İçeriğe Yönlendir

Michelin Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Erdem Dengel

Recommended Posts

Ahmet Gül
(düzenlendi)

primacy hp kullanıyorum, fabrikasyon üstündeydi. ıslak performans tatminkar, 1 cm karda kalkamadım, kuruda yazın çok denedim yoldan çıkaramadım, ama soğuk havada arkayı bırakıyor. zamanla da sertleşme eğilimi gördüm. pilot 3 için internette kendilerini çok övmüşler, kullanan arkadaşlara sormak lazım. biraz abartı var gibi, hem çok iyi viraj tutuşu, hem olağanüstü km ömrü bir arada olmaz. alpinler nasıl, tavsiye eder misiniz?

Tabikide pilot3 lastikler.performans lastiğidir ama sert değildirki.Aksine michelin en yumuşak lastiklerden biridir.buna bağlı oalrak ömürleri biraz azdır ama.Bende energy saver var.Gerçekten ıslak yolda biraz tedirgin ediyor beni çok azda olsa.İmkan varsa kesinlikle ve kesinlikle pilot sport seçilmeli...

Arkadaşlar çok sağ olun aydınlandım da bir kaç pürüz kaldı bende onları da yontuverin :) Primacy 3 yeni çıkmış öve öve bitiremiyorlar sizin fikriniz nedir bu soru bir, konfor benim için olmazsa olmaz Michelin ürün gamı içinde en konforlusu hangisidir bu da soru 2. Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için. Memlekete sömestri tatilinde gideceğim. Lastikleri oradan aldım. O zamana kadar karara varmam lazım.

Ruhan Bey Alpin'leri sormuş onu da belirteyim. Lastikleri aldıktan sonra şehirde kar yok denemek amacıyla vurdum kendimi dağa. 25 km ilerledikten sonra hedef bölgeye vardım. Karadeniz rampaları malumunuz aracın ırzına geçmeme rağmen lastikler güven verici. Buzlu, karlı, çamurlu, sulu karlı her zeminde denedim. Kesinlikle güven veriyor. Ani hareketlerde arkadan savurma olsa da aracın hakimiyetini kaybettirmiyor. Karlı ve ya ıslak zemin fren mesafesi beni pek tatmin etmedi.

tarihinde Ahmet Gül78 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Energi saver serisini nisan 2010 yılında taktım genel olarak performansı çok iyi hala ilk gün ki gibi yumuşaklar ancak dış yüzeyler 10 yıllık lastikten daha kötü duruma geldiler her yanı derin çatlaklar içinde. Dün lastikçime uğradım bu Michelin için kronik bir sorun değiştirmekten başka çaren yok dedi. Ya satıcı yeni mal satmak için yaptı yada gerçek ten dedikleri doğru. Firmanın Türkiye sitesinde şikayette bulunabilecek bir telefon yada e-mail adresi dahi yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Energy saver serisi ile ilgili çokça duyduğum şikayetlerdendir, aynı sıkıntı bir yakınımın aracında da var. Sanıyorum lastiğin hamuruyla ilgili bir sorun. Yani sürtünme oranını düşürebilmek için lastik hamuru sert yapılmış, yakıt tasarrufu sağlıyor ama kısa ömürlü oluyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Energi saver serisini nisan 2010 yılında taktım genel olarak performansı çok iyi hala ilk gün ki gibi yumuşaklar ancak dış yüzeyler 10 yıllık lastikten daha kötü duruma geldiler her yanı derin çatlaklar içinde. Dün lastikçime uğradım bu Michelin için kronik bir sorun değiştirmekten başka çaren yok dedi. Ya satıcı yeni mal satmak için yaptı yada gerçek ten dedikleri doğru. Firmanın Türkiye sitesinde şikayette bulunabilecek bir telefon yada e-mail adresi dahi yok.

Asıl sorun çatlaktan çok tutunma sorunu. Diş derinliği hala çok iyidir diye tahmin ediyorum. Ama lastik kesinlikle tutunmuyordur.

Yorum bağlantısı
Özcan Cepheci

Asıl sorun çatlaktan çok tutunma sorunu. Diş derinliği hala çok iyidir diye tahmin ediyorum. Ama lastik kesinlikle tutunmuyordur.

Aslında Diş derinliği kesinlikle mükemmel tutunma sorunumda henüz yok aslında diş yüzeyleri hala oldukça yumuşak ve asfalta iyi yapışıyorlar. 2 adet daha bayi si ile görüştüm çatlak olmaz diyor lastiklerde ama 2 yılı geçtiğinden garantiye girmez diyorlar, ilk savunmaları araba yatmıştır o yüzden çatlamış şeklinde, aldığımdan itibaren 40 000 km geçtim deyince güneşte kalmıştır dendi arabanın iç kısmına gelen yüzeylerde de çatlama var değince araba yıkama kimyasalları dendi. Anlıyacağınız öne sürülebilen sebep çok anacak elimde orta segmentten en çok satan hurda haline 3 yılı dahi doldurmadan gelen 4 adet lastik var. Bende uzun uğraşlar sonunda müşteri hizmetlerinin telefonuna ulaştım servis kaydı açtırdım bakalım eksperleri inceliyecekmiş. Eski orijinal Hankook markalı lastikler 65000 civarında yol yaptım ne aşınma ne çatlama vardı sırf sertleştiklerinden 4 yıl sonunda değiştirmiştim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Arkadaşlar yoğun araştırmalarım sonucum en sonunda bugün sabah 175/65/R14 energy saver plus dört adet lastik aldım. Artık lastiğim kabak olmuştu kısmet bugüneymiş ama hakikaten lastikler çok yumuşak ve arabanın sürüşünü inanılmaz değiştirdi, sürüş inanılmaz yumuşadı. Lastikler 2012 46. hafta üretimi ve de yanında 1 yıllık yol yardımını ve çelik sübapları da hediye ettiler.. Alacak arkadaşlara şimdiden şiddetle tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Hayirli olsun. Michelin yumusaktir.

