İçeriğe Yönlendir

Michelin Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Erdem Dengel

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman

sökme+takma+balans+nitrojen ve bir de sanırım öğrencim olduğu için çelik sibop hediye etti 120 TL. tanesi. Yokohama e drive vardı ona da 110 TL dedi ama ben mişleni tercih ettim.

Yokohama 110 tl çok iyiymiş.. Adac testlerinde michelin enery saver den daha iyi sonucları vardır

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Ruhan Sorgun

arkadaşlar michelin primacy hp 205x55x16 lastiğim var. bunları en fazla kaç km kullandınız. benimkiler 30.000 km şu an, bana göre en fazla 10.000 km daha yapar ve 3 mm nin altına düşer.bu km az değil mi?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

kullanım tarzı lastik havası aracın yükü yolun tipi çok farkeder. bence normale yakın ama düşük.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

kullanım tarzı lastik havası aracın yükü yolun tipi çok farkeder. bence normale yakın ama düşük.

araç 10.000 km den beri bende...lastik basıncını kapı içindeki rakam gibi basarım.(33-33), asfalttan ayrılmadım, pati çektirmem, aniden durmam, pek fren kullanmam, uzun yolda 90-120 arası kullanırım, yavaş hızlanırım, nadiren 150-170 yaparım. en fazla 4 kişi ve bagaj olarakda giyecek olur. ş.içi ortalama 2 kişi kullanılır. 15000 ş.içi 5000 ş.dışı yaparım. bana göre 50.000 civarı yapmalı idi. bir sonraki lastiğimi yokohama c2 drive almayı düşünüyorum, onda da mı aynı son bekliyor beni(yumuşak olduğundan)

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

araç 10.000 km den beri bende...lastik basıncını kapı içindeki rakam gibi basarım.(33-33), asfalttan ayrılmadım, pati çektirmem, aniden durmam, pek fren kullanmam, uzun yolda 90-120 arası kullanırım, yavaş hızlanırım, nadiren 150-170 yaparım. en fazla 4 kişi ve bagaj olarakda giyecek olur. ş.içi ortalama 2 kişi kullanılır. 15000 ş.içi 5000 ş.dışı yaparım. bana göre 50.000 civarı yapmalı idi. bir sonraki lastiğimi yokohama c2 drive almayı düşünüyorum, onda da mı aynı son bekliyor beni(yumuşak olduğundan)

c2 daha çabuk da bitebilir.

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

:s almasam mı acaba :unsure2:

Sayın Hocam bence alın ben bulamadım da alamadım. Bridgestone'lar 70000 gidiyor ama taş gibi lastik. Sürüş performansını ilk 15 bin'den sonra kaybedip 70 bin gitmesindense 30-40 bin hakkıyla giden lastik zannımca yeğdir. Bütün disiplinlerde çoğu lastiğe fark atmış bir lastik C2.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Sayın Hocam bence alın ben bulamadım da alamadım. Bridgestone'lar 70000 gidiyor ama taş gibi lastik. Sürüş performansını ilk 15 bin'den sonra kaybedip 70 bin gitmesindense 30-40 bin hakkıyla giden lastik zannımca yeğdir. Bütün disiplinlerde çoğu lastiğe fark atmış bir lastik C2.

iki senede bir lastik almak da evlat acısı gibi koyar beyaa, ama tadından da yenmez

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

iki senede bir lastik almak da evlat acısı gibi koyar beyaa, ama tadından da yenmez

Yine Mişlene gel o zaman hocam :) İkisinin ortası olsun. Ben de bildiğin gibi Primacy 3 aldım. İki hafta sabredersen taktıracağım artık, iyi mi kötü mü dilim döndüğünce söylerim. Bu saatten sonra havalar iyi olur. Kışlıklar sıktı beni. Kış da olmadı zaten. Çok yoruyor arabayı. Yakıt falan acayip arttı.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Yine Mişlene gel o zaman hocam :) İkisinin ortası olsun. Ben de bildiğin gibi Primacy 3 aldım. İki hafta sabredersen taktıracağım artık, iyi mi kötü mü dilim döndüğünce söylerim. Bu saatten sonra havalar iyi olur. Kışlıklar sıktı beni. Kış da olmadı zaten. Çok yoruyor arabayı. Yakıt falan acayip arttı.

hocam sen bir tak da bana da söyle nasıllar, yalnız bende gariplik var herhalde, ben kışlıkları taktıktan sonra yakıtım hiç artmadı :unsure2:

Yorum bağlantısı
Ahmet Gül

hocam sen bir tak da bana da söyle nasıllar, yalnız bende gariplik var herhalde, ben kışlıkları taktıktan sonra yakıtım hiç artmadı :unsure2:

Söylerim hocam. Yakıt konusunda ise kış dolayısıyla yakıtta bir artış doğal. Bunun haricinde lastiklerin 0.4 l/100 km yakıtı artırdığını gördüm. Zaten Michelin Alpin'lerin AB lastik etiketinde yakıt tüketimi disiplininde E sınıfında olması, yakıtın 0.4l/100 olarak artışın sebebini destekliyor. Gittiğim aynı güzergahta P7 Cinturato'larla 3.8-4 litre yakarken şu an 4.2-4.6 anlık yakıt tüketimi görmekteyim. Sizin durumunuza gelince, belki yol kaplamasının durumu yakıt tüketimini farklılaştırıyordur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serkan Danış
(düzenlendi)

