İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Klima Paneli Sorunları

Murat Durmaz
Çözüme git Onur Yaman tarafından,

Recommended Posts

Tayyib SinaDoğan

mk3 kasa mı ?

radyatör fanı da çalışypr mu direkt?

evet mk3 kasa ve radyatör fanıda çaılışıyor

Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

klima paneli , ortadaki rakamların olduğu elketronikte arıza olabilir.

onuda sağlam bir başka panelle denedim yine aynı

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

basınç müşürüne giden kablo veya soket yerinden çıkarsa kompresör çalışmaz o seçenek de öyle test edilmez. panel de sağlam ise ön cama üflediğni sanarak kompresörü açıyor olması?

Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

basınç müşürüne giden kablo veya soket yerinden çıkarsa kompresör çalışmaz o seçenek de öyle test edilmez. panel de sağlam ise ön cama üflediğni sanarak kompresörü açıyor olması?

yerinden çıkarıyoruz yine çalışıyor işin garip yanıda bu zaten

Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

Kompresör yapışık kalmıştır..

ama kabloyu kesince bırakıyor normal havalandırmayı kullanabiliyorum

Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

O zaman rölesi sıkıntılı olabilir mi ?

röle derken klima rölesimi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

röle derken klima rölesimi

Klimaya kontrolsüz elektrik geliyor diye anladım. Bu durumda elektrik hattında olanlar kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Barış Adak

Selamlar ,

Havalandırmayı açtınız, klima düğmesi yanmıyor ama kompresör devrede . Şöyle yaptığınızda : AC düğmesine bastınız ışığı yandı. Tekrar bastığınız ışık sönüp kompresör kapanıyor mu ?

Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

Klimaya kontrolsüz elektrik geliyor diye anladım. Bu durumda elektrik hattında olanlar kontrol edilmeli diye düşünüyorum.

o kestiği kablonun nereden geldiğini bulmalı galiba komut oradan geliyor gibi

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

o kestiği kablonun nereden geldiğini bulmalı galiba komut oradan geliyor gibi

Emminin bur teorisi var, eksi bilmem kaç derecede klima otomatik devreye giriyor diye. Buğu çözme maksatlı, araba dışarısı çok soğuk sanıyor olabilir mi ?
Yorum bağlantısı
Tayyib SinaDoğan

Emminin bur teorisi var, eksi bilmem kaç derecede klima otomatik devreye giriyor diye. Buğu çözme maksatlı, araba dışarısı çok soğuk sanıyor olabilir mi ?

bu seçeneğide değerlendireceğim sensörü ölçmem gerekecek

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

bu seçeneğide değerlendireceğim sensörü ölçmem gerekecek

Mesela benim araba elm ile bağlandığımda birara -40 gösteriyordu.. Şimdi normal ama klima da normal çalışıyordu..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mehmet Fatih Bayrak

arkadaşlar bu sorunla bende çok uğrasştım sorun teypden felan değil klıma kompresöründen klıma kompresörü söküldü kompresör bobininde çatlamalar vardı o değişti birdaha böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Fatih ÜNAL BORA
(düzenlendi)

Selamlar

Bu konunun aynısından müzdaribim. Altı aydır çözmeye çalışıyorum fakat çözüm bulamadım dijital paneli değiştirdim sonuç alamadım,tek başına havalandırma sistemini kullanamıyorum havalandırmayı açtığımda klima direk devreye giriyor. Önümüz kış klima çalışmasın diye kompresör sigortasını sökmek zorunda kalıyorum. konu çözüme ulaşmamış, tayyib arkadaş da o tarihten sonra giriş yapmamış. farklı çözüm önerileriniz varmı.

şimdiden teşekkür ederim.

tarihinde Fatih ÜNAL BORA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih ÜNAL BORA
(düzenlendi)

Yazılımsal olabilir belki, peki bu yazılımı nasıl güncelleyebiliriz bi yöntemi var mı?

tarihinde Fatih ÜNAL BORA tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih ÜNAL BORA yazdı:

Selamlar

Bu konunun aynısından müzdaribim. Altı aydır çözmeye çalışıyorum fakat çözüm bulamadım dijital paneli değiştirdim sonuç alamadım,tek başına havalandırma sistemini kullanamıyorum havalandırmayı açtığımda klima direk devreye giriyor. Önümüz kış klima çalışmasın diye kompresör sigortasını sökmek zorunda kalıyorum. konu çözüme ulaşmamış, tayyib arkadaş da o tarihten sonra giriş yapmamış. farklı çözüm önerileriniz varmı.

o arızada araca ait bir kısa devre olmuştu. siz de basınç müşürü soketini çıkarında klima hala çalışıyor mu? aynısı mı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih ÜNAL BORA

Çağlar bey düşük basıç ve yüksek basınç müşürlerinden hangisini çıkartırsam çıkartayım klima duruyor ve araç arıza kodu yazıyor müşür hatası diye tesisat a tekrar baktıracağım. peki soketteki kabloları tek tek çıkartırsam şase ucunu bulabilirmiyim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sağ farın hemen arkasındaki klimaya ait boru üstündeki soketi çıkarınca klima kompresörü duruyor mu?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
(düzenlendi)
Fatih ÜNAL BORA yazdı:

Selamlar

Teyip sigortasını bi söküp deneyin.

Düzelmezse Klima Reset yapın.

Düzelmezse Klima gazını boşaltıp uygun miktarda doldurun. Kaputta yazıyor.

Yine düzelmezse klima basınç müşürünü değiştirin.

Yine düzelmezse geçmiş olsun. 

tarihinde Harun Kocaçalışkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih ÜNAL BORA
Çağlar Bayur yazdı:

sağ farın hemen arkasındaki klimaya ait boru üstündeki soketi çıkarınca klima kompresörü duruyor mu?

Evet Çağlar bey klima duruyor ve hata kodu yaziyor

Harun Kocaçalışkan yazdı:

Teyip sigortasını bi söküp deneyin.

Düzelmezse Klima Reset yapın.

Düzelmezse Klima gazını boşaltıp uygun miktarda doldurun. Kaputta yazıyor.

Yine düzelmezse klima basınç müşürünü değiştirin.

Yine düzelmezse geçmiş olsun. 

Harun bey klima gazı haricindekileri denedim Ford mbus.moda haberleşme sistemini kullanıyor havalandırmayi açınca şartlar ne olursa olsun klimayı çalıştır komutu gidiyor çözecek ama ugrastiriyor meret

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...