İçeriğe Yönlendir

Focus Titanium Hb Fırtına Gri 2010

Mehmet Mercan

Recommended Posts

Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Bi-xenonların çalışır hali..

dscn9509copy.jpg

dscn9508copy.jpg

dscn9497copy.jpg

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bedri Baki

Yeni arabanız hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanın inşallah. Önceki c-max da aynı renkti galiba.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Teşekkürler arkadaşlar. Daha bi-xenon'dan tam performans alamadım. Ayarları yapılmadı ve sağ bi-xenon fonksiyonel olarak tam çalışmadı. Satıcı ile görüşme aşamasındayım.

dscn9495copy.jpg

dscn9496copy.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Selçuk hocam,

Ayıp ettin gecekusunu kim bilmez her modifiyecnin mutlak uğrak yeri :) Emeklerinize teşekkürler.

Bende öyle düşünmeye başladım. Benim farlar çok aşağı gösteriyor. Belkide far ayarları yapılan vidaların bağlantıları kırık yada çıkık olabilir. Bugün bakabilirsem biraz detaylı bakmaıp incelemek istiyorum. Farın gelmesi takılması hepsi çok anlık durumlar oldu. Oldu bittiye geldi. Mesela dün gece bozuk yolda sağ farda titreme oluyordu. Kanımca ilk bulgum doğru olabilir. Birde merak ettiğim için soruyum DS1 ampulün tel etrafındaki porselen madde gibi bir zımbırtı var. Onun bir tanesi ortadan kırık. Ne gibi zararı olabilir. İki parça yani. Benin sağ farda muhtmelen dalga dümen olmuş. Artık bakmak lazım bilmiyorum.

Desen fotosunu çekemedim. Ama tabiri caizse en fazla 15 metre ve sola yanaşık şekilde gösteriyor. Biraz şaşı şekilde bakıyor. Işık mesafesi kısa ve tam ortada yere yakın gösteriyor.

O bir çeşit yalıtım. Tamamen çıkartmaya çalışmayın o şekilde kalsın. En fazla ampulün ömrünü kısaltır, takıp çıkarırken dikkatsizlik sonucu kırılmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

İyi dileklerde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.

Hadi ya şimdi benimkide kaplamamı acaba ama ben adam sordum anahtarla birlikte demişti yani immobilizayr geçişi yapıcaksınız demişti..

Belki farklı kişiden almışızdır. Ben Marcus diye bir vatandaştan aldım :D Nisan 6 'da ldım Nisan 9'da elime ulaşt :) Zarfın içinde geldi. Fark etmez folyoda gelse süper görünüyor. birazdan yeni resimler ekleyeceğim bakarsın.

O bir çeşit yalıtım. Tamamen çıkartmaya çalışmayın o şekilde kalsın. En fazla ampulün ömrünü kısaltır, takıp çıkarırken dikkatsizlik sonucu kırılmış olabilir.

Eyvallah problem teşkil etmez sonuçta.

Herşey tamam da emmiden ben öyle bir bomba beklemiyorum. Hoş artık o terfi etti. Belki zengin de olur ;)

Kısmet bakalım sessiz atın çiftesi yaman olurmuş göreceğiz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

ilk Nazarlığımız :)

dscn9533copy.jpg

dscn9516copy.jpg

dscn9519copy.jpg

dscn9525copy.jpg

dscn9529copy.jpg

dscn9538copy.jpg

dscn9536copy.jpg

dscn9537copy.jpg

dscn9534copy.jpg

Gece görüntüsü çekimi pek net olmadı.dscn9539copy.jpg

Acil bir APP plaka gerekiyor. En ucuz 170 lira istiyorlar çift mühür , TR ve dalgalı çizgi halogramlı plakalara. Çift mühür olayı önemli ama bir okadar masraflı bakalım acıyorum ama bu gidişte yaptıracağız mecburen. Plakada mühür olunca problem çıkma ihtimali pek olmuyor İstanbul dışındaki denetimlerde.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Hayırlı uğurlu olsun, APP plaka yok mu diye soracaktım ki cevabı siz vermişsiniz. Yangın tüpünüz de güzelmiş, nereden temin ettiniz öğrenebilir miyim?

