İçeriğe Yönlendir

Michelin Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Erdem Dengel

Recommended Posts

• 2 ay sonra...
Yusuf Çayır
(düzenlendi)

Arkadaşlar dün 205/55/16 ebatında Michelin Primacy 3 aldım. Lastikler 2013-44. haftası,  adet fiyatı 215 TL, kredi kartına 8 taksit yaptılar. Almayı düşünen arkadaşlar için fiyat bilgisi olması açısından yazıyorum.   

tarihinde Yusuf Çayır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mahmut Türkmen

Merhaba arkaşlar,

Bu kış sonunda kışlık lastikleri çıkarınca yeni lastik almayı düşünüyorum üzerindeki lastikler 5 yılını doldurdu haliyle yanaklarda çatlaklar oluşmaya başlamış. Kullandığım lastikler Michelin'di şimdide michelin almayı düşünüyorum ama farklı modelleri var. Siz hangisini önerirsiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merhaba arkaşlar,

Bu kış sonunda kışlık lastikleri çıkarınca yeni lastik almayı düşünüyorum üzerindeki lastikler 5 yılını doldurdu haliyle yanaklarda çatlaklar oluşmaya başlamış. Kullandığım lastikler Michelin'di şimdide michelin almayı düşünüyorum ama farklı modelleri var. Siz hangisini önerirsiniz.

Goodyear EfficientGrip Performance öneririm, mişlen primacy3 de dahil bunun yanında hikaye kalıyor  :good1:

efficientgripperfromance.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Özellikleri iyi duruyor. Acaba bu özelliklerini uzunca bir süre koruyabiliyor mu? Ben daha önce başka bir aracımda Goodyear Lastik kullanmıştım modelini hatırlamıyorum ilk yaz çok güzeldi ikinci yaz resmen taş kesilmişti.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Özellikleri iyi duruyor. Acaba bu özelliklerini uzunca bir süre koruyabiliyor mu? Ben daha önce başka bir aracımda Goodyear Lastik kullanmıştım modelini hatırlamıyorum ilk yaz çok güzeldi ikinci yaz resmen taş kesilmişti.

Vallahi geçen seneki seride aşınma sorunu varmış, bu senekiler süper diyorlar, zaten şekil şemal çok değişmiş, bende geçen gün aldım, sertleşirmi bilmem ama harbiden yağmurda süper, kurudada iyi ve sessiz, hatta mişlen energy den de sessiz, bu modelle artık eagle nct5-duragrip (yağmur ağırlıklı)-exellence gibi modelleri kadırmışlar, hepsi bu tek modelde birleşmiş, şimdiki kullanımda gayet memnumum, jant korumasıda olan güzel bir lastik, 195/50/15 ebadını 170 tl. den aldım.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bu lastiği Kliksadan oldukça uygun bir fiyata alabiliyorum. iyice arada kaldım :)

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Kumho 225/50 R17 94W KH11 ECSTA Lastik nasıl bir lastik sizce

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Ali Beyin de tavsiiyesine uyup Kliksadaki kampanyayı kaçırmamak için  4 adet 2014 tarihli Goodyear EfficientGrip Performance lastik siparişi verdim bakalım. 4 tanesi 657 lira. arıca kredi kartıma da 50 lira para yüklenecek. 607 liraya geldi 4 tanesi. 2005/55/16 ölçüsünde lastikler. Bakalım nasıl çıkacak lastikler. Hayırlı olsun artık.

Yorum bağlantısı
Ali Eren

Ali Beyin de tavsiiyesine uyup Kliksadaki kampanyayı kaçırmamak için  4 adet 2014 tarihli Goodyear EfficientGrip Performance lastik siparişi verdim bakalım. 4 tanesi 657 lira. arıca kredi kartıma da 50 lira para yüklenecek. 607 liraya geldi 4 tanesi. 2005/55/16 ölçüsünde lastikler. Bakalım nasıl çıkacak lastikler. Hayırlı olsun artık.

