İçeriğe Yönlendir

Debriyaj/Baskı Balata

Şükrü Güzelsu

Recommended Posts

O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

balata çok ilginç bir parça. bir arkadaşım Connect ile araç doluyken yokuşta geri çıkmaya çalışırken balatayı bitirdi daha araç 1000 küsur km. idi. her koku balatanın bittiği manasına gelmez bana yetkili servis çok acil değişmesi lazım dedi özel servis durumu iyi biraz daha bin dedi nitekim ben 3000 km daha kullandım sonra kıllandım belki daha giderdi ama 35.000 kmde özel serviste değiştirmiştim. servisler fiyat konusunda Hazerfan Ahmet Çelebi gibiler :nazar:

tarihinde Osman Y tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sendur
Malesef işiniz zor, kullanıcı hatası kapsamına giren en güncel parça ile karşı karşıyasınız. Şu andaki durum nedir ? aracınız benzinli değil mi ?

araçta kaçırma var mı ?

Arac dizel. Kacirma vb. Yok hatta servisde vu sizi rahat 50.000km goturur dediler. Ama problem kalkarken bayaa bi gaz destegi istiyor. E buda ister istemez surus konforunu bozuyor. Rampada gaza asilmdan kalkmasi mikansiz gibi. Ve kisinda surekli patinaj riskini doguruyor. Tam bi bilgim olursa montaj, ek sorun olma ihtimali hemen tuketici haklarina basvurmayi planliyorum sonuna kadar hakkimi aramayi planliyorum. Cunku balata koku.dan sonra siyirmis olsa bile oncesindeki problemimi aciklamiyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sendur
:rolleyes: zaten her koku.da balata degisse sanayi.deki tum ustalar milyarder olur:) bizde istifa edip bi motor ustasina ciral oluruz:) iscilik en az 150tl daha ne olsun.
Yorum bağlantısı
Selim Yılmaz

ben bi gun öyle zorladım ki devir saati 6 7000 devirlerde araba gıtmıyordu yarı debraj yapmıstım bir koku bir koku köpek leşi gibi sonra durdum arac 10000km de idi sonra devam ettim debraj aynı yerde kavrıyo ve kacırmada yok bitse benimki biterdi o rampadaki sorun kac tane focus kullandıysam hepsinde var fordun aracları dik ankarada cinnah mesela gibi yokuslarda zorlanıyo ve patinaj cekiyo bence bi sorun yok kafaya takmayın

Yorum bağlantısı
Ayhan Sendur
Bence ne yapıp edin, bunu garanti kapsamında değiştirin. Benzer durumda olan arkadaşlar vardı forumda. Bu kadar erken balata bitmesi eğer acemi bir kullanıcı değilseniz bence montaj hatası da olabilir. Genel olarak debriyaj yukarıda kavrasada sizin anlatımınıza göre başka bir sorun var bence.

Zaten tam tatmin olmadan bir kurus vermem imkansiz, eger kullanici hatasi oldugunu ispatlarlarsa o ayri. ayrica bu ilk kullandigim aracta degilki tamam haklisiniz beni hatam doyeyim?? Ama servisde yaptirir isem nasil montaj,uretim hatasi vb. Oldugunu isbat edecem onu dusunuyorum?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

İlle de değişmesi gerekiyorsa bence özel serviste değiştirebilirsiniz yetkili servise de bu şekilde ifade edersiniz.

Servis size zaten iyi bir indirim yapmayı kabul eder. Gerekirse OTOSAN'dan da sordurulabilir onay alınabilir. Servise iyi davranın mağduriyetinizi iyice anlatın onlar da öküz değil anlarlar ve yardımcı olurlar. Sinirli olup asarım keserim gibi konuşunca genellikle iş yapmaktan herkes kaçınır. Ü yüzden sakin olun ve probleminize ordaki vatandaşları gerçekten inandırın. Onların inanması gerek. İnanırlarsa bir formül bulurlar. 250 lira 300 lira felan verirsiniz belki.

İlle de değişmesi gerekiyorsa bence özel serviste değiştirebilirsiniz yetkili servise de bu şekilde ifade edersiniz.

