İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Ahmet Öztürk
Eğim ile ilgili olacağını pek sanmıyorum ama diğer tespit ler doğru Ahmet bey.

Acikcasi arac one dogru yigilinca demek daha dogru, bence bunun yakit akisi ile ilgisi olabilir diye dusunmeye basladim.

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ahmet arkadaşım saptamalarına bırebır katılıyorum.Bendede eğimde oluyor.Ama bir sözune ekleme yapacagım.Sadece frene basınca olmuyor.Servistede buluştuğumuzda sana iletmiştim.Örneğin Park halindesin ve geri geri gidiyorsun o esnada hızını kesmek için sadece debriyaja bastığındada yapıyor.Birde sen dene istersen.Bu arada yarın 08:30 atasehir otokoça randevu aldım.Sag kapı/penceremdem gelem vuvuzela sesini 3. gidişimdede bulamadılar.:p(((Twiterdan şüpheleniyorum:(

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Kebapçı
Arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum :D

slm 15 gün oldu 2001 model benzinli fiesta aldım araç giderkende boşda ikende devir artıp azalıyor yüksek devirde kullanırken sorun olmuyor ama duran trafkde zor oluyor kullanmak

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
slm 15 gün oldu 2001 model benzinli fiesta aldım araç giderkende boşda ikende devir artıp azalıyor yüksek devirde kullanırken sorun olmuyor ama duran trafkde zor oluyor kullanmak

Merhaba Ali Riza Bey,

Araciniz benzinli ise bu farkli bir sorun olabilir. Rolanti regulatoru olabilir, enjektorler olabilir, yakittan olabilir. En iyisi bir servise gosterin.

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ataşehir otokoçta kapı sesi kesilsin diye içine komple sunger döşendi.1 km surebıldım ses kesilmiş gibi.Ama bu seferde tam park edicekken farkettimki azıcık gaza bastığınızda bir homurtu gelıyor sanki egsoz delinmiş gibi.???Yarın göstereceğim bakalım ne cıkacak:)))

Yorum bağlantısı
Ali Rıza Kebapçı
Arkadaşlar konu hakkında bilgi sahibi olanlardan yardım bekliyorum :friends:

Rolenti valfını değiştirdim sorun düzelmedi emme manifoltu contası yada manifolt catlak olma ihtimali varmıs

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Rolenti valfını değiştirdim sorun düzelmedi emme manifoltu contası yada manifolt catlak olma ihtimali varmıs

Onlar her türlü ihtimali uyduruyorlar. Bakalım daha neler uyduracaklar. Bir türlüde sorunun kaynağına gitmiyorlar. Çözemiyorlarsa garanti bitmeden dava açın. Haklı olduğunuz bir durum.

Bilirkişi aracınızı incelesin, problemli olduğu belgelensin, sorunun çözülemediğide ortada.

Garanti kapsamında aynı arıza 4 defa tekrarladığında araba değiştirilmiyormuydu.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Onlar her türlü ihtimali uyduruyorlar. Bakalım daha neler uyduracaklar. Bir türlüde sorunun kaynağına gitmiyorlar. Çözemiyorlarsa garanti bitmeden dava açın. Haklı olduğunuz bir durum.

Bilirkişi aracınızı incelesin, problemli olduğu belgelensin, sorunun çözülemediğide ortada.

Garanti kapsamında aynı arıza 4 defa tekrarladığında araba değiştirilmiyormuydu.

Ayhan Ali Rıza beyin arabası farklı 2001 benzinli..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Han

Arkadaşlar merhaba

Bugun devir sorunuyla ılgılı servıs mudurunu tekrar aradım bır gelışme varmı dıye?Dedımkı garantım ekım sonunda bıtıyor bu aydan sonra çözüm bulursanız benden ucret talp etmıyecekmısınız dıye???Oyle şey olmaz dedıler.Almanyadan herhangı bır bılgı dönüşü yokmuş.

