İçeriğe Yönlendir

Hasar-Kaza sonrası sigortasal durumlar

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Barış Kalkan

arabamın arkasından çarpıp kaçmışlar bugun etrafta görende yok bagaj çok müş ve boyada sağlam ciçik ve çatlaklar var, sanırım kamyon çarpmış direk bagajda dalmış, bunu kaskoya yaptırsam sorun çıkarırmı anadolu sigorta.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Poliçe'yi satan öyle olmalıki, aracım tamirde, cillop gibi 2012, sıfır otomatik araç istiyorum dedinmi kurtarıcı üstünde kapına kadar getirtmeli.

Aslında Fuar'dan yanında H..ile istedim ama şansımı çok zorlamak istemedim .Toprak toprağa, küller Marmara'ya olmasın diye :biggrin:

al bunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Barış Bey, Park halinde çarpılmadır.. Beyan ile ödenir, sorun çıkarılacak bir durum görmüyorum.. Başında beklemek zorunda değilsiniz..

Poliçe'yi satan öyle olmalıki, aracım tamirde, cillop gibi 2012, sıfır otomatik araç istiyorum dedinmi kurtarıcı üstünde kapına kadar getirtmeli.

Reklam kokan cümleler :)

Tamam sana sürpriz bir şey getireceğim. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

al bunu

1,2 litre otomatik. Şehir içinde mis. Cipura gibi olmasa da iş görür

Reklam kokan cümleler :)

Tamam sana sürpriz bir şey getireceğim. :D

Reklam, abartı demektir. Yazımda abartı yok, reklam yok. Halk gerçekleri görsün, bilinçlensin ( 2013 yatırımı diyelim :fiuw: )

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1,2 litre otomatik. Şehir içinde mis. Cipura gibi olmasa da iş görür

Reklam, abartı demektir. Yazımda abartı yok, reklam yok. Halk gerçekleri görsün, bilinçlensin ( 2013 yatırımı diyelim :fiuw: )

2 mislim yakmaz sa İzmirde pansiyonda kalayım yine 1 gece

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

En fazla yakacağı 7 litre. Fazlası haram

bu corsa şehirçinde 7 lt? test at bakalım

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

6.5 fabrika verisi

krizde batan, hükümet para vermese kepengi indirecek olan fabrikanın verisi mi pek güvenilir gelmedi bana

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Abi, 1.4 hyundai otomatik bile 6 litre ile gezdi bir hafta. Çok çabuk vitesi yükseltiyor, 40 la giderken 4 vitese geçiyor meret ( 1100 devir )

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Veli'nin BMW 50'de 5'e takıyordu...

100 de falan 8 ile gidiyor heralde.. ve o koca bmw babasının opel insignia dizelden az yakıyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

x6 : 100 km'de 6 litre. Koca 3 litre motor ile. Adamlar aştı artık

senin kullanımın ile?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

senin kullanımın ile?

Hangi ben ama ?

Aile babası 5-6 litre

Normal günde 10-15 litre

Yorum bağlantısı
Ertan Çabuk

x6 : 100 km'de 6 litre. Koca 3 litre motor ile. Adamlar aştı artık

dün bir tanesini takından inceledim. ortalama yakıt tükteimi (şehir içi dışı karışık) 13 lt

3.5 dizel

arkada 2 kişlik araya fiskos masası koymuşlar :D

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Olcay Eyüboğlu
(düzenlendi)

8.3.2012 tarihinde ufak çaplı bir kaza yapmıştım. Hatalı olan taraf bendim. Dört yol ağzında sola dönmeye çalışırken önümden geçmekte olan aracın sağ arka kapısına tamponum sürttü, sembolün arka sağ kapısını içeriye doğru göçertti. Tamponumda ufak çizikler haricinde aracımda hasar oluşmadı. Aramızda tutanak tutup ayrıldık. Trafik poliçemi yenileme zamanım geldiğinde 22.11.2011 de 173 tl'ye yaptırdığım trafik sigortam, bu kaza sebebiyle aynı firmadan 570 tl'ye çıktı. Ben de farklı bir firmadan 480 tl'ye sigortamı yaptırdım. Yeni sigorta poliçemde hasarlılık sürprimi %20, basamak 3 olarak gözüküyor. Böyle ufak bir kazada bu kadar büyük bir artış bana garip geldi. Hem plakadan hem şase nodan sorgulamama rağmen tramerde çarptığım aracın kazası görünmüyor. Benim plakamdan sorguladığımda hasar kaydı görünüyor ama meblağ çıkmıyor. Bu durumu yorumlayabilir misiniz?

