İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Volkan Han

Avukatı aradım.3500 avukatlık ucretı var.Davayı kazansam bıle alıyorlar benden.Arabayı satmak daha ucuza gelıcek.sadece bılırkısıye verecegım 500 tl yı ford'dan alabılıyorum.Yada kendi başıma tuketici mahkemesıne verecegım..O zaman para almıyorlar

Aynen ERSEN ve tum fiesta 1.4 tdci diezel araçlardada yok.Hesaplarıma göre %20'sinde var.Hatta diger forumda bana kızdılar tepkı gosterdıler.Bızım araçlarımız saglam dıye

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Avukatı aradım.3500 avukatlık ucretı var.Davayı kazansam bıle alıyorlar benden.Arabayı satmak daha ucuza gelıcek.sadece bılırkısıye verecegım 500 tl yı ford'dan alabılıyorum.Yada kendi başıma tuketici mahkemesıne verecegım..O zaman para almıyorlar

Aynen ERSEN ve tum fiesta 1.4 tdci diezel araçlardada yok.Hesaplarıma göre %20'sinde var.Hatta diger forumda bana kızdılar tepkı gosterdıler.Bızım araçlarımız saglam dıye

İstanbuldaki üyelerimizden güvenilir bir istasyon tavsiyesi alıp birde o yakıtla deneme yapın belkide yakıt kaynaklı..

Şöyle imkan olsada parası neyse verip katkısız tertemiz mazot alınabilse.. Ama nerdeee!!

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ersen bey garantiden araç çıkmasın dıye 2 yıldır hep ataşehir opet'den aldım.Sadece bır kez shell den aldım.Shell ıle cok daha fazla yol yaptım bu bariz...2 Yılı gecınce ekım sonu garantim doluyor opet'i bırakıp sizlerden tavsiye alıcam

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Ersen bey garantiden araç çıkmasın dıye 2 yıldır hep ataşehir opet'den aldım.Sadece bır kez shell den aldım.Shell ıle cok daha fazla yol yaptım bu bariz...2 Yılı gecınce ekım sonu garantim doluyor opet'i bırakıp sizlerden tavsiye alıcam

Garanti uzatmak için fiyat alın bence ; uygunsa uzatmak iyi olur sizin için.. Sorunlarınız çok fazla..

Yorum bağlantısı
Volkan Han
(düzenlendi)

Ersen ben aracı ılk aldığımda 5 yıla garantıyı uzatmıstım zaten....Ama o ek 3 yıla hersey gırmıyormuş.Örnegın kapıdan sağdan soldan gelen ses gırmıyor.Tabı bunu bana parayı alırken soylemıyorlar:)))Ah ah guzel memleketım....

Bu arada tuketıcı haklarını aradım.Oradakı avukatlık ucretı daha ucuz.Yerı perpadaymı 800-1000 tl arası olucakmıs masrafım...444 forduda aradım 1-2 hafta ıcınde daha bısey cıkmazsa ben mahkemeye verıcem.En azından tüh be 3 ay daha garantım varken verseydım demem.En fazla 1000 tl kaybım olur.Kazancımda 0 km araba.

tarihinde Volkan Han tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Merhaba Volkan Bey,

Almanya'dan yazistiginiz kisilerin bilgilerini benimle paylasmaniz mumkun mudur? Yazilim bekliyorlarmis, gosterecegim onlara yazilimi.

