İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Volkan Han

Teşekkürler çağlar bey.Neden motor arıza lambasından bahsetmiş anlayamadım benimki yanmıyorki:)))

Geçen mailinde amcam egsoz emisyon düşüklüğü demişti.Şimdi egr arızası yada havanın emilişini ölçen sensör dedi.Ok servisi bu yönde yönlendireceğim

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

sistemde arıza olduğunda yanar demiş, yani sistemde arıza yoktur diyerek i arızayı mekanik kontrol gereken yerlerde arama tavsiyesinde bulunmuş.

Almanca bize göre ters, şöyle tercime edersek: Motor yönetim sisteminde arıza olsa, arıza lambası yanar. Daha anlaşılır olurmuş.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
(düzenlendi)

Biraz geç gördüm ama Çağlar bey çevirmiş.

Önce emisyon problemi olabileceğinden bahsemişti şimdi EGR sisteminide kattı işin içine. Bakalım daha neler çıkacak.

Bol Şans.

tarihinde Erdo?an Temur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Han

herkese teşekkürler.Daha fazla kurcalamanın anlamı yok.Bundan sonra cumartesi servise havale edeceğim.

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur

Umarım kısa zamanda çözerler. Böyle olaylar insanı arabadan soğutuyor. :D

Bol şans.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Merhaba,

Ben 12 Haziran saat 8.30'a randevu aldim. Tasdelen Otokoc'ta olacagim.

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ahmet Bey günaydın yarın sabah 08:30 da bende oradayım.Bendeki siyah kasa fiesta.Görüşmek üzere

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Arkadaşlar Ahmet bey ile servis kapısında 08:30'da buluştuk.Dertlerimizi tekrar aktardık.Servis müdürü kendi araçlarındaki bir beyni benimkiyle değiştirecek.Ben 3-4 gün sürüp test edeceğim.Bunun için 2. yedek anahtarada ihtiyaç varmış.Tekrar eve dönüp anahtarı ilettim.Yine olmadı kartal otosana gidecek araç.

Almanya ile yazışmalardan tutun bütün topladığım belgeleride ilettim kendisine.

Yorum bağlantısı
Volkan Han

YENI KASA Trend fiesta sahibi arkadaşlara birşey sormak istiyorum.Başka bir forumda bir arkadaş arkada tesisat var ve 13 cm çaplı hoparlörler oluyor ben taktırdım demişti.Kapıyı bir söktüler yanlarda 2 şer cm kısa kaldı hoparlör ayrıca tesisat da çıkmadı.Taktıran varsa beni bilgilendirebilirmi acaba?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
YENI KASA Trend fiesta sahibi arkadaşlara birşey sormak istiyorum.Başka bir forumda bir arkadaş arkada tesisat var ve 13 cm çaplı hoparlörler oluyor ben taktırdım demişti.Kapıyı bir söktüler yanlarda 2 şer cm kısa kaldı hoparlör ayrıca tesisat da çıkmadı.Taktıran varsa beni bilgilendirebilirmi acaba?

Arka kapı tesisat olayına bende baktırmıştım tesisat çıkmadı bende vaz geçtim.

sanırım 13 cm ve birde kasnağı var o bahsettiğiniz boşlukta bundan olsa gerek

98985523.jpg

36091041.jpg

Yorum bağlantısı
Guest Naz?m Tatl?

Herkese selamlar, bu konu hakkında yardımcı olacağını düşündüğüm için karşılaştığım devir düşmesi sorununu kısaca paylaşmak istiyorum;

7 ay önce satın aldığım 2010 model 1.4TDI Fiesta araçta, burda söz edilen devir dalgalanması sorununu yaşıyordum. Araç 300km deyken kırmızı ışıkta stop edip yolda kaldı. Çekici ile servise gittim (aracı çalıştırıp ta gidebilirdim ama çektirmemi tavsiye ettiler) araç, yakıt sitemi arızası gösterdi ve bir gün seviste kaldı. Sorunun yakıt sistemiyle ilgili bir soketin yerinden çıkmasıyla ilgili olduğunu ve bu yüzden yakıt sisteminin yeterli yakıtı gönderemediğini söyledier.

Şu ana kadar 12.000km den fazla yol yaptım fakat stop etme gibi bir sorun yaşamadım, devir dalgalanması ise fark edilemeyecek kadar azaldı hatta kalmadı diyebilirim.

