İçeriğe Yönlendir

Antivirüs - Spyware Seçimi, Öneriler, Sorunlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Foruma girdiğinde virüs veya trojen uyarısı alındığına dair bilgi aldım..

Bu uyarıyı görenler, hangi sayfaya girdiğinde bu uyarıyı aldığını belirtebilirmi.. ?

Ben Mevcut Win7 ve mevcut virüs programım ile bulamadım..

Xp'ye geçtim.. Avira kurdum.. yine bir şey göremedim..

Belli bir sayfada karşımıza çıkıyorsa bu.. işimizi kolaylaşacaktır..

Yardımlarınızı bekliyorum..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

16:00 gibi galiba Ben de de çıktı, F5 yaptım konu düzeldi Mert Can ın yazısı olan bir konuydu. oonla alakalı değilde, konuyu tam hatırlamadım. Panda antivirim bir çeşit pdf dosyasında hacker uyarısı verdi.

Ondan önceki 1 dakika foruma da giremedim. girebildiğim an bu uyarı çıkmıştı

Konuyu hatırladım:

http://www.otoclubturkiye.com/forum/Karting-e-....html&st=20

Pandanın uyarı iletisi: Saat 16:21 de gerçekleşmiş

http: // davtraff.com/ lib/firstSomeLooks . pdf

Boşlukları bilerek yaptım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Evet pdf kendini yüklemeye çalışıyor içinde exe var. hatta yüklüyor. sonra windows defender buluyor ve imha ediyor. İki tane birden. ciddiyet derecsi yüksek.

Tüm sayfalarda çıkıyordu. Şu an yok.

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
(düzenlendi)

O pdf dosyasını açtım özellikle :) içinde

pointLongSheets

deYouLong

Başlıklı bir yazı çıktı. Gerçi ilk girdiğimde firefox zararlı içerikli olarak vs vs diye bir uyarı verdi. Exe falan bulamadım :p Bulsam kurcalayacaktım.

Not: Site kaynaklı değil de sunucu kaynaklı olabileceği aklımdan geçmiyor değil.

tarihinde Hakan Tar?m tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

davtraff kelimesini googleda aratınca, internet belası olduğu ortaya çıkıyor, işin kötüsü buunu güvenilir bir program sağlayıcısı gibi algıladım? Ayrıca, şunu doğru mu algıladım, bugün 16:00 vs. saati itibarı ile sitemizde dolaşanların pc lerine bu program girdi, ancak güncel korması olanlarda mesaj verdi ve sildik, uyarı almayanlarda bu program aktifleşti mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sorun çözülmüş... Virüsler yok edilmiştir...

Muhtemelen yüklenen bir dosyadan bulaşmıştır...

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Aynı sorun bende de vardı ya. Kafayı yedim bugün. bilgisayarı kıracaktım neredeyse. Antivir ve AVG ikisi de uyarı veriyordu. Sayfayı tamamen donduruyordu. Hatta şimdi ilk girişte yine uyarı verdi.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Şuan sayfalar arasında geziyorum bişey çıkmadı. Maşallah aman nazar değmesin. :nazar::s Korkmuştum ama bilgisayar gitti diye.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Trojan kodu bulaşmıştı tamamen temizlendi. Bizden kaynaklanan bir durum değil bu, boyutu farklı. Anormal bir şey görürseniz bilgi verin lütfen.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

birde bilgi maksatlı dikkatli olunması hususunda paylaşmak istedim; msn den yayılan bir virüs var , foto yazıyor gülme işaretinin anında bir site adı var şifre kırıcı olduğu söyleniyor msnde kopma pcde kitlenme internette kopmalar oluşturuyormuş.ben çözümünü bilmiyorum bulaştığı zaman hangi yol izlenir nasıl temizlenir , en azından baştan önlem alınmasında yarar sağlar diye düşündüm.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

MSN de karşıdan gelen hiçbir linke tıklamayın.Link gelirse çok güvendiğiniz kişiler bile olsa mutlaka karşı tarafa sorun bunu sen mi yolladın diye? Bu tip virüsler otomatik olarak kişi listesinde kim var kim yok herkese kendini yolluyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
MSN de karşıdan gelen hiçbir linke tıklamayın.Link gelirse çok güvendiğiniz kişiler bile olsa mutlaka karşı tarafa sorun bunu sen mi yolladın diye? Bu tip virüsler otomatik olarak kişi listesinde kim var kim yok herkese kendini yolluyor.

+1

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
+1

Bu konu çok önemli arkadaşlar.

Linke tıkladığınız halde gerçekten şifreniz ele geçiriliyor ancak değiştirilmiyor. Değişmediği için habeirniz olmuyor ve sürekli sizin adınıza mesajlar gidiyor.

Yorum bağlantısı
Onur Demir

Kardeşim yüzünden benim PC ye bulaşmıştı 2007 sonbaharında :D Msconfigten başlangıçta açılan programlardan msn ile ilgili herşeyi kapatmıştım geçmişti. tabiki virüs bir kere yerleşmişti ama aktif olamadığı için, geçen haftaya kadar kardeş kardeş geçinmiştik. Geçen hafta çektiğim formattan oda nasibini aldı :nazar: Artık virüs programı kullanıyorum. Hiç sevmem ama öylesine duruyor. Tek yaptığı zırt pırt uyarı vermek.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Burada anlatım bozukluğu var; linke tıkladığınız halde değil de linke tıkladığınız anda olmalıydı... :good1:

Askerlik stresi, olacak o kadar :D

Kafayı yedik burada :crazy:

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada
Msn'den, aşağıdaki gibi bir link alırsanız, tıklamayın...

virsk.jpg

annem bugün tıklamış.. :nazar:

avg ile tarıyorum siliyor ama illa format mı gerekli...

Yorum bağlantısı
Oğuz Altınada

valla temizledi şimdi çıkmıyor ama emin olup msn açamıyorum :nazar:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...