İçeriğe Yönlendir

Live For Speed

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

Bu Cuma akşam s2 sunucuda yarışımız var bekleriz.

Pist: Kyoto Ring Oval (KY1)

Araç: FZR(Handikapsız- Serbest Set.)

Etkinlik, eleme turu + 40 dakikalık yarışdan oluşacaktır ve puanlamalı olucaktır. Puanlama 100 üzerinden olucaktır ve eleme turu'nun %30'u, 40 dakikalık yarışın %70i şeklinde hesaplanacaktır. Mesela AI 1 yarışçısı eleme turunda 1. olursa 30 puan alacaktır. Aynı yarışçı, 40 dakikalık yarışta yine 1. olursa 70 puanı alarak etkinlik birincisi olucaktır.

Eleme Turu ayrıntıları;

Eleme turu, 3 turdan oluşacaktır.

1. Boş tur (geçersiz)

2. Geçerli ilk tur

3.Geçerli Son tur

Eleme turu başlangıcı şu şekilde olacak, bizim tahmini belirlediğimiz süre başlangıcında. Yarışçılar pitstop kareleri içinde sıralanacaktır. Ve ilk yarışçıdan sonra 5'er saniye arayla yarışçılar hareket edecektir. Pist kısa olduğu için herkes pitten ayrılana kadar ilk başlayanlar geçersiz turlarını tamamlayabilirler. Bu nedenle sonradan pitten çıkanların pist şeridine bağlanırken aynalarını çok iyi kontrol etmelerini istiyoruz. Bu hususta kazaya sebep olmamanızı diliyoruz. Ve yine ilk yarışçıdan itibaren GEÇERLİ SON TURunu tamamlayan yarışçılar yine aynalarını kontrol ederek pistin sol tarafındaki düzlüğe inerek hız kontrol limitleri açılacak ve o şekilde pit girişine kadar gelip pit içindeki garajlara girip izleyici konumuna geçmeden, tüm yarışçıların eleme turlarını bitirmesini bekleyeceklerdir. Bu uygulamamızın amacı, adil bir eleme turu için draft(rüzgar) olayını engellemektir.

40 Dakikalık Yarış Ayrıntıları;

40 dakikalık yarışımızı en düşük süreden (40 saniye) hesaplayacak olursak 60 turluk bir yarış bizleri bekliyor. Pitstop zorunluluğu yoktur. İsteyen istediği kadar girebilir.

Yarış Tarihi: 18/03/2011

Yarış Server'i: Lfsturk S2

Yarış Saati: 22:00

Katılım şu anda 13 kişi, 49'a kadar yolu var.

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Zafer Ayvacı
(düzenlendi)

LFS için Resmi Z31 patch çıktı.

http://www.lfs.net/download/LFS_PATCH_Z28_TO_Z31.exe

adresinden indirip, çalıştırdığınızda, bilgisayarda LFS'nin kurulu olduğu dizini gösterin ve dosya değiştirme isteklerine EVET deyin. 31 patch'e geçiş olacaktır.

---

Katılabileceğiniz sunucular:

DEMO:

sunucu: lfsturk.com demo

şifre: lfsturkiye

S2:

sunucu: lfsturk.com s2

şifre: lfsturkiye

tarihinde Zafer Ayvac? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

DÜZENLEME: sunucular z31 patch'tedir. Z31'e yükseltmeden sunuculara maalesef giremezsiniz.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Emmi dün akşam pistteydi, daha ilk akşamdan 1,41 'i gördü :nazar: Acayip hızlı gidiyor. Pisti ezberledikten sonra dünya rekorunu zorlar diyorum :nazar:

Çok eğlenceli organizasyonlar yapabiliriz forum olarak, herkes katılabilir. Simülasyon tamamen ücretsiz ve çok düşük sistem gereksinimi istiyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Well done, well done... :)

ozyurek.jpg

1.3 motor 115 beygir, 130 nm tork, 942 kilo, yarı otomatik bir eşşek :D 190'ı zor yapıyor.. Kim bilir gösterge sapması kaç km'dir, Sürekli focus gibi kafadan kayıyor :)

Benim arabanın vites oranlarını girdim, yemedi ;)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

XRG verelim emmi :)

1.8 motor, arkadan itişli. 104 kw (140bhp) @ 5988 rpm.

187 Nm. (138 lbft) @ 4512 rpm. 1150 kg. düz arkadan itişli :D

Ne oluyor burada. :)

Emmi, LFS'nin keyfine vardı ;) Sana da tavsiye ediyor :)

Asıl arabalar s2'de. Alalım bi lisans, bi daha bu tosbaanın yüzüne bakmazsın :)

Örneğin:

FZ50 GTR (FZR)

3,6 Litre boksör tip arkadan itişli motor.