Hayırlı olsun,güle güle kullanın.

Teşekkür ederim mişlenlerle ilgili korkum balon olayı ama satan bayide bunun şehir efsanesi olduğunu söyledi hangi lastikle olursa olsun derin bir çukura sert girerseniz balon yapar yapmayacak lastik yoktur dedi. Kanımca da haklı. Zaten benim öğrencim yalan söylemişse kendi bilir :) . Bu arada işlem nitrojen de dahil.

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

hayırlı olsun çok iyi bir seçim ben brisgton taktırdım ama mişlen takmadığıma pişmanım eskisin hemen mişlen takıcam mişlen çok sessiz

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Bende ilk aracımda 90k km yapıp lastşkleri değiştirdiğimde bir lastik bu kadar mı aracı değiştirir diye düşünmüştüm,

Hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

hayırlı olsun çok iyi bir seçim ben brisgton taktırdım ama mişlen takmadığıma pişmanım eskisin hemen mişlen takıcam mişlen çok sessiz

Piyasadaki herkes Bridgestone'u çok sesli olduğu için tavsiye etmiyor.Hatta sabah bayide lastikler değişirken başka biri de iki adet yokohama e drive serisi lastik almaya geldi. Çıkardığı lastikler Bridgestone'du. Lastiklerin dişlerine baktım neredeyse ilk günkü gibi. Kaç kilometrede olduklarını sordum 50 bine yaklaştı dedi. Çok sert lastik, dolayısıyla da konforsuz ve sesli lastik.

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper
(düzenlendi)

Rakam nedir? 175/65 yanak kolay kolay balon yapmaz

sökme+takma+balans+nitrojen ve bir de sanırım öğrencim olduğu için çelik sibop hediye etti 120 TL. tanesi. Yokohama e drive vardı ona da 110 TL dedi ama ben mişleni tercih ettim.

tarihinde Ali Eren Alper tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Michelin=Sessizlik ve konfor

Michelin=Çabuk yıpranma

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Michelin=Sessizlik ve konfor

Michelin=Çabuk yıpranma

Konforlu ve sessiz olsun varsın 45000 km gitmesin 35000 gitsin ben razıyım. Tabi ki herkesin düşüncesi farklıdır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sökme+takma+balans+nitrojen ve bir de sanırım öğrencim olduğu için çelik sibop hediye etti 120 TL. tanesi. Yokohama e drive vardı ona da 110 TL dedi ama ben mişleni tercih ettim.

bedavaymış :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Bu arada ne derece doğru bilmiyorum ama bana bayide söylenen yokohamanın artık a drive serisini üretmediğini yerine e drive diye daha yeni desenli bir seri çıkardığını öğrendim. Lastikçimin söylediğine göre en az mişlen kalitesinde üretimmiş yeni e drive serisi.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Ford 2001 fiesta ghıa aracımda mıchelin 175 x65 x14 energy saver lastik kullanıyorum,lastikleri alalı 9 ay oldu,

gerçekten çok yumuşak ve sessiz ama ne yazıkki aldıktan 4 ay sonra lastikte fındıklama (balon) oluştu,aldığım yere gittim durumu anlattım,boşuna uğraşma eksperler kullanıcı hatası olarak sana geri gönderirler dedi,durum bu,

yeni lastiklerin hayırlı uğurlu ve balonsuz olsun

tarihinde Ahmet Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Hayırlı olsun yeni lastikleriniz.

Konuyu okumak için tıklarken soyisme dikkat etmeden bir an ben bu konuyu ne zaman açtım dedim. :)

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Ford 2001 fiesta ghıa aracımda mıchelin 175 x65 x14 energy saver lastik kullanıyorum,lastikleri alalı 9 ay oldu,

gerçekten çok yumuşak ve sessiz ama ne yazıkki aldıktan 4 ay sonra lastikte fındıklama (balon) oluştu,aldığım yere gittim durumu anlattım,boşuna uğraşma eksperler kullanıcı hatası olarak sana geri gönderirler dedi,durum bu,

yeni lastiklerin hayırlı uğurlu ve balonsuz olsun

Ahmet bey ben de balon konusunda açıkçası biraz korkuyorum ama artık dikkatli sürmeye çalışacağız, yolların da durumu doğalgaz, internet falan derken malum ama bakalım artık hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer
(düzenlendi)

Ahmet bey ben de balon konusunda açıkçası biraz korkuyorum ama artık dikkatli sürmeye çalışacağız, yolların da durumu doğalgaz, internet falan derken malum ama bakalım artık hayırlısı.

Bende dikkatli ve titiz bir sürücüyüm,çukurlarda ve tümsek olaylarında özellikle dikkat ederim ama yinede benim başıma geldi,

bunu birazda şans olayı olarak değerlendirmek lazım,belkide sizde böyle bir şey olmayacaktır,

diğer formlarda'da bu olay ile ilgili detaylı yazılarım var,hayırlısı olsun

tarihinde Ahmet Dinçer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...