Hayırlı olsun Mahmut abi. Fiyat çok iyiymiş. Güle güle eskit. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Teşekkür ederim Ali, önce düşünmüyordum ama Ali Cihangiroğlu arkadaşımızın da tavsiyesi üzerine nette biraz araştırma yaptım ve gerçekten çok olumlu yorumlar okudum. Fiyatta cazip gelince verdim siparişi bakalım. İlerde buradan kulanıcı olarak yorum yapar alacak arkadaşlara ışık tutmaya çalışırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, 2005 taban sürtme yapar ama  :D

Bakalım uzun vadede ne olacak, sertleşme vs. açısından.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

:D Hakikaten 2005 taban sürtme yapar hatta yandan geçen arabaya bile :D Siz tavsiye ettikten sonra nette yorumlara baktım oldukça güzel yorumlar yapılmış ben de gözümü karartıp verdim siparişi. Fiyatta piyasaya göre oldukça uygun oldu. İnşallah birkaç yıl da performansını fazla kaybetmezse yeterli olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

:D Hakikaten 2005 taban sürtme yapar hatta yandan geçen arabaya bile :D Siz tavsiye ettikten sonra nette yorumlara baktım oldukça güzel yorumlar yapılmış ben de gözümü karartıp verdim siparişi. Fiyatta piyasaya göre oldukça uygun oldu. İnşallah birkaç yıl da performansını fazla kaybetmezse yeterli olur.

İnşallah, bende o şekilde ve arkadaş tavsiyesi ile aldım, eski seri sorunluydu, çatlama yapıyordu, bunda desene kadar değişmiş herşey, bana gelen 2014 alaman üretimiydi, Ankara dan bir firmadan yollamışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Bahtiyar benim lastiklerde 2009 sonuydu ama senin de söylediğin gibi çatlaklar oluştu ve sertleştiğini hissediyorum. en ufak frende abs devreye girmeye başladı. Aracı ilk aldığımda çok güzeldi ama yaz kış ayrı lastik kullanmama rağmen ilk yılın sonunda performansının düşmeye başladığını hissettirdi. Yoksa şu an bile diş derinliği 6 ve 7 mm lerde. Bakalım bir de bu lastikleri deneyelim sonuç ne olacak :)

Bir de klimadaki problemi çözersem bu yaz rahat geçer diye umuyorum :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Türkmen

Lastikler elime ulaştı. Ay sonuna doğru taktıracağım ilk izlenimlerim Micheline göre ağırlık olarak daha hafif yanak kısmı daha yumuşak ama tabi michelin 4 yıllık bir lastik belki sertleşmiş hali olabilir.

Lastik 2014 9 hafta üretimi Polonya yapımı.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ebubekir Turan

Michelin 185/60 R15 84T Energy Saver Lastik aldım bugün 720 lira balans sökme takma nitrojen dahil. 2013 ekim ayı üretimi. sizce fiyat uygun mu ?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Michelin 185/60 R15 84T Energy Saver Lastik aldım bugün 720 lira balans sökme takma nitrojen dahil. 2013 ekim ayı üretimi. sizce fiyat uygun mu ?

michelin guzel fakat turkiye yollarina gitmez nokian aldim 2 tane 2 tane de michelin simdiki dusuncem olsa nokian alirdim
Yorum bağlantısı
Misafir

michelin guzel fakat turkiye yollarina gitmez nokian aldim 2 tane 2 tane de michelin simdiki dusuncem olsa nokian alirdim

3 Yıldır Michelin primacy kullanıyorum, gayet de iyi gidiyor?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

Benim primacy yeniden takıldığında fena ses yapmaya başladı. rap rap rap rap rorrrrrrrooorrroorr 

nooluyo ya dedim diyorum.  lastiği takarken bilyaları bozulmadı ise (ki bence bozulmadı) lastik bozulmuş.

Yorum bağlantısı

Benim primacy yeniden takıldığında fena ses yapmaya başladı. rap rap rap rap rorrrrrrrooorrroorr 

nooluyo ya dedim diyorum.  lastiği takarken bilyaları bozulmadı ise (ki bence bozulmadı) lastik bozulmuş.

Son değişimde aynı şey benim de başıma geldi. Acaba Michelin konusunda yanılıyor muyum diye düşünmeye başlamıştım ki; İlk benzinlikte lastik havalarını kontrol ettiğimde,tamircinin hava saatinin bozuk olduğunu, lastiklere 32 yerine 55 hava bastığını fark ettim. :yes:  primacyler 3. sezonda da yine yumuşacık, yine çok sessiz, yine çok iyi tutunuyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Arkadaşlar bu lastiği kullanan var mı?

2013 48. hafta üretim lastik alınır mı?

Yarın kısmet olursa taktıracağım, yorumlarınızı bekliyorum.

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar bu lastiği kullanan var mı?

2013 48. hafta üretim lastik alınır mı?

Yarın kısmet olursa taktıracağım, yorumlarınızı bekliyorum.

Konu birleştirilmiştir.

Michelin'in kötü lastiği mi varmış?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Konu birleştirilmiştir.

Michelin'in kötü lastiği mi varmış?

Tavsiye ediyor musun bak alırım sıkıntı yaşarsam naylonunu çizerim haberin olsun :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...