365 kW, 490 hp. - 503 nm tork, 1100 kg. :)

FZR

fzry.jpg

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Size katılmak istiyorum. Ama öncesinde; kuracağımız oyun LFS 1 mi 2mi galiba 2side var. Onun dışında orjinal mi almak lazım yoksa crackli oyunda da birbirimizi zorlayabilecekmiyiz? :) (bir çok simulasyonda tecrübem var ama LFS hiç oynamadım)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Önceki mesajlarda biraz daha anlatmıştım Semih.

LFS 1-2 yok, tek LFS var. Senin dediğin lisans meselesi s1 - s2 - demo. s1 kalmadı zaten, var da anlamsız. s2 lisans ücretli olanı, demo ise ücretsiz olanı. C.r.a.c.k falan gerek yok. Demo sunucularda oynayabiliyorsun başkalarıyla. s2 lisansın özelliği tüm arabalar açık, tüm pistler açık, daha fazla oyun sunucusu.

www.lfs.net adresine ücretsiz üye olup, yani demo lisans alıp, yine aynı siteden http://www.lfs.net/?page=downloads oyunu indirip kuruyorsun. 136 MB gibi birşey. İndirip kurduğun oyuna lfs.net ten aldığın demo kullanıcı adın ve şifrenle giriş yapıyorsun, sonra ÇOK KİŞİLİK OYUN menüsünden SUNUCU listelerini gösterip herhangi birine girip yarışabiliyorsun.

Veya tek kişilik olarak da oynayabilirsin, alışmak için. Bu başlıktaki önceki mesajları da incele, oyunu indir, kur. Gerisi kolay :)

Yorum bağlantısı

Yurttayken çok oynardık ama bayadır oynamıyorum.bende başlasam mı acaba oynamaya :fiuw:

Arabanın ayarlarını doğru yapmak çok önemli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

1.38 yaptım... Ama eski performansım yok.. Araba ayarları kesinlikle çok önemli.. Kafadan kayma sorunun halledince 4 saniye ilerledim..

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu oyuna Ali Elöver'de dahil olacakmı ? Eğer olacaksa ben yokum. Gerçek alemde alayımızı tokaladı şimdi de sanal aleme el atmasın. Artık hiç susmaz :kutlama:

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sunucu kapalı diyor :) ben mi beceremedim yine. pacthi kurdum bayağıdır oynamıyordum. ha bu arada ben başk arabalar yükledim 530 ile golf gti :crazy: ama kasıyor onlar ile. eksi arabalrı nerden buluruz :kutlama:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Bu hata çıkıyor bende

Yürü komutuna kadar geliyorum LFS.exe bir sorunla karşılaştı kapatılması lazım diyor. Tabi ne kadar süperötesi araç kullandığımı anladı, abi sana az gelir demek istedi galiba :kutlama:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi yanlş bir şey yapmışsındır.

Sorunu çözmediysen, bağlanayım sana..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

z31 patch öğrendiğim kadarıyla modlarla (yani oyunda olmayan arabalarla e30, golf, şahin vb.) oyuna bağlanmayı engelliyormuş. Zaten istenmeyen birşeydi, önlem almışla demekki.

Oyun düşük sistem gereksinimi gerektiriyor o yüzden garip hatalar vermesi zor. Ben hiç karşılaşmadım. Sorun yaşarsanız temiz kurulum deneyin. En güzeli. Sıfırdan indirin veya indirdiğiniz dosyadan başka bir klasöre yeniden kurun.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

lfsturk.com demo sunucu kapalı görünüyor şu anda. Bu patch işi sarstı durumları.

[AA] Demo Racing

Sürekli online olan bir sunucu. İyidir. Aslında kendimize ait bir sunucumuz olsa. Forumda "oyun sunucusu" satın alabileceğimiz, bize bu konuda yardım edecek kimse var mıdır acep?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Abi yanlş bir şey yapmışsındır.

Sorunu çözmediysen, bağlanayım sana..

Abi sıkı oyunlarda ekran kartı yetmeyince yaşanan soruna benziyor.(Gforce fx5500)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Abi ekran kartın varsa, bu oyunu oynarsın gibi geliyor bana..

Bence başka sorun var..

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Abi sıkı oyunlarda ekran kartı yetmeyince yaşanan soruna benziyor.(Gforce fx5500)

>

Abi ekran kartın varsa, bu oyunu oynarsın gibi geliyor bana..

Bence başka sorun var..

Doğrudur abi her türlü ekran kartıyla oynanır. :p Monitöre görüntü gönderecek bir parça varsa tamam :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...