Servis size zaten iyi bir indirim yapmayı kabul eder. Gerekirse OTOSAN'dan da sordurulabilir onay alınabilir. Servise iyi davranın mağduriyetinizi iyice anlatın onlar da öküz değil anlarlar ve yardımcı olurlar. Sinirli olup asarım keserim gibi konuşunca genellikle iş yapmaktan herkes kaçınır. Ü yüzden sakin olun ve probleminize ordaki vatandaşları gerçekten inandırın. Onların inanması gerek. İnanırlarsa bir formül bulurlar. 250 lira 300 lira felan verirsiniz belki. Olmadı aracın km sini bile düşük yazarlar bilgisayara.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yanlış anlaşılma olmasın ancak daha önce hiç Ford kullandınız mı?

Yorum bağlantısı
Bünyamin Mehan

Beni de yanlış anlamazsanız eğer bir kaç sorum olacak. Belki yardımım dokunur. Eğer ayağınızı uzun süre debriyajın üzerinde tutarsanız farketmeden balata ömrünü düşürmüş olabilirsiniz. Veya aracı birden fazla sürücü kullanıyorsa buda yapabilir. Elbette dediğiniz gibi imalat hatasıda olabilir. Fakat, benim hatırladığım 3 kez araba dolu iken rampada balatayı zorladım, bayağı da kokmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Aracımın km side 49000 e ulaştı. İlle yetkili servise götürmenize gerek yok iyi bir özel serviste de halledebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar
(düzenlendi)

Hiç araba kullanmayan birisi bile 11bin kmde baskı bitiremez yaa. En fazla kırılır onda da araba gitmez. Baskıyı yakmışsınız diyen servis acaba açıp baktı mı ? Benim baskı bariz kaçırmaya başladıktan sonra bile 5-10bin km arası yol yaptım. Hemde öyle sakin sakin değil yani. Bence hakkınızı sonuna kadar arayın...

tarihinde Yi?itcan Co?ar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Sendur
Yanlış anlaşılma olmasın ancak daha önce hiç Ford kullandınız mı?

Connect kullandim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ufuk Memiş
Beni de yanlış anlamazsanız eğer bir kaç sorum olacak. Belki yardımım dokunur. Eğer ayağınızı uzun süre debriyajın üzerinde tutarsanız farketmeden balata ömrünü düşürmüş olabilirsiniz. Veya aracı birden fazla sürücü kullanıyorsa buda yapabilir. Elbette dediğiniz gibi imalat hatasıda olabilir. Fakat, benim hatırladığım 3 kez araba dolu iken rampada balatayı zorladım, bayağı da kokmasına rağmen herhangi bir sorun yaşamadım şu ana kadar. Aracımın km side 49000 e ulaştı. İlle yetkili servise götürmenize gerek yok iyi bir özel serviste de halledebilirsiniz.

benide kimse yanlış anlamasın ama şu ihtimalide tamamen ciddiye almanızı öneriyorum: arac kullanırken yüksek sesle müzik dinlediğimizde ve bunun gazına gelip yoldaki başka araçlarında gazına gelme noktasında isek arabayı kullanırken ne debriyaj nede kavrama bırakıyorum ben sapıtıyorum yani o yüzden ayarım kaçıyo ve arabanında kimyasını bozuyorum.. bu belki saçma geliyo olabilir ama aranızda bana hak veren var mı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
benide kimse yanlış anlamasın ama şu ihtimalide tamamen ciddiye almanızı öneriyorum: arac kullanırken yüksek sesle müzik dinlediğimizde ve bunun gazına gelip yoldaki başka araçlarında gazına gelme noktasında isek arabayı kullanırken ne debriyaj nede kavrama bırakıyorum ben sapıtıyorum yani o yüzden ayarım kaçıyo ve arabanında kimyasını bozuyorum.. bu belki saçma geliyo olabilir ama aranızda bana hak veren var mı?

Olabilir.

Amerika'da bu anlattığınız tarzda adamları gaza getirip enselemek için özel sivil polisler var. Bir arkadaş yakalanmıştı.