Benım araç eger park halındeyken gerı vıtese takıp yarım debrıyajla ufak ufak çıkmak ıstersenızde devırı dusurmeye başladı.Bunuda aktardım.

dıger koltuk ve trım sorunlarım ıcınde konustum.3.kez aynı arızayı koltugum yaptığı için değişim talep ettım.Değiştireceklerını söyledıler....

BIRDE GUZEL BIRSEYLER YAZAYIM.:terle:

Bu forumd abır arkadaş shell dizel yakıtı ovmuştu.Ilk kez shell kullandım(opet dısında)

Ankaraya 90 km sabıt hızla 3.6 lıtreyle gıttım.Daha onceki rekor denemelerım 4 lıtreydı...Ya shell yakıt farkından yada arac 16000 km'ye geldı.(bana bır arkadas 15000'den sonra daha az yakacak demişti)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Shell yakıtıyla o sarfiyat baya zor, size çaktırmadan euro diye normal mazot vermiş olmasınlar, ayrıca ben olsaydım firmayı mahkemeye vermiştim bile.

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Shell yakıtıyla o sarfiyat baya zor, size çaktırmadan euro diye normal mazot vermiş olmasınlar, ayrıca ben olsaydım firmayı mahkemeye vermiştim bile.

ALI BEY SHELL yakıtını oven sız degılmıydınız??? Shell kullanmadan once 4 lıtre yakıyordum(OPET). SHELL KOYDURDUM (TABANCAYA DIKKAT ETTIM)

3.6 GITTI.Diğer forumda petrolofisi ılede 3.6 yakanlar varmış 90 km sabıt hızda

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
Ali beyin kafasında doğruları vardır. Değişmez. Örneğin o BP'cidir. Başka markayı sallamaz. Shell yakıtında ben de cidden tasarruf yapıyorum. Hem de eurosu, gtl'inden daha az yakıyor.

Shell'den bende memnunum. Uzun yolda 4.3 yakıyorum ama 175 taban yerine 195 var, klima açık, yolculuklarda yalnız olmuyorum, arabada biraz yüklü oluyor.

%10 klimadan düşsem 3.9 yapar, %10 lastik taban genişliği ve yük için düşsem 3.5 yapar. Dur kalk trafik ışıkları vs var. Onları çıkartmıyorum. Gerektiğinden az bile yakmış oluyor.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Aşağı yukarı

ş.i. 7.5 (maksimum)

ş.d. 5.5 (yüksüz ve sabit hızda)

ort. 6.5

diyebiliriz.

tarihinde Ayhan ?ent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan Han

Arkadaşlar size bir sorum olucak? Ablama otomatik vites benzınlı araç arıyorum.2010 model ford focus sedan otomatık vıtesı onerırmısınız?Yoksa fıestamda yasadıgım sıkıntıları gozonune alarak başka markalaramı bakayım????

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Ahmet arkadaşım saptamalarına bırebır katılıyorum.Bendede eğimde oluyor.Ama bir sözune ekleme yapacagım.Sadece frene basınca olmuyor.Servistede buluştuğumuzda sana iletmiştim.Örneğin Park halindesin ve geri geri gidiyorsun o esnada hızını kesmek için sadece debriyaja bastığındada yapıyor.Birde sen dene istersen.Bu arada yarın 08:30 atasehir otokoça randevu aldım.Sag kapı/penceremdem gelem vuvuzela sesini 3. gidişimdede bulamadılar.:)(((Twiterdan şüpheleniyorum:(

Merhaba Volkan Bey,

Geri geri giderken de denedim, bende de devir dusmesi bayagi bir hissediliyor. Arac fren yaparken ve one dogru yigilirken oluyor demistim gecen hafta, geri geri giderken de aslinda yine one dogru yigiliyor aracimiz oyle degil mi? Bu araclarda egimle ilgili bir sensor var mi? Yoksa artik tamamen yakitin depodaki hareketine ve yakit pompasina bagli diye dusunuyorum simdi de.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han

