İçeriğe Yönlendir

Bisiklet Taşıyıcı/ Port Bagaj

Ergin Şendağ

Recommended Posts

Guest Feti Ercan

Thule ve Yakima diye iki kuzey avrupa firması var. Yakima biraz daha ucuzdur. Ama ana bar olarak orijinal alınırsa sırıtmaz. Thule'ler yandan çıkıntı yapar.

Yakima: http://yakima.com/shop/bike

epey pahalıymış. Ben sadece bisiklet taşırım başka bir şey taşımam, 500 tl buna versem amorti etmesi epey zor olur.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

En son taşıdığım 6 metrelik merdivendi :)

Siz baya kapsamlı kullanıyormuşsunuz size şart :) Bana 2 adet bisiklet taşısa yeter.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Yani son olarak alınacaksa tavan aparatı alınır gerisi alınmaz araca zarar verir diyorsunuz değil mi?

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Yani son olarak alınacaksa tavan aparatı alınır gerisi alınmaz araca zarar verir diyorsunuz değil mi?

Bağlarken özen gösterirseniz araca zarar vermez. Ancak ucuz olmakla birlikte güvenli ve uzun vadeli çözüm değildir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dikkatli kullanılırsa zarar vereceğini sanmıyorum. Genelde tek sıkıntı HB araçlarda cam üstü spoiler varsa. Yoksa doğrudan saç kenara kuşak rastlıyorsa mesele yoktur. Dİkkat etmeniz gereken indir bindir yaparken çarpmamaktır bana sorarsanız. Ben yurtdışında klasik tipten çok kullandım. Arabalar eskiceydi ama yine de dikkat ederdim bir sıkıntı hiç çıkmadı. 2 bisiklet taşıdım sürekli.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Dikkatli kullanılırsa zarar vereceğini sanmıyorum. Genelde tek sıkıntı HB araçlarda cam üstü spoiler varsa. Yoksa doğrudan saç kenara kuşak rastlıyorsa mesele yoktur. Dİkkat etmeniz gereken indir bindir yaparken çarpmamaktır bana sorarsanız. Ben yurtdışında klasik tipten çok kullandım. Arabalar eskiceydi ama yine de dikkat ederdim bir sıkıntı hiç çıkmadı. 2 bisiklet taşıdım sürekli.

Ucuz zaten alayım bir tane. Pedalları çiziyor demişler. Pedallarıda pıt pıtlı naylona sararım .

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Ayarını bisiklet tam yatay değil de biraz yukarı duracak şekilde yaparsan o da çizmez. Evet pedalın kenarına naylon terlik gibi birşey iyi olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Atakan Ulusoy

Bende bisiklet taşımak için arka tarafa aparat aramaktayım bulan bilen birileri oldumu acaba ?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tekeri sök, kadroyu bagaja koyetti adlı sistemi kullanıyorum, beleş ve mecburen... fiesta da bu dert resmen.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Kapalı yerlere giremeyeceksin Hocam.. Bagaj kapağına monte edilenleri incelemedin mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bagaj için olanlar verimli olmuyor bu bana daha şık geliyor ama virajda bisiklet uçarsa valla fena olur.

sağlam bagaj için olan pek buldum diyemem. iki bisiklet var. biri elektrikli malum. arkaya koymaya cesaret edemedim. gerçi yukarı da kaldıramıyorum gibi geliyor. 20 kg.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

22 kilo değil mi senin bisiklet... Ağırlık dengen çok ciddi bozulacak.. :D

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Cihan Yaşar

2003 tdcı fıestamla 2 adet bısıklet tasıyabılecegim bagaj bısıklet askısı kullanıcı  tavsiyesi alabilirmiyım? bır adet 20 cant cocuk bısıkleti bır adet yetiskın bısıkleti tasıyacak askı .

Yorum bağlantısı
Mert Bilgin Irmak
Borga Tansel

Askı şeklinde olan taşıyıcılar bir zaman sonra zulme dönüşüyor. Onları bagaja sabitlemek vs. biraz zahmetli oluyor. Eğer çok sık bisiklet taşımanız icap ediyorsa alın bunlardan kullanın. Ama senede en fazla 2 defa kullanacaksanız bu tip almayın. Daha dün gördüm, tavana monteli çeşitleri var. Hem 3-4 bisiklet dahi taşıyabilirsiniz bu şekilde. Ya da gittiğiniz yer size ait bir yer ise (yazlığınız vs gibi) orada bisiklet alın bu derdi çekmeyin derim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Askı şeklinde olanları alanları görüyorum hevesle 1-2 defa sök tak yapıyorlar sonra sökmüyorlar..Sonra da bir söküyorlar birdaha takmıyorlar :D:)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ya tavana, ya bagajın içine sökerek yada arabayı değişmek, bu taktiklerin dışında iş zor. )

Yorum bağlantısı
Cihan Yaşar

Ya tavana, ya bagajın içine sökerek yada arabayı değişmek, bu taktiklerin dışında iş zor. )

arabayı degistırmek zor olabilir.diger taktıklere bakmak lazım.çeki demırı olsaydı ıyı olurdu.cekı demırıne baglanan tasıyıcıları gordum.saglam gibi duruyordu.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Çağatay Özsoy

merhabalar, 2014 model fiestam var, aşağıdaki linki olan üniversal bisiklet taşıyıcı uygun olurmu acaba? kullanan oldumu daha önce? bu tür ürünlerin  yeni model fiestalarda spoiler e zarar verdiğini duymuştum, acaba doğrumudur?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bisiklet-tasima-bagaj-aparati-universal-139591997

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Eski fiestamda taşımıştım. Genelde ayakları hatchback arabalarda cama dayamak gerekiyor. Cama yük binmesi sinir bozucu. Eski aracıma 3 tane bisiklet bağlamıştım.Taşıyıcı ayaklarını cam ve saca gelcek şekilde yaptım. Bisikletler çok iyi durmadı ama arabaya daha az yük binmişti. Şahsen ben bidaha taşıyıcı takmak istemem aracıma.

Bir çok kez bu nedenle taşımam gerektiğinde arka koltuğu yatırıp bisikletin ön ve arka tekerleklerini söküp arabayı çizmeyecek şekilde gazete karton ile sarıp bagaj lastikleriyle sabitleyerek taşıdım.

10Fax6o.jpg

Fotoğrafa dikkat ederseniz tam cama konması gereken ayakları cam ile saç arasına koydum. hem sacın kıvrımlı kısmına yük bindi hem de cama yaydım yükü. Ama asıl camın tam ortasına denk geliyor üst ayaklar.

Fotodaki gibi koyunca arada sondaki bisikletin ön tekerini kasislerde yere değdirdim taşırken. Bence imkan varsa arabanın içinde taşıyın. :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

merhabalar, 2014 model fiestam var, aşağıdaki linki olan üniversal bisiklet taşıyıcı uygun olurmu acaba? kullanan oldumu daha önce? bu tür ürünlerin  yeni model fiestalarda spoiler e zarar verdiğini duymuştum, acaba doğrumudur?

http://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/bisiklet-tasima-bagaj-aparati-universal-139591997

Ürün resimlerine bakınca 3 ayrı taşıyıcı görüyorum.  :unsure2:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...