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Hayırlı uğurlu olsun, APP plaka yok mu diye soracaktım ki cevabı siz vermişsiniz. Yangın tüpünüz de güzelmiş, nereden temin ettiniz öğrenebilir miyim?

Teşkkürler. Yangın tüpünü Bauhause'dan aldım. Dalgıç Markasına ait Sıvı olmayan TOZ türü.

Lastik nasıl bu hale geldi Mehmet.. ?

Yokuş yukarı geri geri giderken önden ve arkadan sıkıştırdılar. Arnavut kaldırım taşından çıkma merdiven varmış Ayna açısından göremedim. Geri geri çıktığım için çok inçe sürttüm ama jilet gibi kesmş. Allah'tan kalın yanak tarafınından lastik kopmuş. Diğeri derin değil. Lastikte deforme olan birşey yok. Ama Erkan abinin yanına uğramam lazım. Nedir değildir.

APP yasak değil mi? 170'e nasıl yapılıyor? Bunu kim istiyor?

Mühür vurdurabilirsen yasak değil :) Bu işi muameleciler hallediyor. Ne sen sor nede ben söyleyeyim. Yoksa plakanın pek bir maliyeti yok 25-30 liray abasıyorlar en güzelini. Mühür vurdurma işlemi biraz masraflı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Trafik güçlendirme vakfına bağış olarak gidiyordur :good1:

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Karbon folyo uygulanmış Kumanda Anahtarı: Benimkisi ST logosuz

keyless2.jpg

Tam bana göre bir anahtar olmuş... :yes:

Araba çok güzel, inşallah kazasız belasız kullanmak nasip olur...:good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Gece fotolarına ekleme yapayım. Bir daha vakit bulamam diye üşenmedim çöpleri atmaya giderken tekrar bir iki foto daha çektim.

dscn9542copy.jpg

dscn9543copy.jpg

Hakan Abi,

Haklısın birşey diyemiyorum. APP Plaka lazım nasıl yapalım. Bagajda orjinalleri ile dolaşmak lazım öbür türlüde.

Serkan,

Teşekkürler. Fiesta içine vardır belki bakmak lazım. Fiesta ST yaptırırz sana :good1: Benim bu karbon folyoyu aldığım yer özel yazılarda yazabiliyor. Mesela benim anahtarlığın üstüne 34 YR 0462 plakasını istediğim renkte basıp folyoyu öyle gönderebiliyor. Bu ilk sipariş acemiliğime geldi. Ben Serhat'ın sipariş verdiği gibi düşünmüştüm. Devresiz dış anahtar kapı olarak algılamıştım açıkcası. Ama bana lazerde kesilmiş kalıp folyo geldi. Uygulamasını kendim yaptım gayette güzel duruyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Teşekkürler Sefa,

Senin ufuk çizgini henüz yakalayamadım :good1: Malum sağ farda bir problem mevcut ve zaman darlığı sebebiyle ince ayar çektiremedim. Birde ilk olma şansını yitirmişim. Doğan Oto'da alışan bir abimiz daha öneden gümrükten bi-xenon çektirmiş kendine ve aracına uygulamış. Titanium-x sedan aracına direk takar takmaz çalışmış bi-xenonlar. Bende socket farkından dolayı fake nötr kablo paraleli çekildi öyle çalıştı. Aracınıda satmış. Ama forumda titanium HB ilk olma sobesi bende kaldı sanırım :yes:

Hepimizin araçlarıni, bizi Allah nazarda korusun, kaza bela vermesin. Bizde araçlarımızı burda görücüye çıkarıyorz, hizmet amacı güdüyoruz. Yapılan güzellikler çözülen problemler hepsi bir referans kaynağı olma niteliği taşıyor. Kısacası kendimiz için yaptıklarımız da bir nevi başkasına cesaret veriyor yada fikir oluyor.