tarihinde Olcay Eyüboğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

normal, trafik sigortaları son 2-3 ayda tavan yaptı, denetleyen yok , limit yok, artışın tavanı yok, takip eden yok, karşı çıkan yok, sebepleri ayrı konu da, benzine %5 zam gelse haber yapılıyor ama %200 artan sigorta için haber yok, yabancılar bu işi biliyor bence.......

yan, bence artışın sizin kaza ile ilgisi yok veya azdır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

% 10 indirim alacakken % 20 sürprim aldın Olcay,

Ama buradaki gizli bilgi şu ki... Bu Yüzdesel değerler aslında sadece derecenin adı.. Gerçeğe yansıması daha yüksek oranda olur..

Ayrıca, 173 normal bir fiyat değildi, düşük bir fiyattı, çünkü bu fiyata yapan bir çok şirket geçen yıllarda zarar etti.. Trafik sigortasından kar eden şirket sayısı çok azdır..

Seni yıkan esas şey, 1 Temmuz kararları oldu... Tablosu önüne dökülen bir çok şirket, batmamak için fiyatlarını 2-3 katına kadar artırdı...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ama buradaki gizli bilgi şu ki... Bu Yüzdesel değerler aslında sadece derecenin adı.. Gerçeğe yansıması daha yüksek oranda olur..

Ayrıca, 173 normal bir fiyat değildi, düşük bir fiyattı, çünkü bu fiyata yapan bir çok şirket geçen yıllarda zarar etti.. Trafik sigortasından kar eden şirket sayısı çok azdır..

Seni yıkan esas şey, 1 Temmuz kararları oldu... Tablosu önüne dökülen bir çok şirket, batmamak için fiyatlarını 2-3 katına kadar artırdı...

Yokki :)

İlk 6 ay sadece trafikten gelen kümülatif hasar 432 mio TL :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yokki :)

İlk 6 ay sadece trafikten gelen kümülatif hasar 432 mio TL :)

Haklısın, bu sonuç bekleniyordu... Ucuz iş yapan iki üç şirket kaldı... Onlarda zaten düzgün hasar ödemeyenler.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

normal, trafik sigortaları son 2-3 ayda tavan yaptı, denetleyen yok , limit yok, artışın tavanı yok, takip eden yok, karşı çıkan yok, sebepleri ayrı konu da, benzine %5 zam gelse haber yapılıyor ama %200 artan sigorta için haber yok, yabancılar bu işi biliyor bence.......

yan, bence artışın sizin kaza ile ilgisi yok veya azdır.

1 temmuz kararlarıda neymiş abi. Kabotaj bayramı değil miydi o? :D Bu aralar vuran vurana, amortisöre de 400 tl bayılmıştım. Bir daha ki ayda kaskoyla, muayenem var. Daha ne sürprizler çıkacak bakalım. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

1 temmuz kararlarıda neymiş abi. Kabotaj bayramı değil miydi o? :D Bu aralar vuran vurana, amortisöre de 400 tl bayılmıştım. Bir daha ki ayda kaskoyla, muayenem var. Daha ne sürprizler çıkacak bakalım. :unsure2:

Doğru işe doğru fiyat ;)

Bedavaya yakına trafik poliçesi yapacağıma yapmayayım,kar etmiyorsam niye yapayım mantığı :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Doğru işe doğru fiyat ;)

Aynı araca 700'e de poliçe kesebiliyorum, 150'ye de ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...