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Evet nihayet bu sabah aracımı aldım.6 gundur servisteydi.Beyin değiştirilmemiş.Otosan değiştirmeyin almanya ile görüşüyoruz demiş.Ben artık pes ediyorum arkadaşlar.Harcadığım emeğin karşılığını alamadım.Bu yetmezmiş gibi birda marşbiyellere bant çekin demiştim.Çekmişler.ama aracın yanına gittiğimde daha once olmayan 3 adet kabarma gördüm marşbiyelde ve o anda gücüm ve moralim iyice tükendi.Trim sorunlarım ise çözülmemiş bile.sadece koltul yapılmış(2. mudahaleden sonra) biraz dinleneceğim.Gücümü toparlayınca ya yargı yoluna yada satışa gideceğim.Çünkü ben yedek anahtarı bile o yaz sıcağında koşa koşa vermeye gıderken bu beynın değişmemesi benim hoşuma gitmedi.olayda samımıyet yok....Çözüm hiç yok

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Nazım Bey sizin araçta bir arıza ışığı yanmış...Bir sebebp sonuç var.Bizde bilgisayara bağladığınızda arıza kodu bile vermiyor.:flowers:))

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

Kullanım alışkanlığını değiştirip arabaya uyarak kullanılırsa sorun yaratmıyor.

Sorun tabiki kabul edilebilir değil ama çözümü için zaten bizler gerekenleri yaptık.

Ben her ne ollursa olsun aracımı seviyorum ve keyifle binmeye devam ediyorum.

Her ne olursa olsun arac az yakıtı beni çok cezbediyor ve çokta kötü denilecek bir araç değil

Diğer forumlarıda inceledim muadili araçlar iyiki almamışım diyebiliyorum

benim kriterlerimde opel corsa ile vw polo yeni kasa vardı,onların sıkıntı ve sorunlarına baktığımda ben halime şükredebiliyorum.

aynı tarihlerde bir arkadaşım ile birlikte arabalarımızı aldık onunki tiguan benimki malum ,şu an tiguanın nerede ise tüm trimlerinden ses geliyor ve ön sol direk iç trimi ayrıldı ( servise gidip yaptıracağız)

Bence dert etmeyin keyifini çıkartın sorunsuz araç yok bu kesin bir durum .

Önemli olan sorunu yetkilileri ile birliktemi çözüyorsunuz yoksa kendi kendinizemi uğraşıyorsunuz bence bu.

Ama bu yazdıklarım bu sorunun peşini bırakacağım anlamınada gelmiyor

herkese keyifli sürüşler dilerim.

:flowers:

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Han

Yasin arkadaşım haklısın.Artık Alman arabalarındada kalıte kalmadı.Ama şu marşbiyeldeki 3 kabarıklık çok canımı sıktı.Benim yerimde olsan naparsın??? Samimi bir soru soruyorum sana.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Evet nihayet bu sabah aracımı aldım.6 gundur servisteydi.Beyin değiştirilmemiş.Otosan değiştirmeyin almanya ile görüşüyoruz demiş.Ben artık pes ediyorum arkadaşlar.Harcadığım emeğin karşılığını alamadım.Bu yetmezmiş gibi birda marşbiyellere bant çekin demiştim.Çekmişler.ama aracın yanına gittiğimde daha once olmayan 3 adet kabarma gördüm marşbiyelde ve o anda gücüm ve moralim iyice tükendi.Trim sorunlarım ise çözülmemiş bile.sadece koltul yapılmış(2. mudahaleden sonra) biraz dinleneceğim.Gücümü toparlayınca ya yargı yoluna yada satışa gideceğim.Çünkü ben yedek anahtarı bile o yaz sıcağında koşa koşa vermeye gıderken bu beynın değişmemesi benim hoşuma gitmedi.olayda samımıyet yok....Çözüm hiç yok

Merhaba Volkan Bey,

Desenize yine basa donduk. Yaklasik 1 aydir stop etmiyor benim aracim, ama devir gostergesine bakmaktan sıkıldım. Cunku 3 ya da 4 defa stop ettim, ustelik arac bosta iken. Yazissinlar bakalim Almanya ile ne cikacakmis. Yakitiniz kotu diyecekler belki de ve baglayacaklar bu sekilde konuyu. Bu arada siz nereden aliyorsunuz yakiti? Ben Opet kullaniyorum, suphe uzerine BP de denedim, degismedi hicbirsey.

Ben sorunun yazilim oldugunda israrliyim, bizim ortak bir kullanim tarzimiz olabilir. Soyle ki; entegre devre uzerinde 1 ve 3 komutlari geldiginde 4'e git gibi bir davranis yazilmis olsun. ama biz bu devreye 1 ve 2 komutlarini veriyor olalim, ve dusunun ki bu komut geldiginde nasil davranilacaginin cevabi yazilmamis olsun, bu da yakit akisinin kesilmesi ile sonuclanan surec mesela.

bu arada kabarma derken neyi kastettiniz, yapistirdiklari bantin havasini mi alamamislar? bence bu sorunu cok dusunmeyin, marspiye bir aracta boyansa bile cok onemsenmeyen bir bolum. ilk bakima gittiginizde tekrar gozden gecirirsiniz.

simdi tekrar beyin konusuna donersek; beyni degistirmeme sebepleri benim kanaatimce korkmalari, sorunun bu sekilde de cozulemez oldugunu gormekten ve gostermekten korkmus olabilirler. bu durumda davalarin da onu acilabilir. bir marspiyeden iade alabilenler oldugu dusunuldugunde surus guvenligini etkileyen boyle bir sorunda ilave tazminat bile alinabilir(ilave tazminat derken abarttim biliyorum, burasi Isvicre gibi dusundum bir an :bravo: )

selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
Yasin arkadaşım haklısın.Artık Alman arabalarındada kalıte kalmadı.Ama şu marşbiyeldeki 3 kabarıklık çok canımı sıktı.Benim yerimde olsan naparsın??? Samimi bir soru soruyorum sana.

