İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Yasin Çelik
Ukalalik olarak algilanmasin ama siz bu sorunla ilgili 24.03.2010'da servise gitmissiniz, ben 07.03.2010'da :)

Hayir ben sizden daha hassasim... :)

Bknz: http://www.otoclubturkiye.com/forum/2010-Fiest...op-t190434.html

Evet dalgalanma daha azalmis olabilir, ki oyle gibi sanki haklisiniz; ama vites bosta, one yigilirken ben stop ettim bir kez. Bakalim bu hafta testlere devam ediyorum, kismet.

Selamlar

Ben her koşulda denedim bir problem yok, Ayrıca servis kayıdı olarak servisin bana belirttiğini söylemek istemişdim.

Yanlış anlaşılacak bir durum elbetteki yok zaten evveliyatına bakıldığında bu sorundan hemen hemen eşit zamanlarda muzdarip olduğumuz bariz.

Şu aşamada benim araçta sorun yok, Ne hafir nede aşırı hiç bir şekilde sorun yok.Ben her kullandığımda bunu sürekli deniyorum.

Sizin sorun farklı olabilirde olmayadabilirde,Yazılım yüklendiğine eminmisiniz? Ve bu yazılım stop etme ile ilgili olanmı bunu bi araştırın.

Ben servisdeki atölye şefi ile görüştüm zaten başından beri muhatap kişi o idi, O nun bir çok araca yüklediği ve herhangi bir sorun olmadığı şeklinde sözlü olarak onayını da aldım.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Ben izlemeye devam ediyorum Yasin Bey. Haklisiniz, cunku devir eskisi kadar dusmuyor, ama dedim ya kismet. Ben daha birinci gun stop yasadim.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Ben izlemeye devam ediyorum Yasin Bey. Haklisiniz, cunku devir eskisi kadar dusmuyor, ama dedim ya kismet. Ben daha birinci gun stop yasadim.

Selamlar

Stop etmesi sorunun çözüldüğünü göstermiyor ve bu yazılım sorunun çözümü olarak yükleniyor.

Servise tekrar gitmeniz gerek yada başka bir servise

bu arada yanılmıyorsam 15000 km bakımı yaptıracaktınız fiyat bilgisi vermeniz mümkünmüdür Ahmet bey

Bana 400 tl dediler biraz fazla gibi geldide .Malum benimde ilk bakım yaklaşıyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Stop etmesi sorunun çözüldüğünü göstermiyor ve bu yazılım sorunun çözümü olarak yükleniyor.

Servise tekrar gitmeniz gerek yada başka bir servise

bu arada yanılmıyorsam 15000 km bakımı yaptıracaktınız fiyat bilgisi vermeniz mümkünmüdür Ahmet bey

Bana 400 tl dediler biraz fazla gibi geldide .Malum benimde ilk bakım yaklaşıyor

Merhaba Yasin Bey,

Biraz daha izleyecegim, ona gore tekrar goturecegim servise, acikcasi useniyorum.

15.000 bakimi icin ise 270TL verdim. Internetten randevu alinca %10 indirim yapilmis hali buydu. Acikcasi bundan 2 sene once Grande Punto benzinli bakimi icin 280TL vermistim ve bu nedenle 270 cok fazla gelmedi bana. Belki daha uygun fiyatlara da yaptiran olabilir, bilemiyorum.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Merhaba Yasin Bey,

Biraz daha izleyecegim, ona gore tekrar goturecegim servise, acikcasi useniyorum.

15.000 bakimi icin ise 270TL verdim. Internetten randevu alinca %10 indirim yapilmis hali buydu. Acikcasi bundan 2 sene once Grande Punto benzinli bakimi icin 280TL vermistim ve bu nedenle 270 cok fazla gelmedi bana. Belki daha uygun fiyatlara da yaptiran olabilir, bilemiyorum.

Selamlar

270 tl çok uygun bana 400 tl dediler servis hangisi acaba?Yakınsa bende bi randevu alayım

birde değişen parça listesi nedir mazot filtresi dahilmi?

yada mümkünse faturayı bana yollama şansınız varmı ?

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik
Arkadaşlar malumunuz aracım daha 1200 lü kmlerde geçenlerde trafikte farkettim devir dalgalanıyor sonra düzeliyor bu normalmidir? yani 500 dd ye de düştüğü oluyor ardından takırtakır sesler gelmeye başlıyor stop edecekmiş gibi sonra devriyaja basınca normala dönüyor ( ama araç boşta iken)

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Rolanti valfi gibi geli banada.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
270 tl çok uygun bana 400 tl dediler servis hangisi acaba?Yakınsa bende bi randevu alayım

birde değişen parça listesi nedir mazot filtresi dahilmi?

yada mümkünse faturayı bana yollama şansınız varmı ?