Hafta sonu aracıma yeni yaz lastiklerini aldım. Başta petlas düşünüyordum fiyat olarak daha uygun diye, ancak lastikçime gidince işler değişti elinde bulunan michelin primacy 3 (4 tane) lastikleri aldım hemen taktırdım.

yJqp259.jpg

2khkscO.jpg

Lastik ebatlarım 225 45 R17

Tanesi 300 TL'den olunca michelin olsun dedim. Sizce doğru bir seçim midir? Artısı eksisi, ıslak ve kuru zemin yol tutuşu nasıldır? Bu lastikten kullanan var mı? Tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

tarihinde Serkan Danış tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi
(düzenlendi)

Servet Aydın ''Michelin her araca uymaz'' derdi. Bazı araçlarda çok iyi tutuş sağlarken bazılarında çok vasat kalır derdi. Bence güzel seçim,Mondeo'da düzgün çalışacağına eminim. :good1: Hayırlı olsun

tarihinde Semih İzgi tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Teşekkür ederim Semih.

2 günlük izlenimim şöyle, hız konusunda deneme şansım olmadı henüz şehir içinde deneyemem.

dün bugün yağmurluydu hava yerler epeyce ıslaktı, keskin virajlarda ıslak zeminde kayma savrulma yapmadı. Frenlemede oldukça başarılı geldi bana, kış lastiklerim petlastı sanki onun fren mesafesi daha uzunmuş gibi geliyor tam olarak ikisini de ölçmedim ama hep yanı güzergahları kullanıp neredeyse her gün aynı yerde gaza, aynı yerde frene bastığım için michelin daha iyi tutunuyor yola.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Hayırlı olsun Serkan Bey. Çok uyguna almışsınız lastikleri. Aynı lastikçinize 205/50/17 ebatını sorma şansınız var mıdır?

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hayırlı olsun Serkan Bey. Çok uyguna almışsınız lastikleri. Aynı lastikçinize 205/50/17 ebatını sorma şansınız var mıdır?

Teşekkür ederim. Benim jantlara da 205 50 17 almayı düşünüyordum esasında ama hesapladık yanılmıyorsam 6mm idi yanak daha kalın oluyor, taban daralıyor haliyle, elinde michelin in 205 50 17 si yoktu Petlasın vardı 210 TL fiyat verdi bu ebat için.

Aklımda 398 gibi bir rakam kalmış getirtirim isterseniz dedi(şimdi aradım ulaşamadım öğrenip fiyatı net alınca tekrar yazarım burada)

michelinin bende olan yaz lastiği suya yağmura hiç gelmiyor . devamlı abs devreye giriyor ve 3 ncü viteste araç patinaj atıyor.

Primacy 3 mü sizinkinin deseni de?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hayırlı olsun.Michelin iyidir ama dikkat edin kaldırımlara falan sürtmeyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hayırlı olsun.Michelin iyidir ama dikkat edin kaldırımlara falan sürtmeyin.

Teşekkürler, aynısını lastikçi de dedi.

Yanaklar yumuşaktır bunların dedi, ekstra güçlendirilmiş de değil kaldırıma sürtmeyin diye uyardı, garanti kapsamına da girmiyormuş zaten o şekilde bir arıza ortaya çıkarsa.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

205/55/16 ebatlı primacy'leri iki sezon kullandım. Frenleme, tutunma, ekonomi gibi hiç bir konuda şikayetim yok. Tam anlamıyla konfor için üretilmiş yumuşacık bir lastik.

Michelin'in energy lastikleriyle karıştırılmamalı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. İyi bir tercih. 205-50-17 450 falan olması lazım. 395 ise çok iyi bir rakam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Teşekkür ederim. Benim jantlara da 205 50 17 almayı düşünüyordum esasında ama hesapladık yanılmıyorsam 6mm idi yanak daha kalın oluyor, taban daralıyor haliyle, elinde michelin in 205 50 17 si yoktu Petlasın vardı 210 TL fiyat verdi bu ebat için.

Aklımda 398 gibi bir rakam kalmış getirtirim isterseniz dedi(şimdi aradım ulaşamadım öğrenip fiyatı net alınca tekrar yazarım burada)

Teşekkür ederim Serkan Bey. Ama hatırladığınız rakam ise şayet ben Petlas bakmaya devam edeyim :)

Yorum bağlantısı
Kemal Nallı

Ben de aynı ebatta(225*45*17) hankock aldım.Acaba yanlış mı yaptım derken(orijinal lastik ebatından farklı olduğu için) aynı tercihi yapmanıza sevindim.Yakıt konusunda tereddütlerim vardı.Umarım bizi fazla üzmez.

Güle güle kullanın Serkan BEY...

Karabük'e selamlar..(Doğum yerimdir)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Rakam güzel, lastik iyi, manevrada çapı biraz azaltır, tüketime de kafa takılmassa güle güle kullanın

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Hayırlı olsun. Güle güle kullan. İyi bir tercih. 205-50-17 450 falan olması lazım. 395 ise çok iyi bir rakam.

Pardon ya ben lastik ebatlarını görmemişim. Çok iyi bir fiyata almışsın.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

biraz önce kışlık pirelli sottorezo ları çıkarıp michelin primacy leri taktım.(yalnız lastik basınçlarından emin değilim, iyice bir kontrol edeyim, tekrar paylaşırım) hemen anlık tüketimi kontrol ettim. aynı noktalarda olmak üzere kışlıklarda 3-3,3 gösterdiği noktalarda 2,8-3 gösteriyor. tabi bugün hava 23 derece idi, az da onun katkısı vardır. yalnız ses müthiş fark etti, kafam epey rahatladı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...