Bu konu hakikaten üzücü

şu durumda iki altarnatifim olurdu

1) servise gidip gerekli işlemi ( boya ardından bant) yaptırmak

2) mahkeme yolu ile bir dünya uğraşıp çabalıyıp dava açmak

Bu arada bağzı durumlarda mahkeme dava sahibinde öyle aracın bedeli kadar filan ödeme yapmıyor,sadece ikinci el değerini düşüren meblağ kadar ödeme yapıyor. yani diyelimki aracınız full orjinal boyasız piayasada ikinci eli 28,000 tl ise boyalısı 26500-2700 TL bu durumda aradaki farkı ödüyorlar.

bunca uğraş da cabası

Boya işçiliği güzel bir ford servisine gidin güzelce o bölgeyi boyatın ardından zaten siz istemesenizde bantlanacaktır ve keyifle bininn derim( bu benim şahsi fikrim )

Ben olsam bunu mu yapardım ??? işin aslı istemiye istemiye mecburen evet

Sonuçta karşı taraf kocaman bir şirket ve onlarda bu konulardan haberdar ve günde kim bilir kaç kişi bu ve benzerlerinden dava açıyor adamlarda kılıfına uydururlar bi şekilde

Allah hepimize sabır versin

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ahmet bey Yasın bey merhaba

Öncelikle bugun Bandırmadan döner dönmez yine Forda uğradım.(Daha eve gitmeden)

Marşbiyeldeki kabarıklık bant yapıstırılırken ısıtmadan olmuş.Kayinpeder söyledi.Isıdan şişmiş.Korkma dedi boya dökülmez.3.kez gacırdayan koltuk için gittim bu sefer oldu yaptılar.Sağ kapı içi gacırtısı içinse tam 15 km test yapıyoruz ses yok ben servisi terk ediyorum ses başlıyor:)))))Bunun için 4.kez tekrar gideceğim.Ama o kadar sık gittim ki artık maaşa bağlayacaklar beni.Zaten beni görür görmez herkes kaçıyor artık:)

Ahmet bey motor stop etme bendede son 1 aydır olmuyor.Sadece ben durucam sesleri geliyor ama durmuyor.Şu anda arabamdaki trim sorunlarına yoğunlaştım.Beyin için bir gelişme şimdilik yok.Bekleyeceğiz bakalım.

Yasin bey marşbiyel konusunda moralimi düzelttiğiniz için teşekkürler.Bantlar takıldı.İnşallah başka bir dökülme olmaz.

birkaç bilgi paylaşmak istiyorum sizlerle.

1)Eğer uzatılmış garantiniz varsa özellikle ana 2 yıllık garantiniz bitmeden trim işlerinizi halledin.Çünkü ek 3 yıllık garantiye(bende var) trim girmiyormuş.

2)ilki geçen yaz ikinciside dün olmak kaydıyla sol cam açılırken bir takılma oldu.Camı açtım.Kapatma tuşuna bastığımda cam önce kapandı sonra tekrar açıldı.Hava sıcak olduğu zaman genleşmeden dolayı olurmuş.Bir iki denemeden sonra düzeldi.

3)Yolcu koltuğunda eşimin ayağına bir kaç damla su geldi.Ben klimayı açık tuttuğum için tahliye borusu tıkandı diye düşündüm.O bölgeyi söküp bana anlattılar.Borunun terlemesiymiş.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

2 gunluk denemelerim sonrasi kesinlikle emin oldugum bir durum su: bu devir dusmesi frene basarken oluyor; derecesini arttirarak fren pedalini ezdirerek yavasladiginiz zaman oluyor, buyuk oranda da arac bosta iken.

Ne zamanki aracin burnu one egim kazaniyor o zaman, yokus asagi, veya dusuk hizda vites bosta ezerek fren yaptiginizda. Yakit pompasi olma ihtimali var midir arkadaslar? Bunun egimle bir ilgisi olabilir mi?

herkese selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
2 gunluk denemelerim sonrasi kesinlikle emin oldugum bir durum su: bu devir dusmesi frene basarken oluyor; derecesini arttirarak fren pedalini ezdirerek yavasladiginiz zaman oluyor, buyuk oranda da arac bosta iken.

Ne zamanki aracin burnu one egim kazaniyor o zaman, yokus asagi, veya dusuk hizda vites bosta ezerek fren yaptiginizda. Yakit pompasi olma ihtimali var midir arkadaslar? Bunun egimle bir ilgisi olabilir mi?

herkese selamlar

Eğim ile ilgili olacağını pek sanmıyorum ama diğer tespit ler doğru Ahmet bey.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...