Yorum bağlantısı
Soner Akıncı

Arabanız gercekten cok guzel. Guzel ve abartı olmayan(tam benim istedigim gibi ) süslemelerle arabayı daha da guzel hale getirmissiniz. Elinize saglık. Arabalarımız kardes sayılır sadece benimkisi eli bol,sizinkisi cimri olanından :good1: Bu arada dedigim gibi dayanamadım ve islemleri baslattım. Arac dun Corluya gelmis. Carsamba gunu kısmetse alıyorum arabayı. Dediginiz gibi dayanamadım :yes:

Sormak istedigim cam filmlerini nerede ve kaca yaptırdınız? Ben de 35 mm dusunuyorum ve LLumar olsun istiyorum.

Bir de anahtarlık.???

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Teşekkürler, hayırlı olsun şimdiden aracın. Güle güle kullanmak nasip olsun.

Cam filmleri 300 + Ön Cam 130 toplam 430 liraya Kadıköy LLumar bayisinde yaptırdım. Söğütlüçeşme Camii karşısında kalıyor. İşcilik konusunda kendi aracımı baz alarak diyebilirimki gayet güzel çalışıyorlar. Trimler sökülmeden gayet başarılı şekilde uygulama yapıldı. 4 saat içinde teslim ettiler aracı.

Anahtarlık için Karbon Folyo 9 EUR bedelle ebay'dan aldım. Uygulamasını kendim yaptım.

Dış görüntüde 17inch jant + yay, ST Spoiler ve LED Stoplardan sonra fazla birşey yapmam herhalde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan

Eyvallah.. O işde kolay. İstediğin rengide yapıyorlar :good1:

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
Şu işi şöyle çözelim; benden 7 yaş büyük biri bana niye abi diyor ya :good1: Ben o kadar yaşlı mıyım? Ben Mehmet abi derim daha iyi olur :rolleyes: APP işinde dediğim gibi 3 kuruşluk görüntü için gidip de (açık açık yazayım) rüşvetçi memura rüşvet verilmesine aracı olmazdım.

eyvallah abicim.. deriz bizde :)

Yorum bağlantısı
Korhan Orkun
:good1: Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı nasip etsin inşallah.
Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Abicim hayırlı olsun güle güle kullan. :good1: Mat zippo da pek şahane olmuş carbon anahtarlıkla. :rolleyes:

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)
:good1: Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmanızı nasip etsin inşallah.

Teşekkürler. Cümlemizin..

Abicim hayırlı olsun güle güle kullan. :rolleyes: Mat zippo da pek şahane olmuş carbon anahtarlıkla. :)

Sağol Cihan kardeş. Katalog çekimi gibi oldu değilmi. Folyoyu aldığım satıcıya referans olsun diye gönderdim belki koyar sitesine. Müşteri Deneymi ve uygulaması adı altında. O zippo çakmak varya ne karanlıklara ışık çaktı bir bilsem Cihan oof ooofff.. Yıl 1995 Yer Çakırsöğüt-ikizce-şemdinli-besta- gülvir yüksekova - K.Irak anlatsam forum yetmez sen anladın kardeşim...

Bu araba aslında mat siyah olsa :rolleyes:

Olur bir abilik yaparsan yaptırız :) Boşunamı abi diyoruz. Birde 17 jant yaparız. Abiciğim olursun ne demek :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Sağol Cihan kardeş. Katalog çekimi gibi oldu değilmi. Folyoyu aldığım satıcıya referans olsun diye gönderdim belki koyar sitesine. Müşteri Deneymi ve uygulaması adı altında. O zippo çakmak varya ne karanlıklara ışık çaktı bir bilsem Cihan oof ooofff.. Yıl 1995 Yer Çakırsöğüt-ikizce-şemdinli-besta- gülvir yüksekova - K.Irak anlatsam forum yetmez sen anladın kardeşim...

Anladım abicim. Allah ordaki kardeşlerimize,abilerimize sabır ve sağlık ihsan etsin.

Şöyle bir abilik yaparım. Cihan diye bir kardeşimiz var. Güzel fatoş yapar. Onu ayarlar nasıl olur diye baktırırım :rolleyes:

:good1:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...