İçeriğe Yönlendir

Mondeo TDCi tiptronic

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Engin Bilen

Arabanız pekbigüzel :)) Güle güle kullanın :good1:

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlkay Alpertonga

Çağlar abi merhabalar,

Konuyu daha yeni fark ettim,aracınız çok güzel hayırlı uğurlu olsun güzel günlerde kullanın.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Teşekkürler, 99 dan beri Mondeo kullanıcısı olarak, yeniikinciel aracımdan oldukça memnunum.

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

zaten mondeodan şikayet eden birini görsem odunla kovalayasım gelir. hep içimde kalmıştır. 97-98 yılından beri mondeo da mondeo. kısmet olmadı bir türlü. mondeo başka bir şey. çok kiraladım ama hiç sahip olamadım. özellikle çağlar abininkini çok beğenirdim. yeni kasa çıkınca hemen alıp 1 hafta tatile kaçmıştım. kendimi maybach kullanır gibi hissetmiştim. halbuki 2007 1.6 idi alet. ama 700 kilometrede gelmişti ve daha kimse bilmiyordu.

oooof of

:beee:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Okyay Pay

bu arkadaşın şanzumanı robotize mi yoksa klasik otomatik mi?

problem durumları nasıldır kısaca otomatiği hakkında biraz bilgi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

Bu şanzıman CVT robotize değil ama klasik otomatik te değil..

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

CVT gibi olmasa da bu da robotik. CVT'ye göre daha sağlam ama daha çok saçmalayan bi şanzıman. Klasik 4 e göre daha atak kullanıma izin veriyor ama,manuel tadı yok.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıdvan Bakkal

Klasik otomatik vites. İspatı:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Mondeo dak Jatco şanzıman, şase kadar sorunsuz ve sağlamdır, Henüz şanzıman arızası ile şanzıman açan meslektaş duymadım.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Mondeo dak Jatco şanzıman, şase kadar sorunsuz ve sağlamdır, Henüz şanzıman arızası ile şanzıman açan meslektaş duymadım.

yeni tdci otomatikler nasıldır acaba ?

Yorum bağlantısı
Tayfun Karakuş

hayırlı uğrlu olsun

biraz erken davransaydık bizim arabayı satardık size

:)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Tayfun bey, jant markası, göbek deliği oturması hakkında bilgi alabilir miyim? Göbekte bilezik kullanıldı mı vs. gibi?

Yorum bağlantısı
Övgü Gürşen

kayseride standart araç yok sanırım. mutlaka aksesuarlanıyorlar. yay olsa daha güzel olurmuş.

çağlar abi sakın bu janttan düşündüğünü söyleme. kurcalama fazla arabayı bence.

Yorum bağlantısı
Tayfun Karakuş
Tayfun bey, jant markası, göbek deliği oturması hakkında bilgi alabilir miyim? Göbekte bilezik kullanıldı mı vs. gibi?

abi jantlar asa markaydı 18 " idi , göbek deliğini hatırlamıyprum ama tam olduydu 5 x108 , galiba bilelekzik takmadılar , inanın tam hatırlayamadım ama dediğim gibi orjinal ebatlardaydı

3 farklı renkde olabiliyor , kırmızı , siyah ve gri ,

ççok kullanmadım arabayı çok yordu , ön takım , amartisör felan , o yüzden değiştirdim

şimdi üzerinde s max larda kullanılan jant var hatta bugun resmini çektim onuda ekliyorum bakarsınız

şimdikiler 17 " daha konforlu 18 " göre 16" görede daha sportif duruyor

ayrıca yol tutuşunu çok etkilide

225/45/17 lastik var üzerinde güzel

aslında bende yay takdırmak istiyorum ama bilmiyorum memnun kalırmıyım

galiba bide yüksekliği ayarlanan coil mi ne varmış onlarmı daha iyi olur , hem istediğimiz gibi yükseltip alçaltırız

bakalım hayırlsı

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Çağlar bey, hayırlı olsun, güle güle kullanın. Fiyatı da pekbiuygun olmuş. Olgunlaşma/dolulaşma sürecini izleriz artık buradan.

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
üstad sen kılıçaslandaymıydın ordan tanıdık gibi geliyor :unsure:

:yes: muhi oralarda görüşüyomusunuz bilmiyorum ama :)

Yorum bağlantısı
Serdar Akgül
kayseride standart araç yok sanırım. mutlaka aksesuarlanıyorlar. yay olsa daha güzel olurmuş.

çağlar abi sakın bu janttan düşündüğünü söyleme. kurcalama fazla arabayı bence.

Pardon bende bir tane var. Arabamı aldığımdan beri standart bakım harici hiç bir aksesuar kullanamadım, Arkadaşların araçların için yaptıklarını görünce utanıyorum foruma resim koymaya :) Gerçekten tebrik ediyorum arkadaşları..

Yorum bağlantısı
Tayfun Karakuş

bazen denk geliyor görüşüyoruz

önceden üniversitedeyken daha çok görüşüyoduk

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bu arabanın sahibi olan ve şu anda kızılcahamam'da muhtemelen termal banyo&spa&taimasaj&sauna&masaj keyfi yapan şahıs, bu arabayı istiyorum. O kadaaaaeeer.

Bu mesaj sahibinin enformasyon kanalları da çok güçlü :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Servis bünyemize yeni kattığımız Carbon clean cihazının ilk deneme arabası olarak gönüllü olan peybisiyah Mondeo m a CC yaptırdım.

Ortalama 8lt/100km olan tüketim değeri ilk günde 7lt/100 km ye düştü tabii İstanbul trafiği tüketim kriteri için pek güvenli değildir ancak ara hızlanma oldukça iyileşti.

CC yöntemi tamir yöntemi olmamakla beraber, egr den gelen sinyalim bozuktu, 200 km geçtikten sonra sinyalin düzelip düzelmediğini de ayrıca kontrol edeceğiz.

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger
Servis bünyemize yeni kattığımız Carbon clean cihazının ilk deneme arabası olarak gönüllü olan peybisiyah Mondeo m a CC yaptırdım.

Ortalama 8lt/100km olan tüketim değeri ilk günde 7lt/100 km ye düştü tabii İstanbul trafiği tüketim kriteri için pek güvenli değildir ancak ara hızlanma oldukça iyileşti.

CC yöntemi tamir yöntemi olmamakla beraber, egr den gelen sinyalim bozuktu, 200 km geçtikten sonra sinyalin düzelip düzelmediğini de ayrıca kontrol edeceğiz.

Dizel araçlar için özel makine-katkı mı getirdiniz yoksa benzinli dizel farketmeksizin her araca aynı makine-katkıları mı kullanıyorsunuz?

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bu işin tekniğini anlatırmısın abi ?

Yanmayan ve soğuyarak depoya geri dönüş yapan mazot durumu ne oluyor ?

Dizelde cc ye ihtiyaç olup olmadığını nasıl anlıyacağız ? (kompresyon testi gibi bir şey varmıdır ? )

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...