamını kaplayan valiz, canta, koli vb oldukça fazla malzemeyi önce 6-7 seferde arabanın yanına indirmiş daha sonra da uzun bir uğraş sonrasında arka camda az bir görüş mesafesi kalacak şekilde sığdırmıştım. Bu sırada beni baştan sona izleyen evimizin altındaki bakkal ise çok şaşırarak '' Korhan Bey, tebrikler bu kadar malzemeyi bu arabaya nasıl sığdırdınız görmesem inanmazdım''demişti. :biggrin: :biggrin: :biggrin: Yola çıkmama daha 10 gün kadar var, bakalım bu seferde sığdırabilecekmiyiz, fotoğrafları paylaşacağım.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Korhan Şenörer

DSC00370.jpg

Araçta 4 kişi olacağımızdan 24 jant bisikleti fotoğraflarda görüldüğü şekilde aracıma sığdırabildim. Bisikletin ön tekerleğini ve sepetini söktüm, gidonunu ise yan çevirdim, üstelik tüm valiz, çanta ve ıvır zıvır ne varsa sığdırdım. Gerçekten o kadar cok malzeme ve cantayı sığrırabildim ki, bagaj kapağını kapattığımda aklıma çoçuklar duymasın dizisindeki şükrü ve hüseyin kararterlerinin her zaman söyledikleri, yaptıkları (yapamadıkları :D ) işlerle ilgili övündüklerinde söyledikleri cümle geldi. '' Bagaj yerleştirmek... Bizim işimiz :D :D '' Gittiğim yerde bisikletçinin önünde durup bagajı açtığımda full dolu bagajı görenler, bagajı yavaş yavaş boşaltıp bisikletide gördüklerinde hem çok şaşırdılar, hemde beni ve c max'ı takdir ettiler. :biggrin: :biggrin: :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Evet aslında araca zarar vermeyecek, hatta dur kalklarda bagajın açılp kapanmasına engel olmayacak güvenli bir taşıyıcı şart.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Guest Feti Ercan

Arkadaşlar bende bu bisiklet taşıma aparatından arıyorum. 2 bisiklet taşınabilir mi? Araca zararı olur mu? Yukarıda herkes olduğunu belirtmiş ama belki o zamandan bu zamana değişen bir şeyler vardır? Nasıl ederiz yada bu işi var mı yardımcı olacak?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tavanda taşıyın

cmaxroofbarsetc001.jpg

Tavan aparatı gün gelir çek yat taşımanızı sağlar. Uygun düşürürseniz ve ekonomi yetiyorsa tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Tavanda taşıyın

cmaxroofbarsetc001.jpg

Tavan aparatı gün gelir çek yat taşımanızı sağlar. Uygun düşürürseniz ve ekonomi yetiyorsa tavsiye ederim.

+1

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Trule'ler çok iyidir ancak çok uçuk fiyatlıdır. Yurdum insanı bir bisiklet daha alır o fiyata. Hatta aldığı bisiklet daha ucuz olacaktır. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Trule'ler çok iyidir ancak çok uçuk fiyatlıdır. Yurdum insanı bir bisiklet daha alır o fiyata. Hatta aldığı bisiklet daha ucuz olacaktır. :)

Katılıyorum. http://www.otsoto.com.tr/ daha ekonomik fiyatlar veriyor.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Bu aparatın sökülüp takılması kolaymıdır? Araç görüntüsü nasıl olur sizce? Bisikleti söküp takması kolay mı kullanan var mı acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu aparatın sökülüp takılması kolaymıdır? Araç görüntüsü nasıl olur sizce? Bisikleti söküp takması kolay mı kullanan var mı acaba ?

Görüntü mükemmel. Bisikleti ön arka iki tekeri yerlerine yan iken oturtuyorsunuz. Sonra irta kadrodan iterek yukarı dikiyor ve yan tutucuyu sabitliyorsunuz. İki ya da üç bisiklet taşıyabilirsiniz. Görece ekonomik versiyonları mevcut. Ama tabi bu araç aksesuarı pazardan patates almıyorsunuz. Üst barlar esas para. Onların da başka eşya taşımaya (bagaj almasanız da) çok yardımcı olmaları ve nakliye ücretlerinden tasarruf ettirdikleri için maliyetleri bence sıfır. Ben taşıyıcı bardan 500 liraya almama rağmen kar ettiğimi hesapladım. Çok eşya taşıdım. Bisiklet taşıyıcım yok ama ufaklık bisiklet istediğinde alacağım. Kendiminki için de.

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Trule ne ya Osman :D Thule olmasın o :p

Ne karın ağrısıysa artık. :)

Yorum bağlantısı
Osman Bala

Ne karın ağrısı? Açlıktan karnın mı ağrıdı? Ben sana yemek yapayım, gel :D Bu arada iki numara nasıl?

Yolar uzak gelemedim. Ellerinden öper abisi büyüyor. Sizinkiler de kocaman olmuş maşallah. Konuyu pert etmeyelim bu arada.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Thule ve Yakima diye iki kuzey avrupa firması var. Yakima biraz daha ucuzdur. Ama ana bar olarak orijinal alınırsa sırıtmaz. Thule'ler ve Yakimalar yandan çıkıntı yapar.

Yakima: http://yakima.com/shop/bike

Bir de montblanc var ama görmedim gözümle: http://www.montblancgroup.com/en/bike-carriers

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...