AHMET ÖZTURK BEY SELAM.Bugun ben yeni bir şey keşfettim.Belkide AYHAN ŞENTÜRK Bey'in katkılarıyla sorunumuz çözülebilir.Aynı sizdekı gibi bendede hafıf gerıye gıdış ve hafıf ılerıye gidişlerde 500 devıre dusuyordu.AM ben bugun yeni birşey keşfettim.Eğer aracımızı 1. vıtese alıp gaza basmazsak(aynısı 2. vıtesdede mevcut) araçlarımızda otomatik jigle devreye girip kendı kendıne gidiyor.Dikkat edin bu 500 devıre düşmeler başladığında bu otomatik jıkle devreye gırmıyor.Bence düşme sebebide bu jiklenın devreye gırmemesı(bazen).

Nasıl test ettın dersenız?Parktan cok hafıf gaz verıp gerı gerı yarım debrıyajla cıkarken 500 devır ve tıkırdama olayını yaşadım.O esnada 1. vıtese atıp hafıf gaza basıp gazdan ayagımı cektım.Otomatık jıkle devreye gırecekmı dıye baktım 2 şeyle karşılastım.

1)araba oldugu yerdem kıpırdamadı bıle

2)deprem oluyor gıbı benı sılkeleyerek anormal bır sekılde gıttı.

yanı sunu demek ıstıyorum(AYHAN BEY SIZE SORUYORUM) OTOMATIK JIKLEYI YONETEN BEYINMI??? YOKSA AYRI BIR APARATMI.CUNKU YA 500 DEVIR SORUNU OTOMATIK JIGLEYI DEVREDEN CIKARIYOR.YADA OTOMATIK JIGLE SISTEMINDEKI BIR ARIZA 500 DEVIR SORUNUNA NEDEN OLUYOR.

BU SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLARIM DIKKAT ETSINLER.500 DEVIR SORUNU YASAR YASAMAZ ARACINIZI 1. VITESE ALIP KENDI KENDINE GITMESINI SEYREDIN.GITMEDIGINI YADA SILKELEDIGINI GORECEKSINIZ...

NOT:Sevgılı arkadaslarım bu arada servısle konustum ya bızım 2 yıl dolarsa nolucak dedım?Isterse 2 yılı gecsın çözum bulunduğu anda otomatıkman ucret almadan duzelteceğiz dedıler.Ama benım hıc umudum kalmadı artık.Ancak bızım yazdıklarımızla bır arkadas cıkıp su sıstemı kontrol ettırın dıyecek ve servıse gıdı o parçanın ustune bastıracagız....Tabı sorun beyınse şansımız ıyıce düşüyor:((

DIP NOT:Ahmet arkadaşım başlarda eğim olayından bende şüphelenıyordum.Ozellıklede avm(yokuş inişli) girişlerinde yaşayınca.AMA Bu SON bahsettıklerım bızım zıtede oluyor.Site dümdüz.Hızım saatte 4 km(dört) yarım debrıyaj yaptıgımda(frene basmadan) bıle oluyor.

BUTUN ARKADAŞLARDAN otomatık jıgleyle ılgılı yorumları beklıyorum.Hepınıze şimdiden teşekkurler.

Ali bey'in Bp'yide en kısa zamanda deneyeceğim:)))

Yorum bağlantısı
Volkan Han

DEVIR DÜŞMESIYLE İLGİLİ ŞİKAYET VAR SİTESINDEKI BIR MESAJI YAYINLAMAK ISTIYORUM

http://www.sikayetvar.com/sikayet/no/61877...Aracim+Serviste!

