İçeriğe Yönlendir

Antivirüs - Spyware Seçimi, Öneriler, Sorunlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Tahir İlter

Doğru ama mac os candır çilekeştir gariban dostudur :p:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Tahir Apple deme ya. Adamlar günahlarınıda parayla verecekler. Kısıtlamadan başka bir işleri yok. Gözünü seveyim linuxun open source nede olsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Tüm okulların durum aynı demekki hocam :) bizim okuldaki pclerde virüs yuvası :)

Evet Hakan abi güzel bir olay o,bir bakayım benim kartta varmıymış o özellik

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sani hdd nin diğer bir bölümünde bir torrent dosyasında iso da varmış virüs.Onu sildim tekrar mbr ve format işlem tamam şimdi oldu kesinlikle :)

Hadi hayırlısı :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim okulumda BT sınıfıda dahil olmak üzere toplam 49 tane bilgisayar var ve Bt sınıfı hariç diğer bilgisayarlarda her türlü virüs olabileceğini tahmin ediyorum.Ama format atıyorum virüslü bir flash yine bulaştırıyor. Bilgisayar çalıştığı sürece virüslü olmasını önemsemiyorum. Çünkü tüm öğretmen arkadaşların (65 kişi) flash disklerini ve evlerindeki bilgisayarlarını nasıl temizliyeyim :)

Bu tip yerler için özel yazılımlar var. PC kurulur, tüm elemanlar yüklenir hazır hale gelir ve yazılım yüklenir. Yazılım her pc restart'ta çalışır ve sizin istdiğiniz hale geri döner pc. Böylelikle virüsler puuf :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Akkaya

Geçmiş olsun. Faydalı bir paylaşım oldu, umarım kimsenin ihtiyacı olmaz olursa burada birçok şeye cevap var. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu tip yerler için özel yazılımlar var. PC kurulur, tüm elemanlar yüklenir hazır hale gelir ve yazılım yüklenir. Yazılım her pc restart'ta çalışır ve sizin istdiğiniz hale geri döner pc. Böylelikle virüsler puuf :)

Tabii bu yöntem performansı da pufflatır :) ama yine de iyi bir seçenektir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi her pc'yi açtığında pc'nin performansı ilk kurulum gününde? Neyi zorlayacak ki?

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım
Tabii bu yöntem performansı da pufflatır :) ama yine de iyi bir seçenektir.

Deep freeze kendini disk katmanı olarak çalıştırır. Onun için performansa etki etmez...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sani o yazılımları kullandığımız günler oldu. Ancak arkadaşlar birşeyler yüklemek zorunda kalıyorlar. Eğitim dökümanları indiriyorlar internetten. Yapacak birşey yok :( Ancak ben BT (Bilişim Teknolojileri) sınıfında güvenlik kartı kullanıyorum. 3 yıl önceki sistemi kullanıyorum bir sıkıntım yok.

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Evet hocam Dyned sistemi olan pclerde verimli olmuyor deepfreeze

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Borga Tansel

Teşekkürler, güzel paylaşım olmuş, elinize sağlık :bravo::good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Teşekkürler, güzel paylaşım olmuş, elinize sağlık :bravo::good1:

Faydalı olabildiysek ne mutlu Borga bey

tebrikler..., msdos'un unutulduğu şu dönemde; çok başarılı bir çalışma olmuş. detaylı anlatım için teşekkür ederim, elinize sağlık.

Muhammed abi yardımların çok faydalı oldu mbr olayını senden duyunca bu iş üzerine gittim

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Evet hocam Dyned sistemi olan pclerde verimli olmuyor deepfreeze

Sen anca virüslerle uğraş Savaş kardeşim. Ara sıra forumun diğer konularına da gözat, sana sürpriz yapacaktım ama bu hafta olmadı inşallah bir ay sonra.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Valla sorma kardeş yav ne gıcık bir illetmiş bu :) İnsan bir kere bağımlı oldumu bırakamıyor :crazy:

Hayırdır ne konusu,buraya mı geleceksin yoksa?

Çarşambaya nasip olursa Muş tayım:)Çayları hazırla :D

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Valla sorma kardeş yav ne gıcık bir illetmiş bu :) İnsan bir kere bağımlı oldumu bırakamıyor :crazy:

Hayırdır ne konusu,buraya mı geleceksin yoksa?

Çarşambaya nasip olursa Muş tayım:)Çayları hazırla :D

Senin dünyadan haberin yok birader.

Şu konuya bir bak.

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/228580-surpriz-ali-satilmis-kahramanmaras-ve-mersinde/

Yorum bağlantısı
Ümit Atmaca

Emeğinize sağlık. Bu konuda sıkıntı yaşayanlar için iyi bir çözüm yoludur. Teşekkür ederim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Onur Bilseloğlu

Bu konuda ilgili ve bilgili arkadaslar vardir eminim. Bana ucretsiz ve aile ici kullanima uygun bir antivirus programi lazim.

İsim ve hatta link verecek olanlara simdiden cok tesekkur ederim

Saygi ve sevgiler

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Eğer yazılımınız orjinalse microsoftun sitesinden security essentials indirebilirsiniz. Microsoftun sunduğu ücretsiz bir antivirüstür.

Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Eğer yazılımınız orjinalse microsoftun sitesinden security essentials indirebilirsiniz. Microsoftun sunduğu ücretsiz bir antivirüstür.

Evet tavsiye ederim 1 yıldır sorunsuz kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

AVG benim bilgisayar biraz kasma yaptı ben kaldırdım Avira kurdum.

Ben sorunsuz kullanıyorum 2 sene falan oldu kuralı tabi versiyon güncellemesi ile şuanda en güncel halinde.Virüs sıkıntısı çekmedim o günden beri hep yerinde müdahale etti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...