Yorum bağlantısı
Gökhan Karabulut

bu baskı balata denen şey bırakın 10.000km leri 1.000 km si dolamamış bir arata bile sıyırıyor gerek bu parçadan kaynaklansa bile kullanıma bağlı olduğu için kullanıcı hatası olarak nitelendiriliyor ve servis pek üstüne gitmiyor ama servisin şu yetkiside var bırakın garanti kapsamını garantisi 1 yıl önce bitmiş olan bir aracın bile parçasını iyi niyetli müşteri olarak genel merkeze bildirdiğinde garanti kapsamına sokup değiştiriyorlar. bence servise ılımlı bir şekilde yaklaşıp durumu izah et mümkünse bir tadık bulabilirsen daha etkili olacaktır. servisten olumsuz yanıt alıp ama illaki değişecekseniz tanıdık işciliğine güvendiğiniz bir özel servis yoksa keşke dememk için serviste yaptırmanızda fayda var. eğer serviste yaptıracak olursanız mağdur olduğunuzu ve bari iyi bir indirim yapabilmeleri için baskı yapman gerek. can sıkıcı bir durum allah yardımcın olsun.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Süleyman Can Demir

2007 model benzinli focusun debriyaj balatalarının değişmesi gerekiyomuş sizce kaç tl ye hallederiz arkadaşlar??

Yorum bağlantısı
Soner Kayışlı

valla dün şirketten bayan arkadaşın dizel fiestasının basikı balasta setini 325 tl alındı. yağ ve filtresi hava, pole arka stop vs. ufak tefek birkaç çizik giderilmesi ve işçilik dahil toplam 600 tl masraf çıktı.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran
2007 model benzinli focusun debriyaj balatalarının değişmesi gerekiyomuş sizce kaç tl ye hallederiz arkadaşlar??

Özel serviste mi yoksa yetkili serviste mi değişim yaptıracaksınız?

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Demir
Özel serviste mi yoksa yetkili serviste mi değişim yaptıracaksınız?

servise vermek istemiyorum hem fiyatı çok çıkarıyolar hemde arabayı hemen teslim etmiyolar

Yorum bağlantısı
Gökhan Yüzer

tanıdık bir kac parcacı var eger değiştirmediysenız fıyat alabılırım uygun da fıyatları, bırde duzgun bır usta bulmanız lazım,

en uygun boyle mal edebılırsız,

Yorum bağlantısı
Yılmaz Mert Eralemdar

Araçta vites değiştirirken zorlanma başlaması üzerine bugün yetkili servise götürdüm.vites halatlarından veya baskı balatadan kaynaklanacağını söyleyip kontrol ettiler ve ardından baskı balatanın değişmesi gerektiğni söyleyip 1200tl :nazar: tl civarı bi fiyat söylediler.Çok abartılı geldi bana daha önce c-max te baskı balata değiştiren var mı acaba fiyatlar nedir?

Yorum bağlantısı
İbrahim Fındıklı

Mübalağa etmişler canım :i-ih2:

ya da yanlışlıkla 3'le çarpmışlar :nazar::fiuw:

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör
Araçta vites değiştirirken zorlanma başlaması üzerine bugün yetkili servise götürdüm.vites halatlarından veya baskı balatadan kaynaklanacağını söyleyip kontrol ettiler ve ardından baskı balatanın değişmesi gerektiğni söyleyip 1200tl :nazar: tl civarı bi fiyat söylediler.Çok abartılı geldi bana daha önce c-max te baskı balata değiştiren var mı acaba fiyatlar nedir?

Sponsorumuz Erdal Ayyıldızdan fiyat alabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tdci motorda volant dahil bu rakama geliyordu? Motor çalışmıyorken de zorlanma varsa, baskı balata hiric yerlerden de şüphelenmeli.

Yorum bağlantısı
Bayaa bi uçmuşlar, sonra da neden insanlar servise gelmiyor diye sorarlar.

Baskı+balata+rulman+volant değiştirirseniz ancak bu rakamı bulursunuz.

Baskı balata ve Bilya

Buna işçilik ekleyin sadece.

Geçmiş olsun.

bu fiyatlar çok fazla Mustafa abi.

baskı balata bilya işçilik hariç yaklaşık 320 tl tutmuştu abi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...