Hala aracimi cok seviyorum, zevkle kullaniyorum, ama her gittigimde ayni salatayi yemekten biktim. Ne yazilimmis bu, hicbirseyi kontrol etmek yok, bi oyuncak vermisler ellerine; bagladik biz buna araciniz normal, ooh ne guzel. Yillar yillar once babamin 124'u vardi, servise gittigimizde usta, hangi silindirin hangi subabinda sorun oldugunu soylerdi, dinleyerek. Simdi oyuncaklari ile bile birsey bulamiyorlar, kimse de simdiki araclar cok elektronik demesin lutfen, 2010 yilinda hala topraktan cikan yakitla calisan icten yanmali dandik bir motor iste, nukleer yakitla calissa anlayacagim cok sey degisti diyecegim. O beyin beyin denen alet de su anki piyasada satilan en dusuk islemciden bile daha dusuk kapasiteli bir islemci ve en dusuk hafiza kartindan bile daha zayif bir hafizadan ibaret. Uzerinde calisan yazilim mi? O yazilim dediginiz seyin daha uzun satirli olanini 2 muhendis 1 gunde yazip test edip teslim ediyor. Araci arac yapan parcalarin uyumudur, yerine oturmasi, ve en onemlisi yol tutus ve direksiyondur. Bunlarin motor ve sanzimanla uyumunu saglamaktir zor olan. Aracin kalbi motor falan degildir, ortalik motor sanzimandan gecilmiyor. her firma herkese uretim yapiyor zaten.

Yazilim bekliyorlarmis, puahh!! Yesinler.

ahmet

Yorum bağlantısı
Volkan Han
(düzenlendi)

Ahmet Bey merhaba

Cumartesi sabahı yine mesaime başlayıp 08:45 de soluğu serviste aldım...Şikayet var comda devir dusmesıyle ılgılı en az 10 şıkayet var bunları gosterdım...Almanyadakı Olaf'ın yazdıklarını gosterdım.Olaf bır yazılım guncellemesıne gerek yok bence sensorler tek tek sokulup denenmelı yazmış.Size Olaf'ın maıl adresını pazartesı ıse gıttıgımde atıcam.Bu adam kolndekı servısde calısıyor.Bana inanmıyacaksınız ama su ana kadar Almöanyadakı 50 ford servısıne atım maıl bır tek bu adam cevap yazıyor.Bu maılıde mudure okuttum.Artık yazılım beklemek zorunda olmadığımı eger boyle bır yazılım cıkarsa bununda işe yarayıp yaramayacağı garanti değil dedim.Ford incelemeye bır adamını bıle göndermedi bende Fordu mahkemeye verıcem ve 0 araç istiyeceğim dedim..Epey uzunca konuştuk motor stop etmesınden doğan kazalardan tutunda daha pek cok konu...Bu hafta içinde önce yakıt pompası değiştirilecek.Benı telefonla arayacaklar o olmazsa oradakı aracın beynı ıle değişim yapılacak.Bugun tekrar sordum.Siz ahmet beyde varken benım beynı degıstırcektınız sonra neden vazgectınız dedım.FORD HICBIRSEY YAPMAYIN ELLEMEYIN YAZILIM GELICEK DEMIŞ. BÖLE BİŞİ VARMI YAAA HANGI ÇA

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Ben de bu ay icerisinde zorlayabilecegim kadar zorlayacagim Volkan Bey, bugun 444'e bir kayit daha biraktim. Bu ay icerisinde bir servis ziyareti daha yapacagim, sizi aradim ancak ulasamadim. Ozelden atiyorum telefonumu. Ekim son diyelim ve ekime kadar sonuc alamaz isek beraber veya ayri ayri acalim davamizi.

Yazilim bekliyorlarmis demek, bu yazilim sadece bizim araca ozel ama degil mi? Sadece sizin ve benim aracimin yaziliminda hata var, fabrikada "hmm su iki araca ole seyler yukleyelim ki felekleri sassin adamlarin hahaha!!" diyerek sadece bize ayri bozuk yazilim yuklemisler demek, cok ilginc.

Yazilim, yazilim, yazilim..

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han
:)))) Valla konusunca rahatladım...İnşallah bir sonuç Alırız alamazsakda dedıgınız gıbı ekım gıbı dava acarız bırlıkte...Yasın bey'den hiç ses cıkmıyor.Yasın bey sızın cephede bır gelısme varmı???
Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
:)))) Valla konusunca rahatladım...İnşallah bir sonuç Alırız alamazsakda dedıgınız gıbı ekım gıbı dava acarız bırlıkte...Yasın bey'den hiç ses cıkmıyor.Yasın bey sızın cephede bır gelısme varmı???

Volkan bey bende aynen sizin gibi takipcisiyim bu sorunun.

