İçeriğe Yönlendir

Debriyaj/Baskı Balata

Şükrü Güzelsu

Recommended Posts

baskı balata değişince bambaşka bir hal alıyor araba :D tamamen bitipte yolda kalmak çok kötü oluyor.ben kurban bayramında kurban kesmek için gittiğim yerde kalmıştım.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar
baskı balata değişince bambaşka bir hal alıyor araba :D tamamen bitipte yolda kalmak çok kötü oluyor.ben kurban bayramında kurban kesmek için gittiğim yerde kalmıştım.

seninki kaça patlamıştı birde araç dizel mi?

Yorum bağlantısı
Sinan Yalçın Durmuş

Bana kıvır zıvır bi kaç işlem daha vardı 700e patlamıştı baskı balata + bilye

TDCİ 2005 Model C-Max

Orjinal parçalar kullanıldı özel servisete ford.

Benzinlinin parçaları daha ucuz diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
seninki kaça patlamıştı birde araç dizel mi?

2005 benzinli araç.işçilik dahil 500 liraya mal oldu.bayram günü dükkan açıpta yapmıştı usta

Yorum bağlantısı
Enver Aktürk

350 400 TL civarı tutar sadece baskı balata bilya ve işçilikse.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Demir
tanıdık bir kac parcacı var eger değiştirmediysenız fıyat alabılırım uygun da fıyatları, bırde duzgun bır usta bulmanız lazım,

en uygun boyle mal edebılırsız,

kardeşim bi fiyat vererbilirmisin

Yorum bağlantısı
Guest Emre
2007 model benzinli focusun debriyaj balatalarının değişmesi gerekiyomuş sizce kaç tl ye hallederiz arkadaşlar??

debriyaj seti 160 debriyaj bilyasida 90 lira civarinda set LUK marka bilya orjinal...iscilik 100 liraya yaparlar..serviste 700-800 arasi fiyat cekerler

Yorum bağlantısı
Guest Emre
debriyaj seti 160 debriyaj bilyasida 90 lira civarinda set LUK marka bilya orjinal...iscilik 100 liraya yaparlar..serviste 700-800 arasi fiyat cekerler

bu arada debriyaj bilyası iki tip çıkıyor diğeri biraz tuzlu 200 kusur lıra artık şansınıza hangısı denk gelırse

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Demir
bu arada debriyaj bilyası iki tip çıkıyor diğeri biraz tuzlu 200 kusur lıra artık şansınıza hangısı denk gelırse

birader hangisi daha iyi?? iyisi olsun 5fazla olsun :unsure2:

Yorum bağlantısı
Guest Emre
Arkadaşın söylemek istediği bilyanızın hangi türde olduğu, iki çeşit var ama farklı bilyalar bunlar yapı olarak, sizin aracınızdakinin tipi açılınca ortaya çıkacak...

aynen oyle arac sokuldukten sonra 100 liralikmi yoksa 200 kusurluk bilyami var aracinizda belli olur :i-ih:

Yorum bağlantısı
Guest Emre
Aracın Motor-Şasi Nosu ile sorarsanız parçayı, şanzıman inmeden evvel de hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

Ford araclarinda sikintidir bu olay ozellikle transitlerde sase numarasini kataloga girseniz dahi size iki uc,hatta parcasina gore bazen cok fazla parca tipi cikartir kesin sonuc vermez buna sanziman bilyasida dahildir.biz yedekparcacilarinda en buyuk sikintisidir.

Yorum bağlantısı
Enver Çatak

Aracım 2000 Fiesta Fun 1.4

Biraz araştırma yaptım.

Motorcraft baskı, balata + işçilik 350TL. Başka biryerden Luk baskı, balata + işçilik 300TL fiyat aldım. İlk sorduğum yer LUK marka olanların 18cm, Motorcraft'ın ise 19cm olduğunu. 18'lik olanın 1.4'lere yeterli olmadığını 1. ve 2. viteste titreme yapabileceğini söyledi.

Siz ne dersiniz bu konuda? Bir de mapa marka baskı balatayı önerir misiniz?

Yorum bağlantısı
Murat Ayçiçek

Valeo marka ben anlamam ama iyice araştırmıssınızdır umarım. LUK markanın ford a parça temini yapan firma olduğu diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Ömer Mıcık

Tecrübelerime dayanarak söylüyorum valeo dan şaşmayın...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
bu msn kelimelerini mod abiler görmesin :nazar:

Klavye sorunu var diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Akif Tanık

Arkadaşlar benin baskı balata ben bitiyorum artık diyor. bu hafta sonu değiştircem ama SACHS taktırayım diyorum...Biraz araştırdım ama nette bulamadım.Ankarada Baskı Balata+Bilya temin edebileceğim bir yer arıyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum...Saygılar...

Yorum bağlantısı
Orhan Akbulut

ben yeni değiştirdim luk marka iyidir tavsiye ederim sachs hakkında bi fikrim yok

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Benim mondeo da da(eski yarim) baskı balata sachs idi. Özellikle mondeolarda sachs kullanılmasını tavsiye ediyor servisler

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Servisler de Sachs marka kullanır.

+1 Çağlar abi taktı oldu :)

Aracımızın orjinal balatası 124.000km kullanıldı.

İsmi lazım değil bir yerde markasını bilmediğimiz ama tahmin ettiğimiz bir balata takıldı ve bu balata 144.000 km de çok kötü şekilde bitti :)

sachs forever :)

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu
(düzenlendi)
İsmi lazım değil bir yerde markasını bilmediğimiz ama tahmin ettiğimiz bir balata takıldı ve bu balata 144.000 km de çok kötü şekilde bitti :shok:

sachs forever :shok:

Tahmin ettiğiniz marka neydi, öğrenebilirmiyiz.

tarihinde ?lker Selimo?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş
Tahmin ettiğiniz marka neydi, öğrenebilirmiyiz.

Çağlar abi bilir söyler ise buyursun :shok:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...