EmirArtuk yazdı

FORD OTOSAN 10 Aydır Aracım Serviste! Ekim 2010 tarihinde yeni kasa sıfır kilometre dizel Ford Fiesta satın aldım. Araç trafikte giderken zaman zaman motor stop ediyor. Ford müşteri hizmetlerini defalarca aradım. Aracımı servise götürmemi istediler, aracı servise 2 defa götürdüm, test sürüşü yapıldı, aracın hatası orada da tekrar etti. Servisten yakıt pompası ve motor yazılımında sorun olabileceğini söylediler.

Ancak aradan 10 ay geçmesine rağmen hiçbir çözüm bulamadılar. Aradığımda ise “Araştırmalar devam ediyor.” diyorlar ve beni bekletiyorlar. 35.000TL ödeyip sıfır satın aldığım aracımı kullanamıyorum ve forumlardan okuduğum kadarı ile Fiesta’ların çoğunda bu sorun varmış.

Yorum bağlantısı
Volkan Han

AYHAN ŞENTÜRK Bey cevabınızı beklıyorum??? otomatık jıgle ıle ılgılı

saygılarımla

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Ben de bu sekilde dusunuyorum. Ilk baslarda yazilim sorunu diye dusunmustum, kullanim tarzina bagli olarak cevapsiz bir koda gelip yazilimin tikandigini ve yakit akisinin kesildigini dusunmustum. Ama artik aracin burnunu one egdigimde, geri geri ilk kalkista(yani aracin burnu yine one egildiginde) devir dusmesi ve stop etmeye varan durum meydana geliyor. Aracimdan cok memnunum, daha once Polo'da kullanmis biri olarak yola gidisi, kullanim zevki VW'den cok daha iyi. Ama bu sorun her zaman olmasa da bunaltiyor. Toplamda kac kisi olduk acaba Volkan Bey, hic takip ediyor musunuz?

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Ahmet bey bu forumda 3 kısıyız dıger forumdakılerden ses cıkmıyor muhtemelen aracı sattılar.

Bu arada baştada dedıgım gıbı bendekı sorun 13000 km den sonra cıktı.Yazılım olması mumkun degıldı ya beyın yada mazot pompası.Bundan sonra yapmamız gereken ılk etapta mazot pompalarınıu degıstırmelerı yonunde baskı.Sonrasında cozulmezse ya arcların satısı yada mahkeme.Cunku servıse sureklı maıl gonderıyorum hareket yok.4 kapıyı servıste her yerını sungerletmeme ragmen hala korkunç zırıltı seslerı gelmeye devam edıyor .Koltuk desenız gacır gucur.Yanı hıcbırseyı duzeltemedıler.Bu hafta sonu tatıle cıkıyorum.Dönüşüm muhteşem olucak.Zaten sız benıs ervıste tanıdınız ne kadar ınatcı ve mucadelecı oldugumu gordunuz.Guc toplayıp donecegım.Aklımda cok guzel planlar var:))) içiniz rahat olsun

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ahmet Öztürk

Merhaba Volkan Bey,

Gecen hafta persembe gunu servise gittim, Istinye Otokoc'a, hala yazilim beklediklerini belirttiler.

Anlayacaginiz beklemedeyiz hala.

selamlar

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Volkan Han

Sol camım yıne otomatıkman kapanırken acılıyordu.Otokoç taşdelen servısıne gıttım.Fitilleri soktuler en ufak toz yok.Camı tekrar kodladılar.ARTIK CAM KAPANIYOR UMARIM AYNI SORUN TEKRAR CIKMAZ.Tasdelen servis mudurunu bu servıste tesaduf eserı gordum devir sorunuyla ılgılı gelısme varmı dedım.Almanyada hala uzerınde calısıyorlarmıs.Bugun arabam resmen costu.Park ederken yada parktan cıkarken debrıyaja bastıgım anda devır dusuyor.En sonundada stop etti.Acaba şu debriyajın altındaki butonu iptal ettirsek sorun çözülürmü???Haftaya cumartesi bunu soracağım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...