En son kaldığım nokta servis ile otosan görüşecekti daha da ses soluk çıkmadı.

Son olarak sadece bekliyorum mübarek gündür ses çıkartmıyorum .

İnşallah ramazan dan sonra Ford şirketine ait servis lerin tek tek kapısını çalacağım bu gidişle.

Ama sonuç olarak pek bişi çıkacağınıda zannetmiyorum ,Aracın bize alışacağı yok biz araca alışmaya çalışıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Volkan Han
(düzenlendi)

evet arkadaşlar bugun resmen başımdan vurulmuşa döndüm.

Ford otosandan dırekt benı aradılar.Sizdeki devir düşme sorununu çok iyi biliyoruz.Başka araçlardada bu sorun var(hatta benı arayan kişinin kendi aracındada bu varmış) en ufak parça değişikliğini bile yapmayacağız dedıler.Nasıl yanı dedım? beyın?sensorler yakıt pompası?Malesef yapamıyoruz.Cunku x bır araçta herseyı degıstırdık ama sorun çözulemedı dedıler.Tek yapmanız gereken yazılım beklemenız.Ben bu yazılımı beklerken arac trafıkte stop edıp bırıne carpıp ölumune sebep verırsem nolucak dedım.Uzgunuz sızı cok ıyı anlıyoruz ama yapıcak bırsey yok dedıler. Hatta sizin Almanlarla yazışmalarınızdanda haberımız var dedıler

Iste arkadaşlar yaptıgım telefon konusması budur.Yenı arac vermeyı bırakın onarım ıcın parça degısıklıgıne bıle gıdılmemektedır

Bana mahkemeye verme hakkınız vardırı bıle cok rahatlıkla kullandılar....

Ford'un yaklaşımı malesef budur.Oturup kalkıp dua edınde aracınızda bu tıp bır arıza oluşmasın.Çunku çözmuyorlar...Artık benım ıcın yargı surecı hazırlığı başlamıştır....

İnşallah çok yakında yenı fiesta arabamla karşınızda olucağım...

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam

Oncelikle ucunuze de gecmis olsun diyorum, keske Ford laftan anlayip sizleri mahkemelerde dolandirmasaydi...

Yargi surecinde sadece tuketici mahkemeleriyle yetinmeyin, bir tane de asli bir dava acmaniz cok yerinde olacaktir; ancak sunu da unutmayin ki bu mahkeme uzun surebilir. Bu sirada da yazilim beklemeye devam edin, yazismalarinizi silmeyin; zira bu durumu Ford'un sizi oyaladigi ve sorununuza care bulamadigi aracin kesinlikle degismesi gerektigi seklinde delil olarak kullanabilirsiniz.

Volkan Bey, umarim otosanla yaptiginiz gorusmenin kaydi vardir; adamlar bu durumun sadece yazilimla cozulebilecegini yetkili bir agizdan dile getirmisler. Eger yazilim gelince sorununuz cozulmezse elinizde cok ciddi bir delil olacaktir.

Saticilarin 3-5 lira icin yaptigi bu hareketler beni gercekten cildirtiyor. Insani arabasina binmekten sogutuyor. Sizleri cok iyi anliyorum, iyi gunler dilerim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arızayı gideremiyorlarsa bu arabanın Türkiye'de servisi yok demektir. Servis diye nie çalışıyorlar. Tek işleri bakıma gelen arabalara hava filitresi takıp tampon değiştirmekmi. Çözüm bulamayan, ciddi arızalı arabayı trafiğe yollayarak hem sizin canınızı hemde trafikteki masum kişilerin hayatını bilinçli ve bilerek riske düşüren servis kapatılmalı. Ben olsam 1 yere değil 10 yere durumu bildirirdim. Tüketici haklarına, tüvtürke vs vs nereye gidilebiliyorsa giderdim. Tehlikeden haberleri olsun.

Aracınız garanti kapsamında olmasa değiştirilmeyen parça kalmayacaktı ve milyarlarınızı alacaklardı.

Mahkemeyi hakediyorlar, hatta yüklü bir tazminat davası olmalıki akılları başlarına gelsin. Benim arabam olmamasına rağmen ben bile sinirlendim.