- 5W30 Motor yagi

- Cam temizleme

- Filtre polen

- Tapa-yag bosaltma

- conta-bosaltma tapasi

- filtre-yag

- filtre-hava

- 15000 bakimi

- sarf malzeme

277TL

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
- 5W30 Motor yagi

- Cam temizleme

- Filtre polen

- Tapa-yag bosaltma

- conta-bosaltma tapasi

- filtre-yag

- filtre-hava

- 15000 bakimi

- sarf malzeme

277TL

Mazot filtresi için sizede sanırım 30.000 kmde değişir bunlarınki dediler? Bende düşünüyorum acba değişsinmi değişmesinmi diye.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Mazot filtresi için sizede sanırım 30.000 kmde değişir bunlarınki dediler? Bende düşünüyorum acba değişsinmi değişmesinmi diye.

Birsey demediler acikcasi, uyguladilar ;) . Daha once Focus kullanmistim, onun da 30.000 de mazot filtresini degistirmislerdi.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Birsey demediler acikcasi, uyguladilar :) . Daha once Focus kullanmistim, onun da 30.000 de mazot filtresini degistirmislerdi.

Bana da her servis farklı birşeyler söyliyor ,servise gittğimde ruh halime göre değiştirecek yada değiştirmeğeceğim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Levent Demirci

Merhaba;

Bursa'da oturmama rağmen Gebze'de bulunan Nazer Otomotive geliyorum.Ford Otosan fabrikasının sahibi olduğu tüm arabalar bu servisten geçiyor,servis için önemli bir yetki.Mazot filtresini 30 bin km de değiştir dediler.Yalnız hava filtresinin özellikle her 5 bin km de değiştirilmesinin iyi olacağı söylendi.

bilg.

Merhaba;

Bursa'da oturmama rağmen Gebze'de bulunan Nazer Otomotive geliyorum.Ford Otosan fabrikasının sahibi olduğu tüm arabalar bu servisten geçiyor,servis için önemli bir yetki.Mazot filtresini 30 bin km de değiştir dediler.Yalnız hava filtresinin özellikle her 5 bin km de değiştirilmesinin iyi olacağı söylendi.

bilg.

Yorum bağlantısı
Emrah Yıldırım 2
(düzenlendi)
Merhaba;

bilg.

Merhaba;

bilg.

Hava filtresi hakkında bilgilendirmeleri çok güzel ve yerinde.

Ben araç 6500 de iken Ankara otokoça gittim ve hava filtremi değiştirtmek istediğimi söyledim servis ayağa kalktı resmen, ustası biryerden servis görevlisi bir yerden neden değiştiriyorsunuz gerek yok 15000den önce değiştirmeyin falan bir kamyon laf ettiler, filtreyi zorla değiştirttim diyebilirim.

Hazır lafı geçmişken hava filtresini internetten alabileceğimiz güvenilir bir site biliyormusunuz arkadaşlar orjinal otokoç olanı

tarihinde Emrah Y?ld?r?m 2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Hava filtresi hakkında bilgilendirmeleri çok güzel ve yerinde.

Ben araç 6500 de iken Ankara otokoça gittim ve hava filtremi değiştirtmek istediğimi söyledim servis ayağa kalktı resmen, ustası biryerden servis görevlisi bir yerden neden değiştiriyorsunuz gerek yok 15000den önce değiştirmeyin falan bir kamyon laf ettiler, filtreyi zorla değiştirttim diyebilirim.

Hazır lafı geçmişken hava filtresini internetten alabileceğimiz güvenilir bir site biliyormusunuz arkadaşlar orjinal otokoç olanı

Merhaba Emrah Bey,

Ben de 7500'de iken yag degistirmek icin Otokoc'a gitmistim, hic ama hic gerek olmadigini soylediler, biraz eksilmisti, uzerine eklediler ve gonderdiler. Ustelik randevu alip gitmistim.

Selamlar

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Kadir Çakır

Bu sorunla ilgili dava açma yoluna giden var mı? Ben noter kanalı ile hem otokoç'a hemde Otosan'a yazı yazdım. Aynı zamanda çağrı merkezinide aradım. Bana çağrı merkezinden gelen cevap yolda giderken vitesi boşa atmamdan kaynaklandığı söylendi. Bununla ilgili dava açan varsa durumunu bilmek isterim.

Arkadaşlar herkese merhaba.Dünde stop etme ve el frenini çekerek zar zor durma sorunu yaşamam üzerine servise mail attım.Servis müdürü çok hassas bir bayan teşekkür ederim aracımı istedi.Sabah erkenden aracımı teslim edeceğim.Ayhan beyden(kendisine teşekkür ederim) yazılarından okuduğum ve edindiğim bilgiler doğrultusunda 4 enjektörüm sökülüp temizletilecek.Maf sensörü açılıp içikurum bağlamışmı bakılacak.....Yakıt pompasını sökmeyelim dediler.bU SIKINTILAR ORDAN OLMAZ DEDİLER.bU ARADA fORD OTOSAN yetkilileride bu forumları okuyorlarmış arkadaşlar........

Her ne olursa olsun 2 gun boyunca aracıma bılgısayara takma (herkese bu yapılıyor) farklı bir işlem yapılacak.Forumdaki herkezin duasına ihtiyacım var inşallah benimki düzelirde sizinkilerde duzelır.

Not:Ayhan bey gece 00:00 da son kez gireceğim foruma.Bır daha bakamayacagım.Maf sensoru ve 4 enjektor dısında neyi söküp bakmalarını tavsiye edersiniz bana ? hazır bu ımkanı sundular bana

butun arkadasların son kez fikirlerini i,stiyorum.Başka neleri sökup baksınlar

Hepinize saygılar sevgiler

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Bu sorunla ilgili dava açma yoluna giden var mı? Ben noter kanalı ile hem otokoç'a hemde Otosan'a yazı yazdım. Aynı zamanda çağrı merkezinide aradım. Bana çağrı merkezinden gelen cevap yolda giderken vitesi boşa atmamdan kaynaklandığı söylendi. Bununla ilgili dava açan varsa durumunu bilmek isterim.

Dava açmaya gerek yok çünki ( şu an servise uğrayıp yeni yazılım yüklenildiğinde ) ortada böyle bir problem de yok :)

Yorum bağlantısı
Kadir Çakır

Benim araba C-Max ve üzerindeki yazılım son versiyon. :rolleyes:

Dava açmaya gerek yok çünki ( şu an servise uğrayıp yeni yazılım yüklenildiğinde ) ortada böyle bir problem de yok :p
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Benim araba C-Max ve üzerindeki yazılım son versiyon. :D

C-Max lar için detayları bilmiyorum ama Fiesta için sorun çözülmüş durumda.

Yorum bağlantısı
Kadir Çakır

Servise ve gönderdiğim maillerde sana gönderilen yazıyı belirttim daha önce kullanıcı hatası denmiş ama Aralık 2010 ayında sorun yazılımla düzeltilmiş diye belirttim isterseniz plaka var sistemden konrol edebilirsiniz dedim bakalım eğer olmazsa ciddi anlamda ulaşacağım. Şu an Best fm de bir programa yazdım sonrada koç a.ş. , ford türkiyeye otosana yurt dışına ve otokoçta kime ulaştıysam mail attım hatta pazarlama müdürlerinin mail adreslerinide buldum hem Türkçe hemde İngilizce olarak herkese mail atacağım.

C-Max lar için detayları bilmiyorum ama Fiesta için sorun çözülmüş durumda.
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
Servise ve gönderdiğim maillerde sana gönderilen yazıyı belirttim daha önce kullanıcı hatası denmiş ama Aralık 2010 ayında sorun yazılımla düzeltilmiş diye belirttim isterseniz plaka var sistemden konrol edebilirsiniz dedim bakalım eğer olmazsa ciddi anlamda ulaşacağım. Şu an Best fm de bir programa yazdım sonrada koç a.ş. , ford türkiyeye otosana yurt dışına ve otokoçta kime ulaştıysam mail attım hatta pazarlama müdürlerinin mail adreslerinide buldum hem Türkçe hemde İngilizce olarak herkese mail atacağım.

Tabikide uğraşın ama yurt dışına attığınız her mail size Türkiye distibtörünün Otosan olduğunu ve orandan yardım alabileceğinizi içerien yazılar dan ibaret olacak şekide geri dönecektir , he birde Otosan irtibat numaralarını verecekler.

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Yaşar Erdem

yasin bey tarif ettiginiz gibi aynı sorun bendede var 2009 tdci fiesta bilgisayara baglattım bogaz kelebegi ile rölanti müşürü hatası veriyor devirde dalgalanma bundanmış usta öyle dedi temizletmek gerekiyormuş bende gittim temizlettim ancak sorun gene aynı galiba degiştirmek gerek bu parçaları yada pompayı

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

yasin bey tarif ettiginiz gibi aynı sorun bendede var 2009 tdci fiesta bilgisayara baglattım bogaz kelebegi ile rölanti müşürü hatası veriyor devirde dalgalanma bundanmış usta öyle dedi temizletmek gerekiyormuş bende gittim temizlettim ancak sorun gene aynı galiba degiştirmek gerek bu parçaları yada pompayı

Araç dizelmi? Ayrıca bende ve diğer arkadaşlarda hiç bir hata vermedi,O yüzden yazılım güncellemesi ile sorun çözüldü.

Yorum bağlantısı
Alper Aydın

ahmet bey ve yasin bey

aynı sorun aracımı ilk aldığım zamanlarda benimde başıma geldi servise götürdüğümde yazılım güncellemesi yapıldı ve sorun tamamen ortadan kalktı

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

ahmet bey ve yasin bey

aynı sorun aracımı ilk aldığım zamanlarda benimde başıma geldi servise götürdüğümde yazılım güncellemesi yapıldı ve sorun tamamen ortadan kalktı

Bize de bu şekil bir uygulama yaptılar zaten ,ve şu an hali hazırda böyle bir sorun yok ( kendi aracımda)

Yorum bağlantısı
Yaşar Erdem

Araç dizelmi? Ayrıca bende ve diğer arkadaşlarda hiç bir hata vermedi,O yüzden yazılım güncellemesi ile sorun çözüldü.

evet araç diesel ben bu konuyu servisle paylaştım cihaza bagladılar bi sorun yok ama usta bunun normal oldugunu ve üm araçlarda yaptıgını söyledi araç stop etmemek için yükseltiyormuş deviri kendiliginden genelde sabahları daha çok yapar dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...