Şuanda tek yaptıkları yazılıp gelecek diyerek oyalayarak garantinin sona ermesini beklemek.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Merhabalar,

Beni henuz arayan olmadi Volkan Bey. Ancak gercekten cok sinir bozucu bir durum. Bekleyelim diyordum, hala bazen diyorum, sonucta Otosan CVT sanzimana hala garanti veren firma degil mi diyorum kendi kendime ama bugun size soylediklerini gorunce ne diyeyim bilemiyorum. Inanilmaz, gercekten inanilmaz. Bunu VW yapsa anlayacagim, ama yillarin Otosan'i bunu nasil yapabilir, nasil insanlari ortada birakabilir, aklim almiyor. Dava durumunu arastiralim, olumlu sonuclar uzerine odaklanalim. Hatta bazi ozel durumlar icin yine forumdan ama ozelden yazisalim(forumdaki arkadaslarin anlayisla karsilayacagini umuyorum), gelismelerden arkadaslari haberdar edelim.

selamlar

ahmet

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
tesekkur ederım bana moralman ve manevı destek oldugunuz için

Haklı durumdasınız ve kazanırsınız ama biraz uğraştıracak sadece.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Merhabalar,

Beni henuz arayan olmadi Volkan Bey. Ancak gercekten cok sinir bozucu bir durum. Bekleyelim diyordum, hala bazen diyorum, sonucta Otosan CVT sanzimana hala garanti veren firma degil mi diyorum kendi kendime ama bugun size soylediklerini gorunce ne diyeyim bilemiyorum. Inanilmaz, gercekten inanilmaz. Bunu VW yapsa anlayacagim, ama yillarin Otosan'i bunu nasil yapabilir, nasil insanlari ortada birakabilir, aklim almiyor. Dava durumunu arastiralim, olumlu sonuclar uzerine odaklanalim. Hatta bazi ozel durumlar icin yine forumdan ama ozelden yazisalim(forumdaki arkadaslarin anlayisla karsilayacagini umuyorum), gelismelerden arkadaslari haberdar edelim.

selamlar

ahmet

Doydular ondan. Müşteriye önem vermeleri gerek.

En basit örnek vereyim.

Bursada arada yolumun üzerinde showroom varsa marka farketmeden uğrarım.

Fordun satışları iyidi, çok çok iyi olduğu zamanlarda oluyor. Showrooma girdiğinizde sizinle ilgilenecek biri bulunamayabiliyordu. Yada hepsi yoğunluğundan dolayı koşturuyorlar ve showrooma gelenler kendileri arabaları inceliyordu.

Peugeot bayine girdiğinizde zaten işleri olmadığı için sizi 2 kişi karşılıyor, çaylar kahveler hemen geliyor ve başlıyorlar anlatmaya. Bir ara bi mail gelmişti, Bursa'daki bir peugeot bayi araba alana tv hediye ediyorlardı. Bende böyle araba satılmaz diye mesaj atmıştım görüşmeye çağırdılar.

Başka bir zamanda izmir yolu üzerindeki skoda'ya uğradım. Dışarda bağlı 2 tane köpek vardı. Showrooma girdiğimde 2 kişi vardı, şkiside birer arabanın koltuklarını yatırmışlar uyuyolar. Ben uyandırdım. Adamlar şaşırdı. Müşteri bile beklemiyorlar. Zaten kısa süre sonra kapandı.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Başka bir zamanda izmir yolu üzerindeki skoda'ya uğradım. Dışarda bağlı 2 tane köpek vardı. Showrooma girdiğimde 2 kişi vardı, ikiside birer arabanın koltuklarını yatırmışlar uyuyolar. Ben uyandırdım. Adamlar şaşırdı. Müşteri bile beklemiyorlar. Zaten kısa süre sonra kapandı.

Arabaların rahatlığını test ediyorlardır :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Arabaların rahatlığını test ediyorlardır :p

Rahat rahat test edelim diye bahçeye 2 tane köpek bağlamışlar. Zor girdim. :) Köpekleride iyi hatırlıyorum, alman kurduydu.

Yorum bağlantısı
Volkan Han
(düzenlendi)

Benı dun arayan gorevlıden yazılı fax ıstedım soyledıklerıne ıstınaden.Bunun mumkun olamayacagını soyledıler...Korkulacak bırsey olmadıgını bana telde soyledıgınız aracınıza en ufak bır mudahale yapılmayacak lafını yazılı faxlayın dedım.Zaten korkmuyoruz bugun mahkemeye verebılırsınız dedıler.Inanın bu ulkede yaşadıgıma bugun utandım...Boyle bır pişkinlik tarihte görulmemıstır.Bana dıyorlarkı sıze yazılı cevap verılıp verılmeyecegı hafta sonuna kadar dusunulecek.Bende dedımkı bu 4 gunluk fax ıcın dusunme gucunu ford benım aracımdakı ıyılestırmeye ayırsa......Ya olucak ıs degıl arkadaslar.Ne olur bırısı ruyada oldugumus oylesın uyanayım bu ruyadan.....

Devasa bır yazı hazırlatacagım aracımın arka camına yapıstırıp bu aracta devır dusmesı ve stop etme sorunu vardır.Servıs sorunu cozememektedır.Bu aracı kımseye onermıyorum dıye.V e o yazıyıda hıc sokmeyecegım...İşte sana kotu reklam....

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Arabanın arkasına yazdığınız yazının resmini çekin. Resmi otosana mail atın. Sorun çözülene kadar böyle gezeceğim deyin.

Yorum bağlantısı
Çağrı Sağlam
Benı dun arayan gorevlıden yazılı fax ıstedım soyledıklerıne ıstınaden.Bunun mumkun olamayacagını soyledıler...Korkulacak bırsey olmadıgını bana telde soyledıgınız aracınıza en ufak bır mudahale yapılmayacak lafını yazılı faxlayın dedım.Zaten korkmuyoruz bugun mahkemeye verebılırsınız dedıler.Inanın bu ulkede yaşadıgıma bugun utandım...Boyle bır pişkinlik tarihte görulmemıstır.Bana dıyorlarkı sıze yazılı cevap verılıp verılmeyecegı hafta sonuna kadar dusunulecek.Bende dedımkı bu 4 gunluk fax ıcın dusunme gucunu ford benım aracımdakı ıyılestırmeye ayırsa......Ya olucak ıs degıl arkadaslar.Ne olur bırısı ruyada oldugumus oylesın uyanayım bu ruyadan.....

Devasa bır yazı hazırlatacagım aracımın arka camına yapıstırıp bu aracta devır dusmesı ve stop etme sorunu vardır.Servıs sorunu cozememektedır.Bu aracı kımseye onermıyorum dıye.V e o yazıyıda hıc sokmeyecegım...İşte sana kotu reklam....

Volkan Bey, korkulari yok cunku surekli kiviracaklar, mahkemeden degil kivirmaktan korkmuyorlar. Mahkeme araba yenilensin diyecek, elimizde o model sifir yok diyecekler, farkini vereyim diyeceksiniz kabul etmeyecekler vs. Amaclari sizi yildirmak olacak; ancak kac musteri kaybettiklerinin farkina varamayacaklar.

Umarim boyle bir sey yasanmaz, sorununuz en kisa surede hallolur, yazilim ise yarar.

Saygilarimla

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
İyi bir avukat ile başlayın yola. Usul hatalarından kaybetmeyin.

Teknik hatalardan ziyade, usul hatalarına yönlenin ve bunları bulmaya çalışın...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Önder Kurtoğlu

Devir düşmesi benim fiestamdada var :s:nazar:

Yoğun trafikte dur kalklarda ara sıra yapıyor , özellikle fren yaparken galiba devir düşüyor bazen kısa sürüyor bazen daha uzun sürüyor, daha stop etmedi .Şikayetçi değilim açıkçası en azından sorun çıkartmadıkça forumdan izlediğim kadarıyla otosan bu durumdan haberdar birşey yaptıklarını sanmıyorum normal bir durum diye geçiştiriyorlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...